Zeludac(problemi vezani za njega)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#676 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by racionalista »

tnt-tunja wrote:Pozdrav ljudi, naime imam slijedeci problem... u toku dana cesto puta podrignem, najmanje 10 - 15 puta i skoro u 80% situacija odmah nakon obroka me tjera u wc (velika nuzda).

Nikakvih bolova u predjelu stomaka, zeludca i ostalo nemam, osim blagog ispupcenja na sredini sternuma, odmah ispod prsa. To ispucenje na pritisak nekada boli, a nekada ne.

Vrlo rado bih otisao doktoru, no trenutno nisam zdravstveno osiguran i nisam u prilici to uciniti. Da li je neko imao slicnih poteskoca ili ima neki savjet sta bih mogao uciniti?
Moguće da je nervozan zeludac u pitanju, probaj sa masazama i vjezbama za zeludac. Mozes pronaci na youtubu uputstva.
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#677 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by shandrprcSA »

Almir_ wrote:Sve vas pozdravljam,nadam se da neko ima preporuku,rjesenje..
Prosle godine u maju,ustanovljena hijetalna hernija(kila) klizna i suzenje na sluznici.
Propisan controloc koji nisam nikad pio,jer nakon sto mi je doktor rekao sta mogu jesti,sta ne smijem nisam imao probleme sa zeludacom.
Danas nakon nesto vise oko godinu dana imam aritmije,nepravilan rad srca.
Uradjen holter ekg,ustanovljeno preskakanje,nepravilan rad.
Narucen za Uzv,erigometriju,kaze mi specijalista doktorica da moze biti razlog ovakvog stanja hijatalna hernija.
Najgore sto mi je sto ne mogu spavati.
Nisam nikad imao problem sa srcem,tako da sam misljenja da je ovo zeludac i ova kila.
Nalaze u vezi srca svakako uraditi,imam osjecaj da mi je zeludac pomjeren dobro,nerovozan postoji li metoda najefikasnija ili
najbolji strucnjak koji ce mi reci je li problem zeludac,hijatalna hernija.
Koliko su efikasne strune,i ovi ljudi sto stimaju zeludac(kazu da je to najefikasnije)
Hvala vam puno
Imao jake bolove na lijevoj strani prepona obisao Vojnu bolnicu i KCUS i nisu nista nasli, kazu sve je ok.Na nagovor nekih prijatelja i kolega odem kod http://drsmajlovic.ba/ odmah utvrdio da je kaskadan zeludac i preporucio da mi neko uradi strunu pa dalje na gastroskopiju, navodno jaka zel.kiselina mi je pravila problem.Ponovo, na nagovor prijatelja i kolega odem kod Ramiza Imamovica (bioenergicar) radi strune, preporodio se kad je vratio zeludac.Takodje, ispupcenja na sredini sternuma koje sam imao je nestalo.Od tada a proslo je vise od godine nikad nisam imao problema sa zelucom, vise obroka a kolicinski manje.Nekad popijem target plus tabletu i to je to.
Benjo34
Posts: 1928
Joined: 21/01/2018 00:49

#678 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Benjo34 »

Kakvi ste mi vi ovih dana, kolege po želucu? Mene ovih dana baš mori, žarenje, bol na dodir u donjem dijelu prsa, da napomenem da sam jedan od onih koji je zbog zeluca zavrsio na antidepresivima, nakon urađenih nalaza krvi, mokrace ultrazvuka srca, abdomena i EKG. Jel i vama reaguje na promjene vremena?
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#679 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by racionalista »

Benjo34 wrote: 12/11/2019 18:43 Kakvi ste mi vi ovih dana, kolege po želucu? Mene ovih dana baš mori, žarenje, bol na dodir u donjem dijelu prsa, da napomenem da sam jedan od onih koji je zbog zeluca zavrsio na antidepresivima, nakon urađenih nalaza krvi, mokrace ultrazvuka srca, abdomena i EKG. Jel i vama reaguje na promjene vremena?
Reaguje obično po pitanju nemira, ali glavni uzrok treba uvijek traziti u prehrani.
User avatar
ElRe
Posts: 10679
Joined: 12/12/2011 11:28

#680 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by ElRe »

Almir_ wrote:Sve vas pozdravljam,nadam se da neko ima preporuku,rjesenje..
Prosle godine u maju,ustanovljena hijetalna hernija(kila) klizna i suzenje na sluznici.
Ja sam imao zarenje na jeziku i usnama, crvenilo po licu. Uradio sve i svašta (MRI glave, vrata, nalazi krvi, proteinogram, EKG, UV srca...) sve bilo hvala Bogu uredno.

Gastroenterolog iz Eurofarma mi rekao da imam hijetalnu kilu, prevrnut i visoko podignut želudac. Ujutru kada se probudim osjećam da mi se nadima stomak i moram da rastegnem pidžamu, skinem potkošulju da bi prošlo :)

Doktor iz Eurofarma mi je rekao da je to to, prepisao neke tabelete protiv mučnine i niša više.
Preporuka za nekog dobrog i iskusnog doktora za još jedno mišljenje.
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#681 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by shandrprcSA »

Srdjan Gornjakovic - Al-Tawil
Olvem
Posts: 17
Joined: 30/05/2018 03:35

#682 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Olvem »

Pozdrav svima, posto je ovo najaktivnija tema sto se zelucanih problema tice, da ukratko opisem sta mi se desilo pa ako neko ima preporuku ili slicno iskustvo, mnogo bi znacilo!

Premisa: 28 godina, 184 cm, izmedju 80 i 85 kg, redovni treninzi u fitness centru i termin fudbala sedmicno. Problem sa stomakom koji je godinama tu je da se, s vremena na vrijeme, desavalo da 3-4 puta dnevno odem u toalet, a da nije proljev, vec fakat stolica i to me iscrpljivalo. Bio kod Srdjana u Al-Tawilu, dao mi da uradim:

- Candida u stolici (Cekam rezultate),
- Helico u stolici (negativan)
- Kalprotektin u stolici (negativan)
- CRP (uredan)
- B12 vitamin (dip, cekam)
- D vitamin (dip, cekam)
- TTG Antitijela (dip, cekam)

Ovo je bilo prije novih desavanja, u junu. U julu COVID-19 pozitivan. U toku izolacije, nakon vecere, doslo je do gusenja da sam bukvalno morao da povratim sto sam pojeo da bi zrak prosao. Medjutim, kao da se zeludac pomjerio prilikom tog povracanja. U medjuvremenu sam kod dr. Talovica na Mojmilu 2 puta radio "namjestanje" zeluca (ne osjecam nikakav napredak nakon "tretmana", tek nakon 2 dana bude bolje i tako traje 7 dana) i isao 2 puta na relaks masazu. Medjutim, taj zeludac se stalno "vraca" prema gore. Isao sam u hitnu nekoliko puta, receno mi da je u pitanju anksioznost i napadi panike, niko da kaze da zeludac "uzrokuje" paniku.

Trenutni simptomi:
- "plitak" dah (udahnem zrak u potpunosti ali ne prolazi gdje treba, kao da imam neku barijeru(zeludac)
- manjak energije uslijed kratkog/plitkog daha zbog pomjerenog zeluca prema prsima
- osjetljivost prsa i prostora oko srca na dodi
- ubrzan metabolizam, kao i prije, odlazak u wc i onda, valjda jer je prazan, zeludac ide prema gore
- povremeno osjecaj mucnine negdje u visini prsa

Zgaravicu ne osjecam, ne osjecam ni da mi prsa "gore" ali cesto mi zeludac "seta" gore, dole u zadnjih 15 dana pa mi treba savjet:

1. da li da nastavim sa tretmanima namjestanja zeluca ili da sacekam rezultate nalaza i radim gastroskopiju?
2. da li imate preporuciti nekog provjerenog za namjestanje zeluca?

Hvala!
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#683 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by nivla »

tretman namjestanja zeludca?
de ba odi pravom doktoru a ne tim nadriljekarima
Olvem
Posts: 17
Joined: 30/05/2018 03:35

#684 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Olvem »

nivla wrote: 23/08/2020 08:57 tretman namjestanja zeludca?
de ba odi pravom doktoru a ne tim nadriljekarima
Druze nivla,

vidis i u postu da sam u procesu vadjenja nalaza i da sam vec isao kod dr. Gornjakovica. Nisam uopste fasciniran "alternativnim" metodama, medjutim, ovaj covjek je sportski doktor i tretman se zove manuelna terapija.

Iskreno mi treba savjet jer osjetim kada mi se zeludac pomjeri a klasicni doktori iz zdravstvenih ustanova samo pisu recepte i ne interesuju se Bog zna koliko.
Olvem
Posts: 17
Joined: 30/05/2018 03:35

#685 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Olvem »

Da pored ovoga istaknem da pijem dnevno:

2x Bosnyl - protiv anksioznosti uslijed smetnji u disanju, ujutro i navecer
1x Flobian - protiv nadutosti i nervoze u crijevima
Reglan
Fenix sam pio pa prestao
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#686 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by nivla »

meni tonista nije pomoglo, probleme s disanjem imas jer ti se vraca kiselina plus imao si covid
vise podignut jastuk kad spavasi spavaj na boku
od lijekova ontril sirup i vidi hoce li se popraviti
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#687 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by shandrprcSA »

Jesi li radio utrazvuk? Mislim da ti je kaskadan zeludac :D Preporuka za Smajlovica radi ultrazvuka pa onda nadji nekoga da ti strunu uradi.Meni Talovica preporucise al nikad ne odoh jer isti nista ne uradi al zato lovu uzme :izet:
Olvem
Posts: 17
Joined: 30/05/2018 03:35

#688 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Olvem »

shandrprcSA wrote: 23/08/2020 11:20 Jesi li radio utrazvuk? Mislim da ti je kaskadan zeludac :D Preporuka za Smajlovica radi ultrazvuka pa onda nadji nekoga da ti strunu uradi.Meni Talovica preporucise al nikad ne odoh jer isti nista ne uradi al zato lovu uzme :izet:
Radio sam UZ abdomena u DZ Otoka, sve je bilo uredno, s tim da nista ne pise za zeludac (jetra, slezena, bubrezi itd. su opisani, zeludac ne).

Cuo sam za Smajlovica da je najbolji pa ne znam da li da opet radim ultrazvuk..

Da li postoji pravilo, koliko puta se mora "raditi" struna dok se ne napravi?
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#689 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by nivla »

ne vidi se zeludac na ultrazvuku, ako nisi nista jeo i pio vide se tekucine i sadrzaj u njemu
smajlovic je dobar za ultrazvuk a raja ga voli jer uvijek kao terapiju prepurucuje neke nadriljekare i travare
svi znamo da npr caj od kunice preporucuju kad imas probleme sa cirom na zeludcu ali to je ista biljka ciji caj potice lucenje enzima i kiseline iz zuci u zeludac, pa nije bas da tad pomaze nego bas naprotiv pospjesuje simptome
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#690 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by shandrprcSA »

vidi li se ovdje ista

Image
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#691 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by nivla »

da bi snimio zeludac moras na prazan popit kredu i otici na rentgen
druga opcija je gastroskopija,prestanite s nadrilijecenjem
ove sto vam strunu namjestaju mozete zamijeniti i hodzinim zapisima, jednak efekt imaju
nisam siguran kako magnet ili ct moze snimiti zeludac al sigurno ima neki klinac koji se treba popiti pred snimanje

kad na ultrazvuku vidis zeludac najcesce imas rak na zeludcu
https://poliklinika-kvarantan.hr/ultraz ... i-crijeva/
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#692 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by cassius »

Je li ko imao problema sad ne znam jesu li zeludac ili crijeva u pitanju, ali sta god da pojedem, tjera me u wc, i stolica je mekana, nije tecna, ali je mekana ? Popio sam linex 2 tablete, ali ne mijenja se stanje. Ono stomak poslije jela , kuhlja sto bi se reklo.
Drug Clan
Posts: 738
Joined: 05/01/2020 20:32

#693 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Drug Clan »

Koliko i BiH kosta da se privatno odradi gastroskopija sa anestezijom?
ljubijankic
Posts: 1291
Joined: 20/11/2011 21:38

#694 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by ljubijankic »

shandrprcSA wrote: 29/10/2019 07:39
Almir_ wrote:Sve vas pozdravljam,nadam se da neko ima preporuku,rjesenje..
Prosle godine u maju,ustanovljena hijetalna hernija(kila) klizna i suzenje na sluznici.
Propisan controloc koji nisam nikad pio,jer nakon sto mi je doktor rekao sta mogu jesti,sta ne smijem nisam imao probleme sa zeludacom.
Danas nakon nesto vise oko godinu dana imam aritmije,nepravilan rad srca.
Uradjen holter ekg,ustanovljeno preskakanje,nepravilan rad.
Narucen za Uzv,erigometriju,kaze mi specijalista doktorica da moze biti razlog ovakvog stanja hijatalna hernija.
Najgore sto mi je sto ne mogu spavati.
Nisam nikad imao problem sa srcem,tako da sam misljenja da je ovo zeludac i ova kila.
Nalaze u vezi srca svakako uraditi,imam osjecaj da mi je zeludac pomjeren dobro,nerovozan postoji li metoda najefikasnija ili
najbolji strucnjak koji ce mi reci je li problem zeludac,hijatalna hernija.
Koliko su efikasne strune,i ovi ljudi sto stimaju zeludac(kazu da je to najefikasnije)
Hvala vam puno
Imao jake bolove na lijevoj strani prepona obisao Vojnu bolnicu i KCUS i nisu nista nasli, kazu sve je ok.Na nagovor nekih prijatelja i kolega odem kod http://drsmajlovic.ba/ odmah utvrdio da je kaskadan zeludac i preporucio da mi neko uradi strunu pa dalje na gastroskopiju, navodno jaka zel.kiselina mi je pravila problem.Ponovo, na nagovor prijatelja i kolega odem kod Ramiza Imamovica (bioenergicar) radi strune, preporodio se kad je vratio zeludac.Takodje, ispupcenja na sredini sternuma koje sam imao je nestalo.Od tada a proslo je vise od godine nikad nisam imao problema sa zelucom, vise obroka a kolicinski manje.Nekad popijem target plus tabletu i to je to.
Kakve si simptome imao? mene vec mjesec dana boli stomak (nekad ispod rebara, lijevo desno, nekad na sredini, nekad se spusti oko pupka, isto tako sredina, lijevo, desno, stalno "hoda" ta bol po stomaku) skroz blaga bol ali javlja se cesto i razlicito traje, nekada par minuta nekada i po sat vremena.Radio ultrazvuk i sve ok, uradio gastroskopiju i rekli mi da imam kaskadu zeluca i da mi je to zbog toga.Takodjer imam podrigivanje poslije obroka.Juce i danas sam par osjetio nesto kao titranje u sredini stomaka, kada promjenim polozaj to prestane.Eh sad malo sam citao po netu i nigdje ne pise da su bolovi u stomaku simptomi kasdadnog zeluca, pa me zanima da li si ti imao slicne bolove ili bi ja treba traziti dalje sta mi je problem.
User avatar
isie
Posts: 130
Joined: 23/09/2010 22:42
Location: Sarajevo
Contact:

#695 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by isie »

Moze li preporuka za nekog doktora koji namjesta zeludac u Sarajevu . Hvala vam
Aleksa83
Posts: 118
Joined: 11/02/2018 22:00

#696 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Aleksa83 »

Sta bi moglo biti da me stalno boli stomak oko pupka i 15 cm iznad pupka na sredini? Radio sam UZ,gastroskopiju i kolonoskopiju i nista posebno nisu nasli nego erozivni gastritis i sta bi mogao jos odraditi od pretraga da pokusam naci uzrok bolova :?
zvezda1
Posts: 2
Joined: 03/01/2021 21:45

#697 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by zvezda1 »

već pola godine mi pulsira želudac otkucava kao srce stvara mi nervozu ne mogu spavat pali se do grla ako neko zna kako mi pomoći da se javi puno hvala
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#698 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by mirsek »

Pozdrav, zna li neko gdje sad radi dr. Gornjakovic ?
Ne radi vise u al tawil.
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#699 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by New wave »

Pozdrav.
Da li je neko upucen u proces oporavka nakon vadjenja zeluca? Mami mi je prije dva dana odstranjen kompletan zeludac zbog malignog tumora? Zanima me kako tece proces oporavka i moguci raspleti dogadjaja?
Hvala.
kemalba
Posts: 305
Joined: 04/04/2009 21:51

#700 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by kemalba »

Da li neko može preporučiti dobrog majstora za namještanje želudca/strunu u Sarajevu?
Ranije sam bio kod Avdage Smajića, nažalost zbog njegovog trenutnog zdravstvenog stanja, tražim preporuku za nekog drugog.
Hvala!
Post Reply