Zeljko Komsic udario na Dodika

User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#51

Post by pike »

liberal wrote:jedno pitanje za vas sto okivate komsica u zvijezde

citam u novinama kako ce ove godine u federaciji ostat vise od 50 separatnih skola pod istim krovom (u jednom razredu bosnjacka djeca u drugom hrvatska ....jel hrvatska jos uvijek uce po skolskom programu susjedne zemjle?)

pa se nesto pitam

kako to da zeljko koji je po vama uzor za postenog i cestitog bosanca (i hercegovca) i haris koji se bori za cjelovitu, nedjeljivu.....bla , bla bosnu nisu nasli 5 minuta vremena pa rijesili taj "mali " SEPARASTICKI / RASISTICKI problem ?

necu da spominjem mostar i druge probleme

ili je lakse pljuvat po srbima znajuci da se time dobijaju laki politcki poeni dok se prava sranja zatrpavaju prasinom .......
mozda misle da ce se ti problemi sami rijesit kad nestane rs.... :D i da cemo svi jesti zlatnim kasikama :D

mislite li da zapadne diplomate nevide te "male" probleme i kako ih zagovornici cjelovite rjesavaju ?
meni se cini da mnogi ovdje nevide dalje od vlastitog nosa...bez uvrede
Da li postoji ministar obrazovanja za to ili je za sve odgovoran predsjednik drzave?

I nije mi jasno sta imas protiv Komsica jer ako on ne valja ko onda od BiH politicara valja?


I nesto ti ne stoji taj nik "liberal" s obzirom da gotivis huskacke politicare tipa Hare.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#52

Post by osa »

Zanimljivo da u bih političari tipa željka komšića najbolje prolaze kod pripadnika drugih naroda, a nisu baš omiljeni u svom matičnom. Možda je to primjer kakvim političarima treba u bih težiti (i kojim strankama), jer već 15 godina nacionalne stranke kolo vode a rezultati su ti kakvi jesu. Pitanje je postavljeno hipotetski jer željko komšić ,osobno, po mom mišljenju nije kapacitet za karijeru uspješnog političara.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#53

Post by seln »

pike wrote:
liberal wrote:jedno pitanje za vas sto okivate komsica u zvijezde

citam u novinama kako ce ove godine u federaciji ostat vise od 50 separatnih skola pod istim krovom (u jednom razredu bosnjacka djeca u drugom hrvatska ....jel hrvatska jos uvijek uce po skolskom programu susjedne zemjle?)

pa se nesto pitam

kako to da zeljko koji je po vama uzor za postenog i cestitog bosanca (i hercegovca) i haris koji se bori za cjelovitu, nedjeljivu.....bla , bla bosnu nisu nasli 5 minuta vremena pa rijesili taj "mali " SEPARASTICKI / RASISTICKI problem ?

necu da spominjem mostar i druge probleme

ili je lakse pljuvat po srbima znajuci da se time dobijaju laki politcki poeni dok se prava sranja zatrpavaju prasinom .......
mozda misle da ce se ti problemi sami rijesit kad nestane rs.... :D i da cemo svi jesti zlatnim kasikama :D

mislite li da zapadne diplomate nevide te "male" probleme i kako ih zagovornici cjelovite rjesavaju ?
meni se cini da mnogi ovdje nevide dalje od vlastitog nosa...bez uvrede
Da li postoji ministar obrazovanja za to ili je za sve odgovoran predsjednik drzave?

I nije mi jasno sta imas protiv Komsica jer ako on ne valja ko onda od BiH politicara valja?


I nesto ti ne stoji taj nik "liberal" s obzirom da gotivis huskacke politicare tipa Hare.
Srpski liberal....Srbija do Liberije....
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#54

Post by kub lajkan »

pike wrote:
liberal wrote:jedno pitanje za vas sto okivate komsica u zvijezde

citam u novinama kako ce ove godine u federaciji ostat vise od 50 separatnih skola pod istim krovom (u jednom razredu bosnjacka djeca u drugom hrvatska ....jel hrvatska jos uvijek uce po skolskom programu susjedne zemjle?)

pa se nesto pitam

kako to da zeljko koji je po vama uzor za postenog i cestitog bosanca (i hercegovca) i haris koji se bori za cjelovitu, nedjeljivu.....bla , bla bosnu nisu nasli 5 minuta vremena pa rijesili taj "mali " SEPARASTICKI / RASISTICKI problem ?

necu da spominjem mostar i druge probleme

ili je lakse pljuvat po srbima znajuci da se time dobijaju laki politcki poeni dok se prava sranja zatrpavaju prasinom .......
mozda misle da ce se ti problemi sami rijesit kad nestane rs.... :D i da cemo svi jesti zlatnim kasikama :D

mislite li da zapadne diplomate nevide te "male" probleme i kako ih zagovornici cjelovite rjesavaju ?
meni se cini da mnogi ovdje nevide dalje od vlastitog nosa...bez uvrede
Da li postoji ministar obrazovanja za to ili je za sve odgovoran predsjednik drzave?

I nije mi jasno sta imas protiv Komsica jer ako on ne valja ko onda od BiH politicara valja?


I nesto ti ne stoji taj nik "liberal" s obzirom da gotivis huskacke politicare tipa Hare.
Podapis...
kucuk
Posts: 243
Joined: 31/03/2007 20:50

#55

Post by kucuk »

Zeljko zna, a i ti bi liberalu trebao znati da su podjele nacionalistickog tipa u skolama privremene i da dolazi vrijeme kad ce roditelji cijeniti skolu i skolske programe prema onom sta nude djeci, da se brze i lakse uklope u zivot, i koji ce im ponuditi brzu i laksu mogucnost da dodju do posla./ istorija ce biti najtanja knjiga u njihovim rusakovima/.
Primjer: U Finskoj su Finski i Svedski jezik sluzbeni jezici i postoje skole u kojima se nastava izvodi na Finskom, a i skole u kojima se nastava izvodi na Svedskom.
Nisu rijetki slucajevi da Finac salje svoje dijete u skolu gdje se nastava izvodi na Svedskom jeziku ili obratno. Kad sam pitao zasto, dobio sam odgovor da ta skola ima kvalitetne ucitelje i da se u njoj vrlo cesto uskladjuju nastavni planovi sa novinama koje se pojavluju u nastavi.
Ove budalestinje oko skola i problemi ce izumrijeti sami po sebi vrlo brzo.
Kad su nam prije rata polazila djeca u skolu, birali smo ucitelja a nismo gledali koje je nacionalnosti.
User avatar
pici
Posts: 43582
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#56

Post by pici »

Kad Bošnjaci i Srbi budu imali jednoga političara kova Željka Komšića onda ćemo se dogovoriti za sve ......Haris vs Dodik nekako mi lići na borbu pijetlova tj pasa,nimalo konstruktivno ni obećavajuće za čitavu državu....Haris koliko god imao velike simpatije i podršku od Bošnjaka toliko i Dodik ima od Srba i to je to nema dalje.....Željko koliko ga god mrzili iz sva tri naroda ,takođe ga i vole i daju mu podršku iz sva tri naroda,neko više neko manje al ipak je ima.Pa sad vidjecemo šta ce biti dalje.



"Svi Danci su Europljani, no svi Europljani nisu Danci"
liberal
Posts: 534
Joined: 29/12/2006 04:31
Location: Toronto

#57

Post by liberal »

za pici i kucuka
hvala na postenim komentarima . ostali ocito neznaju nista drugo nego da provociraju.

ja znam da postoje ministri obrazovanja koji pokusavaju da rijese ovaj "mali i lako rjesivi" problem ima 12 godina i ocito da neide. zbog toga sam postavio pitanje zasto se nepokazu liderska svojstva zeljke i harisa na ovom veoma vaznom problemu ( ipak ova drzava ostaje na djeci pa ako su odmalena naucena da postoje tamo neki drugi na ovaj nacin....nevalja).

samo podsjecanje da su haris i zeljko izabranici dva naroda koji zive u bih pa bi mogli kao predstavnici tih naroda da malo poguraju nize nivoe do zeljenih ciljeva.
nevidim da niko komentarise situaciju u mostaru koji je jos uvijek podjeljen i u kojem su medjuljudski odnosi na nuli.
zar na tome nebi trebali da rade haris i zeljko zajedno sa predsjednicima federacije a ne da medjunarodna zajednica dolazi sa stapom i uvodi red?
zar na kraju ova dvojca nisu iz stranaka koje na kraju krajeva ucestvuju u svim tim razgovorima i gdje njhova rijec (pogotovo harisova) igraju veoma vaznu ulogu?
i samo da pojasnim nisam srpski liberal kao sto neki pokusavaju da me predstave. ja bih volio docekat dan kad ce srbi iz rs birat bosnjackog predstavnika a bosnjaci iz federacije srpskog...ali dok taj dan nedodje....
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#58 Re: Zeljko Komsic udario na Dodika

Post by Dado dijasporitus »

Prozor wrote:
Klodovik wrote:
komeba wrote: Dodi sebi ako nemas kome drugom.Intervju je dao za Vecernji list.

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/bi ... 7/index.do
Dao je intervju i za bosnjaci.net istog dana (23.08.2007.)

http://bosnjaci.net/aktuelnosti.php?id= ... =interview
Da, ali ovdje je postiran onaj iz Vecernjeg lista. Koliko ja vidim, ima isti "ton" u oba intervju-a. Tako da ne stoji Dadino o prilagodjenosti mediji kom ga intervjuise.
Tacno. Do mene je.
Vidio sam prvi intervju pa sam kontao da se radi o istome. Ko bi znao da je dao dva u isto vrijeme i to skoro identicna.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#59

Post by Troll_Happens »

Tesko da je "udario" u naslovu prava rjec. I mala djeca znaju da Komsic ni po cemu ne moze Dodiku da parira ni po nastupu ni po rjesavanju bilo kakve situacije. Kao sto se vidi iz mnogobrojnih situacija ja ga dozivljavam kao obicnog poltrona koji se pripio uz Harisa i koji se drzi po strani i koji je uvijek suzdran... zato ga Hrvati nemogu ni smislit... nisu ga dzabe u novinama opisali da je Harisov nosac kofera. Uopste mi ne djeluje kao neka inteligentna osoba ni pojavom ni drzanjem... vise kao neki sharlatan koji se eto tu tek tako slucajno zatekao ni konstruktivne price nit moze uopste racionalno da parira politicarima iz RS-a pa eto da tu postavim Dodika u prvi plan posto je on najglasniji sa druge stran. Sem toga ocito da nije miljenik ni hrvatske publike i kada su gostovali u hrvatskoj kada su tek stupili na duznost kada je vodjen intervju na novoj, ni jednog momenta kada je on dobio rjec kamera ga nije uzela u objektiv ocito su procjenili koliko vrijedi. Tu i tamo nekad se pomene da je negdje bio i nesto radio... ali su to sve obicne sitnice ko kad predsjednik kucnog savjeta obidje gradjane i sl..
Znaci amater koji ceka da prodju ove jos 3 god i da se nadrpa ko i svi ostali para i da podvije rep.. Sumnjam da ce u dogledno vrijeme biti nekog politicara koji ce moci da parira Dodiku, Haris se nesto trudi ali kad god on nesto pokusa ovaj mu kontru udari i to se onda vrti u krug a narod opet ispasta i biva ovca kojima ovi chobani mogu da upravljaju i da nas u torove tjeraju kako se njima svidi :-) :-) :-) :-)
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#60

Post by kub lajkan »

Jedan001 wrote:Tesko da je "udario" u naslovu prava rjec. I mala djeca znaju da Komsic ni po cemu ne moze Dodiku da parira ni po nastupu ni po rjesavanju bilo kakve situacije. Kao sto se vidi iz mnogobrojnih situacija ja ga dozivljavam kao obicnog poltrona koji se pripio uz Harisa i koji se drzi po strani i koji je uvijek suzdran... zato ga Hrvati nemogu ni smislit... nisu ga dzabe u novinama opisali da je Harisov nosac kofera. Uopste mi ne djeluje kao neka inteligentna osoba ni pojavom ni drzanjem... vise kao neki sharlatan koji se eto tu tek tako slucajno zatekao ni konstruktivne price nit moze uopste racionalno da parira politicarima iz RS-a pa eto da tu postavim Dodika u prvi plan posto je on najglasniji sa druge stran. Sem toga ocito da nije miljenik ni hrvatske publike i kada su gostovali u hrvatskoj kada su tek stupili na duznost kada je vodjen intervju na novoj, ni jednog momenta kada je on dobio rjec kamera ga nije uzela u objektiv ocito su procjenili koliko vrijedi. Tu i tamo nekad se pomene da je negdje bio i nesto radio... ali su to sve obicne sitnice ko kad predsjednik kucnog savjeta obidje gradjane i sl..
Znaci amater koji ceka da prodju ove jos 3 god i da se nadrpa ko i svi ostali para i da podvije rep.. Sumnjam da ce u dogledno vrijeme biti nekog politicara koji ce moci da parira Dodiku, Haris se nesto trudi ali kad god on nesto pokusa ovaj mu kontru udari i to se onda vrti u krug a narod opet ispasta i biva ovca kojima ovi chobani mogu da upravljaju i da nas u torove tjeraju kako se njima svidi :-) :-) :-) :-)
Ti fakat mislis ovo sto si napis'o :?
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#61

Post by Better Man »

Jedan001 wrote:Tesko da je "udario" u naslovu prava rjec. I mala djeca znaju da Komsic ni po cemu ne moze Dodiku da parira ni po nastupu ni po rjesavanju bilo kakve situacije. Kao sto se vidi iz mnogobrojnih situacija ja ga dozivljavam kao obicnog poltrona koji se pripio uz Harisa i koji se drzi po strani i koji je uvijek suzdran... zato ga Hrvati nemogu ni smislit... nisu ga dzabe u novinama opisali da je Harisov nosac kofera. Uopste mi ne djeluje kao neka inteligentna osoba ni pojavom ni drzanjem... vise kao neki sharlatan koji se eto tu tek tako slucajno zatekao ni konstruktivne price nit moze uopste racionalno da parira politicarima iz RS-a pa eto da tu postavim Dodika u prvi plan posto je on najglasniji sa druge stran. Sem toga ocito da nije miljenik ni hrvatske publike i kada su gostovali u hrvatskoj kada su tek stupili na duznost kada je vodjen intervju na novoj, ni jednog momenta kada je on dobio rjec kamera ga nije uzela u objektiv ocito su procjenili koliko vrijedi. Tu i tamo nekad se pomene da je negdje bio i nesto radio... ali su to sve obicne sitnice ko kad predsjednik kucnog savjeta obidje gradjane i sl..
Znaci amater koji ceka da prodju ove jos 3 god i da se nadrpa ko i svi ostali para i da podvije rep.. Sumnjam da ce u dogledno vrijeme biti nekog politicara koji ce moci da parira Dodiku, Haris se nesto trudi ali kad god on nesto pokusa ovaj mu kontru udari i to se onda vrti u krug a narod opet ispasta i biva ovca kojima ovi chobani mogu da upravljaju i da nas u torove tjeraju kako se njima svidi :-) :-) :-) :-)
Momak, dali si svjestan koliko si gluposti napisao? Očito si dobro prolupao!"
Last edited by Better Man on 26/08/2007 21:16, edited 2 times in total.
User avatar
amko_sa
Posts: 58
Joined: 17/03/2007 13:11
Location: Sarajevo
Contact:

#62

Post by amko_sa »

Komsic je jasan za svakoga ko je pravi Bosanac.Ovim sto je izjavio dokazuje da voli ovu zemlju i da ima pravilne ciljeve i da je pravi bosanac.Dokazao je da je odmjeren i pametan.Postujem svakoga ko se zalaze za svoj narod ali ne preko ledja drugih tacnije na prihvatljiv nacin.Zelim mu uspjeh u buducem radu i da su svi kao on ova drzava bi napredovala velikom brzinom.Izjaviti ovako nesto dokazuje i da je veliki borac i hrabar covjek.Jos jednom svaka cast.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#63

Post by Troll_Happens »

kub lajkan wrote:
Jedan001 wrote:Tesko da je "udario" u naslovu prava rjec. I mala djeca znaju da Komsic ni po cemu ne moze Dodiku da parira ni po nastupu ni po rjesavanju bilo kakve situacije. Kao sto se vidi iz mnogobrojnih situacija ja ga dozivljavam kao obicnog poltrona koji se pripio uz Harisa i koji se drzi po strani i koji je uvijek suzdran... zato ga Hrvati nemogu ni smislit... nisu ga dzabe u novinama opisali da je Harisov nosac kofera. Uopste mi ne djeluje kao neka inteligentna osoba ni pojavom ni drzanjem... vise kao neki sharlatan koji se eto tu tek tako slucajno zatekao ni konstruktivne price nit moze uopste racionalno da parira politicarima iz RS-a pa eto da tu postavim Dodika u prvi plan posto je on najglasniji sa druge stran. Sem toga ocito da nije miljenik ni hrvatske publike i kada su gostovali u hrvatskoj kada su tek stupili na duznost kada je vodjen intervju na novoj, ni jednog momenta kada je on dobio rjec kamera ga nije uzela u objektiv ocito su procjenili koliko vrijedi. Tu i tamo nekad se pomene da je negdje bio i nesto radio... ali su to sve obicne sitnice ko kad predsjednik kucnog savjeta obidje gradjane i sl..
Znaci amater koji ceka da prodju ove jos 3 god i da se nadrpa ko i svi ostali para i da podvije rep.. Sumnjam da ce u dogledno vrijeme biti nekog politicara koji ce moci da parira Dodiku, Haris se nesto trudi ali kad god on nesto pokusa ovaj mu kontru udari i to se onda vrti u krug a narod opet ispasta i biva ovca kojima ovi chobani mogu da upravljaju i da nas u torove tjeraju kako se njima svidi :-) :-) :-) :-)
Ti fakat mislis ovo sto si napis'o :?
Moj pajdo to ti je realnost htio ti to da prihvatis ili ne... to ce se potvrditi prije ili kasnije... no mene ne zanimaju ni izbori ni dodik ni komshic ni ko je na koga udario jednom rjecu je... mi se sjasi kurta da uzjase murta.... :D
Tebi sportski pozdrav fair play :D
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#64

Post by sofist »

Jedan001 wrote:Tesko da je "udario" u naslovu prava rjec. I mala djeca znaju da Komsic ni po cemu ne moze Dodiku da parira ni po nastupu ni po rjesavanju bilo kakve situacije. Kao sto se vidi iz mnogobrojnih situacija ja ga dozivljavam kao obicnog poltrona koji se pripio uz Harisa i koji se drzi po strani i koji je uvijek suzdran... zato ga Hrvati nemogu ni smislit... nisu ga dzabe u novinama opisali da je Harisov nosac kofera. Uopste mi ne djeluje kao neka inteligentna osoba ni pojavom ni drzanjem... vise kao neki sharlatan koji se eto tu tek tako slucajno zatekao ni konstruktivne price nit moze uopste racionalno da parira politicarima iz RS-a pa eto da tu postavim Dodika u prvi plan posto je on najglasniji sa druge stran. Sem toga ocito da nije miljenik ni hrvatske publike i kada su gostovali u hrvatskoj kada su tek stupili na duznost kada je vodjen intervju na novoj, ni jednog momenta kada je on dobio rjec kamera ga nije uzela u objektiv ocito su procjenili koliko vrijedi. Tu i tamo nekad se pomene da je negdje bio i nesto radio... ali su to sve obicne sitnice ko kad predsjednik kucnog savjeta obidje gradjane i sl..
Znaci amater koji ceka da prodju ove jos 3 god i da se nadrpa ko i svi ostali para i da podvije rep.. Sumnjam da ce u dogledno vrijeme biti nekog politicara koji ce moci da parira Dodiku, Haris se nesto trudi ali kad god on nesto pokusa ovaj mu kontru udari i to se onda vrti u krug a narod opet ispasta i biva ovca kojima ovi chobani mogu da upravljaju i da nas u torove tjeraju kako se njima svidi :-) :-) :-) :-)
U velikoj mjeri si pogodio, samo sto se ne slazem da je Silajdzicev nosac kofera, vec jedan demagog koji pokusava da se konstituise na ideologiji nekakvog neokomunizma i kobajagi socijalne pravde jer dobro zna koju pricu pusi gladni, napaceni i obespravljeni obicni covjek. Zna dobro da u stvarnosti od te price nema nista ali ga lijepa rijec nista ne kosta. Kad se jos poklopi Silajdzicevo misljenje sa njegovim eto svenarodnog veselja. A u biti postoji samo jedan, jedini, istinski cilj a to je fotelja. Ima li sta ljepse od mjesta clana predsjednistva, ni vecih privilegija ni manje odgovornosti.
User avatar
amko_sa
Posts: 58
Joined: 17/03/2007 13:11
Location: Sarajevo
Contact:

#65

Post by amko_sa »

Pa mi i jesmo jadni, gladni i napaceni a sta te moze malo podici iz prasine to je jedino kad neko progovori javno ono sto te boli.Vecina ih ni to nemoze
blah blah
Posts: 266
Joined: 24/06/2007 20:23

#66

Post by blah blah »

Posto prodjose tri stranice, a nigdje posta na temu (koja nije ni lik ni djelo Zeljka Komsica, vec ova izjava), moram ja :D Da se radi o Lepom ili nekom drugom, neko bi to pitanje (sa pravom) postavio, ali eto.

Lijepo je sve rekao, ali mene zanima sta misli uraditi na tom polju, konkretno? Mislim, sirovina Mile odvaljuje izjave kao na tekucoj traci, ali ono sto prica i radi (placanje lobista u Vasingtonu, otvaranja "predstavnistava RS" po Evropi, specijalne veze sa Srbijom, pregovori o zajednickim robnim rezervama sa Srbijom itd).

Dakle, sta ce ili uopste moze Zeljko uopste uraditi?

Jer, ako ostane na tim najavljenim rostiljanjima sa iseljenicima, predavanjima razmazenim americkim studentima i protokolarnim gubljenjem vremena u UN-u, od svega osta samo populisticko i oportunisticko supljiranje, i onda nam je najbolje da se odmah naguzimo.
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#67

Post by sofist »

blah blah wrote:Posto prodjose tri stranice, a nigdje posta na temu (koja nije ni lik ni djelo Zeljka Komsica, vec ova izjava), moram ja :D Da se radi o Lepom ili nekom drugom, neko bi to pitanje (sa pravom) postavio, ali eto.

Lijepo je sve rekao, ali mene zanima sta misli uraditi na tom polju, konkretno? Mislim, sirovina Mile odvaljuje izjave kao na tekucoj traci, ali ono sto prica i radi (placanje lobista u Vasingtonu, otvaranja "predstavnistava RS" po Evropi, specijalne veze sa Srbijom, pregovori o zajednickim robnim rezervama sa Srbijom itd).

Dakle, sta ce ili uopste moze Zeljko uopste uraditi?

Jer, ako ostane na tim najavljenim rostiljanjima sa iseljenicima, predavanjima razmazenim americkim studentima i protokolarnim gubljenjem vremena u UN-u, od svega osta samo populisticko i oportunisticko supljiranje, i onda nam je najbolje da se odmah naguzimo.
To i ja govorim. Niti je u prilici da ista uradi niti bi znao sta da uradi i da je u prilici. Samo lozi raju bezze.
User avatar
gospodar kuglastih munja
Posts: 1053
Joined: 08/07/2007 22:26

#68

Post by gospodar kuglastih munja »

U liku presjednika Komsica se pojavila prva licnost koja moze i odslikava drzavu BiH, a ne samo njene srednjovjekovne torove. I kad nazadnjaci nemaju argumenata, onda udri po njegovoj personi a ne po onom sto cini. Te , zena mu hrvatica, te ima kriv nos, te nije izabran od `rvata,ne predstavlja njih.... :D

Prvi politicar koji moze razgovarati sa svima, koji je otvoren za komunikaciju, ali u isto vrijeme ne ispusta drzavu BiH iz ruku, sto mu je i svetinja. Zato i nije podoban.
kucuk
Posts: 243
Joined: 31/03/2007 20:50

#69

Post by kucuk »

Slazem se da ni Komsic ni Silajdzic ne mogu u Banja Luci odbiti ni pera Milu Dodiku. Moras se i ti 001 sloziti da Dodik u Sarajevu ne moze dobiti ni glasove Srba a kamo li drugih. Komsic je jedini poslijeratni politicar koji je dobio glasove sva tri naroda. Tebi je to lose ali mnogima nije.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#70

Post by Troll_Happens »

kucuk wrote:Slazem se da ni Komsic ni Silajdzic ne mogu u Banja Luci odbiti ni pera Milu Dodiku. Moras se i ti 001 sloziti da Dodik u Sarajevu ne moze dobiti ni glasove Srba a kamo li drugih. Komsic je jedini poslijeratni politicar koji je dobio glasove sva tri naroda. Tebi je to lose ali mnogima nije.
Slazem se jer Dodik prvenstveno radi za RS i svoj licni interes pa tek onda ako sta preostane federaciji. Ne bih se slozio sa tvojom konstatacijom da mi je loshe jednostavno zelimo bolje a Komsic sem prazne price nemoze nista vise da nam ponudi...Raja i pada na price o boljem zivotu zato se vecina i odlucuje napustiti ovu zemlju vjerujuci tim pricama a on to nesvjesno i radi podsvjesno lozi ljude da ce ovdje biti bolje a sami znamo da nece biti. Dok nam je ovoliki aparat i ova troglava azdaja od predsjednistva koja crpi sve pare poreskih obveznika za svoje potrebe i potrebe svojih porodica bolje biti nece. Sto neko rece druzenje sa nasim iseljenicima rostiljanje obilazak prirode i ostale slobodne aktivnosti su dio njegove svakodnevnice kao i presipanje supljeg u prazno koje neobavezno ide uz to i vratice se kao i uvijek pun utisaka... naravno preplanuo, odmoran i spreman da od septembra krene u nove radne pobjede a sto su recimo hljeb i ostale stvari poskupile i tek ce poskupit svrbi ga mali prst na nozi. Odmah se sjetim onog licemjera Terzica isto je to radio u crnoj gori uz pecenje i zalivanje dobrim vinom i rakijom pa ono dodje preplanuo pa se "uhvati" u kostac sa starim i novonastalim problemima. Zaista tuzno i jadno :roll:
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#71

Post by zavrzlama »

Oni koji sanjaju o velikim susjednim zemljama i nemogu da prezale sto se plan 90-tih nije ostvario..ne boli previse sto neki bosnjak brani i voli BIH...boli ih sto to radi neko ko je hrvat ili srbin..zato i ova ujdurma i propaganda protiv Zeljka Komsica....
blah blah
Posts: 266
Joined: 24/06/2007 20:23

#72

Post by blah blah »

Jedan001, nije lose ni pogresno sto je ovo izjavio (cak sta vise), ali poenta je da na na tom polju treba nesto konkretno i uraditi.

Predsjednistvo je manje-vise ikebana za protokolarnu upotrebu, ali ipak imaju neka prava, kao stavljanje prijedloga u skupstinsku proceduru. Nisam samo siguran je li za to potrebna suglasnost citavog Predsjednistva (time i Radmanovica) ili svaki clan ima pravo na to, zna li ko?
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#73

Post by Troll_Happens »

blah blah wrote:Jedan001, nije lose ni pogresno sto je ovo izjavio (cak sta vise), ali poenta je da na na tom polju treba nesto konkretno i uraditi.

Predsjednistvo je manje-vise ikebana za protokolarnu upotrebu, ali ipak imaju neka prava, kao stavljanje prijedloga u skupstinsku proceduru. Nisam samo siguran je li za to potrebna suglasnost citavog Predsjednistva (time i Radmanovica) ili svaki clan ima pravo na to, zna li ko?
Neznam kako je kod tih prijedloga ali znam ovaj zadnji sporazum ako se moze uvrstiti u te prijedloge sa SPC-om isli su sa principom 2 protiv jedan...
komsic i radmanovic su bili za haris je bio protiv tog prijedloga koji je na kraju i usvojen... da li je tako za sve ostalo stvarno neznam
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11027
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#74

Post by Prpa.ba »

Jedan001 wrote:Neznam kako je kod tih prijedloga ali znam ovaj zadnji sporazum ako se moze uvrstiti u te prijedloge sa SPC-om isli su sa principom 2 protiv jedan...
komsic i radmanovic su bili za haris je bio protiv tog prijedloga koji je na kraju i usvojen... da li je tako za sve ostalo stvarno neznam

Haris je bio neutralan. Odnosno, nije glasao protiv prijedloga. :)
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#75

Post by kub lajkan »

Jedan001 wrote:Raja i pada na price o boljem zivotu zato se vecina i odlucuje napustiti ovu zemlju vjerujuci tim pricama a on to nesvjesno i radi podsvjesno lozi ljude da ce ovdje biti bolje a sami znamo da nece biti.
Jesi li ti u Austriji ili su podaci iz tvog forumskog profila samo puste zelje?
Post Reply