Željko Komšić - Komšo

Locked
User avatar
apsidejzi
Posts: 8275
Joined: 25/05/2013 23:49

#3901 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by apsidejzi »

Zeljko! Komentar na ovu SDA aferu? Ja sam prihvatio pricu kada se rusila vlada KS i prihvatio ideju da Zukorlic ne smije krojiti politiku u Sarajevu. Medjutim, to ne znaci da se sa SDA treba biti zajedno po svaku cijenu. Ovo sto su oni uradili je mnogo gore od 60.000KM koje su date Zukorlicu. Ja ocekujem da se SDA kazni na nivou kantona, tako sto se sa njom nece formirati vlast dok cetiri kandidata sa snimka ne istupe iz iste!!!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3902 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by _BataZiv_0809 »

BANU. Ne Zukorlicu.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#3903 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Milenkov buraz »

EKSKLUZIVNO! Šokantno: Stenogram sastanka Predsjedništva i Kvinte: (Ne)idemo u NATO?

https://www.face.ba/vijesti/bih/ekskluz ... nato/45403
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3904 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by ako te pitaju »

Željko Komšić nije ništa više nego obična karikatura.
Nebitan faktor u pregovorima.
Ne mogu se načuditi onima koji misle da će upravo ŽK ''ojačati'' državu , a ne smije se doslovno pojaviti na 70% teritorija u BiH.
Ne da neće ojačati državu, nego je maksimalno slabi.
Njegovu moralnost ste vidjeli u KS.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3905 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by _BataZiv_0809 »

Nije ANP :oops:
User avatar
Skijaš
Posts: 12625
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#3906 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Skijaš »

ako te pitaju wrote: 01/03/2020 09:11 Željko Komšić nije ništa više nego obična karikatura.
Nebitan faktor u pregovorima.
Ne mogu se načuditi onima koji misle da će upravo ŽK ''ojačati'' državu , a ne smije se doslovno pojaviti na 70% teritorija u BiH.
Ne da neće ojačati državu, nego je maksimalno slabi.
Njegovu moralnost ste vidjeli u KS.
Komšić i njegovi će uvijek imati prolaz ako im se kao alternativu u Predsjedništvu nudi četnika Čovića. Mislim, nije to neka teška matematika. Izlaz je u otklonu od politike etnoteritorijalizacije, HDZ se treba boriti za prava svih naroda na tlu čitave države, HDZ treba kandidovati (i) Srbe i Bošnjake i tad će se moći raspravljati o kvaliteti Komšića i alternativi njemu. Ja sam glasao za Borišu, ali sam (zbog opasnosti od Čovića u Predsjedništvu) zadovoljan i Komšićem na toj poziciji. A tako bi trebali da razmišljaju svi Hrvati kojima je cilj očuvanje BiH kao (srpske, bošnjačke i) hrvatske države jer se prolongiranjem krize može desiti samo srpsko-bošnjačka podjela zemlje. Odnosno, oni Hrvati koji žele očuvati hrvatstvo u BiH moraju što jače i glasnije propagirati multietničko društvo, jer ako se međunarodne centre moći uvjeri da BiH nije održiva, jebana strana u BiH će biti oni koje se vidi kao najslabiji faktor.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3907 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Hafis »

Skijaš wrote: 02/03/2020 00:00 HDZ treba kandidovati (i) Srbe i Bošnjake
Tako je. Ostale nacionalne stranke se polomiše kandidirajući pripadnike iz drugih naroda ...SNSD Hrvate i Bošnjake, a dobra stara SDA i prkosni DF Hrvate i Srbe...na pola izbornih lista, ili je Zvonimir ili Obren.
Stvarno ne vidim zašto je problem HDZ-u da i oni prate taj pozitivni trend u drugim nacionalnim strankama.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3908 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Maraschino »

ako te pitaju wrote: 01/03/2020 09:11 Željko Komšić nije ništa više nego obična karikatura.
Nebitan faktor u pregovorima.
Ne mogu se načuditi onima koji misle da će upravo ŽK ''ojačati'' državu , a ne smije se doslovno pojaviti na 70% teritorija u BiH.
Ne da neće ojačati državu, nego je maksimalno slabi.
Njegovu moralnost ste vidjeli u KS.
:thumbup:
:kiss:
User avatar
Skijaš
Posts: 12625
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#3909 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Skijaš »

Hafis wrote: 02/03/2020 00:18
Skijaš wrote: 02/03/2020 00:00 HDZ treba kandidovati (i) Srbe i Bošnjake
Tako je. Ostale nacionalne stranke se polomiše kandidirajući pripadnike iz drugih naroda ...SNSD Hrvate i Bošnjake, a dobra stara SDA i prkosni DF Hrvate i Srbe...na pola izbornih lista, ili je Zvonimir ili Obren.
Stvarno ne vidim zašto je problem HDZ-u da i oni prate taj pozitivni trend u drugim nacionalnim strankama.
Ima ih koji su neiskreni i u podršci zlostavljanim ženama, ali se (valjda) slažemo da je pogrešno otvoreno podržavati zlostavljanje žena.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3910 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Maraschino »

'naci, 100 godina ako budemo imali izbor Komsic-Covic nece biti dileme pa ko prezivi. :wink:
User avatar
Skijaš
Posts: 12625
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#3911 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Skijaš »

Maraschino wrote: 02/03/2020 00:33 'naci, 100 godina ako budemo imali izbor Komsic-Covic nece biti dileme pa ko prezivi. :wink:
Ne vjerujem da kapacitet za tako dugotrajnu jebadu postoji, mislim konkretno na kapacitet hrvatskog korpusa u BiH. Bojan Bajić je pisao o ovom prije neku deceniju i po, ako bosanskohercegovački Hrvati ne prihvate čitavu BiH kao svoju domovinu, prekrižiće ih se iz svih kalkulacija. Zato kažem da interese bosanskohercegovačkih Hrvata brane isključivo oni koji se zalažu za multietničko društvo.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3912 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Maraschino »

Skijaš wrote: 02/03/2020 00:39
Maraschino wrote: 02/03/2020 00:33 'naci, 100 godina ako budemo imali izbor Komsic-Covic nece biti dileme pa ko prezivi. :wink:
Ne vjerujem da kapacitet za tako dugotrajnu jebadu postoji, mislim konkretno na kapacitet hrvatskog korpusa u BiH. Bojan Bajić je pisao o ovom prije neku deceniju i po, ako bosanskohercegovački Hrvati ne prihvate čitavu BiH kao svoju domovinu, prekrižiće ih se iz svih kalkulacija. Zato kažem da interese bosanskohercegovačkih Hrvata brane isključivo oni koji se zalažu za multietničko društvo.
Pa to je jedino rjesenje nasih Hrvata.
Prihvatite cijelu BiH kao svoju domovinu i nema nikakvih problema. Svaka podrska etno podjelama vi ste donji ne zato sto to ja zelim nego sto je situacija takva.
Hektorijan
Posts: 229
Joined: 21/11/2019 22:48

#3914 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Hektorijan »

Pazi fake newsa.

https://www.atvbl.com/vijesti/bih/komsi ... apali-10-3


Iseljenici srbi i hrvati prisutni na bosnjackoj akademiji povodom ni manje ni vise, dana nezavisnosti Bosne. :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#3915 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by malakh »

mnogi su me napadali što sam agitirao za komšića na prethodnim izborima i što sam objašnjavao da je bolje da je on u predsjedništvu, nego dragan čović. pisao sam da falatar nema kapacitet da osvoji preko 150 hiljada glasova, i ako je djelovao sasvim pristojno.

ono što zamjeram ljevici su pretjerani napadi na njega, doduše sa punim pravom, ali sa ogromnim, dugoročnim rizikom, jer ne nude alternativu. sve da uzmemo u obzir da se komšić slomi, tko je kandidat za kojeg bih ja mogao glasati, a da imam makar malo nade da će pobijediti čovića ili kandidata hdza?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3916 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Hafis »

malakh wrote: 12/03/2020 08:52 mnogi su me napadali što sam agitirao za komšića na prethodnim izborima i što sam objašnjavao da je bolje da je on u predsjedništvu, nego dragan čović. pisao sam da falatar nema kapacitet da osvoji preko 150 hiljada glasova, i ako je djelovao sasvim pristojno.

ono što zamjeram ljevici su pretjerani napadi na njega, doduše sa punim pravom, ali sa ogromnim, dugoročnim rizikom, jer ne nude alternativu. sve da uzmemo u obzir da se komšić slomi, tko je kandidat za kojeg bih ja mogao glasati, a da imam makar malo nade da će pobijediti čovića ili kandidata hdza?
Super razmišljanje, zato i jesmo tamo gdje smo.
Jesi li ikada razmišljao da glasaš 2022. za nekog kandidata koji će pobijediti Izetbegovića ili kandidata SDA?
Moj ti je savjet - apstinencija od izbora idućih 20 godina. Nađi neki hobi.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3917 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Novak20 »

Hafis wrote: 12/03/2020 09:04
Super razmišljanje, zato i jesmo tamo gdje smo.
Jesi li ikada razmišljao da glasaš 2022. za nekog kandidata koji će pobijediti Izetbegovića ili kandidata SDA?
Moj ti je savjet - apstinencija od izbora idućih 20 godina. Nađi neki hobi.
:thumbup:

Zašto bi razmišljao o nekom porazu SDA, njenih kandidata i podrepnih muha ? Komšić svakako radi za SDA i sa SDA.

Vidi priliku da se Hrvati politički obesprave u odnosu na druga dva naroda u F BiH i BiH pa ustrajava bez neke dublje analize mogućih posljedica u bližoj ili daljoj budućnosti.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#3918 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by malakh »

Hafis wrote: 12/03/2020 09:04
malakh wrote: 12/03/2020 08:52 mnogi su me napadali što sam agitirao za komšića na prethodnim izborima i što sam objašnjavao da je bolje da je on u predsjedništvu, nego dragan čović. pisao sam da falatar nema kapacitet da osvoji preko 150 hiljada glasova, i ako je djelovao sasvim pristojno.

ono što zamjeram ljevici su pretjerani napadi na njega, doduše sa punim pravom, ali sa ogromnim, dugoročnim rizikom, jer ne nude alternativu. sve da uzmemo u obzir da se komšić slomi, tko je kandidat za kojeg bih ja mogao glasati, a da imam makar malo nade da će pobijediti čovića ili kandidata hdza?
Super razmišljanje, zato i jesmo tamo gdje smo.
Jesi li ikada razmišljao da glasaš 2022. za nekog kandidata koji će pobijediti Izetbegovića ili kandidata SDA?
Moj ti je savjet - apstinencija od izbora idućih 20 godina. Nađi neki hobi.
demokracija, puškom dovedena u našu domovinu. imam pravo na svoje mišljenje i uvijek ću ga iskazivati. da, više volim vidjeti komšića u predsjedništvu, nego čovića. imaš li problem sa time? pretpostavljam da imaš, ali ja ti tu ne mogu pomoći.

što se tiče kandidata koji će pobijediti izetbegovića, naravno da bih glasovao i za njih, jer prvenstveno gledam interes države, pa tek onda pojedince. prioritetno mi jeste da čovićeva politika ne hoda po svijetu i objašnjava svima da je bosna i hercegovina nefunkcionalna, dok drži 33 posto vlasti, sa 130. hiljada glasova.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3919 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by spreca »

Maraschino wrote: 02/03/2020 00:33 'naci, 100 godina ako budemo imali izbor Komsic-Covic nece biti dileme pa ko prezivi. :wink:
Ako hrvati budu imali probosanskog kandidata tj. da mu je u prvom planu bude BiH pa sve ostalo ja cu glasati za tog kandidata a sve dok bude ovih HDZ opstrukcija uslovljavanjem izbornog zakona po zelji Covica i HDZ ili nema vlade Zeljko Komsic ce biti gdje i sada ili neko slican njemu
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3920 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Hafis »

Novak20 wrote: 12/03/2020 09:40
Hafis wrote: 12/03/2020 09:04
Super razmišljanje, zato i jesmo tamo gdje smo.
Jesi li ikada razmišljao da glasaš 2022. za nekog kandidata koji će pobijediti Izetbegovića ili kandidata SDA?
Moj ti je savjet - apstinencija od izbora idućih 20 godina. Nađi neki hobi.
:thumbup:

Zašto bi razmišljao o nekom porazu SDA, njenih kandidata i podrepnih muha ? Komšić svakako radi za SDA i sa SDA.

Vidi priliku da se Hrvati politički obesprave u odnosu na druga dva naroda u F BiH i BiH pa ustrajava bez neke dublje analize mogućih posljedica u bližoj ili daljoj budućnosti.
Pa to su ti halal patrijoti. Nek je nama naša jedna jedina, nek nema ćetnika i ustaša, i poslije Alije - Alija, a sve ostalo su finese.
Jebe se njega što mu SDA već 25 godina kroji kapu u svim segmentima života, bitno je pobijediti Čovića ili HDZ-ovog kandidata.
Ja predlažem uvođenje nekog obveznog hobija i zakonsku zabranu prilaska biralištima u vrijeme izbora.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3921 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by spreca »

Hafis wrote: 12/03/2020 09:04
malakh wrote: 12/03/2020 08:52 mnogi su me napadali što sam agitirao za komšića na prethodnim izborima i što sam objašnjavao da je bolje da je on u predsjedništvu, nego dragan čović. pisao sam da falatar nema kapacitet da osvoji preko 150 hiljada glasova, i ako je djelovao sasvim pristojno.

ono što zamjeram ljevici su pretjerani napadi na njega, doduše sa punim pravom, ali sa ogromnim, dugoročnim rizikom, jer ne nude alternativu. sve da uzmemo u obzir da se komšić slomi, tko je kandidat za kojeg bih ja mogao glasati, a da imam makar malo nade da će pobijediti čovića ili kandidata hdza?
Super razmišljanje, zato i jesmo tamo gdje smo.
Jesi li ikada razmišljao da glasaš 2022. za nekog kandidata koji će pobijediti Izetbegovića ili kandidata SDA?
Moj ti je savjet - apstinencija od izbora idućih 20 godina. Nađi neki hobi.
Da nije bilo izborne kradje (u CIKu sjede hdzeovci i sdaovci)sad bi u Predsjednistvu sjedio Becirovic a ne Dzaferovic,kad nemozete izbrati hrvata ko vam brani da bosnjacima birate bosnjaka po svojoj zelji.....da nije sprege hdza i sda oni bi davno propali ,jedni bez drugih nemogu opstati ato je od pocetka 90tih
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3922 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Hafis »

Jebote, ona afera s onim Sarajlićem...tu pred njegovim nosom grupa polupismenih lopina šućura, hajruje i sređuju poslove, radna mjesta, gradonačelnike u njegovoj životnoj sredini...a ono se zabrinulo kako onemogućiti HDZ-ovog kandidata na izborima :lol:

A nisu džaba onoliki vicevi o pameti domaćeg čovjeka.
ZZF
Posts: 57
Joined: 12/01/2020 10:42

#3923 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by ZZF »

Vicevi su ekskluzivitet i uloga birackog tijela hrvatskog clana. Oce'Komshine delije da i Hrvati budu suljice i mujice.
Hektorijan
Posts: 229
Joined: 21/11/2019 22:48

#3924 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Hektorijan »

Gledali smo covica cetiri godine na poziciji clana predsjednistva iz reda hrvatskog naroda.

Sta je uradio da bi hrvatima bilo bolje, u bilo kojem segmentu zivota?

Je li doprinio relaksiranju odnosa izmedu dva naroda?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3925 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Hafis »

Hektorijan wrote: 12/03/2020 17:17 Gledali smo covica cetiri godine na poziciji clana predsjednistva iz reda hrvatskog naroda.

Sta je uradio da bi hrvatima bilo bolje, u bilo kojem segmentu zivota?

Je li doprinio relaksiranju odnosa izmedu dva naroda?
Dobra, standardna parizerska, mada nema veze s ovom temom.
Ali, da i ja oprobam malo te šuplje.
Pazi, evo sad jedne pri zemlji, uz samu vratnicu:

Gledali smo i Bakira OSAM godina na poziciji člana predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda.
I sve su prilike gledat ćemo ga još OSAM od 2022.
Šta je uradio da bi Bošnjacima bilo bolje, u bilo kojem segmentu života?
Je li doprinio relaksiranju odnosa između dva naroda?

Da se mi vratimo Komši i vremenu kako je i na koji način ''pojavljen'' :)
Locked