Željko Komšić - Komšo

Locked
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1726 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by seln »

sinuhe wrote:Kojim povodom je dao tu izjavu? Prica sam sa sobom.
Mozes kliknuti na link, a mozes i sam sebi jesti drob.
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#1727 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by sinuhe »

Pravi je Krusko. Gdje ga samo, najtalentovaniji u Bosnjaka kako mu tepaju, Lagumdzija nadje. :-)
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#1728 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Rampage »

seln wrote:
sinuhe wrote:Kojim povodom je dao tu izjavu? Prica sam sa sobom.
Mozes kliknuti na link, a mozes i sam sebi jesti drob.
:lol: do balcaka :thumbup:
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1729 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by edo_79 »

mali jomu wrote:Komšić ima poruku za Zagreb i Beograd: Ne možete ništa Bosni i Hercegovini



Image



“BiH će uvijek opstati, uvijek je imala snage i mudrosti. U BiH narodi nisu neprijatelji jedni drugima. Rat nam je došao od susjeda, vođen od strane naših susjeda. Ne možete ništa BiH. Rekao sam, sjašite nam s vrata, može se i drugačije reći, molim vas prestanite nam pomagati”



“Ne treba Vučić objašnjavati kakav je Milorad Dodik, Dodik i ja se znamo bolje nego što će nas ikad poznavati Vučić. Niti treba da mi pojašnjava bilo ko iz Zagreba, da mi objašnjavaju kakav je Dragan Čović, kakav je Bakir Izetbegović. Šta hoće zvanični Zagreb i zvanični Beograd? Ja se nadam da hoće prijateljstvo. Ja mogu svašta da podnesem, ja ću svašta da podnesem uime BiH i uime BiH ću njima da pružim ruku. To je poruka koju možemo poslati susjedima”



https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... ini/324851









Meni je moj komšo :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih:
Komšo je komšo ... a ovi ostali nek se :izet: lagano
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1730 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by seln »

sinuhe wrote:Pravi je Krusko. Gdje ga samo, najtalentovaniji u Bosnjaka kako mu tepaju, Lagumdzija nadje. :-)
Kokarde ti? :-)
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#1731 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Thorgerson »

Komsic je Stankovicu trebao reci samo jednu stvar.

Jesmo li to trebali dopustiti Covicu da on udje u predsjednistvo i da razori drzavu. I fino mu na svako pitanje s tim protupitanjem odgovarati. I onda na kraju fino gospodski uraditi ovo...

Image

NU2 jeste show, ali itekako gledan show. I Komsic se u tom showu nije snasao, ali bas nikako. Stankovic ga je bukvalno razbucao i bacao po podu, da tacno nisam mogao da vjerujem da Komsic nema odgovor ni na sta!? Ili nije bio spreman dovoljno ili se zbunio, ne znam, ali veoma veoma slab nastup i jednoj veoma gledanoj emisiji.
džakailibu
Posts: 616
Joined: 08/05/2013 11:37

#1732 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by džakailibu »

Ma nije ga Stankovic razbusao no cini mi se da se od Komsica previse ocekuje. Ne zaboravimo da je Komsic jedan limitiran politicar , dobro limitiranih kapaciteta. Ovo nije prvi put da pokazuje svoju nesposobnost.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1733 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Novak20 »

Stanković je propustio više prilika da do kraja ogoli političke stavove Ž. Komšića. Vjerovatno radi vlastite nepripremljenosti, nepoznavanja detalja ili što nije htio pretjerivati i ići do kraja u verbalnom šamaranju. Doduše, onoga koji nema obraz nikakav šamar ne boli puno. Verbalni ponajmanje :D

https://www.hrt.hr/enz/nedjeljom-u-2/484005/

Na primjer, Komšo priča o konstitutivnosti (konstituentnosti) kao nekakvom zastarjelom Sovjetsko-komunističkom modelu uređenja države koji su preuzeli jugoslovenski komunisti. Odmah mu je mogao Stanković postaviti potpitanje zašto Slovenija, Hrvatska i druge republike Jugoslavije nisu uređene po principu ni/ni/ni/i/i/i kao BiH ili zašto Komšo drži sliku pokojnog Tite u kabinetu ako nije fan zastarjelih ideologija i principa ni/ni/ni/i/i/i .
Image

Druga stvar, Komšo govori da dvije trećine BiH Hrvata nije izašlo na izbore što nije istina. Procenat izlaznosti Hrvata je bio cca 50 - 55 %. Stanković je mogao pitati Komšu koliko je od tih glasača, BiH Hrvata, glasovalo za njega osobno ili mu reći da ta cifra ne prelazi 5 %.

Treće, za Dom Naroda, presude EU Suda, propustio je da ga pita zašto se Bošnjaci, za potrebe politike predstavljaju kao H/S ili zašto se ne potrudi da u DN ili Parlament uđe poneki Rom ili Jevrej kao pripadnik stvarne etničke manjine.

Četvrto, što se tiče omjera u vlasti Komšine tvrdnje su netočne. U Vladi F BiH jedino Bošnjaci imaju preko 50% vlasti (50% ministara + premijer), a H/S/O zajedno imaju 50% ministara. Stanković je propustio da pita Komšu o direktorima u Sarajevu i o neustavnoj Vladi KS kao slici i prilici "građanskih" imenovanja.

Peto, dok Komšo kmeči kako se njegova kćerkica neće moći kandidirati za člana Predsjedništva jer je iz "miješanog braka" ne pominje činjenicu da je i on osobno plod takvog braka između Hrvata i Srpkinje. Pa je opet član Predsjedništva. :D
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1734 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by CPT »

Thorgerson wrote:Komsic je Stankovicu trebao reci samo jednu stvar.

Jesmo li to trebali dopustiti Covicu da on udje u predsjednistvo i da razori drzavu. I fino mu na svako pitanje s tim protupitanjem odgovarati. I onda na kraju fino gospodski uraditi ovo...

Image

NU2 jeste show, ali itekako gledan show. I Komsic se u tom showu nije snasao, ali bas nikako. Stankovic ga je bukvalno razbucao i bacao po podu, da tacno nisam mogao da vjerujem da Komsic nema odgovor ni na sta!? Ili nije bio spreman dovoljno ili se zbunio, ne znam, ali veoma veoma slab nastup i jednoj veoma gledanoj emisiji.
Komsic se je sasvim dobro "snasao". Na glupost, arogancu, agresiju Stankovica civilizovano odgovarao. Jedina greska je sto nakon priloga iz Bihaca nije ustao i otisao. Ili odgovoriti na isti nacin ali bi onda ispao primitivac. Ono kad ti Srbi u prostorijama HRT mjeri "hrvatstvo".
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1735 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by edo_79 »

Novak20 wrote:Stanković je propustio više prilika da do kraja ogoli političke stavove Ž. Komšića. Vjerovatno radi vlastite nepripremljenosti, nepoznavanja detalja ili što nije htio pretjerivati i ići do kraja u verbalnom šamaranju. Doduše, onoga koji nema obraz nikakav šamar ne boli puno. Verbalni ponajmanje :D

https://www.hrt.hr/enz/nedjeljom-u-2/484005/

Na primjer, Komšo priča o konstitutivnosti (konstituentnosti) kao nekakvom zastarjelom Sovjetsko-komunističkom modelu uređenja države koji su preuzeli jugoslovenski komunisti. Odmah mu je mogao Stanković postaviti potpitanje zašto Slovenija, Hrvatska i druge republike Jugoslavije nisu uređene po principu ni/ni/ni/i/i/i kao BiH ili zašto Komšo drži sliku pokojnog Tite u kabinetu ako nije fan zastarjelih ideologija i principa ni/ni/ni/i/i/i .
Image

Druga stvar, Komšo govori da dvije trećine BiH Hrvata nije izašlo na izbore što nije istina. Procenat izlaznosti Hrvata je bio cca 50 - 55 %. Stanković je mogao pitati Komšu koliko je od tih glasača, BiH Hrvata, glasovalo za njega osobno ili mu reći da ta cifra ne prelazi 5 %.

Treće, za Dom Naroda, presude EU Suda, propustio je da ga pita zašto se Bošnjaci, za potrebe politike predstavljaju kao H/S ili zašto se ne potrudi da u DN ili Parlament uđe poneki Rom ili Jevrej kao pripadnik stvarne etničke manjine.

Četvrto, što se tiče omjera u vlasti Komšine tvrdnje su netočne. U Vladi F BiH jedino Bošnjaci imaju preko 50% vlasti (50% ministara + premijer), a H/S/O zajedno imaju 50% ministara. Stanković je propustio da pita Komšu o direktorima u Sarajevu i o neustavnoj Vladi KS kao slici i prilici "građanskih" imenovanja.

Peto, dok Komšo kmeči kako se njegova kćerkica neće moći kandidirati za člana Predsjedništva jer je iz "miješanog braka" ne pominje činjenicu da je i on osobno plod takvog braka između Hrvata i Srpkinje. Pa je opet član Predsjedništva. :D
Ne može jer po Ustavu BiH, ne može se kandidirati niko ko nije u jednom od tri nacionalna tora. Da bi se to moglo raditi, prvo se mora riješiti pitanje Sejdić-Finci, pa tek onda govoriti o zastupljenosti ostalih naroda i narodnosti, te manjina, koji trenutno ne mogu doći do izražaja od silnijeh Srba, Hrvata i Bošnjaka.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1736 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Novak20 »

edo_79 wrote:
Ne može jer po Ustavu BiH, ne može se kandidirati niko ko nije u jednom od tri nacionalna tora. Da bi se to moglo raditi, prvo se mora riješiti pitanje Sejdić-Finci, pa tek onda govoriti o zastupljenosti ostalih naroda i narodnosti, te manjina, koji trenutno ne mogu doći do izražaja od silnijeh Srba, Hrvata i Bošnjaka.
Ti govoriš o Predsjedništvu a ja o Parlamentima i DN BiH i F BiH.

Tu Ustavi nisu brana ali stvarni pripadnici manjina ne mogu biti izabrani jer ih stranke (pa i DF) ne kandidiraju za te organe zakonodavne vlasti.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1737 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Banksy »

I, šta kaže Ljiljan, je li se oglašavao po najvažnijem pitanju? Je li vrijeme za državotvornu politiku i borbu protiv sila dezintegracije u koaliciji s Bakirom, Čovićem i Miletom?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#1738 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Thorgerson »

CPT wrote: Komsic se je sasvim dobro "snasao". Na glupost, arogancu, agresiju Stankovica civilizovano odgovarao. Jedina greska je sto nakon priloga iz Bihaca nije ustao i otisao. Ili odgovoriti na isti nacin ali bi onda ispao primitivac. Ono kad ti Srbi u prostorijama HRT mjeri "hrvatstvo".
Ono odgovaranje? Ne, nije se snasao ni sekunde.
Cak je u vise navrata bukvalno ostajao bez rijeci, i izgledao kao učenik koji ne zna odgovor na pitanje profesora.

Il dobije pitanje pa onda krene sa odgovorom "Gospodine Stankoviću..." odmah znam da nema pojma sta da mu odgovori. Trebao je doci malo spremniji, buduci da se zna da je Stankovic provokator. Komsic je kontao bice to interjvu kakav odradi ovdje na n1, ono kolazni program, novinar pita neko glupo pitanje, on odgovori malo smijeha bla bla i super.

Ne kazem da je Stankovic neki novinarski genije, ali lik nije dupelizac i zna postaviti neugodno pitanje i zna traziti odgovor.


I Stankovic ga je zaboravio pitati dvije bitne stvari, a evo pitam i ja sad ovdje sve pristalice doticnog:
- Sta je i koliko uradio za 8 godina prethodnog mandata? Kako je uspio za tih 8 godina da navuce jos dodatnog gnjeva hrvata? Zasto se nije potrudio da barem iole pridobije simpatije tog naroda?

- Zasto nije imao nijednu jedinu inicijativu i poslaničko pitanje za 4 godine mandata u parlamentu BiH? (cisto za neku usporedbu Sepic je imao 113, Denis B je imao 107, Saša Magazinović 114 itd itd). Znači prespavao lik 4 godine.

Ublehas. I to teski, ali teski ublehas. I meni je zao sto to govorim, jer sam mu i ja dao svoj glas za njegov prvi mandat u Predsjednistvu. I debelo se razocarao!
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1739 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Banksy »

I, šta kaže Ljiljan, je li se oglašavao po najvažnijem pitanju? Je li vrijeme za državotvornu politiku i borbu protiv sila dezintegracije u koaliciji s Bakirom, Čovićem i Miletom?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1740 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by seln »

Banksy wrote:I, šta kaže Ljiljan, je li se oglašavao po najvažnijem pitanju? Je li vrijeme za državotvornu politiku i borbu protiv sila dezintegracije u koaliciji s Bakirom, Čovićem i Miletom?
Ma dajte, molim vas.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1741 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by seln »

Thorgerson wrote:
Ublehas. I to teski, ali teski ublehas. I meni je zao sto to govorim, jer sam mu i ja dao svoj glas za njegov prvi mandat u Predsjednistvu. I debelo se razocarao!
Ko ti je kriv.
Imao si Covica, Zeleniku, Lijana... a imao si i Falatara.
Apropos, gdje je Falatar? :?
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#1742 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by fakat »

Najgori su takvi sto se niotkud pojave, odmah hoce najvisu poziciju, i ako ne uspiju uvrijedjeno nestanu ...nigdje borbe ni za sto, samo za fotelju.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1743 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by spreca »

Thorgerson wrote:
CPT wrote: Komsic se je sasvim dobro "snasao". Na glupost, arogancu, agresiju Stankovica civilizovano odgovarao. Jedina greska je sto nakon priloga iz Bihaca nije ustao i otisao. Ili odgovoriti na isti nacin ali bi onda ispao primitivac. Ono kad ti Srbi u prostorijama HRT mjeri "hrvatstvo".
Ono odgovaranje? Ne, nije se snasao ni sekunde.
Cak je u vise navrata bukvalno ostajao bez rijeci, i izgledao kao učenik koji ne zna odgovor na pitanje profesora.

Il dobije pitanje pa onda krene sa odgovorom "Gospodine Stankoviću..." odmah znam da nema pojma sta da mu odgovori. Trebao je doci malo spremniji, buduci da se zna da je Stankovic provokator. Komsic je kontao bice to interjvu kakav odradi ovdje na n1, ono kolazni program, novinar pita neko glupo pitanje, on odgovori malo smijeha bla bla i super.

Ne kazem da je Stankovic neki novinarski genije, ali lik nije dupelizac i zna postaviti neugodno pitanje i zna traziti odgovor.


I Stankovic ga je zaboravio pitati dvije bitne stvari, a evo pitam i ja sad ovdje sve pristalice doticnog:
- Sta je i koliko uradio za 8 godina prethodnog mandata? Kako je uspio za tih 8 godina da navuce jos dodatnog gnjeva hrvata? Zasto se nije potrudio da barem iole pridobije simpatije tog naroda?

- Zasto nije imao nijednu jedinu inicijativu i poslaničko pitanje za 4 godine mandata u parlamentu BiH? (cisto za neku usporedbu Sepic je imao 113, Denis B je imao 107, Saša Magazinović 114 itd itd). Znači prespavao lik 4 godine.

Ublehas. I to teski, ali teski ublehas. I meni je zao sto to govorim, jer sam mu i ja dao svoj glas za njegov prvi mandat u Predsjednistvu. I debelo se razocarao!
A sta su to uradile njegove kolege Bakir,Radmanovic,Ivanic i Covic i drugi osim sto su radili protiv drzave...on bar ne radi protiv drzave
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1744 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by ¤ jelena ¤ »

O kakvoj borbi pričate? Za koga?

Nisu blesavi da se bore za narod koji tri puta bira jedno te isto i očekuje promjene.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1745 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by BHCluster »

¤ jelena ¤ wrote:O kakvoj borbi pričate? Za koga?

Nisu blesavi da se bore za narod koji tri puta bira jedno te isto i očekuje promjene.

A ti si birala razlicito a dobila na kraju isto.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1746 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by CPT »

Thorgerson wrote:
CPT wrote: Komsic se je sasvim dobro "snasao". Na glupost, arogancu, agresiju Stankovica civilizovano odgovarao. Jedina greska je sto nakon priloga iz Bihaca nije ustao i otisao. Ili odgovoriti na isti nacin ali bi onda ispao primitivac. Ono kad ti Srbi u prostorijama HRT mjeri "hrvatstvo".
Ono odgovaranje? Ne, nije se snasao ni sekunde.
Cak je u vise navrata bukvalno ostajao bez rijeci, i izgledao kao učenik koji ne zna odgovor na pitanje profesora.

Il dobije pitanje pa onda krene sa odgovorom "Gospodine Stankoviću..." odmah znam da nema pojma sta da mu odgovori. Trebao je doci malo spremniji, buduci da se zna da je Stankovic provokator. Komsic je kontao bice to interjvu kakav odradi ovdje na n1, ono kolazni program, novinar pita neko glupo pitanje, on odgovori malo smijeha bla bla i super.

Ne kazem da je Stankovic neki novinarski genije, ali lik nije dupelizac i zna postaviti neugodno pitanje i zna traziti odgovor.


I Stankovic ga je zaboravio pitati dvije bitne stvari, a evo pitam i ja sad ovdje sve pristalice doticnog:
- Sta je i koliko uradio za 8 godina prethodnog mandata? Kako je uspio za tih 8 godina da navuce jos dodatnog gnjeva hrvata? Zasto se nije potrudio da barem iole pridobije simpatije tog naroda?

- Zasto nije imao nijednu jedinu inicijativu i poslaničko pitanje za 4 godine mandata u parlamentu BiH? (cisto za neku usporedbu Sepic je imao 113, Denis B je imao 107, Saša Magazinović 114 itd itd). Znači prespavao lik 4 godine.

Ublehas. I to teski, ali teski ublehas. I meni je zao sto to govorim, jer sam mu i ja dao svoj glas za njegov prvi mandat u Predsjednistvu. I debelo se razocarao!
Da, da iditoizam je odgovorio normalno. Vecina bi ga poslala negdje nakon prvog napada. Stankovic od prve sekunde nije trazio odgovore, samo diskreditaciju Komsica. To je bilo najociglednije u prilogu.

Trebao je samo ustati i otici kao Pernar ali onda bi to svi tumacili kao veliku dominaciju Stankovica. Ovako je cak i u HR ispao kao primitivac.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#1747 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Haman2 »

Komsic je imao prilike da gleda intervjue koje je vodio Stankovic. Odmah je trebao kazati da zeli ozbiljan razgovor, da mu omoguci odgovor na svako postavljeno pitanje. Ako ne moze tako onda nema potrebe za intervjuom.

Nasi intervjuisti su mahom deformisane osobe. Oni sebe stavljaju u prvi plan umjesto onog koga pozivaju. Gospodin Stankovic je pravi primjer takve osobe. Kod nas u BiH je Rsum. On pozove jako puno ljudi. Postavlja pitanja i odgovara, prekida sabesjednika u razgovoru i prelazi ne neko drugo pitanje. Jednostavno covjek zeli biti centar oko koga se sve okrece.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#1748 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by vatrogasac »

CPT wrote: Da, da iditoizam je odgovorio normalno. Vecina bi ga poslala negdje nakon prvog napada. Stankovic od prve sekunde nije trazio odgovore, samo diskreditaciju Komsica. To je bilo najociglednije u prilogu.
Ali ipak je jedno dobro u svemu ovome što će Hrvati znati bar dio istine za razliku od one koju su im servirali bosanski Hrvati ili domaći nacionalisti. Od brojanja krvnih zrnaca i za kakvu se to ideologiju veže pa do toga koliko bosanski Hrvati imaju vlasti u Federaciji bez obzira na njihov broj. Još ovakva dva gostovanja pa da se ta iskrivljena slika vrati u realnu.
PM72
Posts: 17785
Joined: 30/04/2012 16:54

#1749 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by PM72 »

Jedina korist od Željka (i ja sam mu dao glas) jeste što u predsjedništvu nije ustaša Čović e onda bi tek bio spektakl.Zamislite šta bi Mile i Gagi radili sipljivom Šefiku.
Željko će svako malo dati kojekakve izjave koje bošnjama gode,čisto da opravda svoje glasove i da malo padaju u trans.Ukupan koristan učinak će biti ravan nuli,kao i do sada uostalom.Baš kao i Mesić,svi ga ukivamo u zvijezde ali sem šuplje koja nam je godila - nikakva hajra nismo imali.Mogli smo sa Mesićem završiti mnoge stvari a nismo niti jednu.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#1750 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Haman2 »

Nko od Komsica se i ne ocekije nista drugo. On je tu da sprijeci cirkus koji bi pravili Dodika i Covica. Covic je otpao, cirkus Dodika je poceo ali nije dugo trajao jer nije imao podrsku.
Locked