Željko Komšić - Komšo

Locked
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58709
Joined: 03/08/2010 19:04

#1601 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by kakavdanakneiskustvu »

eto sad su i nasilnici,jos da znaju kako se smiju osjecati i izjasnjavati
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#1602 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by nemoj to »

Koga briga ko si kako se izjašnjavaš kao da ja mogu promjeniti bilo šta, poenta je da živiš u zabludi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58709
Joined: 03/08/2010 19:04

#1603 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by kakavdanakneiskustvu »

ako ne mozes promijeniti cemu toliki trud?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58709
Joined: 03/08/2010 19:04

#1604 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by kakavdanakneiskustvu »

nemoj to wrote:Koga briga ko si kako se izjašnjavaš kao da ja mogu promjeniti bilo šta, poenta je da živiš u zabludi.

izvini na pitanju,koje si ti nacije,etnije?
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#1605 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by nemoj to »

Samo ono što mogu biti ako sam rođen tu ako su mi roditelji rođeni tu i ako su njihovi rođeni tu druge nema.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58709
Joined: 03/08/2010 19:04

#1606 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by kakavdanakneiskustvu »

nemoj to wrote:Samo ono što mogu biti ako sam rođen tu ako su mi roditelji rođeni tu i ako su njihovi rođeni tu druge nema.

a to je koja tacno nacija?
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#1607 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by draganbl »

Pronađoh jednu zanimljivu Komšićevu izjavu, koju je dao u jednom dužem intervjuu
Dodik mora prihvatiti BiH kao što i mi moramo prihvatiti RS kao dio ove zemlje i na tim osnovama probati izaći iz ovog stanja u kojem se nalazimo
Da li je Komšić bio vizionar kada je ovo izjavio prije nekog vremena?
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#1608 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by zavrzlama »

draganbl wrote:Pronađoh jednu zanimljivu Komšićevu izjavu, koju je dao u jednom dužem intervjuu
Dodik mora prihvatiti BiH kao što i mi moramo prihvatiti RS kao dio ove zemlje i na tim osnovama probati izaći iz ovog stanja u kojem se nalazimo
Da li je Komšić bio vizionar kada je ovo izjavio prije nekog vremena?
itekako.....

Samo je fora u tome" Prihvacanje manjeg entiteta kao dijela BIH od strane probih gradjana i prihvacanje BIH kao suverene i cjelovite drzave od strane manjeg entiteta nije isto"

Manji entitet koji postuje drzavu BIH, nije smetnja nesrbima i BIH....ALI je velika smetnja srpskoj politici prihvatanje BIH.

Jer normalna BIH prihvacena od vecine srba u manjem entitetu je potvrda nelogicnosti postojanja ovakvog manjeg entiteta....manji entitet zivi na negiranju BIH,kad prestane to negiranje BIH ,prestaje i svrha postojanja tog entiteta...

DC Brcko je recept za BIH...
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#1609 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by malakh »

SmokingMan wrote:
Cilj i jeste da se ne izlazi iz tog okvira,Dejton ne predstavlja ništa više nego (ne)idealan alat da se podstakne ono što je zaustavljeno 1995.godine,ali ovaj put političkim putem,a politika ti ga ovdje dođe isto što i rat,samo bez oružja.Mi smo nakon rata u startu imali problem u RS.u (ponajprije administrativne prirode),kao entitetu,bojali smo se da bi vremenom i hrvati u BIH mogli nastaviti istim putem kao i srbi,i evo,kako vrijeme pokazuje,to se ipak nekako dešava,u etapama,ali se deđava ispred naših očiju.Iako je to samo mirovni dejtosnki porazum.čini mi se kako nama MZ svakim korakom koji nije dobar za BIH,govori,"...Neka strpite se još malo,riješit ćeemo vam taj problem",a kako vrijeme prolazi sve je više očiglednije da ni pvaj sporazum nije apsolutno nikakav garant stabilnosti BIH,posebice teritorijalne,jer vidimo da se nešto dešava na što je MZ jako neizaiteresirana i krajnje inertna.Kao da nešto čekaju,nas ne čekaju sigurno.političari iz FBIH,mislim na bošnjake,jednostavno nemaju kapacitete da odgovre na ovakve izazove,stranci sa njima ne mogu pronači niakkve kompromise.Staranci znaju da su debelo zajebali sa Dejtonom,i da se tu više ništa ne može uraditi saktuelnom verzijom,i da trenutno gledaju da nas što prije skinu sa "dnevnog reda".Ja iskreno,vodeći se sa situacjim na Kosovu,smatram da nam se u skorije vrijeme sprema novo riješenje iz ove krize,ali na žalost na štetu teritorijalnog integritetra BIH,daj bože da debelo griješim,ali stavljam se u položaj stranaca sa kojeg ne vidim drugačiji izlaz,jer ne postoji iskrena politička volja određenih nacionalističkih stranaka da zastupaju interese BIH kao jedinstvene države,jer vi nikada nećete čuti iz usta predstavnika u RS.u da će reći kako su spremni na kompromise kako bi se očuvala cjelovita BIH,nije njihova vojska ratovala za to,niti će se oni toga tek tako odreći onoga za što su ratovali.Vjerujem kako i danas dan rukovodstvo HZD.a žali zbog šurovanja i sa ABIH i vojskom RS.a u ratu.i što jednostavno nisu imali jasnu ideju kako do kraja sprovesti formiranje teritorijalne jedinice za hrvate.Sve to ih je jako skupo koštalo,i nakon toliko vremena nastoje da svim sredstvima isprave nepravdu koju su učini prema svojim gospodarima.
potpisujem.

samo da dodam da se hdz 2000. godine odvažio da krene u proces stvaranja svoje teritorijalne jedinice ili entiteta i to ih je preskupo koštalo. kada se sa ove tačke gledišta pogleda, možda i za moj ukus pregrubo, a sa druge strane, ti isti stranci su morali pokazati silu i biti takvi kako u skorijoj budućnosti se nikada nitko ne bi odvažio i krenuo u takve procese.

cijena koju su hrvati platili zbog enormno velike greške hdza i ante jelavića, je mizerna kakvu bi sada platili ako se odvaže da krenu u nešto slično. na kraju, krajeva, ante jelavić se izvukao iz kompletne priče i ostavio sve na cjedilu. on već godinama uživa apsolutno sve privilegije u hrvatskoj i jebe se njemu šta se događa u bosni i hercegovini.

da ga interesiraju hrvati iz bosne i hercegovine, vratio bi se u državu i ponovo se počeo baviti politikom, jer je inzko ukinuo zabranu koju je jelavić imao.

to je samo jedan u nizu dokaza neiskrenosti hdza i nitko nije ni glup ni naivan da popusti njihovim zahtjevima, a mislim da je hrvatski sabor na deklaraciji proklizao i da se za nju u budućnosti neće ni čuti i da će sve biti zataškano i poslano u zaborav.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58709
Joined: 03/08/2010 19:04

#1610 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by kakavdanakneiskustvu »

nemoj to wrote:Samo ono što mogu biti ako sam rođen tu ako su mi roditelji rođeni tu i ako su njihovi rođeni tu druge nema.

vidim ne odgovaras,pa da ponovo upitam,a to je koja tacno nacija?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1611 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by ¤ jelena ¤ »

Znači, šta god da jeste, sve one opcije za koje se ne izjasni ne mogu biti autohtone iliti domicilne u Bosni i iz Bosne.

:meza:
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#1612 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Seyfo »

Sjoooo brata kako potamani Cirilicarevu famEliju i ahbabe po bijelom svijetu. Ima da dobije duplo vise glasova na iducim izborima! Insallah sto rece Cirilicar!!
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1613 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Novak20 »

Katalizator političkih procesa u BiH se zaholc'o da bude prvi u prijavi članova SIP/CIK ni manje ni više nego SIPI. :D

Gledajući njegove javno objavljene "argumente" ne mogu da se ne zapitam, šta ako SIPA ne podigne krivičnu prijavu ili šta ako se na Sudu pokaže da je Komisija držeći se IZ BiH u osnovnim stvarima glede prijave u pravu ?

Bošnjački članovi Komisije su izostavljeni od prijave pod pretpostavkom da su oni u redu. Valjda zato što su preglasani i što su uredno u novinama, kao pravi profesionalci koji rade savjesno i ne zloupotrebljavaju položaj, :D javno objavljivali svoje i tuđe učešće u radu SIP/CIK.


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/10 ... ipada.html
Demokratska fronta jučer je podnijela nadležnom Tužilaštvu BiH i Državnoj agenciji za istrage i zaštitu (SIPA) Izvještaj o počinjenju više krivičnih djela od strane članova CIK-a, P.B., H.I., R.V., M.S. i B.N., a u vezi sa usvojenim Uputstvom o izmjeni i dopunama Uputstva o postupku provedbe posrednih izbora za tijela vlasti u BiH obuhvaćenih Izbornim zakonom BiH (broj: 05-1-02-2-1507-1/18) koju je CIK usvojio na 98. sjednici održanoj dana 18.12.2018. godine, navodi se u saopćenju DF-a.
Navedene osobe su prijavljene za izvršenje kaznenih djela iz člana 220. stav (1) KZ BiH (zloupotreba položaja i ovlaštenja), člana 224. KZ BiH (nesavjestan rad u službi), a u vezi sa članom 247. KZ BiH (dogovor za učinjenje krivičnih djela) i članom 163. stav (5) KZ BiH (izazivanje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrepeljivosti).
Također smatramo da su istom odlukom, legalizirajući popis iz 2013. godine, svjesno ignorišući činjenicu da je navedeni popis rezultat ratnih dešavanja u periodu od 1991. – 1995. godine, navedeni članovi CIK-a počinili i krivično djelo poricanja genocida, zločina protiv čovječnosti i ratnih zločina utvrđenih odlukama Međunardnog suda pravde i Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju.

U konačnici smatramo da su članovi CIK-a u potpunosti neovlašteno preuzeli ingerencije zakonodavnog tijela, u ovom slučaju Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, te su na najgrublji način pravnim nasiljem derogirali Ustav Federacije BiH i time ugrozili ustavni poredak kako u Federaciji BiH, tako i u Bosni i Hercegovini u cjelosti", navodi se u saopćenju.

Zbog svega navedenog Demokratska fronta traži pravovremeno poduzimanje mjera od strane nadležnih organa kojima su ova krivična djela prijavljena posebno imajući u vidu institucionalne, društvene, sigurnosne i političke posljedice koje navedeno uputsvo CIK-a može proizvesti.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1614 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by seln »

Novak20 wrote:Katalizator političkih procesa u BiH se zaholc'o da bude prvi u prijavi članova SIP/CIK ni manje ni više nego SIPI. :D

Gledajući njegove javno objavljene "argumente" ne mogu da se ne zapitam, šta ako SIPA ne podigne krivičnu prijavu ili šta ako se na Sudu pokaže da je Komisija držeći se IZ BiH u osnovnim stvarima glede prijave u pravu ?

Bošnjački članovi Komisije su izostavljeni od prijave pod pretpostavkom da su oni u redu. Valjda zato što su preglasani i što su uredno u novinama, kao pravi profesionalci koji rade savjesno i ne zloupotrebljavaju položaj, :D javno objavljivali svoje i tuđe učešće u radu SIP/CIK.


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/10 ... ipada.html
Demokratska fronta jučer je podnijela nadležnom Tužilaštvu BiH i Državnoj agenciji za istrage i zaštitu (SIPA) Izvještaj o počinjenju više krivičnih djela od strane članova CIK-a, P.B., H.I., R.V., M.S. i B.N., a u vezi sa usvojenim Uputstvom o izmjeni i dopunama Uputstva o postupku provedbe posrednih izbora za tijela vlasti u BiH obuhvaćenih Izbornim zakonom BiH (broj: 05-1-02-2-1507-1/18) koju je CIK usvojio na 98. sjednici održanoj dana 18.12.2018. godine, navodi se u saopćenju DF-a.
Navedene osobe su prijavljene za izvršenje kaznenih djela iz člana 220. stav (1) KZ BiH (zloupotreba položaja i ovlaštenja), člana 224. KZ BiH (nesavjestan rad u službi), a u vezi sa članom 247. KZ BiH (dogovor za učinjenje krivičnih djela) i članom 163. stav (5) KZ BiH (izazivanje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrepeljivosti).
Također smatramo da su istom odlukom, legalizirajući popis iz 2013. godine, svjesno ignorišući činjenicu da je navedeni popis rezultat ratnih dešavanja u periodu od 1991. – 1995. godine, navedeni članovi CIK-a počinili i krivično djelo poricanja genocida, zločina protiv čovječnosti i ratnih zločina utvrđenih odlukama Međunardnog suda pravde i Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju.

U konačnici smatramo da su članovi CIK-a u potpunosti neovlašteno preuzeli ingerencije zakonodavnog tijela, u ovom slučaju Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, te su na najgrublji način pravnim nasiljem derogirali Ustav Federacije BiH i time ugrozili ustavni poredak kako u Federaciji BiH, tako i u Bosni i Hercegovini u cjelosti", navodi se u saopćenju.

Zbog svega navedenog Demokratska fronta traži pravovremeno poduzimanje mjera od strane nadležnih organa kojima su ova krivična djela prijavljena posebno imajući u vidu institucionalne, društvene, sigurnosne i političke posljedice koje navedeno uputsvo CIK-a može proizvesti.

Zeljko i HDZ...
Zeljko je naravno ovaj zeleni. :D

Image
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#1615 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Kolinda »

Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1616 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Novak20 »

Kolinda wrote:https://www.klix.ba/vijesti/komsica-u-p ... /181220029

Željkan tuče i ne vadi :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Možda mu daje recepte za lijekove.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#1617 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Kolinda »

Novak20 wrote:
Kolinda wrote:https://www.klix.ba/vijesti/komsica-u-p ... /181220029

Željkan tuče i ne vadi :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Možda mu daje recepte za lijekove.
https://www.fokus.ba/vijesti/bih/poznat ... RZV2-vU3Js

Pogledati sliku, predsjednik na sastanku sa cigarama upaljačem i pepeljarom :lol: :lol:
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1618 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by 512MB »

Covjek od naroda, pa to ti je. Prognoza 400k glasova na sljedecim izborima, minimum.


Samo za ovo samaranje HDZ ambasadora ima ooet glas mene i citave famElije:

Mostarka Valentina Marinčić smijenjena je tako s pozicije veleposlanice u Ujedinjenom Kraljevstvu Velike Britanije i Sjeverne Irske.

'Upravo sam saznala da sam povučena sa mjesta Veleposlanice BiH u UK zajedno sa još 23 veleposlanika. Ne znam razlog. Jesam li rođena u pogrešnom dijelu zemlje, ili pogrešnom dijelu grada, ili od krivih roditelja? U mojoj zemlji ovako nešto još je moguće. Que vadis BiH?, napisala je Marinčić u svojoj objavi na twitteru.



#quovadisbih :mrgreen: :bih:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1619 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Banksy »



Komšića u Predsjedništvu BiH, instituciji za vanjsku politiku, savjetuje ljekar Rusmir Mesihović



Image

https://www.klix.ba/vijesti/komsica-u-p ... /181220029

512MB wrote:
Covjek od naroda, pa to ti je. Prognoza 400k glasova na sljedecim izborima, minimum.

:bih:
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1620 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by 512MB »

Znam, eh da je barem Chovic na mjestu Komsica, sve bi bilo u dure za Banksy. Al desilo se suprotno :D
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#1621 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by travar »

Image
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1622 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by spreca »

Novak20 wrote:
Kolinda wrote:http://www.klix.ba/vijesti/komsica-u-pr ... /181220029

Željkan tuče i ne vadi :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Možda mu daje recepte za lijekove.
nebih se je bas tako sijalo slatko....Mesihovic je ipak doktor a Krezic kriminalac koji je kriminalac i bandit
http://tutubes.info/onlain/newsvideoWjRZcjlrQlB5Q28

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 4Yr9kBPyCo
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#1623 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by sinuhe »

Komso ljubimac publike. Uvijek iznenadi necim lijepim.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#1624 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Mirza007 »

Hermafrodit I starina-l<arina nekakve lijekove spominju a Zeljko za njih penicilin.
User avatar
Yamcha
Posts: 266
Joined: 06/12/2011 08:11

#1625 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Yamcha »

Ovaj je zavio Klinički u crno.
Locked