Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#126 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by Hafis »

SaraFina wrote:
BAK-eV wrote:
SaraFina wrote: Čho više od 70-80 k glasova neće dobiti. A predizbornu kampanju najbolje da po Irskoj, Njemačkoj i Skandinaviji počne. Možda mu se posreći.
Imao je konstantno oko 120 K i imace i ovaj put mozda i vise, jer dosta ljudi 90-ke ipak podrzava vise njega nego Zeleniku zbog Komsica.

Ljudi su otišli. Ali ne kao devedesetih. Nego trajno. Čho pada ispod 100k.
Za razliku od naše Sarafine koja je otišla polutrajno.

Ispade ti k'o polutrajna brajlović kobasica.

P.S.
Hisam jeo Brajlović proizvode, ali kažu ljudi tko jednom proba ne pada mu više na pamet :)
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#127 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by pemanapemani »

Otišli su oni Hrvati kojima se HDZ vazda gadio ili oni neutralni koji nisu glasali.

Ostaju njihove ulizice i uhljebi kojima je ovdje bolje nego u Njemačkoj ili Irskoj.

Znam barem 20 hrvatskih porodica koje su otišle u zadnje dvije godine i niko od njih nije glasao za jebeni HDZ.


U rušenju HDZ-a je najveći problem katolička crkva u BiH, odnosno, dio Crkve koji ih svim silama i resursima podržava, te nepostojanje zdrave alternative tom kriminogenom ološu.

Nesposobno Komšić je mogao biti ta alternativa, ali je za 12 godina pokazao da ne može biti alternativa ni samom sebi, nažalost.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#128 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by mO k3 »

sagitariusZE wrote:Image
Image

Samo Zeljko :thumbup:
:thumbup:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#129 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
SaraFina wrote:

Ljudi su otišli. Ali ne kao devedesetih. Nego trajno. Čho pada ispod 100k.
Za razliku od naše Sarafine koja je otišla polutrajno.

Ispade ti k'o polutrajna brajlović kobasica.

P.S.
Hisam jeo Brajlović proizvode, ali kažu ljudi tko jednom proba ne pada mu više na pamet :)

Bošnjačka dijaspora će glasati. Akcija se provodi na društvenim mrežama jača nego za popis. Živi bili pa vidjeli :D
A VI u buseve kad bude u HR pa za HDZ glasajte, BiH ionako nije vaša. Vi ste samo na braniku one "Perece" tamponi i roba za potkusurivanje. Na kraju će vas i stožerna stranka i matica svesti na manjinu. Koja regularno neće moći sebi izabrati ni HR člana presjedništva ma kakve poluge u vidu presuda obezbijedjivali. Živi bili pa vidjeli!
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#130 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by Hafis »

pemanapemani wrote:Otišli su oni Hrvati kojima se HDZ vazda gadio ili oni neutralni koji nisu glasali.

Ostaju njihove ulizice i uhljebi kojima je ovdje bolje nego u Njemačkoj ili Irskoj..
Ista je situacija i s Bošnjacima.
Svi oni Bošnjaci kojima se gadi SDA i njihova uskogrudna lopovska politika su se ispalili vani. Kao recimo naš @moke, @luster, @point-kucem u čelo, @spreča, @sarafina i osatli koji nisu glasali za SDA.
Ostali su samo njihove ulizice, SDA uhljebi kojima je ovdje bolje nego našoj Sarafini u Austriji ili @sprečetu u Rusiji.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#131 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by Capsicum »

Čoviću najveći problem predstavlja odliv glasačkog tijela koji traje konstantno od 2013. kad je Hrvatska postala punopravna članica EU. Te godine su još i uspjeli nekako animirati ljude da dođu na taj famozni popis stanovništva, ali poslije toga je već bio pravi egzodus. Desetine hiljada glasača je napustilo zemlju i to je težak udarac za njega.

Zelenika, odnosno HDZ90 će, dok god Čovićev HDZ vodi politiku koja teži stvaranju etnički ekskluzivne HDZ/UZP enklave isključivo u Hercegovini, imati svoje stalno glasačko tijelo i slabe su šanse da će od njih Čović preoteti neki veliki broj glasova.

Uz neko malo preljevanje glasova od HDZ90, Čović može računati, po mom skromnom mišljenju max. na nekih cca. 115k glasova. A vjerujem da Komšić to onda prilično glatko uzima, uz nekih 140k.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#132 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by Hafis »

SaraFina wrote:
Hafis wrote:
SaraFina wrote:

Ljudi su otišli. Ali ne kao devedesetih. Nego trajno. Čho pada ispod 100k.
Za razliku od naše Sarafine koja je otišla polutrajno.

Ispade ti k'o polutrajna brajlović kobasica.

P.S.
Hisam jeo Brajlović proizvode, ali kažu ljudi tko jednom proba ne pada mu više na pamet :)

Bošnjačka dijaspora će glasati. Akcija se provodi na društvenim mrežama jača nego za popis. Živi bili pa vidjeli :D
A VI u buseve kad bude u HR pa za HDZ glasajte, BiH ionako nije vaša. Vi ste samo na braniku one "Perece" tamponi i roba za potkusurivanje. Na kraju će vas i stožerna stranka i matica svesti na manjinu. Koja regularno neće moći sebi izabrati ni HR člana presjedništva ma kakve poluge u vidu presuda obezbijedjivali. Živi bili pa vidjeli!
Da sumiramo te puke pretpostavke - bitno je da si se ti ispalila van. BiH ionako nije tvoja, osim ovdje na forumu.
Novak20
Posts: 13930
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#133 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by Novak20 »

Hafis wrote:
pemanapemani wrote:Otišli su oni Hrvati kojima se HDZ vazda gadio ili oni neutralni koji nisu glasali.

Ostaju njihove ulizice i uhljebi kojima je ovdje bolje nego u Njemačkoj ili Irskoj..
Ista je situacija i s Bošnjacima.
Svi oni Bošnjaci kojima se gadi SDA i njihova uskogrudna lopovska politika su se ispalili vani. Kao recimo naš @moke, @luster, @point-kucem u čelo, @spreča, @sarafina i osatli koji nisu glasali za SDA.
Ostali su samo njihove ulizice, SDA uhljebi kojima je ovdje bolje nego našoj Sarafini u Austriji ili @sprečetu u Rusiji.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:thumbup:
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#134 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by Capsicum »

Ne gajite iluzije o nekim silnim glasovima dijaspore. Toga nema već duže vrijeme. Na zadnjim opštim izborima za cijelu BiH je bilo cca. 10k glasova putem pošte. Dakle zanemarivo.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#135 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by pemanapemani »

Novak20 wrote:
Hafis wrote:
pemanapemani wrote:Otišli su oni Hrvati kojima se HDZ vazda gadio ili oni neutralni koji nisu glasali.

Ostaju njihove ulizice i uhljebi kojima je ovdje bolje nego u Njemačkoj ili Irskoj..
Ista je situacija i s Bošnjacima.
Svi oni Bošnjaci kojima se gadi SDA i njihova uskogrudna lopovska politika su se ispalili vani. Kao recimo naš @moke, @luster, @point-kucem u čelo, @spreča, @sarafina i osatli koji nisu glasali za SDA.
Ostali su samo njihove ulizice, SDA uhljebi kojima je ovdje bolje nego našoj Sarafini u Austriji ili @sprečetu u Rusiji.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:thumbup:
Dobro, ali kako to mijenja činjenice koje sam naveo?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#136 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by seln »

Nakon onih silnih gariba, kod Hafisa konacno lijepa osoba na avataru.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#137 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by SaraFina »

Capsicum wrote:Ne gajite iluzije o nekim silnim glasovima dijaspore. Toga nema već duže vrijeme. Na zadnjim opštim izborima za cijelu BiH je bilo cca. 10k glasova putem pošte. Dakle zanemarivo.

Bošnjačka dijaspora masovno je došla i lično glasala izAustrije u Njemačke, Skandinavije čak. Isto je i sa popisom bilo. Nebulozno je reći da bi prešli onu "psihološku prepreku" od 50% bez dijaspore.
S tim da su Hrvati takodjer popisali 80 k dijaspore i to na kvarniji način a Srbi i 150k.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#138 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by Capsicum »

SaraFina wrote:
Capsicum wrote:Ne gajite iluzije o nekim silnim glasovima dijaspore. Toga nema već duže vrijeme. Na zadnjim opštim izborima za cijelu BiH je bilo cca. 10k glasova putem pošte. Dakle zanemarivo.

Bošnjačka dijaspora masovno je došla i lično glasala izAustrije u Njemačke, Skandinavije čak. Isto je i sa popisom bilo. Nebulozno je reći da bi prešli onu "psihološku prepreku" od 50% bez dijaspore.
S tim da su Hrvati takodjer popisali 80 k dijaspore i to na kvarniji način a Srbi i 150k.
Dijaspora je istina dolazila za popis, a što se izbora tiče, slaba fajda. Nema od tog ništa. Baš će neko trošiti godišnji odmor da bi dolazio u oktobru u BiH. Iluzija, kao što rekoh. Dijaspora utiče na izborima tek kojih 10-20 hiljada glasova. Zanemarivo za bilo kakve bitne analize.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#139 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by Hafis »

SaraFina wrote:
Capsicum wrote:Ne gajite iluzije o nekim silnim glasovima dijaspore. Toga nema već duže vrijeme. Na zadnjim opštim izborima za cijelu BiH je bilo cca. 10k glasova putem pošte. Dakle zanemarivo.

Bošnjačka dijaspora masovno je došla i lično glasala izAustrije u Njemačke, Skandinavije čak. Isto je i sa popisom bilo. Nebulozno je reći da bi prešli onu "psihološku prepreku" od 50% bez dijaspore.
S tim da su Hrvati takodjer popisali 80 k dijaspore i to na kvarniji način a Srbi i 150k.
Nosi te šuplje. Ti misliš mi ovdje ne znamo što misle ljudi koji odlaze.
Pozunajem ja i Bošnjaka koji su otišli ili koji trenutno kopaju da se ispale odavde. Ne padaju im na pamet takve gluposti poput izbora I glasanja.
Doduše, postoji među dijasporom 1-2 % delegata, kojima takve gluposti nisu mrske i nije im lijeno u onom rahatluku gubiti vrijeme i kentrati se takvim glupostima kao što je glasanje. Nema ti od te priče ništa.

Kad bi ti upecala ili bogdo zatreskala se u kakvog solidnog mačića gore, zadnje što bi ti na um palo bila bi Bosna i opći izbori u njoj :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#140 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by SaraFina »

Capsicum wrote:
SaraFina wrote:
Capsicum wrote:Ne gajite iluzije o nekim silnim glasovima dijaspore. Toga nema već duže vrijeme. Na zadnjim opštim izborima za cijelu BiH je bilo cca. 10k glasova putem pošte. Dakle zanemarivo.

Bošnjačka dijaspora masovno je došla i lično glasala izAustrije u Njemačke, Skandinavije čak. Isto je i sa popisom bilo. Nebulozno je reći da bi prešli onu "psihološku prepreku" od 50% bez dijaspore.
S tim da su Hrvati takodjer popisali 80 k dijaspore i to na kvarniji način a Srbi i 150k.
Dijaspora je istina dolazila za popis, a što se izbora tiče, slaba fajda. Nema od tog ništa. Baš će neko trošiti godišnji odmor da bi dolazio u oktobru u BiH. Iluzija, kao što rekoh. Dijaspora utiče na izborima tek kojih 10-20 hiljada glasova. Zanemarivo za bilo kakve bitne analize.
Sad imaju jeftini letovi za Tuzlu odakle želiš iz EU. Mobiliziraćemo se budi uvjeren. Inat je zafrkana stvar :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#141 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
SaraFina wrote:
Capsicum wrote:Ne gajite iluzije o nekim silnim glasovima dijaspore. Toga nema već duže vrijeme. Na zadnjim opštim izborima za cijelu BiH je bilo cca. 10k glasova putem pošte. Dakle zanemarivo.

Bošnjačka dijaspora masovno je došla i lično glasala izAustrije u Njemačke, Skandinavije čak. Isto je i sa popisom bilo. Nebulozno je reći da bi prešli onu "psihološku prepreku" od 50% bez dijaspore.
S tim da su Hrvati takodjer popisali 80 k dijaspore i to na kvarniji način a Srbi i 150k.
Nosi te šuplje. Ti misliš mi ovdje ne znamo što misle ljudi koji odlaze.
Pozunajem ja i Bošnjaka koji su otišli ili koji trenutno kopaju da se ispale odavde. Ne padaju im na pamet takve gluposti poput izbora I glasanja.
Doduše, postoji među dijasporom 1-2 % delegata, kojima takve gluposti nisu mrske i nije im lijeno u onom rahatluku gubiti vrijeme i kentrati se takvim glupostima kao što je glasanje. Nema ti od te priče ništa.

Kad bi ti upecala ili bogdo zatreskala se u kakvog solidnog mačića gore, zadnje što bi ti na um palo bila bi Bosna i opći izbori u njoj :D

Mene je ćaća solidno zbrinuo a i posao mi nije ni loš ni slabo plaćen. Ovo što "mačak" ima samo je plus. U narodu se kaže "Para na paru, uš na fukaru", pa mi opet zanimljivi opći izbori i popis u BiH :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#142 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by Hafis »

SaraFina wrote: Mene je ćaća solidno zbrinuo a i posao mi nije ni loš ni slabo plaćen. Ovo što "mačak" ima samo je plus. U narodu se kaže "Para na paru, uš na fukaru", pa mi opet zanimljivi opći izbori i popis u BiH :D
Ma sve je to fino. I mene je moj još bolje zbrinuo za života, a posao za poželiti. U životu mi je najteže bilo prohodati.
Vego, ja sam se u tvojim godinama već treći put sretno razvodio, pa me sad politika može zanimati kao hobi.
Uglavnom, kad ti neka prava lola nalegne na kosti, izgubit ćeš ti interes i za Bosnu i za politiku.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#143 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by seln »

Hafis wrote: Vego, ja sam se u tvojim godinama već treći put sretno razvodio
That explains a lot...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#144 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
SaraFina wrote: Mene je ćaća solidno zbrinuo a i posao mi nije ni loš ni slabo plaćen. Ovo što "mačak" ima samo je plus. U narodu se kaže "Para na paru, uš na fukaru", pa mi opet zanimljivi opći izbori i popis u BiH :D
Ma sve je to fino. I mene je moj još bolje zbrinuo za života, a posao za poželiti. U životu mi je najteže bilo prohodati.
Vego, ja sam se u tvojim godinama već treći put sretno razvodio, pa me sad politika može zanimati kao hobi.
Uglavnom, kad ti neka prava lola nalegne na kosti, izgubit ćeš ti interes i za Bosnu i za politiku.

Sa 29 se treći put razvodio? Mašalah! Nego znaš ti onu narodnu" kad dvije kažu, da si pijan, lezi pa se valjaj". Tako i s tvojim razvodima jarane. Zapitaj se ti dobro gdje falinku imaš. Tri žene do 30-te promijeniti, mora biti do tebe. Pa eto, imaj u vidu kad se idući put budeš hvalio :D
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#145 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by Roccohljup »

nisi ti hafizaga dobar....cuj triput se razvodio. :D :D :D :D Samo mahnit se moze opet ozeniti nakon razvoda :D :D :D :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#146 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by SaraFina »

:run: Do 30-te tri put. Sad mu je šeszdesetak, pa ti računaj. Neka dvije alimentacije plaća, nije normalan :D a ne više :)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#147 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by seln »

Roccohljup wrote:nisi ti hafizaga dobar....cuj triput se razvodio. :D :D :D :D Samo mahnit se moze opet ozeniti nakon razvoda :D :D :D :D
On se haman zenio svaki put kad mu je zamirisala.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#148 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by Hafis »

SaraFina wrote:
Hafis wrote:
SaraFina wrote: Mene je ćaća solidno zbrinuo a i posao mi nije ni loš ni slabo plaćen. Ovo što "mačak" ima samo je plus. U narodu se kaže "Para na paru, uš na fukaru", pa mi opet zanimljivi opći izbori i popis u BiH :D
Ma sve je to fino. I mene je moj još bolje zbrinuo za života, a posao za poželiti. U životu mi je najteže bilo prohodati.
Vego, ja sam se u tvojim godinama već treći put sretno razvodio, pa me sad politika može zanimati kao hobi.
Uglavnom, kad ti neka prava lola nalegne na kosti, izgubit ćeš ti interes i za Bosnu i za politiku.

Sa 29 se treći put razvodio? Mašalah! Nego znaš ti onu narodnu" kad dvije kažu, da si pijan, lezi pa se valjaj". Tako i s tvojim razvodima jarane. Zapitaj se ti dobro gdje falinku imaš. Tri žene do 30-te promijeniti, mora biti do tebe. Pa eto, imaj u vidu kad se idući put budeš hvalio :D
Ti si jedino žensko iz dijaspore za koje znam da namjerava glasati na izborima u BiH.
Shvaćam ja da su nastupile velke promjene u društvu. Tako da imamo danas žene koje se rado prijavljuju u vojni profesionalni sastav, u policiju, imamo ih i na paraglajderima, u alpinistici, boksu, gotovo petinu nogometnih navijača na stadionima čine žene....ali biti fan politike i izbora. Ne vjerujem da će se ta zakašnjela sociološka evolucija žena kretati u tom smjeru.
Ti si jedna od onih rijetkih karika koje nedostaju...i ova ovdje lafo Begovica.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#149 Re: Zeljko Komsic i DF unistavaju Dragana Covica i HDZ u oktobru?

Post by seln »

Hafis wrote: Ti si jedino žensko iz dijaspore za koje znam da namjerava glasati na izborima u BiH.
Shvaćam ja da su nastupile velke promjene u društvu. Tako da imamo danas žene koje se rado prijavljuju u vojni profesionalni sastav, u policiju, imamo ih i na paraglajderima, u alpinistici, boksu, gotovo petinu nogometnih navijača na stadionima čine žene....ali biti fan politike i izbora. Ne vjerujem da će se ta zakašnjela sociološka evolucija žena kretati u tom smjeru.
Ti si jedna od onih rijetkih karika koje nedostaju...i ova ovdje lafo Begovica.
Pusti nju, evo nesto za tebe:

Image
Post Reply