Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu

Da
51
35%
Ne
27
18%
Da, ali jeftiniju jer ne bi smo nikada platili 5Km za palacinku
69
47%
 
Total votes: 147

User avatar
Dosadno mii
Posts: 2512
Joined: 16/06/2014 20:33

#176 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Dosadno mii »

_ado_ wrote:Jel neko probao one sladolede u Zutom kutku?
Vanilija i kombinacije oreo kit kat plazma i sl.
Solidni su, ja sam ipak veci fan palacinaka
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#177 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by MrShadow »

JanuaryJones wrote:Za manje od godinu dana od jedne palačinkarnice do preko 15 :shock:
Mislim da ce se uskoro ogaditi palacinke svakome na planeti :D

BTW,

ja sam htio dovesti Milky u Sarajevo prije godinu dana, na kraju je to uradio moj poznanik jer sam ja digao ruke od svega. Njemu za sada fino ide, ja sam se jednostavno ohladio od toga jer nisam vidio dugorocni biznis od palacinki.
User avatar
mayab
Posts: 27126
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#178 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by mayab »

Ja vidim da se pala-činkara u Kovačićima (u nizu uz Efes, Alibabu, Montanu, Mrkvu), ubi od posla, al' u qrcu :lol: :lol:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#179 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by AmirBaa »

mayab wrote:Ja vidim da se pala-činkara u Kovačićima (u nizu uz Efes, Alibabu, Montanu, Mrkvu), ubi od posla, al' u qrcu :lol: :lol:
palacinci uzivo su im suprotnost od facebook slika...
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#180 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Toffee karamela »

AmirBaa wrote:Zuti Kutak na ilidzi prekucao sa palacincima :thumbup: ja narucio milka palacinak, izvadi mi konobar jedno 15 milki na sto i kaze koju ces da ti istopimo :D a 4 km palacinak :thumbup:
e sad sam impresionirana i fascinirana malo je reć :shock:

15 milki ispod stola krije?
User avatar
Edin H.
Posts: 46983
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#181 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Edin H. »

Toffee karamela wrote:
AmirBaa wrote:Zuti Kutak na ilidzi prekucao sa palacincima :thumbup: ja narucio milka palacinak, izvadi mi konobar jedno 15 milki na sto i kaze koju ces da ti istopimo :D a 4 km palacinak :thumbup:
e sad sam impresionirana i fascinirana malo je reć :shock:

15 milki ispod stola krije?
Bolje da ti je izvadio teglu Nutele ili pekmeza of domacih sljiva :D , Milka je realno nekvalitetna i preslatka
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#182 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by So What! »

Toffee karamela wrote:
AmirBaa wrote:Zuti Kutak na ilidzi prekucao sa palacincima :thumbup: ja narucio milka palacinak, izvadi mi konobar jedno 15 milki na sto i kaze koju ces da ti istopimo :D a 4 km palacinak :thumbup:
e sad sam impresionirana i fascinirana malo je reć :shock:

15 milki ispod stola krije?
Na kartone oni to naručuju, zaista na desetine kila Milke i Kinder čokolade nabavljaju.

Moja topla preporuka za ne tako preslatke, a ukusne palačinke bi bio Talks and Giggles, na prethodnoj strani možete pogledati detalje.

Dakle, jako ljubazno osoblje, pravi američki palačinci, javorov sirup i banane ili jagode i nutella. Cijene su 4,5 i 5 KM. Svaka čast :thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#183 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by shalla »

Kako sam se ja zajebao prošle godine, išao sa rajom na iftar u Pravu Priču, najeli se poprilično i spucamo u Žuti kutak na palačinke, haj reko da i to probamo. Jedva preživismo, ondje treba otići nakon što si pojeo nešto slano ali u vrlo malim količinama a ne obimni iftarski meni :D
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#184 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Toffee karamela »

Iskreno govoreći ja ne volim ove američke trokutaste palačinke. Meni su rolane panki jedine one prave, no naravno ne odbijam ni ove pogotovo s ovim perverznim slatkim dodacima.

Dalje ne volim ni nutelu niti eurokrem po njima i u njima. Džem je zakon, javorov sirup isto, a iznenadili biste se kakav efekat unutar rolane palačinke može napraviti mljeveni šećer koji se istopi nakon posipanja. Običan ili vanilin šećer. Dakle rolani pankejk s tim šećerom u sebi :koluta:

Image
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#185 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by _ado_ »

AmirBaa wrote:
mayab wrote:Ja vidim da se pala-činkara u Kovačićima (u nizu uz Efes, Alibabu, Montanu, Mrkvu), ubi od posla, al' u qrcu :lol: :lol:
palacinci uzivo su im suprotnost od facebook slika...
Prvi put sjednemo, predobri palacinci.
Dodjem za nekih 15ak dana ponovo, bukvalno jaci okus one cokolade sto stavljaju kao dekoraciju nego nutele kojom bi palacinak trebao biti filovan. Tad sam ih prekrizio.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#186 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Toto »

pravi li iko slane palacinke?
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#187 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by numizmatic »

Imaju u Žutom kutku slani, nisam probala doduše
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#188 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Ana Maria »

Ima li neko ponudu od Talks and Giggles? Kakve su cijene i da li ste zadovoljni kvalitetom palacinaka?
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#189 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by thekupus »

Imaju slani i u Milkyu, tuna ili sir

talks & giggles ima sa nutellom i jagodom, nutella i bananom ili javorovim sirupom, sve su oko 5 KM

Tj dodju ti ova 3 kolutica na stapicu, i izmedju njih natrpano puno nutelle, banana, jagoda ili sirupa

Plus sa strane komadici cokolade budu

Uglavnom, kad tek dodje kontas sta je ovo, nista za 5 KM, i onda jedva dodjes do kraja, iznenadis se koliko bude
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#190 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by addy_sa »

Žuti kutak milka palačinak mi je najbolji koji sam pojeo u Sa
Talks&giggles vizuelno prelijepi American pancakes ukus 'nako :roll:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#191 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by sunceKOtepsija »

Toffee karamela wrote:Iskreno govoreći ja ne volim ove američke trokutaste palačinke. Meni su rolane panki jedine one prave, no naravno ne odbijam ni ove pogotovo s ovim perverznim slatkim dodacima.

Dalje ne volim ni nutelu niti eurokrem po njima i u njima. Džem je zakon, javorov sirup isto, a iznenadili biste se kakav efekat unutar rolane palačinke može napraviti mljeveni šećer koji se istopi nakon posipanja. Običan ili vanilin šećer. Dakle rolani pankejk s tim šećerom u sebi :koluta:
na osnovu napisanog dalo bi se zakljucit da si poprilicno konzervativna osoba, patrijahalnih shvatanja?
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#192 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Toffee karamela »

sunceKOtepsija wrote:
Toffee karamela wrote:Iskreno govoreći ja ne volim ove američke trokutaste palačinke. Meni su rolane panki jedine one prave, no naravno ne odbijam ni ove pogotovo s ovim perverznim slatkim dodacima.

Dalje ne volim ni nutelu niti eurokrem po njima i u njima. Džem je zakon, javorov sirup isto, a iznenadili biste se kakav efekat unutar rolane palačinke može napraviti mljeveni šećer koji se istopi nakon posipanja. Običan ili vanilin šećer. Dakle rolani pankejk s tim šećerom u sebi :koluta:
na osnovu napisanog dalo bi se zakljucit da si poprilicno konzervativna osoba, patrijahalnih shvatanja?
jesi li ti onaj s teme o Erdoganu??? Ako jesi ne čudi me tvoj tok misli koji te doveo do ovog zaključka :-) :roll:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18614
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#193 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by SmokingMan »

Realno iste mogu napraviti i sam kod kuće,samo je fazon u odabiru kvalitetnijeg brašna i sastojaka.
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#194 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by thekupus »

SmokingMan wrote:Realno iste mogu napraviti i sam kod kuće,samo je fazon u odabiru kvalitetnijeg brašna i sastojaka.
Realno, mozes sebi šiti i odjeću kod kuće ako odabereš kvalitetno platno.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18614
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#195 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by SmokingMan »

thekupus wrote:
SmokingMan wrote:Realno iste mogu napraviti i sam kod kuće,samo je fazon u odabiru kvalitetnijeg brašna i sastojaka.
Realno, mozes sebi šiti i odjeću kod kuće ako odabereš kvalitetno platno.
Ne može svako ni šiti kralju. :D
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#196 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by drugtito2011 »

SmokingMan wrote:Realno iste mogu napraviti i sam kod kuće,samo je fazon u odabiru kvalitetnijeg brašna i sastojaka.
Jel se zajebavas?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18614
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#197 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by SmokingMan »

drugtito2011 wrote:
SmokingMan wrote:Realno iste mogu napraviti i sam kod kuće,samo je fazon u odabiru kvalitetnijeg brašna i sastojaka.
Jel se zajebavas?
Ja se ne zajebavam koliko ti.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#198 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by insomnia78 »

A sto bi se zajebavo. Jedino se kod nas svrsava na te nekake gluposti koje poluretardirana osoba moze praviti. Palacinke ces skontati za po sata i poslije samo iznivljaj
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#199 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by drugtito2011 »

insomnia78 wrote:A sto bi se zajebavo. Jedino se kod nas svrsava na te nekake gluposti koje poluretardirana osoba moze praviti. Palacinke ces skontati za po sata i poslije samo iznivljaj
Pa napisao(la) je "...,samo je fazon u odabiru kvalitetnijeg brašna i sastojaka." Samo me zanima me koji su to kvalitetniji sastojci.
User avatar
delllboy79
Posts: 751
Joined: 09/01/2016 23:02

#200 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by delllboy79 »

MrShadow wrote:
JanuaryJones wrote:Za manje od godinu dana od jedne palačinkarnice do preko 15 :shock:
Mislim da ce se uskoro ogaditi palacinke svakome na planeti :D

BTW,

ja sam htio dovesti Milky u Sarajevo prije godinu dana, na kraju je to uradio moj poznanik jer sam ja digao ruke od svega. Njemu za sada fino ide, ja sam se jednostavno ohladio od toga jer nisam vidio dugorocni biznis od palacinki.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Dobru stvar si uradio .
Promovisao si ideju i na taj nacin je sigurno direktno zaposleno dvadeset radnika.
Vjerovatno je od ovih 15 palancikara bar pola dobilo.ideju citajuci forum.
Na temi o cevapcicima sam vidio da jefam forumas pominje cevapijadu . Mozda dogodine dobijemo prvu cevapijadu u Sarajevu.
Post Reply