Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu

Da
51
35%
Ne
27
18%
Da, ali jeftiniju jer ne bi smo nikada platili 5Km za palacinku
69
47%
 
Total votes: 147

User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#126 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by shiny »

Sad ću zvučati ko najgori seljak, al kad se od palačinaka počela umjetnost praviti... dva jaja, malo mlijeka i brašno, eventualno malo kisele i napraviš 20 palačinaka da niko ustati ne može tri dana. Kakav crni kvalitet, kad svi znamo da su restoranske palačinke većinski pravljeni sa puno vode i Nutelom koja nikad fabriku Nutele vidjela nije... A ova posebna "sprava" za palačinke se u Robotu za 20 KM kupiti može.

Eto mi ideje, ako propadnem u životu, prodavat ću palačinke! :D
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#127 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by zavezata-vreca »

I pizza je tako pocela pa danas umjetnost od nje prave ...
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#128 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by AmirBaa »

shiny wrote:Sad ću zvučati ko najgori seljak, al kad se od palačinaka počela umjetnost praviti... dva jaja, malo mlijeka i brašno, eventualno malo kisele i napraviš 20 palačinaka da niko ustati ne može tri dana. Kakav crni kvalitet, kad svi znamo da su restoranske palačinke većinski pravljeni sa puno vode i Nutelom koja nikad fabriku Nutele vidjela nije... A ova posebna "sprava" za palačinke se u Robotu za 20 KM kupiti može.

Eto mi ideje, ako propadnem u životu, prodavat ću palačinke! :D
zvucis tako iskreno :D sto onda bilo koju drugu hranu ,,zacinis" ili spremis na razlicite nacine ? Pokusavam prevariti ovaj post ali ga ne mogu skontati nikako :roll: zasto onda postoji kuhar kao profesionalno zanimanje koje je u svijetu poprilicno dobro placeno ako se radi u nekom ozbiljnijem restoranu? Jer se sve moze napraviti na ,,jednostavniji" nacin, od piletine, krompira, kolaca milion itd ? Ja recimo uzivam u ovim razlicitim vrstama palacinaka i nije nikakvo preseravanje ali ne moze se porediti moj iz kuhinje sa ovim sto ti ljudi naprave sa cim god pozelis.
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#129 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by shiny »

AmirBaa wrote:
shiny wrote:Sad ću zvučati ko najgori seljak, al kad se od palačinaka počela umjetnost praviti... dva jaja, malo mlijeka i brašno, eventualno malo kisele i napraviš 20 palačinaka da niko ustati ne može tri dana. Kakav crni kvalitet, kad svi znamo da su restoranske palačinke većinski pravljeni sa puno vode i Nutelom koja nikad fabriku Nutele vidjela nije... A ova posebna "sprava" za palačinke se u Robotu za 20 KM kupiti može.

Eto mi ideje, ako propadnem u životu, prodavat ću palačinke! :D
zvucis tako iskreno :D sto onda bilo koju drugu hranu ,,zacinis" ili spremis na razlicite nacine ? Pokusavam prevariti ovaj post ali ga ne mogu skontati nikako :roll: zasto onda postoji kuhar kao profesionalno zanimanje koje je u svijetu poprilicno dobro placeno ako se radi u nekom ozbiljnijem restoranu? Jer se sve moze napraviti na ,,jednostavniji" nacin, od piletine, krompira, kolaca milion itd ? Ja recimo uzivam u ovim razlicitim vrstama palacinaka i nije nikakvo preseravanje ali ne moze se porediti moj iz kuhinje sa ovim sto ti ljudi naprave sa cim god pozelis.
Ma bolan dosadno mi, pa laprdam. Neka palačinaka. Da se otvori ovako nešto, vjerovatno bih otišla da vidim šta je i platila 5 ili 6 KM. Čak eto iz konteksta izvučeno, smatram da je dobar biznis za pokrenuti, ako uzmeš u obzir uloženo-dobijeno.

A u Sarajevu mi se, kad su palačinke u pitanju, upravo ovo što sam napisala ne sviđa. Tijesto od vode i Nutela koja nije Nutela, Plazma koja nije Plazma, a misle da raja ne konta razlike. Neki ih kontaju i neke mušterije time odbijaju. U restorane ne idem radi slike na Instagramu, pa nisam relevantan sugovornik za ovu temu.

Ako je neko skontao da otvori ovako nešto, najmanje je bitno šta ja mislim o tome...
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#130 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Nepass »

Posle tri palacinka sa nutelom vjerujem da nema aparata koji moze izmjeriti kolicinu glukoze u krvi :)par puta pokusao i samo tijelo vapi za kasikom soli :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14578
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#131 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by DaysleepeR »

ko lud sam bez palačinkarnice
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#132 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by _ado_ »

AmirBaa wrote:Zuti Kutak na ilidzi prekucao sa palacincima :thumbup: ja narucio milka palacinak, izvadi mi konobar jedno 15 milki na sto i kaze koju ces da ti istopimo :D a 4 km palacinak :thumbup:
Extra mjesto. Konacno nesto lijepo i na Ilidzi. Palacinci preukusni, nutela i svjeze voce 3 km, vafl od 3km. Sjednem u yu na kafu i usput pojedem i palacinke :)
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#133 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by karanana »

interesantno izgleda ovaj zuti kutak. moglo bi se do ilidze, nisam bio dole dugo dugo pa me malo strah kulturnog shoka i promjena, ali valjda nije stoliko strasno kao sto se na temi o arapima prica.

da li je ovaj zuti kutak proizvod ove ankete odnosno postavljaca teme?
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#134 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by _ado_ »

Pripremi se na šok :D al fakat. Sve predrasude o Ilidzi i fočacima i sandzaklijama u njoj zaboravi. Sad su arapi tu :D al srecom nema ih toliko u ovom dijelu Male aleje.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#135 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Dr Baltazar »

AmirBaa wrote:Zuti Kutak na ilidzi prekucao sa palacincima :thumbup: ja narucio milka palacinak, izvadi mi konobar jedno 15 milki na sto i kaze koju ces da ti istopimo :D a 4 km palacinak :thumbup:
Može li se ponijeti za kuće ili se samo tamo jedu :D ?
SSemir
Posts: 4574
Joined: 26/02/2009 08:42

#136 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by SSemir »

Dr Baltazar wrote:
AmirBaa wrote:Zuti Kutak na ilidzi prekucao sa palacincima :thumbup: ja narucio milka palacinak, izvadi mi konobar jedno 15 milki na sto i kaze koju ces da ti istopimo :D a 4 km palacinak :thumbup:
Može li se ponijeti za kuće ili se samo tamo jedu :D ?
ej dobra ideja. i mene ovo zanima :)
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#137 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by _ado_ »

Ma lahko se dogovoriti sa njima, samo ako imaju kutije u koje bi upakovali. Meni uvijek donesu palacinke u kafic koji se nalazi pored njih.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#138 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by vješalica »

kupis kutije i zamolis da ti stave u njih
kutije alu nisu skupe a ima ih svakakvih
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#139 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Dr Baltazar »

vješalica wrote:kupis kutije i zamolis da ti stave u njih
kutije alu nisu skupe a ima ih svakakvih
Ja sam mušterija. Oni moraju meni da udovolje :D
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1957
Joined: 13/07/2016 11:10

#140 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by sve_ovo_ja »

Ne znam je li do mene, ali u gradu nemam neku bas zelju da pojedem palacinku. Pojeo sam par puta u bbi, sendi, u2, chipas i kostale su od 1 do 5 KM, a vala u 5 deka je to sve. Skup je i kolac za 5 KM, ali da moram da biram mislim da bih prije probao neki kolac jer je komplikovanije za napravit.
U beogradu ima palacinkarnica, enterijer kao Chipas nesto, isao sam 4-5 puta nikad nisam mogao citavu pojesti, a slatko u kilama jedem :D ide na fazon neke osnovne koja kosta 1,5 (eurokrem, dzem i sl.)-2 KM (nutella), a svaki dalje dodatak doplata (orasi, visnje, jagode, banana, plazma...). Za 3,5-4 KM da napravis sta hoces i da se use*es od jela :D
Dosta ovisi i od lokacije na kojoj bi bila, nije isto placati 300 KM kirije i 1000 KM kirije, a svako zuri da za 3 mjeseca vrati ulozeno i krene sa zaradom. Moje misljenje je da je sa nasim ljudima i situacijom u drzavi (ne racunajuci kad dijaspora dodje ljeti) bolje ici na kvantitet uz odredjen nivo kvaliteta, nego na neki vrhunski kvalitet.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#141 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by shalla »

Žuti kutak prekucao, svaka čast...

Napis'o ja, preko Tapatalka
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#142 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by numizmatic »

.
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#143 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by NeenaSa »

NeenaSa wrote:
MrShadow wrote:Anketa,

Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?
Da li bi ste mogli i da li smatrate da vecina gradjana Sarajeva moze sebi priustiti kvalitetnu palacinku te platiti u prosjeku 5Km - 6Km za istu ?
Ovdje ne govorimo o obicnim palacinkama, vec o proteinskim, bezglutenskim, cokoladnim palacinkama sa mogucnoscu izbora na desetine vrsta. Palacinke koje sadrze samo najkvalitetnije sastojke, tipa nutella iz Njemacke, svjeze ubrano voce isl.
E chuj, nuttela iz Njemachke. :-)
Malo tko zna razliku. mada ju ne limvo. :D

Ajmo sad:
Smjesa palachinaka?
Brashno, jaja, sol, mineralna, mlijeko , malo u'ja da ne zhulja/ prioni :oops: :D i odgovarajucha tava.

Punjenje sa samo sezonskim vochem. Na vrijeme ubranim i preradjenim.
Pasiranje malina, jagoda, ... za prelive.
Sladoledi sa istim ...
Ma komplicirano, ... al' et'. :mrgreen:
Da se citiram.
Da li itko servira sa sladoledom?
Pa imamo voca koje mozhesh preraditi (sa ili bez alkohola, mada kad preradjujesh voce (termichki) alkohol ispari.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72779
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#144 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Velkoski »

Milky u Senoinoj, je l' bio neko?
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#145 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by MensurM »

Velkoski wrote:Milky u Senoinoj, je l' bio neko?
Bezze.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#146 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by So What! »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#147 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by MrShadow »

palacine su vam super, ali su 10 puta bolje uzivo nego na slikama. Malo radite na online promociji, bolju kameru koristite, filtere, instagram i ti fazoni i bit ce jos vise musterija ;)
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#148 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by So What! »

MrShadow wrote:palacine su vam super, ali su 10 puta bolje uzivo nego na slikama. Malo radite na online promociji, bolju kameru koristite, filtere, instagram i ti fazoni i bit ce jos vise musterija ;)
Nije ovo moje, ja samo prenosim da raja vidi, da postoji prava palačinkarnica u Sarajevu.

I vazda su puni. :)
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#149 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by kockica_kockica »

Slatka tajna... istocno sarajevo... prva ulica lijevo kad se dodje do tom centra.... izmedju zgrada.. za pojesti tamo ili ponijeti.. prva liga... odlicni palacinci...
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#150 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by thekupus »

zuti kutak neprikosnoven!

Jedino da malo prorade na ponudi slanih palacinaka, da imaju neki bez mesa (recimo sa 4 vrste sira, ili sa topljenim sirom) bilo bi genijalno
Post Reply