Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Locked

Kakvu RS žele Srbi?

Ujedinjenu sa Srbijom
83
50%
Nezavisnu Republiku Srpsku
20
12%
Pojma nemam
62
38%
 
Total votes: 165

decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#2126 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by decembar2017 »

Maraschino wrote:
PM72 wrote:Bilo-ne ponovilo se.I ne može se ponoviti na onaj način.Koliko vidim,sad bi mi trebali njih zaganjat jer hoće da se odvoje,kao što su oni nas kad smo mi htjeli da se odvojimo...
e ja u ovom sranju što nam spremaju nemam namjeru da učestvujem.
Prvo, neces ti nikoga zaganjati nego ce oni morati tebe,
Drugo, znamo da te vise sukobi ne interesuju i ne moras to stalno ponavljati.
Trece, male su mogucnosti u slucaju izbijanja sukoba da te moze nesreca zaobici a ti mozes zabijati glavu u pijesak koliko hoces.
Cetvrto, opet mi ne trazimo belaj nego nas belaj stigne.
Objasniti to tipovima kojima je plan za bijeg u Australiju na nivou planova Kojota da uhvati Pticu Trkacicu je :lol:

User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2127 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Dozer »

emric wrote: Narod ima vlast kakvu zaslužuje - uvijek bilo i uvijek će biti.

Ja volim svoje Bošnjake, ali budimo realni - mnogo smo govna. Nisu moji Bošnjaci dovoljno svjesni sebe i svega na šta trebaju biti ponosni, još ih je puno srbofila i kroatocentričnih, još ih je puno naivnih i sirovih, možda glupih. Previše ih boli kurac za sve. Nedovoljno daju pažnje obrazovanju i radu. Nedovoljno daju pažnje kulturi i sportu. Nedovoljno daju pažnju dostojanstvu. Država se ne dobija konstitutivnošću, na državi mora stalno i teško da se radi.

Da ne bude zabune, ako je nekome moja kritika izazvala podli osmijeh, o Srbima i Hrvatima mislim još gore. Kad na sve bošnjačko dodaš genocidnost, ksenofobičnost, laži, podvale, krađe i biti zaostali kurvin sin - onda dobiješ naše susjede.
Vrlo tacno. :thumbup:
Ali, hajd' ti to objasni tipovima koji misle da znaju sve o svemu, a zapravo ne znaju ni gdje su suplji.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2128 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by General War »

Dozer wrote:
emric wrote: Narod ima vlast kakvu zaslužuje - uvijek bilo i uvijek će biti.

Ja volim svoje Bošnjake, ali budimo realni - mnogo smo govna. Nisu moji Bošnjaci dovoljno svjesni sebe i svega na šta trebaju biti ponosni, još ih je puno srbofila i kroatocentričnih, još ih je puno naivnih i sirovih, možda glupih. Previše ih boli kurac za sve. Nedovoljno daju pažnje obrazovanju i radu. Nedovoljno daju pažnje kulturi i sportu. Nedovoljno daju pažnju dostojanstvu. Država se ne dobija konstitutivnošću, na državi mora stalno i teško da se radi.

Da ne bude zabune, ako je nekome moja kritika izazvala podli osmijeh, o Srbima i Hrvatima mislim još gore. Kad na sve bošnjačko dodaš genocidnost, ksenofobičnost, laži, podvale, krađe i biti zaostali kurvin sin - onda dobiješ naše susjede.
Vrlo tacno. :thumbup:
Ali, hajd' ti to objasni tipovima koji misle da znaju sve o svemu, a zapravo ne znaju ni gdje su suplji.
A koji to narod zivota vam ispunjava sve navedene kriterije u svijetu? Vlast pravi zakone red i rad a ne narod, i narod se pridrzava istih.
Ova vlast bi sjebala i njemacku i SAD da moze...eno sta Trump radi, ma sve prepisao od nas.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2129 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Dozer »

A narod bira vlast koja ce njime vladati, zar ne?
Narod je odabrao Trumpa, sto samo pokazuje stanje svijeti tog naroda u tom momentu, kao i nasijedanje na Trumpovu pricu.
Cisto sumnjam da ce Trump dobiti i drugi mandat. Tacnije - nema ni teoretske sanse.

Ali, zato kod nas narod uredno bira "svoje". Ne zato sto znaju nesto uraditi kako treba, ne zato sto su ponudili neki izvodljiv plan za napredak bilo cega i sto imaju viziju buducnosti za sve (a ne samo za sebe), nego samo zato sto su - "nasi".
Nek' nas "nas" klepa po usima, bolje nego "njihov", to je osnovna parola u umovima vecine glasaca ovdje.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2130 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Fudo387 »

Dozer wrote: Narod je odabrao Trumpa, sto samo pokazuje stanje svijeti tog naroda u tom momentu, kao i nasijedanje na Trumpovu pricu.
Cisto sumnjam da ce Trump dobiti i drugi mandat. Tacnije - nema ni teoretske sanse.
Ne bih se ja kladio na to da nece dobiti drugi mandat.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2131 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by General War »

Dozer wrote:A narod bira vlast koja ce njime vladati, zar ne?
Narod je odabrao Trumpa, sto samo pokazuje stanje svijeti tog naroda u tom momentu, kao i nasijedanje na Trumpovu pricu.
Cisto sumnjam da ce Trump dobiti i drugi mandat. Tacnije - nema ni teoretske sanse.

Ali, zato kod nas narod uredno bira "svoje". Ne zato sto znaju nesto uraditi kako treba, ne zato sto su ponudili neki izvodljiv plan za napredak bilo cega i sto imaju viziju buducnosti za sve (a ne samo za sebe), nego samo zato sto su - "nasi".
Nek' nas "nas" klepa po usima, bolje nego "njihov", to je osnovna parola u umovima vecine glasaca ovdje.
Ok, ali isto tako znas da i dejtonski ustav a i ti "nasi" vode zemlju sa ukupno 22% glasova od "naseg" naroda (mozda koji procenat grijesim ali poenta je tu)...a gdje su oni sto su ucjenjeni, sto im posao zavisi koga ce zaokruziti i slicni njima...pa onda vidis da je narod talac a ne neko ko zaista vjeruje u idiotarije vec ili iz straha ili interesa ali opet veeeeliki dio vidi...
Pa evo samo uzmi ovaj forum kao reper...ko ovdje (osim po partijskoj duznosti padobranaca) tipuje za bilo koju stranku na vlasti a posebno "nasu" onaj HM bio pa ga Cmoljo iz Cmoljirao i kapak.
U principu se slazem sa svakim tvojim napisanim postom ali ima i dosta stvari koje su sistemski nametnute da izgleda na demokratiju a ni blizu nje, i tu ne vidim odgovornost bilo kojeg naroda kao vecine.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2132 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Dozer »

General War wrote: Ok, ali isto tako znas da i dejtonski ustav a i ti "nasi" vode zemlju sa ukupno 22% glasova od "naseg" naroda (mozda koji procenat grijesim ali poenta je tu)...a gdje su oni sto su ucjenjeni, sto im posao zavisi koga ce zaokruziti i slicni njima...pa onda vidis da je narod talac a ne neko ko zaista vjeruje u idiotarije vec ili iz straha ili interesa ali opet veeeeliki dio vidi...
Pa evo samo uzmi ovaj forum kao reper...ko ovdje (osim po partijskoj duznosti padobranaca) tipuje za bilo koju stranku na vlasti a posebno "nasu" onaj HM bio pa ga Cmoljo iz Cmoljirao i kapak.
U principu se slazem sa svakim tvojim napisanim postom ali ima i dosta stvari koje su sistemski nametnute da izgleda na demokratiju a ni blizu nje, i tu ne vidim odgovornost bilo kojeg naroda kao vecine.
Pa ja to godinama ponavljam - ljudi su uhljebljeni, i sve njih pomnozi s bar 3, a najcesce sa 5-6+ (porodica/familija), i eto ti glasacke masinerije.
Dio iz straha da ne izgubi posao ako dodje neka druga stranka (sto je vrlo realan pristup i razlog), dio radi direktnih ucjena radnim mjestom i direktne prisile da se mora glasati za te i te (ovo rade i u RS, Dodick, i u FBiH, SDA i HDZ, sto je takodjer legitiman razlog), a dio radi svoje zaslijeljenosti "nasima", sto je imbecilan razlog. Ovaj zadnji dio je i najmanji, sigurno.

Kad samo skontas da je preko 30% od ukupno zaposlenih zaposleno na nekom budzetu, ne treba biti genije pa da se shvati kako stvari ovdje sljakau po pitanju izbora. Ali, i zasto nam je kako jeste.
Medjutim, nista od svega ovoga nije nerjesivo, a o tome sam jos davno i u vise navrata pisao ovdje modele na koje bih ja to odradio da se pitam, pa da se ne ponavljam opet.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2133 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by General War »

Dozer wrote:
General War wrote: Ok, ali isto tako znas da i dejtonski ustav a i ti "nasi" vode zemlju sa ukupno 22% glasova od "naseg" naroda (mozda koji procenat grijesim ali poenta je tu)...a gdje su oni sto su ucjenjeni, sto im posao zavisi koga ce zaokruziti i slicni njima...pa onda vidis da je narod talac a ne neko ko zaista vjeruje u idiotarije vec ili iz straha ili interesa ali opet veeeeliki dio vidi...
Pa evo samo uzmi ovaj forum kao reper...ko ovdje (osim po partijskoj duznosti padobranaca) tipuje za bilo koju stranku na vlasti a posebno "nasu" onaj HM bio pa ga Cmoljo iz Cmoljirao i kapak.
U principu se slazem sa svakim tvojim napisanim postom ali ima i dosta stvari koje su sistemski nametnute da izgleda na demokratiju a ni blizu nje, i tu ne vidim odgovornost bilo kojeg naroda kao vecine.
Pa ja to godinama ponavljam - ljudi su uhljebljeni, i sve njih pomnozi s bar 3, a najcesce sa 5-6+ (porodica/familija), i eto ti glasacke masinerije.
Dio iz straha da ne izgubi posao ako dodje neka druga stranka (sto je vrlo realan pristup i razlog), dio radi direktnih ucjena radnim mjestom i direktne prisile da se mora glasati za te i te (ovo rade i u RS, Dodick, i u FBiH, SDA i HDZ, sto je takodjer legitiman razlog), a dio radi svoje zaslijeljenosti "nasima", sto je imbecilan razlog. Ovaj zadnji dio je i najmanji, sigurno.

Kad samo skontas da je preko 30% od ukupno zaposlenih zaposleno na nekom budzetu, ne treba biti genije pa da se shvati kako stvari ovdje sljakau po pitanju izbora. Ali, i zasto nam je kako jeste.
Medjutim, nista od svega ovoga nije nerjesivo, a o tome sam jos davno i u vise navrata pisao ovdje modele na koje bih ja to odradio da se pitam, pa da se ne ponavljam opet.
...To je u redu, ali ja se referiram i na one u privatnom sektoru bez ikakvih prava znaci radnike koji "moraju" ici na izbore i slikati listic sta su zaokruzili u TK...uhljebi su jedna strana, ali imas privatne kompanije koje zavise od tendera koje im se namjesti...zamisli kako dobiju tender...nije samo problem u uhljebima.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2134 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Bodkin »

Maraschino wrote:
Bodkin wrote:
Maraschino wrote:
I sta cemo sada?

Nijedan pojedinac niti stranka ovo ne moze popraviti. Sistem je postavljen tako da samo njima odgovara i tu su se brzo usaglasavali sve partije/stranke koje su bile na vlasti. Sada kao sto vidimo ne daju mirnim putem te kroz zakon provucene privilegije. Moze pojedinac ili stranka nesto pokusavati ali tesko se izboriti protiv sistema.
Sta preostaje? Kada narodu dozlogrdi porusit sve(mislim na vlast) i uspostaviti normalan sistem funkcionisanja. Mirnim putem i uz svu dobru volju treba od 10-15 g. da se isprave sve devijacije sistema(a to se dobrom voljom nece desiti nikada).

Sjasi Kurta da uzjase Murta. Pa vidite li da niko ne prica u predizbornoj o suzivotu, smanjenju administracije, ukidanju privilegija, smanjenju plate zoharima...samo se ''suce'' onim drugima.

Promjene ce doci samo ako se desi kataklizma a nikako izborima ili bi se moralo desiti da se poklope sve stranke koje imaju iste ciljeve a to je ravno dobitku na lotu.

Koji sistem smeta u najbogatijem dijelu drzave, kantonu sarajevo? Apsolutna vecina, sve poluge vlasti i brdo para
Ako si se spustio u sitna crevca, bolje nego cijeli manji entitet.
Ko Dodiku smeta pa unisti sve oko sebe.
Nisam ni ocekivao inteligentan odgovor ali da fulis poentu posta, to je vec previse :D
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#2135 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by moa »

I ja zelim da se Bosna i Hercegovina prikljuci Danskoj.
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#2136 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by emric »

General War wrote:A koji to narod zivota vam ispunjava sve navedene kriterije u svijetu? Vlast pravi zakone red i rad a ne narod, i narod se pridrzava istih.
Ova vlast bi sjebala i njemacku i SAD da moze...eno sta Trump radi, ma sve prepisao od nas.
Ne možeš odvajati narod i vlast, jer vlast dolazi iz naroda i slaganjem naroda. Meni ne smeta ako nekog narod izabere, ali mi smeta što ga ne mijenja. Jednom ti slaže, pa ti drugi put slaže, pa ti laže koliko hoće, a ti opet glasaš za njega. Bakir, Milorad i Dragan kao svete pojave, umjesto da pišamo po njima kao neodgovornima i đubradima mi se oko njih svađamo. Imamo li ikakav sistem vrijednosti, malo obraza i samopoštovanja? Pa kad te neko u životu prevari i izda valjda s njim prestaneš pričati, kažeš mu prije toga da je nečovjek, savjetuješ drugim ljudima da ne nasjednu na isto, završiš s njim za vijeke vijekova. Zašto je to problem učiniti s nekim ko te i laže i vara i ugrožava ti opstanak, bruka te pred ostatkom svijeta, čini te evropskom bijedom? Ne razumijem.

Jasno mi je da se dešava da neke kupe pa oni za njih igraju a protiv opštih interesa. Ali kakvi smo to ljudi ako smo spremni rušiti ono što su nam djedovi i roditelji gradili i ginuli za to samo za neki mizerni interes? Mizerna je tako stečena plata, posao, kuća, auto, u odnosu na vrijednost jedne države. Samoubilački je da je tako krčmimo. Jel nas stid Boga i svijeta biti takvima? Očigledno nije i očigledno ne valjamo.

Da se vratim nakon ovoga na početak priče - onaj što se valjao pod mojom svetinjom - zastavom s ljiljanima - ja bih ga išutao na onom mostu i sa njim takođe završio za sva vremena, privatno mu zaprijetio da ću mu i ruke i noge polomiti ako ga ikad više vidim na nekom skupu. Zastavu drži iznad glave, a glavu ne drži u guzici, i to je dostojanstven protest.
Dozer wrote:
emric wrote: Narod ima vlast kakvu zaslužuje - uvijek bilo i uvijek će biti.

Ja volim svoje Bošnjake, ali budimo realni - mnogo smo govna. Nisu moji Bošnjaci dovoljno svjesni sebe i svega na šta trebaju biti ponosni, još ih je puno srbofila i kroatocentričnih, još ih je puno naivnih i sirovih, možda glupih. Previše ih boli kurac za sve. Nedovoljno daju pažnje obrazovanju i radu. Nedovoljno daju pažnje kulturi i sportu. Nedovoljno daju pažnju dostojanstvu. Država se ne dobija konstitutivnošću, na državi mora stalno i teško da se radi.

Da ne bude zabune, ako je nekome moja kritika izazvala podli osmijeh, o Srbima i Hrvatima mislim još gore. Kad na sve bošnjačko dodaš genocidnost, ksenofobičnost, laži, podvale, krađe i biti zaostali kurvin sin - onda dobiješ naše susjede.
Vrlo tacno. :thumbup:
Ali, hajd' ti to objasni tipovima koji misle da znaju sve o svemu, a zapravo ne znaju ni gdje su suplji.
Ja mogu razumjeti da neko ne zna, ali ne mogu razumjeti da ne želi da sazna. Pa valjda je jedna od osnovnih osobina koje je Bog dao čovjeku da misli, odnosno da bude radoznao, da sazna kako šta funkcioniše, šta se oko njega dešava, da bi na osnovu toga onda mogao da organizuje život. Kad neka životinja dođe na svijet, ona istražuje, uči šta je opasno a gdje se može, pa organizuje svoj život da zna kako doći do hrane, gdje se sakriti od koje opasnosti, od koga da okreće leđa a kome da ide u susret. Pa živi. A koji je nama kurac da se ponašamo gore od jednog lijepog, naivnog teleta? Ono živi mirno, jednog dana će ga klati, ali ne zna to i ne može od te sudbine pobjeći. Mi možemo, a stojimo ukopani. Mi na Balkanu onda zapravo nismo ljudi, nemamo sve osobine ljudi, sakati smo u mozak, mi smo neka poluinteligentna bića.
PM72
Posts: 17790
Joined: 30/04/2012 16:54

#2137 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by PM72 »

moa wrote:I ja zelim da se Bosna i Hercegovina prikljuci Danskoj.
E ti si dosad najpametniji! :thumbup:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2138 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by General War »

emric wrote:
General War wrote:A koji to narod zivota vam ispunjava sve navedene kriterije u svijetu? Vlast pravi zakone red i rad a ne narod, i narod se pridrzava istih.
Ova vlast bi sjebala i njemacku i SAD da moze...eno sta Trump radi, ma sve prepisao od nas.
Ne možeš odvajati narod i vlast, jer vlast dolazi iz naroda i slaganjem naroda. Meni ne smeta ako nekog narod izabere, ali mi smeta što ga ne mijenja. Jednom ti slaže, pa ti drugi put slaže, pa ti laže koliko hoće, a ti opet glasaš za njega. Bakir, Milorad i Dragan kao svete pojave, umjesto da pišamo po njima kao neodgovornima i đubradima mi se oko njih svađamo. Imamo li ikakav sistem vrijednosti, malo obraza i samopoštovanja? Pa kad te neko u životu prevari i izda valjda s njim prestaneš pričati, kažeš mu prije toga da je nečovjek, savjetuješ drugim ljudima da ne nasjednu na isto, završiš s njim za vijeke vijekova. Zašto je to problem učiniti s nekim ko te i laže i vara i ugrožava ti opstanak, bruka te pred ostatkom svijeta, čini te evropskom bijedom? Ne razumijem.

Jasno mi je da se dešava da neke kupe pa oni za njih igraju a protiv opštih interesa. Ali kakvi smo to ljudi ako smo spremni rušiti ono što su nam djedovi i roditelji gradili i ginuli za to samo za neki mizerni interes? Mizerna je tako stečena plata, posao, kuća, auto, u odnosu na vrijednost jedne države. Samoubilački je da je tako krčmimo. Jel nas stid Boga i svijeta biti takvima? Očigledno nije i očigledno ne valjamo.

Da se vratim nakon ovoga na početak priče - onaj što se valjao pod mojom svetinjom - zastavom s ljiljanima - ja bih ga išutao na onom mostu i sa njim takođe završio za sva vremena, privatno mu zaprijetio da ću mu i ruke i noge polomiti ako ga ikad više vidim na nekom skupu. Zastavu drži iznad glave, a glavu ne drži u guzici, i to je dostojanstven protest.
Vjeruj, nemam pojma o cemu ti pricas osim sto nekakvu svoju teoriju prosipas koja u praksi nema veze s vezom, narod je mjenjao pa opet isti se pokazase kad se dokopase vlasti. Kad se vec javljas, red bi bio da se makar na nesto referises a ne s brda s dola.
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#2139 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by emric »

General War wrote:Vjeruj, nemam pojma o cemu ti pricas osim sto nekakvu svoju teoriju prosipas koja u praksi nema veze s vezom, narod je mjenjao pa opet isti se pokazase kad se dokopase vlasti. Kad se vec javljas, red bi bio da se makar na nesto referises a ne s brda s dola.
Nemaš pojma o čemu pričam i tako potvrđuješ sve rečeno. Ti si san svakog političara.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2140 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by General War »

emric wrote:
General War wrote:Vjeruj, nemam pojma o cemu ti pricas osim sto nekakvu svoju teoriju prosipas koja u praksi nema veze s vezom, narod je mjenjao pa opet isti se pokazase kad se dokopase vlasti. Kad se vec javljas, red bi bio da se makar na nesto referises a ne s brda s dola.
Nemaš pojma o čemu pričam i tako potvrđuješ sve rečeno. Ti si san svakog političara.
Bogami meni izgleda obratno zato i kazem za takve koji puno pricaju a nista ne kazu.
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#2141 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by emric »

General War wrote:Bogami meni izgleda obratno zato i kazem za takve koji puno pricaju a nista ne kazu.
Genijalno. :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2142 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by General War »

Dobro je da se slazemo oko toga :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2143 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Dozer »

General War wrote: ...To je u redu, ali ja se referiram i na one u privatnom sektoru bez ikakvih prava znaci radnike koji "moraju" ici na izbore i slikati listic sta su zaokruzili u TK...uhljebi su jedna strana, ali imas privatne kompanije koje zavise od tendera koje im se namjesti...zamisli kako dobiju tender...nije samo problem u uhljebima.
Pa i privatne firme koje zive od budzetskih tendera su takodjer jedna vrsta uhljeba. Imas takvih more, kojima se tenderi stimaju za svaki mogucu javnu nabavku, ciljano. Zna se kako to fercera - ja tebi tender, ti meni 10-20%.
Sve je o jedna velika sprega, a foru puse obicni radnici svugdje. I taj kod takvog privatnika ce izaci i glasati za onoga za koga gazda kaze da glasa, a sto mora dokazati da je uradio, jer gazdi je u cilju da zadrzi na vlasti onoge ili one koji mu stimaju tendere.
U javnim ustanovama i institucijama je vrlo slicno, a razloge i nacine vec navedoh.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23280
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2144 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Sanjarko »

Ovdje se na vlast dolazi zahvaljujuci vecinom administrativnim sluzbenicima i stranackim clanovima, i njihovim porodicama, prijateljima kao i onima u sprezi sa vlasti. Znaci oko 25% ljudi vlast izabere. Mozda i manje. Tu se sa generalom slazem. Slazem se i sa Emrom donekle. Emro samo misli da je sve do naroda ali nije i tu grijesi. Problem ovog naroda je sto smo navikli da sutimo i trpimo dok ne dogori do nogu. To nam je mozda i u genima. Jer malo smo buna imali i vecina ih je takve bile. Dogorilo pod nogama pa bune izbile i to krvavo ugusene sve.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2145 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Dozer »

Pa vidis da jeste do naroda :D
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#2146 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by shake69 »

Danas je poceo vrlo jak teniski ATP challenger u Banja Luci znakovitoga imena ´´Srpska Open´´ :-) i ponovo -nigdje zastave Bosne i Hercegovine iako je medjunarodni turnir! Samo trobojka Mrske. Bitno je sta oni nece i koliko su spremni ici u destrukciju a manje sta hoce od te gubernije.
BMX1977
Posts: 265
Joined: 08/09/2018 17:58

#2147 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by BMX1977 »

Gledajuci popis; Bosnjaci u R. Srpskoj ne stoje toliko lose. Evo uvjerte se i sami:

http://www.statistika.ba/

Znaci mnogo opstina koji se naslanjaju na FBIH plus Kozarac i Prijedor koji imaju recimo 25-55% Bosnjaka. Srebrenica i Novo Gorazde apsolutnu vecinu dok Doboj,Vlasenica, Milici, Bratunac, Zvornik itd. 33%-40% Bosnjaka. U takvim okolnostima je odcjepljenje RS-a totalno nemoguce.Jer bi istog dana u samoj RS-u nastao gradjanski rat izmedju drzave i seperatista. Tako da je jasno da Dodik tu pricu samo prica radi glasova. Svakom inteligentnom covijeku je jasno da od toga nema nista. Za svako Bosnjacko selo i gradic u RS-u bi se borilo a vjerujem da su Bosnjaci tamo mnogo jaci nego 1992. a nema vise JNA. Srbi mogu izgubiti sve i cinimi se da postoje jaki krugovi u Americkom kongresu medju republikancima koji se zele osvetiti Putinu upravo u BiH. Za to ima i poprilicno jasnih dokaza ako citamo izvjestaje kucu Lordova i ostalih centrima moci koji su blizu konservativnim kongresmenima u SAD-u. Cinimi se da po najprije konzervativci u SAD-u i Velika Britanija prizeljkuje takav jedan scenarij. Tim bi se ponovo spasio NATO ali i osvetilo Putinu i suzbio Ruski uticaj u srcu evrope.
Last edited by BMX1977 on 10/09/2018 13:33, edited 1 time in total.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#2148 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Streptokok »

Branit ce ih onoliko koliko smo mi spremni da im pomognemo. Ako ih opet ostavimo ko 92 rezultat ce biti isti, zavrsit ce u masovnim grobnicam ili izbjeglistvu. Generalno omjer snaga je sada puno bolji u korist bosne, no ima tu jos faktora....
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2149 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Dozer »

BMX1977 wrote:Gledajuci popis; Bosnjaci u R. Srpskoj ne stoje toliko lose. Evo uvjerte se i sami:

http://www.statistika.ba/

Znaci mnogo opstina koji se naslanjaju na FBIH plus Kozarac i Prijedor koji imaju recimo 25-55% Bosnjaka. Srebrenica i Novo Gorazde apsolutnu vecinu dok Doboj,Vlasenica, Milici, Bratunac, Zvornik itd. 33%-40% Bosnjaka. U takvim okolnostima je odcjepljenje RS-a totalno nemoguce.Jer bi istog dana u samoj RS-u nastao gradjanski rat izmedju drzave i seperatista. Tako da je jasno da Dodik tu pricu samo prica radi glasova. Svakom inteligentnom covijeku je jasno da od toga nema nista. Za svako Bosnjacko selo i gradic u RS-u bi se borilo a vjerujem da su Bosnjaci tamo mnogo jaci nego 1992. a nema vise JNA. Srbi mogu izgubiti sve i cinimi se da postoje jaki krugovi u Americkom kongresu medju republikancima koji se zele osvetiti Putinu upravo u BiH. Za to ima i poprilicno jasnih dokaza ako citamo izvjestaje kucu Lordova i ostalih centrima moci koji su blizu konservativnim kongresmenima u SAD-u. Cinimi se da po najprije konzervativci u SAD-u i Velika Britanija prizeljkuje takav jedan scenarij. Tim bi se ponovo spasio NATO ali i osvetilo Putinu i suzbio Ruski uticaj u srcu evrope.
Ne mogu da ne primijetim.... Nazalost, izgleda da ovdje inteligencija bas i ne stanuje... U BiH mislim...

Ali, posto je to sve kako si i napisao sto se RS iDodicka tice, automatski se postavlja sasvim logino pitanje - gdje su reakcije drzave na sve to?
To sto Dodick radi se u svakoj normalnoj drzavi naziva "Anti(protiv)-Ustavno djelovanje", i u svkaoj normalnoj drzavi bi to odavno bilo rigorozno sankcionisano. Kod nas... Niko nista. Ni drzavne institucije, ni agencije, ni policija, a ni politicari koji se zaklinju u BiH.

A da se iza brda nesto valja, i to s prigusivacem, govore razne stvari koje se uvode na mala vrata, bez pompe i bez ikakve price. Jedna od njih je, recimo, i uvodjenje novih detalja na "Uvjerenje o drzavljanstvu".
Ako je neko vadio ovo uvjerenje nedavno, mogao je na tom papiru primijetiti novu stavku - to vise nije uvjerenje o drzavljanstvu BiH, nego na njemu stoji da je imenovani "Drzavljanin Bosne i Hercegovine i Federacije Bosne i Hercegovine". Ako ga vadite u RS, onda umjesto Federacije stoji "Bosne i Hercegovine i Republike Srpske".

Kada su entiteti postali drzave, pa da svi imamo i "drzavljanstvo" entiteta?
Mic po mic, ali i to je doslo, da se entiteti cak i na papiru tretiraju kao drzave.
Ako nekad gledate TV kanale iz RS (a trebali biste, cisto informativno, ako nista drugo), tamo su na mnogim kanalima odavno uobicajene ovakve recenice: "U Republici Srpskoj i u Bosni i Hercegovini".
Drugim rijecima, ljudima se postepeno u mozak ubacuju i verbalne i vizuelne medijske poruke o tome da je RS nesto zasebno od BiH, a imamo sad i primjere na papiru.
A "branioci" BiH i Bosnjaka u vidu "Narod zna" SDA (ali i SBB i svi ostali) - sute k'o zaliveni. I zato i treba da nestanu s politicke scene.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#2150 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by klixoris »

Dozer wrote: Kada su entiteti postali drzave, pa da svi imamo i "drzavljanstvo" entiteta?
Postali su kada su prije nekoliko godina iz RS-a upirali da se to "drzavljanstvo" ubaci na licne karte, a SDP im sa FBiH strane udovoljio, nazalost...
Sada to ide u uvjerenja, vjerovatno ce nekada probati progurati i u pasose...
Locked