Zec u kući :D

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#1 Zec u kući :D

Post by because_of_you »

Pokušala sam da nađem temu, i ne pođe mi za rukom :)

DakleM, imamo zeku u kući.

Kupljen danas, na Stupu :D Star 2 mjeseca.

Ako ko ima iskustva sa zečevima u stanu, savjeti dobrodošli :) Za danas nije bilo belaja, osim dvije kuglice van njegove kuće :lol: .


Hvala! :sax:

PS: Za sada mi je problem gdje da nalazim sijeno :-) :-?

PS2: Zeko sebi našao jedan ćošak u kući i tamo sjedi (od skoro), leži, šta li :D Jel tu hoće da spava, jel mu vrijeme za spavanje, ili nešto stoto? :D
User avatar
imač kada
Posts: 25
Joined: 08/11/2009 20:02

#2 Re: Zec u kući :D

Post by imač kada »

http://www.tarraland.com/

ovdje imaš sve o zečevima i kunićima. nadam se da je to kod tebe kunić, a ne zec. na stranici ćeš vidjet i zašto..
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#3 Re: Zec u kući :D

Post by because_of_you »

Hvala puno! Po tabeli usporedbe, rekla bih da je kunić... A mogu postaviti sliku, pa da kaže ko zna bolje :)
User avatar
imač kada
Posts: 25
Joined: 08/11/2009 20:02

#4 Re: Zec u kući :D

Post by imač kada »

ma kunić je vjerovatno, ali si ga ti imenovala zecom :D
meni je do ljetos sve to bilo isto, ali razlika je ogromna..
u svakom slučaju, sve što ti treba imaš na pomenutoj web stranici, a ako ko iz iskustva šta pripomogne još bolje.
Last edited by imač kada on 27/09/2010 17:35, edited 1 time in total.
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#5 Re: Zec u kući :D

Post by because_of_you »

:)

Pitom je prilično... Tj. baš pitom, jede iz ruke, šeta okolo i to.. Zato mislim da nije divlji zec.. Jest da ne voli da ga se uzima u ruku, ali to je valjda normala, tek je stigao u porodicu :)

A svakako iskustva su dobrodošla... :thumbup:
User avatar
Dimetil_živa
Posts: 21
Joined: 23/09/2010 23:57
Location: Sarajevo

#6 Re: Zec u kući :D

Post by Dimetil_živa »

Evo iskustvo iz prve ruke :)
Ja sam imala zecicu ( bas zec,nije kunic ) u stanu 2,5 godine . Kupila ga u Morica Hanu .
Super su ljubimci,umiljati,tihi.. daju se maziti ,ali je problem najveci u tim njihovim "kuglicama" :mrgreen: i sto grizu namjestaj i sve ostalo sto stignu jer moraju negdje trositi zube .
Ja sam za svoju zecicu kupila kavez veliki inace za pse i tu sam je preko noci zatvarala,i plasticnu posudu za nuzdu ( inace namjenjena za mace,ali njoj je super posluzila ) u koju sam stavljala sijeno ( sijeno mozes kupiti u pet shopovima svim,ja sam kupovala u onom iza BBIa centra,nije skupo ) . Ako ga naviknes da ide tu vrsiti nuzdu to bi bilo :thumbup:
Ja sam zecicu navikla,tako da je uvijek isla tu u tu posudu,usput malo gricka sijeno heheh :)
Hranila sam je sjemenkama onim koje se isto kupuju u pet hopu..salatom,vocem i povrcem koje voli. Strasno vole slatkise ( ali im nemoj davati ni slucajno,jer lako obole od dijabetesa,ili oslijepe ,a nemoj ni sa vocem pretjerivati,isto vazi i za hljeb ).
Ugl. ovo su neke informacije ovako generalno. Ako te nesto posebno zanima pitaj . :)
Puno srece ;-)
User avatar
Dimetil_živa
Posts: 21
Joined: 23/09/2010 23:57
Location: Sarajevo

#7 Re: Zec u kući :D

Post by Dimetil_živa »

I da.. sto se tog mjesta za spavanje tice. Ne brini,to je ocigledno mjesto koje njemu u vasem stanu odgovara trenutno najvise,pa tu i spava. On najbolje zna kad mu je vrijeme za spavanje :lol:
Moja zecica je isto imala periodicno tako ta najdraza mjesta po stanu :)
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#8 Re: Zec u kući :D

Post by because_of_you »

Puno ti hvala za informacije :) :thumbup:

Kod nas je situacija slijedeća :-D Zec još uvijek nije ništa od namještaja i kablova zagrizao :D , nuždu vrši u sijeno hvala Bogu :) Sijeno smo kupili u Merkatoru, i neku kutiju sjemenki.. Inače mu donesem trave, i ubacim pokoji integralni keks :-D , mrkvu, vodu....

Eh, zanima me u vezi dlake? Hoće li se linjati? :-?

I ne voli da se uzima u ruke... Jel to ok? :-?
User avatar
Dimetil_živa
Posts: 21
Joined: 23/09/2010 23:57
Location: Sarajevo

#9 Re: Zec u kući :D

Post by Dimetil_živa »

Linjaju se i zecevi kao i sve druge zivotinje.. Moja zecica se linjala najvise pocetkom ljeta i pocetkom zime. Tad sam bas morala redovno je cesljati i skidati te dlake. Inace se linjaju tokom cijele godine pomalo,u ovim periodima najvise. Ali nije nista strasno,nisu im dlake onako kao kod maca i pasa,ostre i da se na sve strane rasipaju. Puno su mekse,skoro ko vuna :-D Mozes jastuk sebi napraviti :lol:

A,to sto nece da se mazi.. Moze biti da se jos nije dovoljno opustio. To je normalno,iaonako su previse plasljivi. Vidjeces kad se udomaci, stalno ce traziti da se mazi. Barem je to kod mene bio slucaj.
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#10 Re: Zec u kući :D

Post by because_of_you »

Evo mali izvještaj i pokoje pitanje, inače, u nedjelju će biti 2 sedmice kako je zeko član obitelji :)

U vezi hrane... Kupujem mu hranu za zečeve, i dodam još kojekakvih žitarica.. Mrkvu neće :shock: isto kao ni kupus :shock: Ovo neki čudni zec.. :lol: Pored toga, svakodnevno mu donesem trave i koječega iz vana.. Vodu naravno uvijek ima.. Eh, mene zanima zna li on jesti količinski koliko treba? Npr. travu svu smaže, koliko god da donesem.. :-? Ima li neka količina koliko mu smijiem donijeti?

Što se tiče nužde, malu vrši u njegov improviziran toalet, i 98% velike nužde... Eh, šta je s ovo 2 posto? I to obično ne budu kuglice, nego malo drugačije, da li je to normalna nužda, i da li će i tih 2% obavljati u njegov wc? :D

I šlag na kraju, koliko sam hvalila malog zekonju da ne dira kablove, prekjučer je nadoknadio :x , kontam da li bi bilo rješenje selotepom zalijepiti ih za pod, neće li ih dirati? :-)

Eh, hvala unaprijed za odgovore :)
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#11 Re: Zec u kući :D

Post by mrtva kokoš »

daj slike zeke :)
User avatar
innovision
Posts: 729
Joined: 04/08/2009 19:06

#12 Re: Zec u kući :D

Post by innovision »

slike!
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#13 Re: Zec u kući :D

Post by because_of_you »

Ovo je jedna pristojna slika :)

Image




A odavde je došla ona narodna "opružio sve četiri" :lol: :lol: :D


Image



:sax:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8484
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#14 Re: Zec u kući :D

Post by kokuz_sa »

ja zeca imao za vrijeme rata..
bio super ljubimac..jeo maslacak..mazili ga pazili, kad je granatiranje onda je sa nama u podrum isao..

i na kraju zavrsio u pretisu..ma grah sa zecetinom bio uh.. prste za polizat :D :sax:
Last edited by kokuz_sa on 07/10/2010 17:11, edited 1 time in total.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#15 Re: Zec u kući :D

Post by mrtva kokoš »

heheh bas je sladak zeka pogotovo ova slika u sve cetiri :) :thumbup:
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#16 Re: Zec u kući :D

Post by because_of_you »

Pravo je zabavno imati ga u stanu. Sad kako se pomalo opustio, dočeka na ulaznim vratima, zna da nešto ide za njega :D

Meni je najzanimljivije kad ga uhvate one njegove minute i ko ona vjeverica iz Preko ograde, u pola sekunde optrči sobu :lol:


Kakav pretissss :x :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8484
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#17 Re: Zec u kući :D

Post by kokuz_sa »

sumayya wrote:Pravo je zabavno imati ga u stanu. Sad kako se pomalo opustio, dočeka na ulaznim vratima, zna da nešto ide za njega :D

Meni je najzanimljivije kad ga uhvate one njegove minute i ko ona vjeverica iz Preko ograde, u pola sekunde optrči sobu :lol:


Kakav pretissss :x :D
:D
pretis mislim da je gorenjev bio il je iskra :D
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#18 Re: Zec u kući :D

Post by because_of_you »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#19 Re: Zec u kući :D

Post by minjonja »

sumayya wrote:
Image


:sax:
jao bozeee aaaaaaaaaa, opcinio me ovaj zeko :D kako je nevjerovatno sladak na ovoj slici, ma vidi ga bona kako je med medeni :D
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#20 Re: Zec u kući :D

Post by because_of_you »

O lopovluku njegovom neću, da ne pokvarim dojmove :D :D :lol:
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#21 Re: Zec u kući :D

Post by Vernes_AMG »

ovaj zeko budi neke emocije u meni majke mi , a inace sam hladan ko kamen ( i tvrd i cvrst ali necemo o tome :lol: ) daj jos slika , i kakav je lopovluk u pitanju , sta to radi mali lopov :-D
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#22 Re: Zec u kući :D

Post by because_of_you »

Kažu da slika govori više od 100o riječi :D :D :D




Image



A evo i imalo pojašnjenje. Nakon što je brzinom svjetlosti i to na foru pregrizao kabal od punjača, ja sam mu ga dala skroz i rekla "Jedi, daBogda se najeo!" I eto rezultata za dan vremena :lol: :lol: :D
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#23 Re: Zec u kući :D

Post by Vernes_AMG »

a jel istina da nisu bas najbolji prijatelji sa mirisom tj. da imaju bas neugodan miris ? :|
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#24 Re: Zec u kući :D

Post by because_of_you »

Možda je to slučaj sa divljim :roll:

Ovaj je tako mekan i mirišljav i ma joooj, ne mogu opisati :)
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#25 Re: Zec u kući :D

Post by Desert Wind »

kokuz_sa wrote:ja zeca imao za vrijeme rata..
bio super ljubimac..jeo maslacak..mazili ga pazili, kad je granatiranje onda je sa nama u podrum isao..

i na kraju zavrsio u pretisu..ma grah sa zecetinom bio uh.. prste za polizat :D :sax:
jarane oplako sam ti od smijeha samo da znas :mrgreen: :lol:
Post Reply