Zdravlje: samo za muskarce

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#76 Re: Zdravlje: samo za muskarce

Post by PipiDugaDevetka »

Rečeno mi je da pijem po jednu pilulu dnevno ovog PROSTASABALJ-a, ali od sutra počinjem 2x1, pa dojavim kakvo je stanje sa prostatom, mislim introspektivno i subjektivno, ali nestručno. Za sada je prilično opao intenzitet nezgodacije i nervoze.
EDIT>: Ipak na uputstvu stoji IZRIČITO upozorenje da se NE POVEĆAVA DOZA i nabrajaju neke moguće nuspojave, pa odustadoh od povećanja dnevne doze pilula PROSTASABALJ-a.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#77 Re: Zdravlje: samo za muskarce

Post by Tabhana »

Epididimitis kod mene, ultrazvukovm otkriven, niti jedan drugi pregleda nije urađen. 3x različita antibiotika koristio, svaki po deset dana i dalje ista situacija. Ako traje duže od 6 sedmica onda je kronični. 3x išao kod urloga, kaže nije ništa strašno (mala upala), a ja se raspadam, prepone bole, abdomen. Uskoro kontrola, pa ću najvjerovatnije otići privatno urologu jer je odnos doktora i pacijenta u državnoj bolnici obično smeće. Pij ti antibiotike, koga briga kakvih ima nuspojava.

Živjela :bih:
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#78 Re: Zdravlje: samo za muskarce

Post by Tabhana »

Sve moguće testove radio, sve negativno ali bol je i dalje tu. We need you Dr.House :lol:

Sumnjaju na Meralgia Parestheticu, obišao sam sve i svašta, plaćao testiranja jer ne rade sve u bolnici i na kraju jedno veliko ništa. Mislim da sam jedina osoba na svijetu koja je htjela da je nešto pozitivno, da makar znam radi čega se patim evo treći mjesec.
bojanb82
Posts: 2
Joined: 04/12/2008 12:36

#79 Re: Zdravlje: samo za muskarce

Post by bojanb82 »

Pozdrav,vidim da dosta korisnika ima istih ili slicnih problema sa prostatom pa sam odlucio da podijelim svoju dijagnozu sa vama u nadi da ce neko napisati nesto sto bi meni bilo od koristi.
Imam 31 godinu i moja dijagnoza je
HRONIČNA UPALA PROSTATE(Prostatitis chronica)
Moji problemi su poceli 21.11.2011.
U tom periodu jedini problem koji je bio prisutan je blago peckanje prilikom mokrenja,odlucio sam da posjetim urologa.
Receno mi je da imam blagu upalu i da cu to rijesiti uroloskim cajevima.
Od dana kad a sam se javio urologu peckanje je postalo intenzivnije i sve prisutnije nocno mokrenje,to je trajalo punih devet mjeseci.
25.08.2012 odlucio sam da potrazim drugo misljenje odnosno drugog strucnjaka za uroloske probleme.
On mi je dijagnosticirao PROSTATITIS
Od 25.08.2012 pa do danas lijecili su me dva urologa ali bez uspjeha.
Terapije koje sam koristio i koje jos koristim uz stalno rotiranje su:
Bazetham,Tetraciklin,Bactrim,Flosin,Nofocin,Prosterbe,Tamosin,Roxitromycin(Runac),Amoksicilin,Buscopan,Spasmox,Brufen,Niloks,Alphpres,Hemomycin,Ciprocinal,Conprosta,Vesicare,Diklofenak,Bensedin, Omnik,Tamsol,Prostamol,Detrusitol,Nefrovit kapi,Alvovamid,Inkontan,Dutaprost,Pancef,Rapten duo,Finastrid,Orvagil,Doksiciklin
A da napomenem da sam u medjuvremenu radio sledece preglede:Urofloumetrija i Cistometrija sa mokrenjem,Uretrocistografija,Uretrocistoskopija.
Kroz citav ovaj period povremeno sam radio urinokulturu,spermokulturu,spermiogram,bris uretre.
Javio sam se iz razloga zato sto sam izgubio svaku nadu da cu ozdraviti, pored svih ovih terapija i pregleda meni je stanje nepromjenjeno,ne mogu da podnesem vise ovu agoniju,psihicki sam dosta opterecen,ne vidim izlaz.
Nadam se da ce se javiti neko koje uspjeo pobjediti ovu bolest i da ce svoje iskustvo podijeliti sa mnom,hvala.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#80 Re: Zdravlje: samo za muskarce

Post by bull21 »

Imam ti sličan problem tj. problem sa mokrenjem (tjeranje na isto) čim ustanem, gdje krenem hodati, ako izdržim 10 minuta, dobar mi je dan (doktori ne znaju šta je, ja pretpostavljam da je stresna inkontinencija) i evo ulazim u treću godinu problema i još ništa nisam riješio. Ostao bez posla, fakultet propao, cura otišla, prijatelji svi napustili...
Tablete, čajevi, pregledi - sve živo probao i ništa nije dalo rezultata. Ludim, doslovno. Ali drži se i ne odustaj, teško je ali moraš (moramo!) naći neko riješenje. I mene je i psihički upropastilo (ne izlazim nigdje... doslovno, osim u market, nisam bio vani već dva mjeseca a ljeto...) ali borim se i ne dam se, naći ću lijeka i riješiti problem.
alagor2000
Posts: 87
Joined: 02/10/2018 10:55

#81 Re: Zdravlje: samo za muskarce

Post by alagor2000 »

Poz,imam 56 god ,ustajem u wc nocu bar 2-3 puta unazad 20 god.
Nisam imao bolove niti ista,imao jak mlaz i sl.
Prije ,mozda godinu su mi poceli problemi sa mokrenjem,jedva mi krene a mlaz je tanak
jedva se ispraznim.Imam stalno osjecaj da nije potpuno praznjenje a i ugrentno mokrenje.
Kad polijem Flosin sve postane normalno?
Da li smijem da pijem Flosin duze vremena ?
Pijem brusnicu,uvu ,svilovinu i td .cajeve znaci .
Alo,bes Flosina se simptomi vrate za 2-3 dana .
User avatar
konektovan
Posts: 40079
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#82 Re: Zdravlje: samo za muskarce

Post by konektovan »

alagor2000 wrote: 29/11/2021 14:48 Poz,imam 56 god ,ustajem u wc nocu bar 2-3 puta unazad 20 god.
Nisam imao bolove niti ista,imao jak mlaz i sl.
Prije ,mozda godinu su mi poceli problemi sa mokrenjem,jedva mi krene a mlaz je tanak
jedva se ispraznim.Imam stalno osjecaj da nije potpuno praznjenje a i ugrentno mokrenje.
Kad polijem Flosin sve postane normalno?
Da li smijem da pijem Flosin duze vremena ?
Pijem brusnicu,uvu ,svilovinu i td .cajeve znaci .
Alo,bes Flosina se simptomi vrate za 2-3 dana .
Urologu na pregled....
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#83 Re: Zdravlje: samo za muskarce

Post by ExNihilo »

alagor2000 wrote: 29/11/2021 14:48 Poz,imam 56 god ,ustajem u wc nocu bar 2-3 puta unazad 20 god.
Nisam imao bolove niti ista,imao jak mlaz i sl.
Prije ,mozda godinu su mi poceli problemi sa mokrenjem,jedva mi krene a mlaz je tanak
jedva se ispraznim.Imam stalno osjecaj da nije potpuno praznjenje a i ugrentno mokrenje.
Kad polijem Flosin sve postane normalno?
Da li smijem da pijem Flosin duze vremena ?
Pijem brusnicu,uvu ,svilovinu i td .cajeve znaci .
Alo,bes Flosina se simptomi vrate za 2-3 dana .
Idi doktoru.

https://www.klix.ba/lifestyle/zdravlje/ ... /211129114
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#84 Re: Zdravlje: samo za muskarce

Post by Altsa »

Ako cesto mokris ili te pecka prilikom mokrenja ne znaci odmah da imas upalu prostate. Ja sam imao taj problem i ispalo je da izmokravam pijesak i zavrsio na hitnoj.
Ko god ima uroloski problem moj je savijet da ode kod urologa. Utrazvucni pregled i pregled rukom pod obavezno. Problemi sa prostatom ako se ne tretiraju na vrijeme tj.ako se zapuste vremenom se samo pogorsaju.
alagor2000
Posts: 87
Joined: 02/10/2018 10:55

#85 Re: Zdravlje: samo za muskarce

Post by alagor2000 »

Ne pecka me nista ,niti me boli.
Samo tanak mlaz. Cini mi se da mi je bolje od cajeva.Flosin vise ne pijem .:)
Doduse ,mozda popijem jos koji.
Mala Mlecika ili Svilovina je zakon za prostatu.
Post Reply