Zdravlje kose

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1 Zdravlje kose

Post by Nadzorna_ploca »

Ako sam uspio pretraziti nema tema.. Ne bi bilo zgoreg.. Imam kovrdzavu kosu koju sam par puta pustao i kratio.. Sad sam u fazi ponovnog puštanja.. Ni prije a ni sada nisam koristio nikakve preparate tipa gelovi, lakovi i slicno. Kosa je sama sebi bila dovoljna.

U posljednje vrijeme posto sam ja sjekao naglo možda se malo prorijedila oko zalizaka ali nista drastično. Koristim ricinusovo ulje prije pranja kose koju perem najviše dva puta sedmično. Utrljam na vlasiste i drzim nekih malo manje od sat vremena. Imam takvu kosu da nema ni potrebe vise, jednostavno nikad nije prljava i masna.

Volio bih cuti ako neko prati jer ja definitivno ne sta od kozmetike ima kvalitetno i provjereno što bi mogao na dnevnoj bazi koristiti.. Koliku paznju obratiti na sampon i sta sa te strane predlazete? Svaka dva mjeseca sam kod frizera koji me blago podsisa i sa te strane imam povjerenja u nju.

Sta bi od prirodne baze mogao koristiti, vidim da na netu ima dosta nekih mješavina svega i svacega. Mozda sve ovo nije ni potrebno jer kosa napreduje zadovoljavajucim tempom ali volio bih da malo jos njegujem jer imam volje.
Nocni Monni
Posts: 367
Joined: 06/10/2016 18:07

#2 Re: Zdravlje kose

Post by Nocni Monni »

Ako kosa opada mozeš je zlatom mazati ona će nastaviti otpada.
Ako je kosa dobra mozeš govana po njoj stavljati ona će biti dobra.
Rafael Nadal je svašta nešto koristio pa mu je opala, moli boga da prestane opadati, iako vjerovatno neće, tj. nastaviti će tim intenzitetom. :lol:
ivan-tz
Posts: 313
Joined: 15/07/2012 16:45

#3 Re: Zdravlje kose

Post by ivan-tz »

Ja iskreno ne volim filozofirati nikada oko kose. Koristim vrlo malo preparata i uglavnom iste.
Ako stavljas nesto na kosu onda gledaj da to bude kvalitetnije tj skuplje pa biraj ili kvalitetno i skupo ili nista.
Osobno bih ti savjetovao da ako si zadovoljan i izgledom kose i frizurom da ne radis nista jer svaki preparat koji ti pomaze uvijek moze da ima negativne posljedice.
Ja koliko vidim ti si zadovoljan stanjem a zelis jos i bolje tj da je pazis. Znas ono, kada imas puno para pa hoces jos i vise i na kraju sve izgubis.
Zato bih ti savjetovao da ako si zadovoljan stanjem ne diras nista i uzivas u tome.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4 Re: Zdravlje kose

Post by Sanjarko »

Koristio sam davno i ja i stari neki pasha sapun, al ga mane vise.
Za kosu neki bio, pokusavo ga nabavit ali mane ga.
Za rast kose, ili protiv opadanja kose je bio, ne sjecam se.
Nest sa kokuruzom ak se ne varam.

Nema ga odkad su prodali firmu, itd. i u sarajevo sve iz zenice prebacili.

Nije los bio kao zamjena za sampon, dugo trajo, miris uredu itd.
Sad bas jel pomago ne znam.
kakolijeciti
Posts: 54
Joined: 31/07/2014 19:35
Contact:

#5 Re: Zdravlje kose

Post by kakolijeciti »

Ako imaš negdje biljnu ljekarnu uzmi nešto od koprive http://www.ludakrava.com/ljepota/cickov ... jega-kose/
kažu da je jako dobra da kosa bude čvrsta i bez peruti. Ja sam inače lagano proćelav pa se ne sekiram oko toga :P ali eto.. možda nekom pomogne
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#6 Re: Zdravlje kose

Post by Nadzorna_ploca »

Hajd da malo refresujemo temu..Prodje godina i po pa da vidimo na cemu smo.
Rafael je celav ali ja ni blizu definitivno . Kad sam rekao da je prorijedila nisam rekao da opada. Neki ocito bas ne citaju pozorno :D.

Dosta se moze za kosu uraditi. Recimo ja sam koristio kombinaciju maslinovo ulje sa jadrana zagrijano plus zumance jajeta koje dodam na to. Izmiksam i utrljam i drzim na glavi pola sata-sat vremena sa folijom ili kesom koju dobro ususkam. Nakon toga pranje kose. I defitivno sto se manje kosa pere to je bolje. Sreca nemam ni masnu ni perut u kosi pa sam znao i na sedmicnoj bazi ponekad da perem kosu(obicni sampon od koprive). To mi je dosta pomoglo da se kosa fino slozi i odrzi kvalitet. Plus ponekad sam koristio arganovo ulje od Garniera koje mi extra dodje da se kosa slozi i oblikuje.

Slika u prilog trenutnom stanju --------》https://s33.postimg.cc/uc5yquk67/20180601_025805.jpg
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#7 Re: Zdravlje kose

Post by moonca »

:-D Ti si pravi 'cupo'. :thumbup:
Meni ne odgovara Argan ulje, radije Amla(Indian gooseberry) koji je bogat vitamin C i dobar za cirkulaciju krvi, kao i za svrab i perut. Ja namazem samo vrhove kose prije feniranja.

No, ja sam primjetila da mi kosa vise opada ako docekam treci dan.Dakle perem svaki drugi cista ili prljava. :lol:
Post Reply