ZDRAVKO COLIC - Zavicaj ( 2006 ) - Vasi utisci ...

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#26

Post by sofist »

Jedna nana

druga nana

savisija

Okano

bumbar

delipar

Jedino a dedino

Sedi kamen

A na kamen

Ovole pa dovole

Elem belem

Elem belem

Okano

:-)
Zvucnjak
Posts: 63
Joined: 06/12/2006 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#27

Post by Zvucnjak »

samo da napomenem da je album stampana u cca 500 000 primjeraka ... pa se vi sprdajte sa tekstovima .... i slusajte maaaajku i letu stuke i nekakve zostere i skroz .... ko to po vasem misljenju ima dobre tekstove ... ja mislim da najbolje tekstove ima dino merlin ... cola je madju 5 ....
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#28

Post by anais_nin »

Pretposljednji Mohikanac wrote: al dzaba, meni je opet merlin neprevazidjen kad je rijec o glupim tekstovima :lol:
Severina mu je odmah za petama za stiklom i travom :lol: :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#29

Post by anais_nin »

Zvucnjak wrote:samo da napomenem da je album stampana u cca 500 000 primjeraka ... pa se vi sprdajte sa tekstovima .... i slusajte maaaajku i letu stuke i nekakve zostere i skroz .... ko to po vasem misljenju ima dobre tekstove ... ja mislim da najbolje tekstove ima dino merlin ... cola je madju 5 ....
o ukusima se ne raspravlja :D meni je album slusljiv....ali je uglavnom prosjecan i komercijalan....meni je jedino svadbarskim sokakom legla....

ne vidim u cemu je problem sa Edom, Stukama i Zosterom? :roll: potpuno druga vrsta muzike, potpuno druga publika, i drugi kriteriji....

a o Dini Merlini necu ni da pocinjem :oops: sta se ima reci o "umjetniku" koji krade od Michael Jackson-a :oops:
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#30

Post by Meshtar »

sofist wrote:Jedna nana

druga nana

savisija

Okano

bumbar

delipar

Jedino a dedino

Sedi kamen

A na kamen

Ovole pa dovole

Elem belem

Elem belem

Okano

:-)
O glupim tekstovima ovdje bi se dalo raspravljati i to naširoko. No ne može se za primjer glupog teksta staviti nabrajalica stara vijekovima (kakvi je mali milion u kulturama ovdašnjih naroda). Dakle glupih tekstova ima, ali za ovaj Čola nije odgovoran, nego se više onako radi o tradiciji, sviđala se ona nama ili ne. Samo toliko.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#31

Post by PITARKA_SA »

Zvucnjak wrote:samo da napomenem da je album stampana u cca 500 000 primjeraka ... pa se vi sprdajte sa tekstovima .... i slusajte maaaajku i letu stuke i nekakve zostere i skroz .... ko to po vasem misljenju ima dobre tekstove ... ja mislim da najbolje tekstove ima dino merlin ... cola je madju 5 ....
cuj on pominje zoster,maajku,skroz,stuke,sa colom :lol: :lol: :lol:
zemljo otvori se :lol: :lol:
Zvucnjak
Posts: 63
Joined: 06/12/2006 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#32

Post by Zvucnjak »

PITARKA_SA wrote:
Zvucnjak wrote:samo da napomenem da je album stampana u cca 500 000 primjeraka ... pa se vi sprdajte sa tekstovima .... i slusajte maaaajku i letu stuke i nekakve zostere i skroz .... ko to po vasem misljenju ima dobre tekstove ... ja mislim da najbolje tekstove ima dino merlin ... cola je madju 5 ....
cuj on pominje zoster,maajku,skroz,stuke,sa colom :lol: :lol: :lol:
zemljo otvori se :lol: :lol:
sto da ne pominjem .... vidim ovdje neki gaze po djelu merlina, dugmeta, pa i cole ... a isti se raspituju za koncerte pomenutih "bendova" ...
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#33

Post by PITARKA_SA »

Zvucnjak wrote:
PITARKA_SA wrote:
Zvucnjak wrote:samo da napomenem da je album stampana u cca 500 000 primjeraka ... pa se vi sprdajte sa tekstovima .... i slusajte maaaajku i letu stuke i nekakve zostere i skroz .... ko to po vasem misljenju ima dobre tekstove ... ja mislim da najbolje tekstove ima dino merlin ... cola je madju 5 ....
cuj on pominje zoster,maajku,skroz,stuke,sa colom :lol: :lol: :lol:
zemljo otvori se :lol: :lol:
sto da ne pominjem .... vidim ovdje neki gaze po djelu merlina, dugmeta, pa i cole ... a isti se raspituju za koncerte pomenutih "bendova" ...
ja,i?
de mi ti reci neki text stuka,koji ti zvuci glupo,plitko,smijesno?
onako,iz tvog ugla gledanja?!
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#34

Post by SaraLe »

Zvucnjak wrote:
PITARKA_SA wrote:
Zvucnjak wrote:samo da napomenem da je album stampana u cca 500 000 primjeraka ... pa se vi sprdajte sa tekstovima .... i slusajte maaaajku i letu stuke i nekakve zostere i skroz .... ko to po vasem misljenju ima dobre tekstove ... ja mislim da najbolje tekstove ima dino merlin ... cola je madju 5 ....
cuj on pominje zoster,maajku,skroz,stuke,sa colom :lol: :lol: :lol:
zemljo otvori se :lol: :lol:
sto da ne pominjem .... vidim ovdje neki gaze po djelu merlina, dugmeta, pa i cole ... a isti se raspituju za koncerte pomenutih "bendova" ...
Ako nesto kao npr. Cola, Merlin itd. "privlaci" masu ljudi, ne znaci automatski da to valja 8)
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#35

Post by Ivy »

Nako vala, nista posebno... eto iskreno!
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#36

Post by car-x »

presluso tri pjesme do sad (upravo skino album da maksuz vidim sta to ima) i nako.. cola ko cola.. komercijala ko i sve ovo zadnjih godina..

kako neko rece, fakat zali boze glasa.. kad pomislim kakav bi duet bio sa nick cave-om.. uhhhh
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#37

Post by Kwaheri »

...skinula, preslushala i obrisala
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#38

Post by car-x »

zena wrote:...skinula, preslushala i obrisala
i bome nije lako.. kad naidje sokakom kojim svadbe prolaze..
prava djoletova pjesma..

elem, sve u svemu, mogo bi uciniti isto..
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#39

Post by Kwaheri »

car-x wrote:
zena wrote:...skinula, preslushala i obrisala
i bome nije lako.. kad naidje sokakom kojim svadbe prolaze..
prava djoletova pjesma..

elem, sve u svemu, mogo bi uciniti isto..
sreca đole ima i boljih pjesama..kad se pozelim patetike (one zdrave đoletove) ...lepa protina..d-mol ..meni tamam :) poslije toga doza azre, cisto da mi sve to malo razbije i mi ne bi naumpalo da je patetika besmislena :D ili da ima smisla, kako kad :D
symbolstar
Posts: 203
Joined: 14/11/2006 14:22

#40

Post by symbolstar »

Cola vec jako dugo koketira sa (turbo) folkom. Sta reci, ocito je da u zemlji u kojoj on zivi (a bogami i mi) nije moguce drukcije.
Slusam album i kontam kako mi je pun k.... vise ovih tekstova, ove patetike i reciklaze. Bregina skola...
I moze on na svom siteu pisati kako su novinari odusevljeni i kako je ovo njegov najbolji uradak ikad, ali ovo je jedan prosjecan album nekoga ko je zario i palio kada su mu servirane pjesme bile puno bolje. Sve je krenulo nizbrdo kad je on uzeo da pise muziku. Budimo realni, on to ne moze nikad uraditi dobro kao Kornelije Kovac.
Bavim se muzikom i mislim da je lose kad se desi da mogu cuti svaki akord koji ce odsvirati unaprijed. Aranzmani su obicni i dosadni. Znam da ovo mase ne zanima, ali razlika izmedju njegove nekadasnje i danasnje muzike je u tome je da su ga nekad slusali svi, a danas to bas i nije slucaj..
Mislim da bi mu bilo bolje da se povuce sad..

Da zakljucim, Cola ima nevjerovatnu tehniku i boju glasa, i mislim da je u pravu onaj ko u jednom od prethodnih postova napisa, zali boze onakvog glasa..
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#41

Post by DTL »

symbolstar wrote:Cola vec jako dugo koketira sa (turbo) folkom. Sta reci, ocito je da u zemlji u kojoj on zivi (a bogami i mi) nije moguce drukcije.
Slusam album i kontam kako mi je pun k.... vise ovih tekstova, ove patetike i reciklaze. Bregina skola...
I moze on na svom siteu pisati kako su novinari odusevljeni i kako je ovo njegov najbolji uradak ikad, ali ovo je jedan prosjecan album nekoga ko je zario i palio kada su mu servirane pjesme bile puno bolje. Sve je krenulo nizbrdo kad je on uzeo da pise muziku. Budimo realni, on to ne moze nikad uraditi dobro kao Kornelije Kovac.
Bavim se muzikom i mislim da je lose kad se desi da mogu cuti svaki akord koji ce odsvirati unaprijed. Aranzmani su obicni i dosadni. Znam da ovo mase ne zanima, ali razlika izmedju njegove nekadasnje i danasnje muzike je u tome je da su ga nekad slusali svi, a danas to bas i nije slucaj..
Mislim da bi mu bilo bolje da se povuce sad..

Da zakljucim, Cola ima nevjerovatnu tehniku i boju glasa, i mislim da je u pravu onaj ko u jednom od prethodnih postova napisa, zali boze onakvog glasa..
Sve sto si napisao o muzici, sve si u pravu. Ali......

1. danasnje Balkanske bendove, i pojedince, u vrh glave dodje da slusa 1000 - 3000 ljudi. Bez obzira ko su i odakle su.

2. i dan danas, najvise se slusaju mega bendovi 70 i 80ih, koliko god da su bili dobri ili losi (i sad bi Parni valjak, Kazaliste, Azra, Corba, Skloniste, a Dugme smo vidjeli) kao i Balas, Bajaga i jos par koje sam propustio mogli ladno da okupe vise desetina hiljada ljudi, bilo gdje i kad ima padne na pamet, i u Zagrebu i u Skoplju i u Sarajevu i svuda.

3. Sadasnja turneja Leb i sol-a to najbolje potvrdjuje. A to je najkvalitetnija muzika koja je na ovim prostorima ikad nastala.

Ne branim Colu, daleko od toga, ali prostor bivse Yuge, nema sta drugo da ponudi za "sire" mase, ovo "sire" citaj u smislu tiraza od kojeg se moze zivjeti.
Vjeruj mi, posto si rekao da se bavis muzikom, shvatices me, osnovno je napraviti CD koji se moze do beskraja slusati u autu, uopste nije bitno koliko je to dobro ili lose, bitno je da mozemo pjevati u gomili. :shock:

Pozdrav
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#42

Post by chuchumbamayumbe »

A zna li iko ima li kakvih naznaka da bi Balash mogao uskoro da nas obraduje jednim koncertom u Zetri? :?
symbolstar
Posts: 203
Joined: 14/11/2006 14:22

#43

Post by symbolstar »

DTL wrote:
symbolstar wrote:Cola vec jako dugo koketira sa (turbo) folkom. Sta reci, ocito je da u zemlji u kojoj on zivi (a bogami i mi) nije moguce drukcije.
Slusam album i kontam kako mi je pun k.... vise ovih tekstova, ove patetike i reciklaze. Bregina skola...
I moze on na svom siteu pisati kako su novinari odusevljeni i kako je ovo njegov najbolji uradak ikad, ali ovo je jedan prosjecan album nekoga ko je zario i palio kada su mu servirane pjesme bile puno bolje. Sve je krenulo nizbrdo kad je on uzeo da pise muziku. Budimo realni, on to ne moze nikad uraditi dobro kao Kornelije Kovac.
Bavim se muzikom i mislim da je lose kad se desi da mogu cuti svaki akord koji ce odsvirati unaprijed. Aranzmani su obicni i dosadni. Znam da ovo mase ne zanima, ali razlika izmedju njegove nekadasnje i danasnje muzike je u tome je da su ga nekad slusali svi, a danas to bas i nije slucaj..
Mislim da bi mu bilo bolje da se povuce sad..

Da zakljucim, Cola ima nevjerovatnu tehniku i boju glasa, i mislim da je u pravu onaj ko u jednom od prethodnih postova napisa, zali boze onakvog glasa..
Sve sto si napisao o muzici, sve si u pravu. Ali......

1. danasnje Balkanske bendove, i pojedince, u vrh glave dodje da slusa 1000 - 3000 ljudi. Bez obzira ko su i odakle su.

2. i dan danas, najvise se slusaju mega bendovi 70 i 80ih, koliko god da su bili dobri ili losi (i sad bi Parni valjak, Kazaliste, Azra, Corba, Skloniste, a Dugme smo vidjeli) kao i Balas, Bajaga i jos par koje sam propustio mogli ladno da okupe vise desetina hiljada ljudi, bilo gdje i kad ima padne na pamet, i u Zagrebu i u Skoplju i u Sarajevu i svuda.

3. Sadasnja turneja Leb i sol-a to najbolje potvrdjuje. A to je najkvalitetnija muzika koja je na ovim prostorima ikad nastala.

Ne branim Colu, daleko od toga, ali prostor bivse Yuge, nema sta drugo da ponudi za "sire" mase, ovo "sire" citaj u smislu tiraza od kojeg se moze zivjeti.
Vjeruj mi, posto si rekao da se bavis muzikom, shvatices me, osnovno je napraviti CD koji se moze do beskraja slusati u autu, uopste nije bitno koliko je to dobro ili lose, bitno je da mozemo pjevati u gomili. :shock:

Pozdrav
slazem se u potpunosti
ja sam sve ovo napisao kao neko ko je slusao "njegovu" muziku i ko je danas pomalo razocaran onim sto Cola nudi. Apsolutno stoji sve sto si rekao. Radi se o kulturoloskom fenomenu, i ja se nadam da necu nastaviti piti kao sto sam krenuo veceras pa cu moci kad dodjem kuci napisati jedan malo opsirniji post o mom vidjenju danasnje muzicke scene na Balkanu :):)

lijep pozdrav...
Marko99
Posts: 94
Joined: 06/11/2006 19:13

#44

Post by Marko99 »

Nije mu dosta bila a"nona bijela" i ostale pizdarije. Josh malo bit ce ko Sejo Kalac. Kao moja mati je ok ove ostale poskocice moze dijaspori i seljacima prodati....
dadoinina
Posts: 6
Joined: 03/11/2006 14:56

#45

Post by dadoinina »

Nek se niko neljuti ali meni je novi Colin album u globalu bezveze, imaju dve do tri dobre pjesme a sve ostalo je sund, jako me je razocarao, sto se tice poredjenja sa dinom merlinom slazem se, sve ovo puno vuce na Merlina i njegove naglabalice bez smisla, a definitivno najgora pjesma na Merlinovom zadnjem albumu je Burek, od te mi se pjesme kosa na glavi dize.
Coli svaka cast za dugu karijeru ali mislim da je mogao puno bolje,njegov album Carolija je meni extra, ovaj se ipak mora slusati sa preskakanjem nekih izuzetno glupih pjesama.
To je moje misljenje,nek se niko neljuti
dadoinina
Posts: 6
Joined: 03/11/2006 14:56

#46

Post by dadoinina »

Cola vec jako dugo koketira sa (turbo) folkom. Sta reci, ocito je da u zemlji u kojoj on zivi (a bogami i mi) nije moguce drukcije.
Slusam album i kontam kako mi je pun k.... vise ovih tekstova, ove patetike i reciklaze. Bregina skola...
I moze on na svom siteu pisati kako su novinari odusevljeni i kako je ovo njegov najbolji uradak ikad, ali ovo je jedan prosjecan album nekoga ko je zario i palio kada su mu servirane pjesme bile puno bolje. Sve je krenulo nizbrdo kad je on uzeo da pise muziku. Budimo realni, on to ne moze nikad uraditi dobro kao Kornelije Kovac.
Bavim se muzikom i mislim da je lose kad se desi da mogu cuti svaki akord koji ce odsvirati unaprijed. Aranzmani su obicni i dosadni. Znam da ovo mase ne zanima, ali razlika izmedju njegove nekadasnje i danasnje muzike je u tome je da su ga nekad slusali svi, a danas to bas i nije slucaj..
Mislim da bi mu bilo bolje da se povuce sad..

Da zakljucim, Cola ima nevjerovatnu tehniku i boju glasa, i mislim da je u pravu onaj ko u jednom od prethodnih postova napisa, zali boze onakvog glasa..


Sve sto si napisao o muzici, sve si u pravu. Ali......

1. danasnje Balkanske bendove, i pojedince, u vrh glave dodje da slusa 1000 - 3000 ljudi. Bez obzira ko su i odakle su.

2. i dan danas, najvise se slusaju mega bendovi 70 i 80ih, koliko god da su bili dobri ili losi (i sad bi Parni valjak, Kazaliste, Azra, Corba, Skloniste, a Dugme smo vidjeli) kao i Balas, Bajaga i jos par koje sam propustio mogli ladno da okupe vise desetina hiljada ljudi, bilo gdje i kad ima padne na pamet, i u Zagrebu i u Skoplju i u Sarajevu i svuda.

3. Sadasnja turneja Leb i sol-a to najbolje potvrdjuje. A to je najkvalitetnija muzika koja je na ovim prostorima ikad nastala.

Ne branim Colu, daleko od toga, ali prostor bivse Yuge, nema sta drugo da ponudi za "sire" mase, ovo "sire" citaj u smislu tiraza od kojeg se moze zivjeti.
Vjeruj mi, posto si rekao da se bavis muzikom, shvatices me, osnovno je napraviti CD koji se moze do beskraja slusati u autu, uopste nije bitno koliko je to dobro ili lose, bitno je da mozemo pjevati u gomili. Shocked

Pozdrav

Da napomenem da se upotpunosti slazem sa ovim komentarom. sto se tice spektakularni najava za album,to je samo stvar marketinga a najavljivali su spektakularno i Anu Nikoli pa poslije preslusavanja albuma jedino mi se svidja Djekojka od cokolade,koja moze proci kao solidna pjesma i Plakacete oboje,jedi prava pjesma.Kod cole je dobra Kao moja mati i nije losa Zavicaj,ostale pjesme bas kao i Ana Nikolic sto se mene tice moze baciti u smece

pozz
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#47

Post by Bosanac_21 »

Jedina njegova pjesma koja je necem vrijedila je "Ostala si uvijek ista", barem za mene.
Upravo slusam Hanku Paldum s pjesmom "Mojoj majci" koju je napisao Al Dino, svidja mi se jer dirne u srce :(
plimpi
Posts: 92
Joined: 29/10/2006 10:51
Location: Sarajevo

#48

Post by plimpi »

ahahahahhhahaaaaaaa

čola ima fantastične glasovne mogućnosti, zaista, skidam mu kapu, ali se UVIJEK sjetim kako je pao sa bine na Zetri hahahaha

uvijek, kad čujem ili pročitam njegovo ime :D :D :lol:

:-)
Zemzem
Posts: 35
Joined: 30/09/2005 15:27

#49

Post by Zemzem »

Da vidim ko se sjeca kad je Cola bio uhapsen zbog svercovanja devizama u Makedoniji davne ko zna ono koje godine............
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#50

Post by PITARKA_SA »

plimpi wrote:ahahahahhhahaaaaaaa

čola ima fantastične glasovne mogućnosti, zaista, skidam mu kapu, ali se UVIJEK sjetim kako je pao sa bine na Zetri hahahaha

uvijek, kad čujem ili pročitam njegovo ime :D :D :lol:

:-)
jes,jes :lol: :lol:
"dobro vece moje Sarajevo...BUM..." :lol: :lol: :lol:
Post Reply