Zbog vrijeđanja na navijačkom forumu ostao bez posla

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
basta sljezove boje

Zbog vrijeđanja na navijačkom forumu ostao bez posla

Post by basta sljezove boje » 07/08/2007 15:21

raja, cuvajte se, ovo nije daleko odavde :-D

33-GODIŠNJI zaposlenik tvrtke Siemens ostao je bez posla zbog vrijeđanja na jednom internet forumu o navijačima Dinama i Hajduka. Naime, tvrtka je pet mjeseci tajno pratila njegove forumaške prepiske o navijačima koje su obilovale prostačenjem, piše Novi list.

Želeći da se čuje i njegova strana priče, otpušteni je zaposlenik novinarima rekao da su se njegovi komentari na forumu pretvorili u noćnu moru kada je sudionik foruma doznao IP adresu pomoću koje se locira računalo.

"Svatko tko je bio na forumima o navijačkim skupinama zna da povremeno padne psovka prema suparničkoj skupini, ali to se ne uzima za zlo. Kako smo na internetu većinom anonimni, jednog sam navijača nazvo komunistom" - ispričao je Novom listu bivši zaposlenik Siemensa koji je otkriven nakon što je jedan uvrijeđeni forumaš kontaktirao Siemensov odjel za ljudske resurse.

Oni su, sukladno politici tvrtke koja ne tolerira nikakvo vrijeđanje po nijednoj osnovi, krenuli u potragu za dokazima o navodnim vrijeđanjima i pet su mjeseci pratili aktivnosti s njegova kompjutera. Inženjeru forumašu uručena je opomena pred otkaz uz objašnjenje kako je povrijedio korporativna pravila ponašanja.

Kako se priča brzo proširila među kolegama, 33-godišnjak je odlučio naći novi posao.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 07/08/2007 15:29

Mrzim Dinamo, mrzim Hajduk, mrzim navijace, mrzim inzinjere, mrzim Siemens, mrzim IP adrese! :x
Sve su to qrtzi! :D
Eto, pa neka me otpuste! :D

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 07/08/2007 15:30

p.s. :sax:

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 07/08/2007 15:37

chuchumbamayumbe wrote:Mrzim Dinamo, mrzim Hajduk, mrzim navijace, mrzim inzinjere, mrzim Siemens, mrzim IP adrese! :x
Sve su to qrtzi! :D
Eto, pa neka me otpuste! :D

:lol:

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 07/08/2007 15:38

pusti Dinamo i Hajduk. Konkretno me zanima moze li mi Celo haker Bajramovic doznati IP adresu. :lol:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=40408

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 07/08/2007 15:53

basta sljezove boje wrote:pusti Dinamo i Hajduk. Konkretno me zanima moze li mi Celo haker Bajramovic doznati IP adresu. :lol:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=40408

Ja mislim da njegov mali od palube, Kile, upravo radi na otkrivanju nasih IP adresa, posto je svestran u svakom pogledu! :D

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=38134

Ergot

Post by Ergot » 07/08/2007 15:56

Ja bih ove debile sto ne znaju dalje od Zelje i Sarajeva davio u djerizima, a ne otpustao s posla. :x

seln

Post by seln » 07/08/2007 16:26

Koliko se ja razumijem u medicinu, zabranjeno je pratiti pc-aktivnosti pojedinaca. Dozvoljeno je u grupi od minimalno 4.

Fratris

Post by Fratris » 08/08/2007 05:50

Evo mojih teorija o ovome.

Prvo, garant je rijec o sportsnet.hr/forum forumu. Tu se skupljaju najvece dangube da jedni druge podjebavaju glede nogometa.

Drugo, mogu mislit da je ovaj frajer, koji je dovoljno zestok navijac da cijele dane gubi na forumima, nekog samo nazvao komunistom. Siguran sam da je bilo i jebanja matere, i uvreda na regionalnoj osnovi i svega zivog.

Trece, ako je frajer Hajdukovac, garant mu je sef Dinamovac i garant je sef slucajno nabaso na njega na istom forumu i onda ga ovako sjebo. :lol:

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 08/08/2007 06:02

Ljudi su mu dali otkaz najvjerovatnije - sto za vrijeme radnog vremena koristio taj forum, narucito na takav nacin.

Dakle - prvo pljacka svoju kompaniju a onda jos na internetu svoja muda gladi.

Stoga ga je najbolje prebaciti u profesionalnog navijaca - i dati mu otkaz.

Poslje toga - na poslu produktivnost iznenada poraste, a i ima se nesto profita od 1 otpustenog bahatog drkadzije koji je samo zgubidanio.

Stoga - sve je legitimno, po meni.

Cisto sumnjam da ijedna firma, zna privatni IP neciji, koji ima u svom stanu ili kuci, i s kojeg pise na navijacki forum onda kad nije na poslu. Dakle - kako ce to - Siemens upratiti - bas bih voljeo da znam? Ta opcija nije u redu, ali kako rekoh - cisto sumnjam da se o tome radi. Vise se radi o tome - da su prepoznali ljudi - svoj IP za kojeg placaju svoj novac, da bi neko od radnika sjedio i tipkao na forum.

Stoga mani te se suplje...

To sto je nama neobicno to - i sto ce mnogima da zasmeta kada kazem da na poslu ne trebas po forumima skrabati - da bi prekratio dosadu svoju - meni je zao ali - ako ti se ne svidja posao, promjeni ga. AKo nema drugog osposobi se za nesto - sto ima posla i placeno je i nece ti biti dosadno. Ako ipak - nisi sposoban ni za promjeniti posao ni osposobljavanje za nesto gdje kad se radi - radi se i nema zabusavanja - vi nastavite po istom ali nemojte da vam je neobicno kad popusite odkaz. Ja prvi - da sam vlasnik kompanije privatne - bih otkaze dijelio bilo kome za koristenje interneta u svhre koje nisu legitimne. Kome se ne svidja - neka zaposli mene - i placa me - a ja cu sjediti ovdje i pisati poruke. Da vidim kako biste voljeli da vama to neko drugi radi, a vi poklusavate profitirati nesto, da bi pokrili plate za ovaj mjesec, iako je produktivnost 0. inicijativa 0. kreativnost 0. I zainteresiranost max. samo za gubljenje vremena. Ko ne cijeni vrijeme, ne cjeni ni pare. A danas one koje ne cjeni ni vrijeme ni pare - ne zeli zaposljavati Siemens, za ciju fotelju siguran sam ima sasvim dovoljno i drugih koji bi se zeljeli zaposliti i koji se mogu - vise kontrolisati - da znaju sta znaci profesija, profesionalac, profesionalno i zbog cega 90% ljudi - ide na posao, od kuce, a ne radi, iz kuce - posao, za koji ga placaju.

Lace

Post by Lace » 08/08/2007 09:36

ma gledala sam ja razgovor sa njim

zamjerio se administratoru foruma a administrator uputio prepiske s foruma njegovim shefovima...ovi ga pozvali na razgovor i dali mu otkaz a on kaze da je svakako planirao otici iz te firme radi bolje ponude

na tv razgovoru, identitet osobe zasticen

:D

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 08/08/2007 09:44

Kao korisnik Foruma, odgovorni ste za zaštitu svoje privatnosti kroz materijale koje objavljujete na Forumu i kroz kontakte koje ostvarite posredstvom Foruma.

Vi zadržavate svu odgovornost za sadržaj Vaših poruka i odričete svu odgovornost Sarajevo-X portala po bilo kojem osnovu vezanim za Vaše poruke.

Sarajevo-X također zadržavaju pravo da otkriju Vaš identitet (ili bilo koje druge informacije koje posjedujemo o Vama) u slučaju pritužbe ili pravne akcije koja rezultuje iz poruka koje ste slali na Forumu.

Evo i u nasim pravilima stoji da u slucaju pravne akcije mi imamo pravo otkriti identitet osobe, tj recimo dati email adresu i IP adresu, dok preko IP adrese preko providera mogu doci do vaseg identiteta.

I onda nama recite da smo sujetni... :zzzz:

Sarafcina

Post by Sarafcina » 09/08/2007 21:45

Nosferatu wrote:Ljudi su mu dali otkaz najvjerovatnije - sto za vrijeme radnog vremena koristio taj forum, narucito na takav nacin.

Dakle - prvo pljacka svoju kompaniju a onda jos na internetu svoja muda gladi.

Stoga ga je najbolje prebaciti u profesionalnog navijaca - i dati mu otkaz.

Poslje toga - na poslu produktivnost iznenada poraste, a i ima se nesto profita od 1 otpustenog bahatog drkadzije koji je samo zgubidanio.

Stoga - sve je legitimno, po meni.

Cisto sumnjam da ijedna firma, zna privatni IP neciji, koji ima u svom stanu ili kuci, i s kojeg pise na navijacki forum onda kad nije na poslu. Dakle - kako ce to - Siemens upratiti - bas bih voljeo da znam? Ta opcija nije u redu, ali kako rekoh - cisto sumnjam da se o tome radi. Vise se radi o tome - da su prepoznali ljudi - svoj IP za kojeg placaju svoj novac, da bi neko od radnika sjedio i tipkao na forum.

Stoga mani te se suplje...

To sto je nama neobicno to - i sto ce mnogima da zasmeta kada kazem da na poslu ne trebas po forumima skrabati - da bi prekratio dosadu svoju - meni je zao ali - ako ti se ne svidja posao, promjeni ga. AKo nema drugog osposobi se za nesto - sto ima posla i placeno je i nece ti biti dosadno. Ako ipak - nisi sposoban ni za promjeniti posao ni osposobljavanje za nesto gdje kad se radi - radi se i nema zabusavanja - vi nastavite po istom ali nemojte da vam je neobicno kad popusite odkaz. Ja prvi - da sam vlasnik kompanije privatne - bih otkaze dijelio bilo kome za koristenje interneta u svhre koje nisu legitimne. Kome se ne svidja - neka zaposli mene - i placa me - a ja cu sjediti ovdje i pisati poruke. Da vidim kako biste voljeli da vama to neko drugi radi, a vi poklusavate profitirati nesto, da bi pokrili plate za ovaj mjesec, iako je produktivnost 0. inicijativa 0. kreativnost 0. I zainteresiranost max. samo za gubljenje vremena. Ko ne cijeni vrijeme, ne cjeni ni pare. A danas one koje ne cjeni ni vrijeme ni pare - ne zeli zaposljavati Siemens, za ciju fotelju siguran sam ima sasvim dovoljno i drugih koji bi se zeljeli zaposliti i koji se mogu - vise kontrolisati - da znaju sta znaci profesija, profesionalac, profesionalno i zbog cega 90% ljudi - ide na posao, od kuce, a ne radi, iz kuce - posao, za koji ga placaju.

cisto sumnjam da je produktivnost u pitanju
ima covjek svog sefa koji brine o tome da li je posao uradjen ili nije. a da je problem sa forumom u radno vrijeme... rjesava se vrlo jednostavno.... zabranom pristupa.
to je isto ko kad je nekim lokalnim majmun-adminima palo na pamet da su oni iznad sistema i da oni odredjuju ko sta moze/smije gledati na netu.... da znas da im je dugo potrajalo... i direktor im jos zvekno po jednu vaspitnu... sve na fin nacin .
"a momci moji zasto ste to uradili"
"pa ljudi su gledali (recimo) avaz u radno vrijeme"
"daaaaaa... i sta onda?
"pa ne smiju to raditi u toku radnog vremena"
"a na osnovu cega vi zakljucujete sta oni trebaju da rade toku radnog vremena?"
"pa... ovaj ... onaj.."
"haj sad vratite to kako je i bilo, a sledeci put kad vam to padne napamet, prvo cete meni izvjestaj u slucaju da imate problema, a inace vas posao nikada nije bio da odlucujete. na lijevo krug i da se nikad vise nije ponovilo".

I nije se ponovilo, jer radnici imaju sefove koji im daju radne zadatke i te sefove ne zanima da li su oni citali novine na netu, isli na forum ili ispijali kafe, ukoliko su posao odradili. A posao sefova je da ... znaju dati zadatke ;)

Post Reply