zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
holowey
Posts: 8486
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#251 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by holowey »

2uk4 wrote:I opet ja odh u off ali nema veze haha.
Nekako slušam ovu od beogradskog pušenja "Ja nisam odavle" i tek tu shvatam koliko Nele ustvari žali za Sarajevom.
nije jedini... ja jos nisam sreo bivseg sarajliju koji sada zivi u bg da kaze da ne zali za sarajevom... dzaba im govoriti da to vise nije ono isto sarajevo kakvo oni pamte, tacno im u pogledu i glasu vidis da zale sto su se zaje*ali
zikamu
Posts: 2956
Joined: 10/09/2005 09:40

#252 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by zikamu »

Jest', vala... vidim kol'ko pati! Pravi poredjenje, pa kaze:
"...kao Bosna bez mira,
kao usran bez papira..."
User avatar
2uk4
Posts: 89
Joined: 18/06/2012 10:45

#253 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by 2uk4 »

zikamu wrote:Jest', vala... vidim kol'ko pati! Pravi poredjenje, pa kaze:
"...kao Bosna bez mira,
kao usran bez papira..."
Pa znaš da se ovdje uvijek ratovalo. I plus pjesmu pjevaju on i Kiki obojica bivše Sarajlije.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11094
Joined: 15/01/2010 18:31

#254 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by Jack Be Nimble »

DžipaloRipalo wrote:samo da je upratim :)
i upitam...sta je sa dinom, tigrom iz kladnja i selverom(genter)?
I mene interesuje da li stvarno postoji lik Selver, jer zvuci kao da je uzeo pricu od Srpingsteena.
flup79
Posts: 1
Joined: 18/10/2013 00:31

#255 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by flup79 »

ma_hajde_jadan wrote:
Max Bunker wrote:
Prosle godine sam upoznala sijedog cicu sa trbuhom ispred sebe, sjedi ispred kafanice na Jezeru, onako poozbiljan, skilji na jedno oko ide sunce u oci i kaze "Kemo, drago mi je".. Prolazimo dalje a Kemo ostaje, ovaj se okrece prema meni i kaze "E ovo ti je Moke"

Moke je lik koji zivi u mistu do Ploča, Bacinska Jezera, inace malo je posijedio ali nema stomka ispred sebe i nije star (+- 50)
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#256 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by Alhemicarkaa »

Bušman wrote:
amrica wrote:
Eborg wrote:Iako je više vezano za Nadrealiste, saznao sam da je zezancija o Šahbazu navodno krenula nakon što je Nele odglumio Muhameda Čengića a onda je SDA kadar putem Šahbaza Džihanovića telefonom zaprijetio Neletu, kao to nije u redu, nije pametno takve stvari praviti. Nele je rekao: "Ko si ba ti majke ti, s kim pričam?" a ovaj iznervirano: "Kako s kim? Pa sa Šahbazom!" :lol: :lol: :lol:

a ja sam cula da je to od Šahbaze, gospodje. Bila je Sidranova žena i kad se Avdo zapije u kafani, neko vikne : eto Šahbaze, a ovaj tutanj... :D
Sahbaz je ocita zajebancija na "autoritativne" figure tadasnje BH politike i ne radi se samo o SDA. Samo mi nije jasno odakle toliki strah od famozne liderske trojke iz HDZ-SDA-SDS? Ko da su azdahe bile... :D :D
A ja sam čula da je Šahbaz bio načelnik neke Općine, ili nešto slično i kad su nadrealisti tražili prostor za snimanje nekog skeča, on nije dao i onda su mu se osvetili sa tim eto šahbaza.
sashamtl
Posts: 63
Joined: 15/01/2008 00:17

#257 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by sashamtl »

Pisonja je poginuo u septembru 1992 a Zuga zivi u Metkovicu (Pisonja je otisao gore a Zuga na more)


Skec o Sahbazu je vezan za Sahbaza Dzihanovica koji je priprijetio Nadrealistima zato sto su zaj*bavali Muhameda Cengica a onda su ga oni uvrstili u svoj repertoar :)
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#258 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by Zokipfc »

https://www.youtube.com/watch?v=KNjT6JqmWo8

Moze li mi neko reci o cemu tacno pjeva Nele u ovoj pjesmi? Imam neke ideje al' ne znam da li je to to..
User avatar
diason
Posts: 487
Joined: 13/05/2008 12:08
Location: Na putu prema dole

#259 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by diason »

Baš bih volio da se ova tema nastavi, pročitao sam je u jednom cugu, dobro malo sam cugno al' opet :)
Ovaj video o pišonji i žugi me baš 'dotako' da ne pričam dalje ... Recimo pjesma Hadžija Ili Bos, da li ima neko stvarno uporište ?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#260 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by julisiz es grant »

Zokipfc wrote:https://www.youtube.com/watch?v=KNjT6JqmWo8

Moze li mi neko reci o cemu tacno pjeva Nele u ovoj pjesmi? Imam neke ideje al' ne znam da li je to to..
Odgovor je jednostavan. Pjeva uglazbljene stihove hrvatskog pjesnika Jure Kaštelana:

http://www.discogs.com/Zabranjeno-Pu%C5 ... ase/771489
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#261 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by mefistofilis »

zajebaju sahbaza dzihanovica, lika koji je sad trebao biti izabran za sudiju vrhovnog ili ustavnog suda. elvisov buraz je visoko-rangirani sudija pa su vjerovatno tako i dosli u kontakt sa sahbazom
User avatar
MASTER_NO1
Posts: 142
Joined: 31/08/2004 23:42
Location: kosmos i okolina
Contact:

#262 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by MASTER_NO1 »

Ja sam bas nedavno procitao Neletovu knjigu Fajront u Sarajevu, u kojoj se govori o vecini likova iz pjesama. Ukoliko nekoga zanima neki dio ili lik nek pita... Knjiga je super odlicno podsjecanje na vrijeme koje je proslo mogu slobodno reci nazalost. Knjiga kosta 10 km moze se kupiti u Alti ali ukoliko je nekom skupo, knjigu imam u pdf pa ukoliko zeli nek se javi da posaljem. Pozzzz
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#264 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by njonjica »

kojeime wrote:
Woody wrote:
Eborg wrote:Je li moguće da je Mile Hašišar zapravo Haug? :D

Image
Jeeebooo teeee, divi Hauga u Indiji. A još i skin'o one ogromne sunčane cvike :thumbup:

Ne mislim da je Haug Mile Hašišar, jer koliko se ja sjećam Haug je došlo (Vareš, Breza ili tako nešto), a ZP je uglavnom obrađivao likove iz njihove mladosti, i iz bližeg komšiluka (Koševo, Breka, Pionirska Dolina...). Uostalom, Haug je "mala raja" za ZP, pa mi se nikako ne uklapa. Prije bi Mile Hašišar mogao biti Ive ili German (mada sam nešto skeptik da je ijedan od njih dvojice mogao "Page-u na pojačalu popraviti kvar" :lol:
Druzio sam se u Stelexu sa Haugovim burazom, tada su stanovali u Vogosci. Hvala za sliku, isti kakvog ga se sjecam :)

Sta je sada sa njim?
Sa Haugom se dopisujem ponekad...on zivi u Indiji vec odavno, trenutno je u Goi. Podaje mirisne stapice :-D
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#265 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by njonjica »

juventino-pravi wrote:
-LIBERO- wrote:A Karabaja :D ????

Sejo kaze da je pjesma inspirisana po liku koji je vozio i volio motore,al' da su dodali neke dijelove onako "umjetnosti" radi :D .

Zato kontam da Karabaja nije zapravo inspirisan lik po liku i djelu Dzaleta. Dzale je bio tu iz njihovog naselja sa Koseva negdje,vozao motore one sportske velike,sve do rata ..u periodima kada motor nije imao bas svako. Znam da je bio zeznut lik,onako stara jalija,cak se i pricalo da je Dzale Juku Prazinu vise puta izmarisao onako posteno ,sto bi rekle ove nove generacije :D ,"na sake". :D
Karabaju su izboli neki likovi i postoji neka legenda medju bajkerima da se on prikazuje raji na Trebevicu
Ako su lagali mene i ja lazem vas :)
Nije Dzale...nije ti on bo Bogzna kakav bajker, prije obicni jalijas...nikakva legenda, opasan lik, istetoviran cura mu bila zenska zvali je Svabica, uvijek nosila garderobu sa uzorkom tigra i jaguara :D
A jest namlatio Juku.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4891
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#266 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by Tvrtko II Kotromanić »

MASTER_NO1 wrote:Ja sam bas nedavno procitao Neletovu knjigu Fajront u Sarajevu, u kojoj se govori o vecini likova iz pjesama. Ukoliko nekoga zanima neki dio ili lik nek pita... Knjiga je super odlicno podsjecanje na vrijeme koje je proslo mogu slobodno reci nazalost. Knjiga kosta 10 km moze se kupiti u Alti ali ukoliko je nekom skupo, knjigu imam u pdf pa ukoliko zeli nek se javi da posaljem. Pozzzz
procitao sam je i ja
ima finih stvari, finih anegdota
ali naravno, kao sto je slucaj u haman svim autobiografijama, Nele sebe malo dize dize :D

plus da ne govorim o onoj njegovoj ruznoj strani koja se manifestovala poslije 92-e (i o tome je malo pametovao/srao u knjizi)
dabarizmabra
Posts: 224
Joined: 31/03/2013 22:41

#267 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by dabarizmabra »

njonjica wrote:Jeeebooo teeee, divi Hauga u Indiji. A još i skin'o one ogromne sunčane cvike

Ne mislim da je Haug Mile Hašišar, jer koliko se ja sjećam Haug je došlo (Vareš, Breza ili tako nešto), a ZP je uglavnom obrađivao likove iz njihove mladosti, i iz bližeg komšiluka (Koševo, Breka, Pionirska Dolina...). Uostalom, Haug je "mala raja" za ZP, pa mi se nikako ne uklapa. Prije bi Mile Hašišar mogao biti Ive ili German (mada sam nešto skeptik da je ijedan od njih dvojice mogao "Page-u na pojačalu popraviti kvar"


Druzio sam se u Stelexu sa Haugovim burazom, tada su stanovali u Vogosci. Hvala za sliku, isti kakvog ga se sjecam

Sta je sada sa njim?


Sa Haugom se dopisujem ponekad...on zivi u Indiji vec odavno, trenutno je u Goi. Podaje mirisne stapice
Haug je civilnog imena mislim Dragan, ne mogu se sjetiti prezimena... Zivio je u Vogosci do samog rata. Nakon toga, vidjan u Srbiji kratko vrijeme '92. nakon toga je mislim i otisao u Indiju.

Cesto je boravio u Beogradu nekoliko godina prije rata, mislim cak i da je pricao ekavski, kad bi dolazio u SA...

Na koncertu Fiju Briju, tamo negdje nakon rata, 1997. godine na Grbavici, Sejo je na uvodu pjesme i rekao da je posvecena jednom od posljednjih prezivjelih hipika koji je zivio na podrucju Vogosce, pa mislim da je ipak on taj Mile Hasisar iz pjesme.
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#268 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by njonjica »

dabarizmabra wrote:
njonjica wrote:
Sa Haugom se dopisujem ponekad...on zivi u Indiji vec odavno, trenutno je u Goi. Podaje mirisne stapice
Haug je civilnog imena mislim Dragan, ne mogu se sjetiti prezimena... Zivio je u Vogosci do samog rata. Nakon toga, vidjan u Srbiji kratko vrijeme '92. nakon toga je mislim i otisao u Indiju.

Cesto je boravio u Beogradu nekoliko godina prije rata, mislim cak i da je pricao ekavski, kad bi dolazio u SA...

Na koncertu Fiju Briju, tamo negdje nakon rata, 1997. godine na Grbavici, Sejo je na uvodu pjesme i rekao da je posvecena jednom od posljednjih prezivjelih hipika koji je zivio na podrucju Vogosce, pa mislim da je ipak on taj Mile Hasisar iz pjesme.
Vasiljevic Dragan.
Ako se neko sjeca Hardija, i on je ok, takodjer je u Indiji.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11094
Joined: 15/01/2010 18:31

#269 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by Jack Be Nimble »

2uk4 wrote:I opet ja odh u off ali nema veze haha.
Nekako slušam ovu od beogradskog pušenja "Ja nisam odavle" i tek tu shvatam koliko Nele ustvari žali za Sarajevom.
To sam i ja u prvi mah kontao ali vise hoce da kaze da on nije odavle iz naseg mentaliteta, od Triglava do Vardara. Ne znam je li on ili neko iz benda komentarisao da ta pjesma nema nista sa SA ili BG nego vise region/ljudi/90te/itd.
doktor78
Posts: 3064
Joined: 14/09/2006 11:02

#270 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by doktor78 »

Neko je pitao za Sekija iz pjesme "Seki is on the road again". Nele u svojoj knjizi pise da je ta pjesma posvecena njihovom jaranu Sekiju, taksisti, koji je jedini od njih u doba pocetaka Pusenja imao vozacku, te im je na taj nacin puno pomogao
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#271 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by Kemal Malovčić »

zanimljivo društvance, moralo se sve to raspast
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#272 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by fosil »

Ima li gdje ta Neletova knjiga za procitati?
tap3ah75
Posts: 6127
Joined: 07/09/2009 14:14

#273 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by tap3ah75 »

Da se prijavim na temu

s telefona
User avatar
karanana
Posts: 47481
Joined: 26/02/2004 00:00

#274 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by karanana »

Procito na moru. Nako knjiga. Ima ok stvari ali ima i preseravanja i filozofiranja ni o cemu.
doktor78
Posts: 3064
Joined: 14/09/2006 11:02

#275 Re: zavrce ture na sanku, kaze radi za stranku...

Post by doktor78 »

karanana wrote:Procito na moru. Nako knjiga. Ima ok stvari ali ima i preseravanja i filozofiranja ni o cemu.
Ako odstranis dijelove u kojima se tacno vidi koliko je Nele potonuo u nacionalizam (samo Srbi su iskreno voljeli Jugoslaviju, ostali su jedva cekali da se raspadne;Tito je stvorio Bosnjake,Makedonce,Crnogorce kao naciju; rat je poceo pucnjima u svatove, prije toga nije bilo ni kopanja rovova po Trebevicu, ni dovlacenja artiljerije oko Sa...), dobije se vrijedno svjedocanstvo iz prve ruke o nastanku, razvoju i gasenju New primitives pokreta. Korektno je od Neleta sto je u knjizi priznao da su idejni tvorci pokreta bili Sejo i Elvis, a da je on bio, po vlastitim rijecima, "dvorska luda". Mislim da je time konacno razbijen mit toliko rasprostranjen preko Drine, a bogme i kod nas.
Post Reply