ZAVIDOVIĆI

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#26 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by ljuspica »

celeron wrote:SViđa mi se što voliš prirodu. I u okolini Zenice imas par tura dobrih, al nema nekih rijeka za to pecanje. Ako volis biciklizam, ima se gdje provozat...
Da. Prava ljepota oko Zenice. Cesto idem na Smetove i Pepelare,ali obisla sam sve oko grada, Vepar,Janjicki vrh(brdo).Lisac naravno, Kraljevine, Gladovici...i puuuno tog jos :)
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#27 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by Stjui »

ljuspica wrote:
celeron wrote:SViđa mi se što voliš prirodu. I u okolini Zenice imas par tura dobrih, al nema nekih rijeka za to pecanje. Ako volis biciklizam, ima se gdje provozat...
Da. Prava ljepota oko Zenice. Cesto idem na Smetove i Pepelare,ali obisla sam sve oko grada, Vepar,Janjicki vrh(brdo).Lisac naravno, Kraljevine, Gladovici...i puuuno tog jos :)
a opjevani vranduk i dobra voda?



:)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#28 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by kakavdanakneiskustvu »

prije rata sam skoro svaki vikend dolazio u zdice,i vrijeme provodio vecinom na kosarkaskom igralistu ,kod tzv. partizana,sjecam se da su ljudi sa nadimcima patan i ruzin bili ponajbolji u basketu,zna li ko gdje su u jesu li zivi ti ljudi?
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#29 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by jasko_ba »

Kakav pozar upravo, Krivajina postrojenja! :shock: :sad:
Image
Image
Image
Image
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#30 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Je li istina da je požar zahvatio najbolja postorenja sa najnovijom opremom?

Jbt. nije moglo da gori ono što najmanje vrijedi. Toj se Krivaji baš neda ili neko namjerno želi da je sjebe da ne vrijedi ništa.
User avatar
notsure
Posts: 1129
Joined: 31/07/2008 19:57

#31 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by notsure »

Meni vlasnik na TVu uopšte ne djeluje nasekirano?!?! Kao da nije izgubio desetine miliona?
Radnici plaču a on ništa. Zna li ko ovog lika, je li pošten ili je muljator?

A raskopa me isto pitanje kao i nakon požara u Bihaćkoj bolnici: zar ovo nije trebalo biti osigurano?
Ne mislim na security nego na osiguravajuće kuće? Zar ne traže banke nešto tako prije nego odobre kredite?

Image
Last edited by notsure on 30/08/2015 10:39, edited 1 time in total.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#32 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by calculator »

notsure wrote:Meni vlasnik na TVu uopšte ne djeluje nasekirano?!?! Kao da nije izgubio desetine miliona?
Radnici plaču a on ništa. Zna li ko ovog lika, je li pošten ili je muljator?

A raskopa me isto pitanje kao i nakon požara u Bihaćkoj bolnici: zar ovo nije trebalo biti osigurano?
Ne mislim na Image nego na osiguravajuće kuće? Zar ne traže banke nešto tako prije nego odobre kredite?

Image
Ti ćeš napisati da imaš pravo da javno iznosiš svoje mišljenje, ali svejedno, ja ti pišem da si kompletan seronja kakav se rijetko sreće, i da si jeftin provokator, jer pronosiš osjetljive informacije samo na osnovi jedne fotografije.

Krijava ZMK je osigurana, njena oprema je osigurana, ali šteta je ogromna i svako "osiguranje i reosiguranje" činit će silne opstrukcije i usporavati isplatu štete, jer je višemilionska.

Samo sa nordijskim državama Krivaja je imala predugovore na izvoz kuća preko 10 mil. EUR i to za jednogodišnji period, a da ne spominjem ostala tržišta. Krivaja je poodavno potisnula mnoge slične igrače sa evropskog tržišta, i ja se plašim da požar nije slučajan, ili izazvan nepažnjom radnika, odnosno uobičajeno "zbog dotrajale el. instalacije", već da je isplaniran i precizno izvršen, posebno jer je nastao u petak/subota, kada je smanjena proizvodnja i brojnost radnika.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#33 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by Truba »

osiguranje funkcionira dok ti ne zatreba

cini mi se da je doslo vrijeme da se radnici samoorganiziraju ali ne za samoupravni socijalizam
nego za dezure s uzijima kalasima i ostalom opremom te da čuvaju izvor hrane i egzistencije
User avatar
notsure
Posts: 1129
Joined: 31/07/2008 19:57

#34 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by notsure »

calculator wrote:
notsure wrote:Meni vlasnik na TVu uopšte ne djeluje nasekirano?!?! Kao da nije izgubio desetine miliona?
Radnici plaču a on ništa. Zna li ko ovog lika, je li pošten ili je muljator?

A raskopa me isto pitanje kao i nakon požara u Bihaćkoj bolnici: zar ovo nije trebalo biti osigurano?
Ne mislim na security nego na osiguravajuće kuće? Zar ne traže banke nešto tako prije nego odobre kredite?
Ti ćeš napisati da imaš pravo da javno iznosiš svoje mišljenje, ali svejedno, ja ti pišem da si kompletan seronja kakav se rijetko sreće, i da si jeftin provokator, jer pronosiš osjetljive informacije samo na osnovi jedne fotografije.

Krijava ZMK je osigurana, njena oprema je osigurana, ali šteta je ogromna i svako "osiguranje i reosiguranje" činit će silne opstrukcije i usporavati isplatu štete, jer je višemilionska.

Samo sa nordijskim državama Krivaja je imala predugovore na izvoz kuća preko 10 mil. EUR i to za jednogodišnji period, a da ne spominjem ostala tržišta. Krivaja je poodavno potisnula mnoge slične igrače sa evropskog tržišta, i ja se plašim da požar nije slučajan, ili izazvan nepažnjom radnika, odnosno uobičajeno "zbog dotrajale el. instalacije", već da je isplaniran i precizno izvršen, posebno jer je nastao u petak/subota, kada je smanjena proizvodnja i brojnost radnika.
Ne iznosim mišljenje nego pitam, jer ne znam ništa o njemu. Šta se odmah upališ k'o zub?
I nije jedna fotografija nego izjava na TVu, ali na internetu nisam mogao naći snimak. Evo ti snimak, pogledaj pa objasni meni provokatoru i kompletnom seronji je li tip pod apaurinima, ili je samo kuler kojem na faci ne znaš je li nasekiran?
http://www.tv1.ba/vijesti/bosna-i-herce ... onska.html

I ne znam što bi pitanje o osiguranju bilo "osjetljiva informacija"?
Zar to nije logično razmišljanje kad tražiš kako vratiti 200 izgubljenih radnih mjesta?
Tvojom zadnjom rečenicom ti insinuiraš da je požar podmetnut, ja to nisam napisao, samo me zanimalo ko je "poker face" direktor.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#35 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by Kikibombona »

Ima li neko iz Zavidovica?

Zanima me sta se desilo sa domom iznad restorana u Kamenici. Gledamo mapu i vidimo da je ucrtan dom. Odemo gore, put veoma dobar, priroda fantasticna, a VELIKI dom spaljen i unisten.

Konstrukcija iznenadjujce stabilna, uprkos izlozenosti vremenu. Moglo bi se obnoviti za male pare.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#36 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by jasko_ba »

Kikibombona wrote: 21/10/2021 20:00 Ima li neko iz Zavidovica?
Zanima me sta se desilo sa domom iznad restorana u Kamenici. Gledamo mapu i vidimo da je ucrtan dom. Odemo gore, put veoma dobar, priroda fantasticna, a VELIKI dom spaljen i unisten.
Konstrukcija iznenadjujce stabilna, uprkos izlozenosti vremenu. Moglo bi se obnoviti za male pare.
A valjda ce se neko sjetiti da i onaj dio kupi i uredi malo. Vidio si ispod dole restoran i okolo sa ogradjenim dijelom za zivotinje, plus ona nova staza. Stvarno sada izgleda lijepo.
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#37 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by Amagon »

Zavidovići su extra raja, znalo je biti lijepih noći i svirki u retro pubu (ne radi više?), i coroni nekad davno. Bio je i onaj neki rock festival Megafest, i zavidovićki bend Puppetsi :-D

Priroda super, Kamenica, jezero Mašica i ona pećina, Gostović, Vozuća.. blizu Tajan :thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#38 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by Kikibombona »

jasko_ba wrote: 22/10/2021 11:33
Kikibombona wrote: 21/10/2021 20:00 Ima li neko iz Zavidovica?
Zanima me sta se desilo sa domom iznad restorana u Kamenici. Gledamo mapu i vidimo da je ucrtan dom. Odemo gore, put veoma dobar, priroda fantasticna, a VELIKI dom spaljen i unisten.
Konstrukcija iznenadjujce stabilna, uprkos izlozenosti vremenu. Moglo bi se obnoviti za male pare.
A valjda ce se neko sjetiti da i onaj dio kupi i uredi malo. Vidio si ispod dole restoran i okolo sa ogradjenim dijelom za zivotinje, plus ona nova staza. Stvarno sada izgleda lijepo.
Image

Konstrukcija iznenadjujce zdrava ako je istina da je objekat zapaljen i srusen u ratu. Prilaz lijepo uredjen, lokacija fenomenalna, par minuta hoda iznad restorana. Okolo suma.

Ne kontam zasto ovo neko ne obnovi.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#39 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by tindbe »

Amagon wrote: 24/10/2021 15:03 Zavidovići su extra raja, znalo je biti lijepih noći i svirki u retro pubu (ne radi više?), i coroni nekad davno. Bio je i onaj neki rock festival Megafest, i zavidovićki bend Puppetsi :-D

Priroda super, Kamenica, jezero Mašica i ona pećina, Gostović, Vozuća.. blizu Tajan :thumbup:
S Retrom su umrle i svirke u tom gradu.
Šteta, lijepo mjesto puno lijepih sjećanja. :-D

A priroda je posebna. Krivaja i Gostović su pravi biseri.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#40 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by Chloe »

Ima li neko iz ZDK-a da preporuči gdje se, kao prvo, može dobro jesti u Zavidovićima i šta bi vrijedilo posjetiti, historijski spomenici i izletišta u prirodi, pošto prvi put idem, a nemam tamo nikoga. :mrgreen:
User avatar
EFD22
Posts: 9888
Joined: 10/03/2022 22:16

#41 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by EFD22 »

Chloe wrote: 05/06/2023 09:53 Ima li neko iz ZDK-a da preporuči gdje se, kao prvo, može dobro jesti u Zavidovićima i šta bi vrijedilo posjetiti, historijski spomenici i izletišta u prirodi, pošto prvi put idem, a nemam tamo nikoga. :mrgreen:
Kod Karajbe je dobra klopa. Atmosfera nije elitna, ali je klopa super.

Što se izletišta tiče, možeš do Kamenice, tamo je jako lijepo, a usput ima i fin restoran gdje je dobra riba, ostalo nisam probavao.

Ako si avanturistički raspoložena i nemaš neko tjunersko spušteno auto do poda, možeš od Kamenice nastaviti šljunčanim putom kroz šumu skroz do Ponijera, odakle možeš skrenuti prema Tajanu, pa od parkinga prošetati malo duže do Tajana, ili kroz Ponijere autom pa se spustiti do Kaknja, i onda na autoput nazad kući.

Ja sam taj put od Zavidovića do Kaknja prošao tri puta, dva puta sa Mondeom, jednom sa Dokkerom. Nijedan nije SUV niti je nešto odignut, a prošao sam bez problema. Lagana vožnja, šuma je prelijepa, skoro cijelom dužinom put ide uz potok, poželiš stati na svakih 200m, ugasiti auto i udahnuti zrak i tišinu.

Edit:
Ovo je slikano na tom putu u oktobru prije par godina

Image

Image
User avatar
gentoo
Posts: 3226
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#42 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by gentoo »

EFD22 wrote: 05/06/2023 11:16 Ako si avanturistički raspoložena i nemaš neko tjunersko spušteno auto do poda, možeš od Kamenice nastaviti šljunčanim putom kroz šumu skroz do Ponijera, odakle možeš skrenuti prema Tajanu, pa od parkinga prošetati malo duže do Tajana, ili kroz Ponijere autom pa se spustiti do Kaknja, i onda na autoput nazad kući.
"GSS Zavidovici traga za izgubljenom budalom - Na nagovor krenula sa corsom u sumu"
User avatar
EFD22
Posts: 9888
Joined: 10/03/2022 22:16

#43 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by EFD22 »

Hahahaha, a nema se gdje zalutati, samo pravo, nema nigdje gudura niti prekinutog puta, niti treba zaroniti negdje s Corsom :mrgreen:

Samo polako i uživati, ja sam eto, sa najobičnijim putničkim vozilima, prošao već tri puta. Naravno da bih ljepše i brže prošao sa Dusterom, ali i ovako sam bez problema, sa malo više opreza prošao.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#44 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by Chloe »

EFD22 wrote: 05/06/2023 11:16
Chloe wrote: 05/06/2023 09:53 Ima li neko iz ZDK-a da preporuči gdje se, kao prvo, može dobro jesti u Zavidovićima i šta bi vrijedilo posjetiti, historijski spomenici i izletišta u prirodi, pošto prvi put idem, a nemam tamo nikoga. :mrgreen:
Kod Karajbe je dobra klopa. Atmosfera nije elitna, ali je klopa super.

Što se izletišta tiče, možeš do Kamenice, tamo je jako lijepo, a usput ima i fin restoran gdje je dobra riba, ostalo nisam probavao.

Ako si avanturistički raspoložena i nemaš neko tjunersko spušteno auto do poda, možeš od Kamenice nastaviti šljunčanim putom kroz šumu skroz do Ponijera, odakle možeš skrenuti prema Tajanu, pa od parkinga prošetati malo duže do Tajana, ili kroz Ponijere autom pa se spustiti do Kaknja, i onda na autoput nazad kući.

Ja sam taj put od Zavidovića do Kaknja prošao tri puta, dva puta sa Mondeom, jednom sa Dokkerom. Nijedan nije SUV niti je nešto odignut, a prošao sam bez problema. Lagana vožnja, šuma je prelijepa, skoro cijelom dužinom put ide uz potok, poželiš stati na svakih 200m, ugasiti auto i udahnuti zrak i tišinu.

Edit:
Ovo je slikano na tom putu u oktobru prije par godina
Spoiler
Show
Image

Image
Hvala ... ne patim za "instagram lokacijama" bitna je ukusna i dobra hrana. :thumbup:

Nisam sigurna da bih preko Kaknja kući, duži mi je put, a fakat primamljivo djeluje. Otom potom. :-D

Heeej, imaš oko za fotografiju :thumbup: ( sad se zapitah kako je moguće da padaš na fotke nekih voditeljica :? :mrgreen: )
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#45 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by Chloe »

gentoo wrote: 05/06/2023 11:31
EFD22 wrote: 05/06/2023 11:16 Ako si avanturistički raspoložena i nemaš neko tjunersko spušteno auto do poda, možeš od Kamenice nastaviti šljunčanim putom kroz šumu skroz do Ponijera, odakle možeš skrenuti prema Tajanu, pa od parkinga prošetati malo duže do Tajana, ili kroz Ponijere autom pa se spustiti do Kaknja, i onda na autoput nazad kući.
"GSS Zavidovici traga za izgubljenom budalom - Na nagovor krenula sa corsom u sumu"
:shock: ... umjesto da sa mnom fino, pa da imaš taze izvještaje sa "divljeg zapada" ti tako, ccccc ... :oops:

Tragali bi za tri tete ... :lol: neki bi platili da ih ne nađu. :lol:
User avatar
EFD22
Posts: 9888
Joined: 10/03/2022 22:16

#46 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by EFD22 »

Samo me simetrija i proporcije zanimaju. :lol:
Ma kakvo padanje, to je zajebancija, ja svoje imam. Jedini ćejf su mi oduvijek i zauvijek auta, sad gulim arbajt da bih si mogao priuštiti taj skupi sport :mrgreen:


A da znam kadrirati, uvijek sam znao 8-)


Karajba onda, dobra hrana.

Ili do Kamenice na ribu, do restorana nema puno i sve je asfalt, lako se vratiš do Zavidovića i dalje kući.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#47 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by Chloe »

EFD22 wrote: 05/06/2023 12:15 Samo me simetrija i proporcije zanimaju. :lol:
Ma kakvo padanje, to je zajebancija, ja svoje imam. Jedini ćejf su mi oduvijek i zauvijek auta, sad gulim arbajt da bih si mogao priuštiti taj skupi sport :mrgreen:


A da znam kadrirati, uvijek sam znao 8-)


Karajba onda, dobra hrana.

Ili do Kamenice na ribu, do restorana nema puno i sve je asfalt, lako se vratiš do Zavidovića i dalje kući.
Aaaaaa, zbog proporcija ti kažem, ne prepoznaješ vizualne varke fotografije. :shmizla1:

Ručak - Karajba
Večera - Riba u kamenici, pa nisam ja mala maca da od jednog obroka živim :twisted:

Do penzije ću ga aBd kupiti, jedini autić za kojim uzdahnem .... :oops1: :lol:

Image

:eh:
User avatar
EFD22
Posts: 9888
Joined: 10/03/2022 22:16

#48 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by EFD22 »

Chloe wrote: 05/06/2023 12:27
EFD22 wrote: 05/06/2023 12:15 Samo me simetrija i proporcije zanimaju. :lol:
Ma kakvo padanje, to je zajebancija, ja svoje imam. Jedini ćejf su mi oduvijek i zauvijek auta, sad gulim arbajt da bih si mogao priuštiti taj skupi sport :mrgreen:


A da znam kadrirati, uvijek sam znao 8-)


Karajba onda, dobra hrana.

Ili do Kamenice na ribu, do restorana nema puno i sve je asfalt, lako se vratiš do Zavidovića i dalje kući.
Aaaaaa, zbog proporcija ti kažem, ne prepoznaješ vizualne varke fotografije. :shmizla1:

Ručak - Karajba
Večera - Riba u kamenici, pa nisam ja mala maca da od jednog obroka živim :twisted:

Do penzije ću ga aBd kupiti, jedini autić za kojim uzdahnem .... :oops1: :lol:

Image

:eh:
Samo novog i pod garancijom. Ingenium motori nisu neka sreća. Al' hajd, to je za druga vremena i drugu temu :mrgreen:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#49 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by anex »

E ovaj put preko Kamenice ćemo aBd provozat sa Kugom... :D
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#50 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by belfy »

EFD22 wrote: 05/06/2023 11:16
Chloe wrote: 05/06/2023 09:53 Ima li neko iz ZDK-a da preporuči gdje se, kao prvo, može dobro jesti u Zavidovićima i šta bi vrijedilo posjetiti, historijski spomenici i izletišta u prirodi, pošto prvi put idem, a nemam tamo nikoga. :mrgreen:
Kod Karajbe je dobra klopa. Atmosfera nije elitna, ali je klopa super.

Što se izletišta tiče, možeš do Kamenice, tamo je jako lijepo, a usput ima i fin restoran gdje je dobra riba, ostalo nisam probavao.

Ako si avanturistički raspoložena i nemaš neko tjunersko spušteno auto do poda, možeš od Kamenice nastaviti šljunčanim putom kroz šumu skroz do Ponijera, odakle možeš skrenuti prema Tajanu, pa od parkinga prošetati malo duže do Tajana, ili kroz Ponijere autom pa se spustiti do Kaknja, i onda na autoput nazad kući.

Ja sam taj put od Zavidovića do Kaknja prošao tri puta, dva puta sa Mondeom, jednom sa Dokkerom. Nijedan nije SUV niti je nešto odignut, a prošao sam bez problema. Lagana vožnja, šuma je prelijepa, skoro cijelom dužinom put ide uz potok, poželiš stati na svakih 200m, ugasiti auto i udahnuti zrak i tišinu.

Edit:
Ovo je slikano na tom putu u oktobru prije par godina

Image

Image
wow, nisam znao da se moze napraviti ovako fin krug, a zvuci fantasticno.
za boldano - svaka cast na opisu. taman ide uz fotografije. imas oba lajka. :)
Post Reply