Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

Locked
mehmed+alija

#1 Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by mehmed+alija »

Zašto žensko bježi od muškarca koji je voli, cijeni, pazi, uvažava i poštuje?

Nemojte samo stereotipne odgovore: to nije muško ponašanje, žena traži jakog muškarca, i ostale slične izjave koje mediji i filmovi nametnuše.

Zašto ne smijemo voliti žene?
trcicu trceci

#2 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by trcicu trceci »

balans brate, voljeti mozes ali trebas znati i nekada da stisnes petlju :D
mehmed+alija

#3 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by mehmed+alija »

trcicu trceci wrote:balans brate, voljeti mozes ali trebas znati i nekada da stisnes petlju :D
Elaboriraj iliti pojasni, molim te :)
Šveđanin

#4 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by Šveđanin »

Smiješ volit, al moraš malo i zagalamit.

Ja ne mogu jer bi dobio prijavu ali eto ti recepta za uspjeh.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
mehmed+alija

#5 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by mehmed+alija »

Šveđanin wrote:Smiješ volit, al moraš malo i zagalamit.

Ja ne mogu jer bi dobio prijavu ali eto ti recepta za uspjeh.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Ni to nije tačno. Ako je i kad je voliš, galami do sutra; ona te smatra nižom vrstom.

Da li u ovome ima istine:
Uvijek sam mislio da žena ima one suptilne umne i duševne osobine koje su je činile nadmoćnijom u odnosu na muškarca. Ali, tankoćutna žena koju obožavam je sada nestala i ustupila mjesto ženi koja misli da je njen najveći cilj da što više liči na muškarca - u odijevanju, glasu i djelu. Svijet je iskusio mnoge tragedije, ali, po meni, najveća tragedija je sadašnja ekonomska situacija koja je ženu okrenula protiv muškarca i one u mnogo slučajeva uspijevaju zauzeti njegovo mjesto u poslu i industriji. Rastuća tendencija žene da zasjeni muškarca je znak propadanja civilizacije.
mehmed+alija

#6 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by mehmed+alija »

Žene i ženoseksperti... Vaša mišljenja o ovome?
Gretta

#7 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by Gretta »

Ali mi volimo da budemo voljene i cijenjene! :)
fatamorgana

#8 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by fatamorgana »

Gretta wrote:Ali mi volimo da budemo voljene i cijenjene! :)
Ma ko ne voli, :wink:
mehmed+alija

#9 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by mehmed+alija »

Da... da bi ste to na najgori način iskoristile, zloupotrijebile i na kraju ismijale,
Gretta

#10 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by Gretta »

mehmed+alija wrote:
Uvijek sam mislio da žena ima one suptilne umne i duševne osobine koje su je činile nadmoćnijom u odnosu na muškarca. Ali, tankoćutna žena koju obožavam je sada nestala i ustupila mjesto ženi koja misli da je njen najveći cilj da što više liči na muškarca - u odijevanju, glasu i djelu. Svijet je iskusio mnoge tragedije, ali, po meni, najveća tragedija je sadašnja ekonomska situacija koja je ženu okrenula protiv muškarca i one u mnogo slučajeva uspijevaju zauzeti njegovo mjesto u poslu i industriji. Rastuća tendencija žene da zasjeni muškarca je znak propadanja civilizacije.
Ovo ako ti vide oni borci za prava žena... Na prvi pogled ispade da je sve štimalo dok je žena bila "tankoćutna i dok je posjedovala suptilne umne i duševne osobine" .. A da li je zaista tada bila moćnija od čovjeka, kako piše u textu, zapravo, šta ženu čini moćnom?? Ova misao otvara mnoge diskusije, svako u njoj može vidjeti drugu poruku i može da je posmatra iz milion uglova. Ja je ne doživljavam iz ugla ugrožene žene. Ponekad i ja smatram da ravnopravnost polova biva pogrešno usmjerena. Opet diskusija: da li je dobro da nam žena vodi državu, da se bavi politikom, da dostigne visoke funkcije u svim sektorima ( jer to je u velikoj mjeri košta odsustva od kuće, porodice) .. Moje mišljenje je podijeljeno, zapravo više naginje na jednu stranu. Ali definitivno nije najveća tragedija sadašnja ekonomska situacija koja je ženu okrenula protiv muškarca? I pogotovo se žena ne trudi da zasjeni/zamijeni muškarca, mani odjeću- zar je to znak da ga želi zamijeniti? Nije. I najveći znak propadanja civilizacije nije uspon žene valjda?! Nije li uzrok u poremećaju vrijednosti, društvenom sistemu, a imamo i "velik" izbor, demokratija- mač sa dvije oštrice.
Nisam dala odgovor, samo sam izvršila neku mini analizu. Teško je dati komentar, jer meni ova misao otvara inspiraciju za mnogo štošta i bolje da je više ne širim:) Da ponovim pitanje, šta ženu čini moćnom?? Zanimljiv text , nema šta. A ko ovo reče??
Gretta

#11 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by Gretta »

mehmed+alija wrote:
Da... da bi ste to na najgori način iskoristile, zloupotrijebile i na kraju ismijale,
Ko je tebe ranio toliko? Žensko neko, znam.
cyprus

#12 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by cyprus »

:oops:
Last edited by cyprus on 16/01/2014 22:24, edited 1 time in total.
annoy

#13 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by annoy »

Mislim da je autor povrijeđen pa da zato tako misli i generalizira.

Žene vole da ih se voli i cijeni, ali to ponekad jednostavno nije dovoljno. Ljudi shvate nakon nekog vremena da nisu jedno za drugo, ili da se jednostavno ne privlače dovoljno, nema kemije, postoji mnogo razloga zašto bi žena otišla od muškarca (a i obrnuto) i glupo je govoriti kako žene žele valjda da ih se pljuje i mlati :roll:
frfi.

#14 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by frfi. »

Rastuća tendencija žene da zasjeni muškarca je znak propadanja civilizacije.
:lol:
jadni moji zasjenjeni muskarci. :(
...suza teska pade.

nisu sve zene iste jarane moj. potrefio si na pogresnu, par pogresnih, watevr.
mozda joj se nije svidjao tvoj nacin voljenja.

usput receno, vi sa druge strane ste svi isti.
:lol:
Michio Kaku

#15 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by Michio Kaku »

mehmed+alija wrote:Zašto žensko bježi od muškarca koji je voli, cijeni, pazi, uvažava i poštuje?

Nemojte samo stereotipne odgovore: to nije muško ponašanje, žena traži jakog muškarca, i ostale slične izjave koje mediji i filmovi nametnuše.

Zašto ne smijemo voliti žene?
danas je ljubav generalno nepopularna, subverzivna djelatnost. danas je vrijeme ljubavi bez zaljubljivanja - kroz neku internet agenciju ili posrednika fino izlistaj svoje osobine i napisi sta trazis u partnera/partnerice pa cemo vas spojit sa sto manje rizika. zadovolji sebe i svoje potrebe kroz kalkulativno djelovanje. dakle, zene samo prate trendove. ona ako nije moderno biti s muskarcem koji te voli to ce sebi objasniti kao da je ljubav pateticna stvar. cim, i ako, to postane socijalno prihvatljivo bice i dozvoljeno voliti zenu.
Last edited by Michio Kaku on 16/01/2014 02:16, edited 1 time in total.
Velkoski

#16 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by Velkoski »

Najvjernije žene su one koje bivaju maltretirane od jačeg pola, naučno dokazano. :mrgreen:
Aham. :mrgreen:
mehmed+alija

#17 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by mehmed+alija »

Gretta wrote:
mehmed+alija wrote:
Ovo ako ti vide oni borci za prava žena... Na prvi pogled ispade da je sve štimalo dok je žena bila "tankoćutna i dok je posjedovala suptilne umne i duševne osobine" .. A da li je zaista tada bila moćnija od čovjeka, kako piše u textu, zapravo, šta ženu čini moćnom?? Ova misao otvara mnoge diskusije, svako u njoj može vidjeti drugu poruku i može da je posmatra iz milion uglova. Ja je ne doživljavam iz ugla ugrožene žene. Ponekad i ja smatram da ravnopravnost polova biva pogrešno usmjerena. Opet diskusija: da li je dobro da nam žena vodi državu, da se bavi politikom, da dostigne visoke funkcije u svim sektorima ( jer to je u velikoj mjeri košta odsustva od kuće, porodice) .. Moje mišljenje je podijeljeno, zapravo više naginje na jednu stranu. Ali definitivno nije najveća tragedija sadašnja ekonomska situacija koja je ženu okrenula protiv muškarca? I pogotovo se žena ne trudi da zasjeni/zamijeni muškarca, mani odjeću- zar je to znak da ga želi zamijeniti? Nije. I najveći znak propadanja civilizacije nije uspon žene valjda?! Nije li uzrok u poremećaju vrijednosti, društvenom sistemu, a imamo i "velik" izbor, demokratija- mač sa dvije oštrice.
Nisam dala odgovor, samo sam izvršila neku mini analizu. Teško je dati komentar, jer meni ova misao otvara inspiraciju za mnogo štošta i bolje da je više ne širim:) Da ponovim pitanje, šta ženu čini moćnom?? Zanimljiv text , nema šta. A ko ovo reče??
Rekao je čovjek koji ti je obezbjedio električnu energiju u kući, a i vjerovatno ostalih 1000 raznih pomagala bez kojih ne bi mogla ni napisati taj svoj opsežni komentar.

Nikola Tesla, 1930tih godina je to rekao, i ništa se nije promijenilo i vidimo gdje svijet ide od tog perioda.
Gretta

#18 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by Gretta »

Što se tiče samog naslova teme, ja bih se složila sa prva tri četiri komentara (isključujući moj ako je tu ubrojan- vidim da nije shvaćen kako treba) -- Nebitno, mudrost jeste u balansu. Lijepo je voljeti, ali ne treba ići u krajnost i dovesti svoju inteligenciju na upitan nivo...

Ti si izgleda zavolio pogrešnu ili si zavolio pogrešnO.

Nemoj samo da naredna zaplati tuđe greške... Ne bi ni ti volio da se na tebi kola slome. I da, nismo sve iste. Ko je žene još razumio? :roll:
mehmed+alija

#19 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by mehmed+alija »

Bio ja povrijeđen ili ne, stvarno nije bitno.

Je li istina da više žena uživa u psihoaktivnim sredstvima kao što su alkohol, cigare, narkotici?
Gretta

#20 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by Gretta »

mehmed+alija wrote:Bio ja povrijeđen ili ne, stvarno nije bitno.

Je li istina da više žena uživa u psihoaktivnim sredstvima kao što su alkohol, cigare, narkotici?
Nije ta tvrdnja tačna. To nije žena...
Gretta

#21 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by Gretta »

Woole Triwunovich wrote:Najvjernije žene su one koje bivaju maltretirane od jačeg pola, naučno dokazano. :mrgreen:
:lol: Triwunovich , jel to znači da imaš vjernu ženu :skoljka: :thumbup:
Last edited by Gretta on 16/01/2014 02:43, edited 1 time in total.
mehmed+alija

#22 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by mehmed+alija »

Gretta wrote:

Nije tačna tvrdnja da nije bitno da li sam ja povrijeđen ili ne, ili misliš da žene ne vole uživati i preko mjere?
Gretta

#23 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by Gretta »

mehmed+alija wrote:
Gretta wrote:

Nije tačna tvrdnja da nije bitno da li sam ja povrijeđen ili ne, ili misliš da žene ne vole uživati i preko mjere?

To drugo... Možda sam dosta subjektivna, ali tako smatram. Da ne vole.
Velkoski

#24 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by Velkoski »

:mrgreen:
mehmed+alija

#25 Re: Zašto žene ne vole da budu voljene i cijenjene?

Post by mehmed+alija »

Gretta wrote:
mehmed+alija wrote:

To drugo... Možda sam dosta subjektivna, ali tako smatram. Da ne vole.
Popričaj sa osobama koje se bave ugostiteljstvom i uslužnim djelatnostima.
Locked