Zašto Željo

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
ljevoruki
Posts: 4747
Joined: 20/05/2011 22:49

#76 Re: Zašto Željo

Post by ljevoruki »

:mrgreen:
Patron of Formello wrote:Lijepa tema. :)
Rodjen na Grbavici,odrastao na Grbavici proveo mladost gledajuci Proleter,Pofalicki i Zelju. :)
Sretan sam sto sam imao cast i zadovoljstvo gledati onu sjajnu generaciju iz sredine 80-tih. :)
Rodjen na Bjelavama, odrastao na Bjelavama. Proveo puno vremena na i oko stadiona Kosevo ali dzaba. Plava mi krv. :thumbup:
Stari rahmetli i daidze bolesnici Sarajeva, jedan amidja trener Zelje, pa ti sad skontaj kako i zasto.
I sin ide mojim stopama - Zeljo i samo Zeljo.
Kad se naljuti na mene onda mi kaze da sam Pitar (gluho bilo). :mrgreen:
U zdravlju i veselju navijaj za ZELJU.
User avatar
alemica
Posts: 64
Joined: 27/05/2012 22:44

#77 Re: Zašto Željo

Post by alemica »

srce odabralo ... jednostavno ... ;) sta se tu ima komplikovat .. :D
am2804
Posts: 655
Joined: 22/04/2012 09:49

#78 Re: Zašto Željo

Post by am2804 »

Mali bio...vraćao se iz škole ili iz doma kulture (predstava nekakva bila, nije se mogla izbjeći), te zastao u knjižari Svjetlost i sa radnicima iste odgledao Željo-Videoton......"čike" plakale, ja nisam mogao kući (otišao majki) jer znam kako se rahmetli stari tada osjećao......bio je to dan kao da je po drugi put Tito umro............od tog momenta znalo se kome pripadam
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#79 Re: Zašto Željo

Post by juzna_strana »

Najraniji dio djetinjstva obiljezen ljubavlju za plavom bojom.. Za druge nisam ni znao. Sudbina valjda..
Isao na tekme sa starijom rajom iz ulice,80-ih,bez obzira ne vremenske uslove,samo juzna strana.
Provala emocija kad sam usao na na sjeverozapad nakon reintegracije,a stadion jos uvijek miniran..
Poslijeratne tekme,od Vrbanjuse i Keminog gola do Newcastle-a i nekih novih dimenzija..

Ja ne navijam za Zelju,ja ga smatram dijelom porodice,volim ga nenormalno,bez obzira na rezultate i uspjehe..
I drago mi je da ga dosta ljudi tako dozivljava.. Zato Zeljo. Nije to samo klub,to je nacin zivota.

Jaci od rezima,ratova i partija...
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4780
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#80 Re: Zašto Željo

Post by Tvrtko II Kotromanić »

juzna_strana wrote:Najraniji dio djetinjstva obiljezen ljubavlju za plavom bojom.. Za druge nisam ni znao. Sudbina valjda..
Isao na tekme sa starijom rajom iz ulice,80-ih,bez obzira ne vremenske uslove,samo juzna strana.
Provala emocija kad sam usao na na sjeverozapad nakon reintegracije,a stadion jos uvijek miniran..
Poslijeratne tekme,od Vrbanjuse i Keminog gola do Newcastle-a i nekih novih dimenzija..

Ja ne navijam za Zelju,ja ga smatram dijelom porodice,volim ga nenormalno,bez obzira na rezultate i uspjehe..
I drago mi je da ga dosta ljudi tako dozivljava.. Zato Zeljo. Nije to samo klub,to je nacin zivota.


Jaci od rezima,ratova i partija...
:thumbup:
salle_eh1986
Posts: 4200
Joined: 20/08/2009 23:08

#81 Re: Zašto Željo

Post by salle_eh1986 »

juzna_strana wrote:Ja ne navijam za Zelju,ja ga smatram dijelom porodice,volim ga nenormalno,bez obzira na rezultate i uspjehe..
I drago mi je da ga dosta ljudi tako dozivljava.. Zato Zeljo. Nije to samo klub,to je nacin zivota.

Jaci od rezima,ratova i partija...
mogu se sjetiti samo jednog člana moje porodice (bliže...znači nekih 20 ljudi) da nisu za Želju :D
jednostavno se tako mora, nema druge...il željo ili nikako nogomet
benio
Posts: 16
Joined: 04/06/2012 16:02

#82 Re: Zašto Željo

Post by benio »

Zivio na Malti, vec sam dvanaestu godinu na Jezeru, isto toliko godina i fudbal trenirao u Sarajevu, niti u jednom trenutku nije bilo dvojbe izmedju Zeljeznicara ili Sarajeva.Dedo za Zeljeznicar navijao, otac takodje, pa tako i ja, ali u mahali u kojoj zivim, generacije od 1950 do 1960 ( generacije mog starog ) koje su citav zivot proveli ovdje na Kosevu uz Zabranjeno Pusenje, Pisonju i Zugu, navija za plavo - bijele, jer tako ti je to, navijati za Sarajevo je stvar geografije a navijati za ŽELJU je stvar filozofije
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#83 Re: Zašto Željo

Post by nosara »

U moje vrijeme, tamo gdje smo rodjeni i odrasli obojca, radjali su se samo Zeljeznicari, a ovakva pitanja postavljali su samo dosljaci... :D

Imas jednu familiju, oca, mater, brata, sestru, neke striceve i ujake, didu i babu ako imas srece, Zelju, ako imas srca... :P
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#84 Re: Zašto Željo

Post by Qler »

Code: Select all

http://www.radiosarajevo.ba/novost/83344/baka-manijak-film-o-navijacici-zeljeznicara
Go baba :)
Jecky 44
Posts: 28
Joined: 15/10/2012 19:16

#85 Re: Zašto Željo

Post by Jecky 44 »

Prijatelju,nema tu zašto, Željo jednostavno nešto sa čime se rodiš.
Iskreno tu genetiku sam valjda naslijedio od starog i starijeg brata,jer ne može drukčije kada imaš dvije godine a stari te sa svojim najboljim jaranom(moj rahmetli kum) odvede na Grbavicu da gledaš Željezničar-Radnički(Niš)...imam slike sa te utakmice.
Pa onda dok sam rasto na Čengić Vili,trčiš na Željinu utakmicu da bi gledo Rudar Brezu,Jedinstvo Bihać ,Vrbanjušu, i onda na JEDNU godišnju kartu ulazilo nas je po deset na jug.
Pa onda učiš napamet sastave iz sezone 1971/72,1983/84,1997/98 ko to nije znao među "Željinom rajom" nije se smatrao pravim Željovcem.
A koliko se na staroj šljaci poderalo tena,šorceva,majica ali nema veze bitno je bilo da si bio blizu stadiona,pa ako bi u kojem slučaju naišao Đelo,Buki,Gušo,Zuban nama klincima to je bilo vauuuuuuu...isto ko da smo vidjeli Ronalda i Mesija skupa.

Željo je ljubav veća od svega,Željo je filozofija i smisao života,Željo je nešto što se ne može riječima ne može opisat.

VOLIM TE ŽELJO!!!!!!!!!!!!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
uvijek dobar post
Posts: 314
Joined: 11/06/2007 15:31
Location: capajebo

#86 Re: Zašto Željo

Post by uvijek dobar post »

ne znam tačno koja je godina bila, ja klinjo, još u školu nisam pošao...(4 do 5 max 6 godina)
moj stari stalno na tekme išao...
jedan dan igrali Željo-Teteks u kupu...
snijeg iz neba i iz zemlje padao...
ja starom govorim da hoću i ja gledat želju...
kaže on sine snijeg pada...
ja trk u kuhinju u ladicu sa priborom za jelo...
uzimam onaj nož za puter i na vrat stavljam...
ako me ne povedoeš da gledam želju...
ja se odmah koljem...
išli smo naravno, Željo dobio 6:0...
ja skoro dobio upalu pluća...još se sjećam gutanja gorkih aspirina i inih ljekova danima...
poslije toga, stari me je vodio skoro na svaku tekmu...
iako sam bio klinac, sjećam se i osima iškore, i mihajlovića, i nikića...
sjećam se nereda protiv dinama...
trice zvezdi...
sjećam se nekih bližih gostovanja ali i jednog na stadionu JNA...

onda RAT...jebeni...

poslije rata samostalno...redovan na jugu, redovan na gostovanjima...
posljednjih par godina sam izvan bih pa sam preko neta kad ima prenos...
a dolaske u bih tempiram kad Željo igra da makar jednu tekmu odgledam...
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 974
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#87 Re: Zašto Željo

Post by JoeyTribbiani »

uvijek dobar post wrote: ja trk u kuhinju u ladicu sa priborom za jelo...
uzimam onaj nož za puter i na vrat stavljam...
ako me ne povedoeš da gledam želju...
ja se odmah koljem...

išli smo naravno, Željo dobio 6:0...
:lol:
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#88 Re: Zašto Željo

Post by juzna_strana »

Ovo mora malo UP,mozda ima jos kakvih zivopisnih razloga :D
User avatar
ellaxaz
Posts: 2189
Joined: 31/01/2012 09:40

#89 Re: Zašto Željo

Post by ellaxaz »

Image
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#90 Re: Zašto Željo

Post by shandrprcSA »

Prvi dodir sa Zeljom i Grbavicom imao sam kad me stari kao klinju odveo na staru zapadnu tribinu gdje je sva njegova raja inace sjedila a cesto i mezila :D uz cokaljcice :lol: Posto sam inace u to vrijeme bio lud za fudbalom a plava mi je najljepsa boja :D rekoh sebi mogao bi ja malo i trenirati ... :D I tako provedoh 8 godina u Zeljinoj skoli :thumbup: Videoton...Drago mi je da sam bio jedan mali dio te atmosfere :thumbup: Poslije rata bio pozvan da treniram sa timom koji je tada bio al' zbog ranjavanja koje sam imao, sam odustao i zahvalio se.Za mene ce uvijek biti PLAVA BOJA :thumbup:
MaliSale
Posts: 32
Joined: 29/06/2014 12:54

#91 Re: Zašto Željo

Post by MaliSale »

Stari me je prvi put odveo na tekmu kad sam imao 4 godine i danas imam sliku sa te tekme :) . Mada me je dedo s mamine strane (zakleti pitar) kad god bi ufatio priliku vodio na tekme saraj'va jednostavno sam vidio da to nije to i tako ostade zelju u srcu :D. Ima jedna anegdota. Ja sa dedom na istoku Koseva,derbi (stari nije bio u Sarajevu) povede Zeljo 0-1 Dialiba strijelac ja poceo skakat ko lud. Gledaju me oni pitari ko da sam sa marsa pao . Dedi vise nije naumpalo da me vodi na tekme saraj'va. Valjda vidio nema hajra :)
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#92 Re: Zašto Željo

Post by Radio Sarajevo »

Skoro svi kul ljudi u Bosni navijaju za Želju.
salle_eh1986
Posts: 4200
Joined: 20/08/2009 23:08

#93 Re: Zašto Željo

Post by salle_eh1986 »

Radio Sarajevo wrote:Skoro svi kul ljudi u Bosni navijaju za Želju.
a ima i ona, nedavno sam čuo uživo :D

crvena boja je za žene ili za pedere...a ja nisam ni jedno od toga :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#94 Re: Zašto Željo

Post by hrasno38 »

Pa kad se rodis "PORED", citavo djetinjstvo provedes "NA", otvoris prozor i gledas "GA", prve sportske korake napravis na "NJEMU", svaki vikend ides na utakmice (doduse ovo je bilo do rata), a onda ponekad odigras na male sa Mesom, Curom, Capljicem za koga onda da navijas osim za one kojima ide pjesma "HAJMO RUKE GORE, ZAPJEVAJMO SVI SAD NA TEREN IZLAZE PLAVI ANDJELI"!!!!!
User avatar
FIDELCA
Posts: 887
Joined: 05/11/2013 20:06

#95 Re: Zašto Željo

Post by FIDELCA »

Zato sto sam obicna raja,nisam glumac i sminker ko anamo oni.
Doslo mi samo, kao da se podrazumjevalo da navijam za Zelju.
Grbavicu vidim samo na slikama i na tv jer sam daleko od SA,ali volim Zelju vise od svega...to dodje samo od sebe. :D
Kod mene 80% raje navija za Zelju,ono ostalo sto navija za manji sarajevski klub sve neke zalizane face i sl.

I ne znam kad' cu al' znam da cu doci do doma svog.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#96 Re: Zašto Željo

Post by avetinja »

...
Last edited by avetinja on 29/03/2016 11:37, edited 1 time in total.
JEDEMTROLOVE
Posts: 7
Joined: 11/10/2014 22:40

#97 Re: Zašto Željo

Post by JEDEMTROLOVE »

dobra tema imana mi.

vako, ja sam ko mladich navijo za zelja jer je igro nermin vazda sesnestercagazda/ zeljo najbolji klub u vasijonu :bih: :bih: :bih:
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#98 Re: Zašto Željo

Post by Azrail »

Suze mi krenule na oči dok sam čitao temu :)

A ja sam ne znam odgovor na to pitanje. Jednostavno je tako...
paca95
Posts: 8
Joined: 08/10/2014 01:17
Location: juzna tribina

#99 Re: Zašto Željo

Post by paca95 »

da se i ja ispovjedim :D
Ja sam iz Prijedora i sigurno se pitate, sta je ovog frajera navuklo na Zelju.
Stara mi je rodjena Sarajka, redovno se islo kod njeninh i kad sam imao nekih 5-6 godina,Dajdza me vodio na Kosevo na derbi.Sa Huma gore na Velesicima bi se spustali, ja mu sjedio na ramenima.Za nama je islo barem 80 pitara.Spustimo se na Kobilju Glavu pa na Kosevo. dajdza njima u inat samo za Zelju navijao...Ne sjecam se nesto posebno rezultata poslije te utakmice, samo mi je Dajdza rek'o "Nikad nemoj biti pitar, oni bi i muda za pare prodali".Ja to nisam uzimao zdravo za gotovo, dok nisam malo porastao, pa poceo citati o ovima o onima, onda prvim dolaskom interneta sam sve saznao o Zelji i skontao da mi pase Zeljina filozofija i Istorija, da je to klub za koji cu javijati.Njatrofejniji i sve ostalo.Na Kosevu sam navijao dva puta, na Grbavici 5.Imao sam srecu da je Rudar igrao Premijer ligu, pa sam i tu navijao tri puta.Ali samo prvi put je bilo u fulu,doslo Manijaka iz Sarajeva,Kljuca,Sanskog Mosta...Kasnije su se igrala zadnja kola, nije bilo nekog interesa, a i jedanput se pobise sa Lesinarima,(bas tad nasli) ne dodjose nikako, pa tako nisam ni ja mogao na tribinu sam stat' hahaha.Uglavnom, sva mi je soba u Zeljinom, Zeljo me svuda prati i da, niti jedan nas klub nema nadimak po kom ga zovu i njegovi ,a i tudji navijaci osim "Zelje" :DD
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#100 Re: Zašto Željo

Post by Charuga »

:thumbup:
Post Reply