Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#51 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by zforumas »

_BataZiv_0809 wrote:
julisiz es grant wrote:Kad već njega spomenu...je li tebi ono neke pare dugovo? :D Oko neke opklade ili tako...
Da, meni i jos par ljudi ali u reinkarnaciji pod Hrletovim nickom. Ako je uopste reinkarnacija jer mi se cini da su se Hrle i Zviz popickarali na nekoj temi, dočim u isto vrijeme su bivstvovali na forumu. :D Bas me zanima kako je to izveo, narocito ako se stalno morao log in log out :lol:

Elem traze ga moji kabasti prijatelji u Pragu. :evil:

Ako citas Hrle, za petama su ti tako da je bolje da mi DONESES PARE!

Evo, ima i pecat :mrgreen:
hrle1976 wrote:Koliko vam para treba htjeo bi vas necim prozvati ali ipak necu? Sad vam mogu dati vama cetvorici bata tomahawk, zforum i mad max po 50.000€ halaliti i nebi osjetio. Samo se vi kurcite.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#52 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by mad_max_ba »

zforumas wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
julisiz es grant wrote:Kad već njega spomenu...je li tebi ono neke pare dugovo? :D Oko neke opklade ili tako...
Da, meni i jos par ljudi ali u reinkarnaciji pod Hrletovim nickom. Ako je uopste reinkarnacija jer mi se cini da su se Hrle i Zviz popickarali na nekoj temi, dočim u isto vrijeme su bivstvovali na forumu. :D Bas me zanima kako je to izveo, narocito ako se stalno morao log in log out :lol:

Elem traze ga moji kabasti prijatelji u Pragu. :evil:

Ako citas Hrle, za petama su ti tako da je bolje da mi DONESES PARE!

Evo, ima i pecat :mrgreen:
hrle1976 wrote:Koliko vam para treba htjeo bi vas necim prozvati ali ipak necu? Sad vam mogu dati vama cetvorici bata tomahawk, zforum i mad max po 50.000€ halaliti i nebi osjetio. Samo se vi kurcite.
zašto ne postoji efikasan sistem
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#53 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by zforumas »

Da je bilo sistema sad bi mi bili tezi za po 50 milja europejaca....a ovako mozemo sisati motku.

Da mi je znati u koje kafane u Njemackoj ide ova suncana, tacno bih joj prisao :oops:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#54 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by Tomahawk11 »

Tačno bi mi sad valjalo 50 k eura :(
Dao bi čovjek, mora da su ga zelenaši pritisli, kocka je zajebana.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#55 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by zforumas »

Tomahawk11 wrote:Tačno bi mi sad valjalo 50 k eura :(
Dao bi čovjek, mora da su ga zelenaši pritisli, kocka je zajebana.
Jos ga banovase duznog a ne krivog :lol:
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#56 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by Seyfo »

Evo ja svoja potrazivanja ustupam onom koji joj pridje.
User avatar
Ludzak
Posts: 5505
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#57 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by Ludzak »

Zašto, zato što ne odgovara državnim vrhovima. Nije im to u cilju.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#58 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by Chmoljo »

suncana_strana wrote:U mojoj blizini prije dva mjeseca bila je velika racija njemacke policije i carine u kojoj je suzbijen organizovani kriminal i rad na crno.
...
zašto te interesuje nepostojanje sistema u Bosni?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#59 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by Tomahawk11 »

Pravo je pitanje zašto nas ne interesuje ta racija njemačke policije i sistem koji je kod njih?
Stvarno, kud ide ovaj svijet, da li to mahala izumire?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#60 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by Chmoljo »

ma živo me interesuje zašto neko ima potrebu pišati po Kandaharu kada je napokon pobjegao iz njega.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#61 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by sheilak »

Chmoljo wrote:
suncana_strana wrote:U mojoj blizini prije dva mjeseca bila je velika racija njemacke policije i carine u kojoj je suzbijen organizovani kriminal i rad na crno.
...
zašto te interesuje nepostojanje sistema u Bosni?
zasto je ne bi interesovalo ako je rodjena tu? (r)
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#62 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by Humljanin »

Chmoljo wrote:
suncana_strana wrote:U mojoj blizini prije dva mjeseca bila je velika racija njemacke policije i carine u kojoj je suzbijen organizovani kriminal i rad na crno.
...
zašto te interesuje nepostojanje sistema u Bosni?
Glupo pitanje. :-)
Pa valjda je očigledno da je iz Bosne?
I kako ti može biti svejedno kakvo je stanje u tvojoj domovini?

Kako ne postavljate to pitanje na bezbroj drugih podforuma gdje se priča o politici i pali nacionalistička spika. Bezbeli vi moderatori i administratori možete vidjeti IP adrese i to da je dobar dio forumaša iz dijaspore.
Licemjerno mi da se nekom predbacuje to što je zabrinut za neke pojave u BH društvu a ne smeta vam kad dijasporići zakuhavaju.
Svaka čast. :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 19535
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#63 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by mk ultra »

Humljanin wrote:
Chmoljo wrote:
suncana_strana wrote:U mojoj blizini prije dva mjeseca bila je velika racija njemacke policije i carine u kojoj je suzbijen organizovani kriminal i rad na crno.
...
zašto te interesuje nepostojanje sistema u Bosni?
Glupo pitanje. :-)
Pa valjda je očigledno da je iz Bosne?
I kako ti može biti svejedno kakvo je stanje u tvojoj domovini?

Kako ne postavljate to pitanje na bezbroj drugih podforuma gdje se priča o politici i pali nacionalistička spika. Bezbeli vi moderatori i administratori možete vidjeti IP adrese i to da je dobar dio forumaša iz dijaspore.
Licemjerno mi da se nekom predbacuje to što je zabrinut za neke pojave u BH društvu a ne smeta vam kad dijasporići zakuhavaju.
Svaka čast. :thumbup:
ako te interesuje dođeš i činiš nešto što bi promijenilo stanje
živjeti što dalje od BiH ili 10 dana u godini, i htjeti promijeniti nešto je glupo i licemjerno
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#64 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by Tomahawk11 »

Valjda treba da te interesuje (ne)postojanje sistema tamo gdje si, gdje obitavaš, ali mi smo poznati po tome, volimo da znamo kako nam je u mahali,a onda i kako je u susjednoj mahali, pa kako je u Zavidovićima, pa šta ima u Manhajmu, a vidi sranja u Sidneju i tako...
Bolan, živiš u nekom Dortmundu i ti se brineš što ne postoji sistem u Bosni?
Ne postoji zato što smo takav soj ljudi, imamo sve preduslove da budemo druga Švicarska, međutim stoljećima se koljemo, onda dok se očisti od korova koji nas vodi, prođu godine i tako tapkamo u mjestu, stagniramo, nazadujemo.
Dijele nas u torove, a mi bi neku ekonomiju, sistem...ne može, do sistema je dug put.
Kažu nema glupih pitanja. Ima suvišnih, ovo je takvo.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#65 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by sheilak »

ako zivis u dortmundu ne znaci da sutra neces u bugojnu travniku sarajevu (r)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#66 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by JThomas »

što bi HAVANA rekao imam problem otekao mi glavić...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by Chmoljo »

tema je bezvezna, uhapsilo probisvjeta u Njemačkoj, koji nema neke veze sa Bosnom, i kojem se u ovdašnjim medijima ne posveti ni tri rečenice, jer i nema potrebe.

jasna je meni i paralela koja se provlači ovdje, ali eto, smiješno je to liječenje kompleksa preko ovakvih tema. otišla si, budi sretna, nisi više u Kandaharu. čemu pljuckanje sa distance, kada je i ljudima koji ovdje žive jasno da ovo nije Njemačka?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#68 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by Humljanin »

Neznam... Po meni je sve to pomalo licemjerno. Svi bi mi (i država i političari i narod) voljeli da narod koji je iselio samo šalje pare a da se ni u šta ne miješaju.
Tu se trebamo odrediti i biti dosljedni.
Ne smeta nam kad se dijasporu poziva na glasanje. Ne smeta nam kad dijaspora dolazi na popisivanje stanovništva. Ne smeta nam što je dijaspora najčešće najviše nacionalno naelektrizirana...
A onda nam smeta kada dijaspora ukazuje na neke probleme u BiH i izražava negodovanje zbog stanja u kojem se BiH nalazi. To nam je odmah "bahaćenje" ili "pišanje" (kako uvaženi administrator reče).

Summa summarum: Meni se čini da je nama baš lijepo u našem "smradu" i ne želimo to mijenjati. Sviđa nam se kada dolaze donacije i šalju se devize. Ne smeta nam nacionalizam (osim ako je tuđi). A svatko tko ukazuje na naše probleme, mane i korumpiranost nam je odmah neprijatelj i "piša po sirotinji".

Ne valja brate...
I opet da upitam jer nisam shvatio: Zašto netko ne bi imao pravo ukazivati na probleme u BH sustavu i zašto taj netko ne bi mogao biti iskreno zabrinut za stanje u kojem se nalazimo?

(p.s. Ja da imam sreću pa da iselim odavde, vjerojatno se ne bi zamarao time, ali ne pada mi na pamet da nekome zabranjujem mu čime će se interesirati)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#69 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by Chmoljo »

Humljanin wrote:
Glupo pitanje. :-)
Pa valjda je očigledno da je iz Bosne?
I kako ti može biti svejedno kakvo je stanje u tvojoj domovini?

Kako ne postavljate to pitanje na bezbroj drugih podforuma gdje se priča o politici i pali nacionalistička spika. Bezbeli vi moderatori i administratori možete vidjeti IP adrese i to da je dobar dio forumaša iz dijaspore.
Licemjerno mi da se nekom predbacuje to što je zabrinut za neke pojave u BH društvu a ne smeta vam kad dijasporići zakuhavaju.
Svaka čast. :thumbup:
ne, nego je glupa tema.

domovina za čiju reprezentaciju ne navijaš. :lol: ne bih ja reko da je njoj stalo do domovine. možda do grunta. ali do domovine i ne baš.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#70 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by triconja »

Humljanin wrote:Neznam... Po meni je sve to pomalo licemjerno. Svi bi mi (i država i političari i narod) voljeli da narod koji je iselio samo šalje pare a da se ni u šta ne miješaju.
Tu se trebamo odrediti i biti dosljedni.
Ne smeta nam kad se dijasporu poziva na glasanje. Ne smeta nam kad dijaspora dolazi na popisivanje stanovništva. Ne smeta nam što je dijaspora najčešće najviše nacionalno naelektrizirana...
A onda nam smeta kada dijaspora ukazuje na neke probleme u BiH i izražava negodovanje zbog stanja u kojem se BiH nalazi. To nam je odmah "bahaćenje" ili "pišanje" (kako uvaženi administrator reče).

Summa summarum: Meni se čini da je nama baš lijepo u našem "smradu" i ne želimo to mijenjati. Sviđa nam se kada dolaze donacije i šalju se devize. Ne smeta nam nacionalizam (osim ako je tuđi). A svatko tko ukazuje na naše probleme, mane i korumpiranost nam je odmah neprijatelj i "piša po sirotinji".

Ne valja brate...
I opet da upitam jer nisam shvatio: Zašto netko ne bi imao pravo ukazivati na probleme u BH sustavu i zašto taj netko ne bi mogao biti iskreno zabrinut za stanje u kojem se nalazimo?

(p.s. Ja da imam sreću pa da iselim odavde, vjerojatno se ne bi zamarao time, ali ne pada mi na pamet da nekome zabranjujem mu čime će se interesirati)
Sta si ti uradio u bosni cime bi se moglo poboljsati stanje?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#71 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by dječak sa šibicama »

Chmoljo wrote:ma živo me interesuje zašto neko ima potrebu pišati po Kandaharu kada je napokon pobjegao iz njega.
Interesantno je da takvo pitanje ne postavljas drugim dijasporcima.
User avatar
mk ultra
Posts: 19535
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#72 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by mk ultra »

Humljanin wrote:
Ne valja brate...
I opet da upitam jer nisam shvatio: Zašto netko ne bi imao pravo ukazivati na probleme u BH sustavu i zašto taj netko ne bi mogao biti iskreno zabrinut za stanje u kojem se nalazimo?

(p.s. Ja da imam sreću pa da iselim odavde, vjerojatno se ne bi zamarao time, ali ne pada mi na pamet da nekome zabranjujem mu čime će se interesirati)
interesuješ li se za probleme u šveckoj :mrgreen:
pola nam dijaspore tamo, prekjucer 100 auta zapalili :shock:
i šta misliš sad ja otvorim temu na švedskom forumu kako je u BiH dobro i nema paljevine vozila u toj mjeri, nema ni ostalih problema bla bla, solim im pamet, a bio u švedskoj jednom 10 dana u štokholmu (jesam stvarno :lol: )

tako i za glasanje na izborima i sve ostalo
a ja i dalje stojim pri tome da dijaspora ne utječe skoro nikako na finansijsko stanje države, jer na kraju država ne vidi ni 5% tog novca
pojedinci možda, država ne.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#73 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by zforumas »

17%
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#74 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by Tomahawk11 »

To i nije baš tačno, vidi država itekako sve ono što dođe izvana.
Meni je više diskutabilna sama priroda pitanja, isto ko da smo juče s drveta.
Zašto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem? Stvarno?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#75 Re: Zasto u Bosni ne postoji ovako efikasan sistem?

Post by Humljanin »

Chmoljo wrote: ne, nego je glupa tema.

domovina za čiju reprezentaciju ne navijaš. :lol: ne bih ja reko da je njoj stalo do domovine. možda do grunta. ali do domovine i ne baš.
Kako znaš za koga navija?? I imaš li neki instrument za mjerenje ljubavi prema domovini? Uostalom i da ne navija za repku ne mora značiti na ne voli domovinu.
Imaš primjer u RH gdje dobar dio ljudi mrzi HNS i reprezentaciju, a to rade her smatraju da je ukazivanje na kriminal i korupciju ustvari domoljublje.

Ovo što si napisao su čista nagađanja i predrasude.
triconja wrote: Sta si ti uradio u bosni cime bi se moglo poboljsati stanje?


To bi mogao i ja tebe isto upitati, i svakoga posebno ovdje. Misliš da će ti netko reći otvoreno?
Evo ja sam učini dosta toga što je bilo u mojoj moći. A opet je to malo kada vidim da se ništa posebno ne mijenja...
Pa ne bježi narod odavde zbog mala jada, majka mu stara..!
Post Reply