Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post Reply
USACalling
Posts: 2
Joined: 07/02/2014 23:44

#1 Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by USACalling »

Danas smo okruzeni vijestima kako je pola Bosne doslovno gorilo od nezadovoljstva.

Ali isto tako, druga polovina (cak i vise od polovine) su bile mirne, sasvim normalan dan..

Govorim o Banja Luci koja ima preko 200 000 ljudi i ako se u duplo manjoj Tuzli skupilo 10 000, kod njih bi moralo bar 20 000 ljudi na ulicama. Mjesta sa hrvatskom vecinom su isto tako danas cutala. Zasto?



Za nauk, odrzala se jesu 2 protesta:

150 ljudi u Banjaluci, kad su skontali da ih niko ne percepira ni 1%, razisli se kuci.
I nesto sitno u Prijedoru.
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#2 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by duminjo »

1. Ne da inat. Hoce da pokazu kako je kod njih sve bajno i da nisu divljaci ko Bosnjaci.
2. Ne smiju.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#3 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by bull21 »

Prije će biti da ne smiju. Sjetite se studenata kada su protestovali da su maltene svi fasovali jer su digli glas. Policijski je to entitet, kahni u pogrešnom smjeru i dobiješ po guzici.
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#4 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by LSD »

Srbi se svakako prave da žive u Hondurasu ako treba, samo ne u BiH.
Naravno da nece protestvovati dok u Federaciji traju protesti, nece da se icim vežu sa Federaciju....a kad se završe ovdje protesti, e onda ce oni zapoceti svoje :lol: :lol:

to je jedna plemenski ustrojena zajednica koja uživa biti u toru ....u prevodu: u svom, na svom, u etnicki cistoj teritoriji gdje mogu do besvjesti srbovati (što je omiljena srpska disciplina)....naime, ovce maximalno sarađuju sa svojim čobanom (Dodikom) dok im ovaj šiša vunu.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#5 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by hAZNADAR »

Ja sam iz Banjaluke i znam jako dobro zasto Srbi ne protestuju.

Zato sto su jednostavno zreliji. Pored svih mana i bremena proslosti, nacionalizma,.... oni su itekako zreliji od nas i nacionalno i politicki.

Imati svoju drzavu i sam se o sebi brinuti je hebeno tezak zadatak,.. pogotovo u vremenu krize i neimastine. Neko ima svijest za to i slogu,.. a neko poput nas - ne. To je jednostavno tako.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by Truba »

nemaju kantona i diktatura
Crni Orao
Posts: 8
Joined: 07/02/2014 21:59

#7 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by Crni Orao »

LSD wrote:Srbi se svakako prave da žive u Hondurasu ako treba, samo ne u BiH.
Naravno da nece protestvovati dok u Federaciji traju protesti, nece da se icim vežu sa Federaciju....a kad se završe ovdje protesti, e onda ce oni zapoceti svoje :lol: :lol:

to je jedna plemenski ustrojena zajednica koja uživa biti u toru ....u prevodu: u svom, na svom, u etnicki cistoj teritoriji gdje mogu do besvjesti srbovati (što je omiljena srpska disciplina)....naime, ovce maximalno sarađuju sa svojim čobanom (Dodikom) dok im ovaj šiša vunu.
Zbog takvih komentara je vjerovatno Honduras i bolja varinjanta nego današnja BiH. Ima dosta etničkih čistih teritorija i u Federaciji, a koje to nisu bile prije rata, ako ćemo gledati u detalje. Ali mislim da to nije tema. Misalim da su tema protesti u BiH i oni su sasvim opravdani i kranje je bilo vrijem aza tako nešto. Problem je što ne postoji jasan cilj tih protesta i što ne postoi organizacija koaj stoji iza njih. I što ne postoji koordinacija između nezadovoljnih struktura u Federaciji i RS-u. Kada se napravi jedna jasna organizaciona struktura sa jasnim ciljevima, i koja će obuhvatati sve dijelove BiH, odnosno oba entiteta, onda če se moći izazvati istinska revolucija i istinske društvene promjene. Ovo je sve za sada, vrlo ograničeno i vrlo nedefinisano.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#8 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by Šveđanin »

Nije bilo 150 već valjda 300. :?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#9 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by Danguba »

ne bih ni ja kada dobro zivim...ha ja
BezDobrogNaslova
Posts: 48
Joined: 08/02/2014 01:35

#10 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by BezDobrogNaslova »

Pokusacu da odgovorim iz perspektive prosjecnog nezaposlenog Srbina sa fakultetskom diplomom.
Situacija u RS je vrlo slicna onoj u Federaciji, sa tom razlikom sto RS ima 1 vladu, Federacija 11, ako se ne varam, plus "zajednicki organi".
I ovde su ljudi nezadovoljni socijalno-ekonomskom situacijom, ne zivi se ni ovde nista bolje.Veliki broj ljudi je imao prilicne simpatije za jucerasnje radnicke demonstracije u Tuzli, sve do momenta kad su se pocele kaciti ratne zastave i spominjati zahtjevi za ukidanje kantona, Federacije i Dejtonskog sporazuma.
Sasvim dovoljan okidac, da se to ovde shvati kao jos jedan od udara na RS, a to je nesto oko cega u RS nema dvojbe kod 99 posto stanovnistva srpske nacionalnosti. RS i Dejtonski sporazum kao garant postojanja RS, su najosjetljivije teme i svaki napad na njih ovde dize rejting SDS-u i SNSD-u, ostale stranke su minorne.
Druga stvar je sto iza protesta nije stao niko, sa jasnim zahtjevom sta i kako dalje. Ja sam, taj i taj, podnesite ostavke idemo na izbore, ja cu da vodim narod i obecavam sve to i to.
Breathless
Posts: 1072
Joined: 02/11/2013 16:05

#11 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by Breathless »

Kakav troler i to gluplji od preglupih tema koje otvara.
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#12 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by House »

Zasto sto su curice , ne smiju od Dodika cokoladicu otvoriti
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#13 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by MMM1977 »

A zašto uopšte učestvovati u ovakvim diskusijama? Novoprijavljeni diskutant sa 2 posta i 2 otvorene teme, obje nacionalistička priča iz očiglednočije kuhinje.
crni_DZo
Posts: 142
Joined: 03/02/2014 15:44

#14 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by crni_DZo »

Ofiran si s tim temama
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#15 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by LSD »

BezDobrogNaslova wrote:Pokusacu da odgovorim iz perspektive prosjecnog nezaposlenog Srbina sa fakultetskom diplomom.
Situacija u RS je vrlo slicna onoj u Federaciji, sa tom razlikom sto RS ima 1 vladu, Federacija 11, ako se ne varam, plus "zajednicki organi".
I ovde su ljudi nezadovoljni socijalno-ekonomskom situacijom, ne zivi se ni ovde nista bolje.Veliki broj ljudi je imao prilicne simpatije za jucerasnje radnicke demonstracije u Tuzli, sve do momenta kad su se pocele kaciti ratne zastave i spominjati zahtjevi za ukidanje kantona, Federacije i Dejtonskog sporazuma.
Sasvim dovoljan okidac, da se to ovde shvati kao jos jedan od udara na RS, a to je nesto oko cega u RS nema dvojbe kod 99 posto stanovnistva srpske nacionalnosti. RS i Dejtonski sporazum kao garant postojanja RS, su najosjetljivije teme i svaki napad na njih ovde dize rejting SDS-u i SNSD-u, ostale stranke su minorne.

Druga stvar je sto iza protesta nije stao niko, sa jasnim zahtjevom sta i kako dalje. Ja sam, taj i taj, podnesite ostavke idemo na izbore, ja cu da vodim narod i obecavam sve to i to.
:lol: :lol: kakvo plemensko razmišljanje...i glad i bijedu i socijalnu nepravdu i opštu pljacku tamošnjih kriminalaca, sve ce to troprstaši nekako podnijeti samo im ne diraj u genocidnu tvorevinu :zid: ....tamo je izgleda opšti konsenzus i jednoumlje oko toga :shock:

Cak i današnji napad na arhivu Kantona Sarajevo tumace kao napad na RS :lol: da nije smiješno, bilo bi žalosno




pri tome, ne mislim na tebe licno ;-)
User avatar
Point.
Posts: 27797
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#16 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by Point. »

Fino je to premijerka Lepa Zeljka Cvijanovic danas rekla kako je Federacija BiH apsolutno nesredjena sredina, dok je RS uredjeno drustvo".. A posto u Sumsoj vlada jednoumlje i medijska doktrina tipa Sjeverna Koreja, nije ni cudo sto tamo zive u bajkama i da su oni uredjeno drustvo i da su bolja polovina BiH (kad ovo cujem obuzme me zelja da se upucam), da su totalitarna demokratija i tako to. A narod, glup kakav jeste, pojede tu pricu i jos dodajmo tu ceznju da dokazu da kao sranje u FBiH nas ne interesuje, mi zivimo u Hondurasu, FBiH je nama daleko, eh onda dolazimo do te price koju i djeca znaju.
neregistrovani
Posts: 49
Joined: 07/02/2014 12:24

#17 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by neregistrovani »

USACalling wrote:Danas smo okruzeni vijestima kako je pola Bosne doslovno gorilo od nezadovoljstva.

Ali isto tako, druga polovina (cak i vise od polovine) su bile mirne, sasvim normalan dan..

Govorim o Banja Luci koja ima preko 200 000 ljudi i ako se u duplo manjoj Tuzli skupilo 10 000, kod njih bi moralo bar 20 000 ljudi na ulicama. Mjesta sa hrvatskom vecinom su isto tako danas cutala. Zasto?



Za nauk, odrzala se jesu 2 protesta:

150 ljudi u Banjaluci, kad su skontali da ih niko ne percepira ni 1%, razisli se kuci.
I nesto sitno u Prijedoru.
Image
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#18 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by Basvod »

Srbi ne protestuju odavno.
Nije vise u modi a i ne postize se nista. Sjasi Kurta da uzjase Murta.
Ovo sto se juce desavalo u Sarajevu je kopija srpskih protesta. Paljevina i lopovluk, s tim da bi Srbi jos usput zapalili par dzamija i zastava.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#19 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by Paranoid »

Basvod wrote:Srbi ne protestuju odavno.
Nije vise u modi a i ne postize se nista. Sjasi Kurta da uzjase Murta.
Ovo sto se juce desavalo u Sarajevu je kopija srpskih protesta. Paljevina i lopovluk, s tim da bi Srbi jos usput zapalili par dzamija i zastava.
Kako će prosvjedovati dijete koje u bližoj ili daljoj familiji ima nekog koga bi u sredjenom društvu odmah zatvorili zbog učešća u zločinu.

PS: To za zastavu i džamije si u pravu jer stoci više smetaju džamije od palate koja troši njihov zaradjeni novac.
User avatar
jeretik
Posts: 55
Joined: 06/10/2010 16:24

#20 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by jeretik »

USACalling wrote:Danas smo okruzeni vijestima kako je pola Bosne doslovno gorilo od nezadovoljstva.

Ali isto tako, druga polovina (cak i vise od polovine) su bile mirne, sasvim normalan dan..

Govorim o Banja Luci koja ima preko 200 000 ljudi i ako se u duplo manjoj Tuzli skupilo 10 000, kod njih bi moralo bar 20 000 ljudi na ulicama. Mjesta sa hrvatskom vecinom su isto tako danas cutala. Zasto?



Za nauk, odrzala se jesu 2 protesta:

150 ljudi u Banjaluci, kad su skontali da ih niko ne percepira ni 1%, razisli se kuci.
I nesto sitno u Prijedoru.
Zato što ti ne znaš kako se piše riječ "protestvovati". Biće i u RS, ljudima je dosta Dodika. Ali, realno, situacija u Federaciji je gora zbog kantona. RS barem ima potencijal da bude normalna.
bob_rock
Posts: 151
Joined: 19/07/2010 14:46

#21 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by bob_rock »

Zasto se u bl neprotestuje? Svako okupljanje ovakvog tipa kao u federaciji i u isto vrijeme bi vodio na pricu o integraciji i drugacijem uredjenju drzave. Buduci da je njihov primaran cilj opstanak rs, nikada ovakvim okupljanjima necete naci poveznicu sa-bl.
armin071
Posts: 5291
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#22 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by armin071 »

Zato sto je u PC-u diktatura. Nema ni D od demokratije. Kad si u S. Koreji vidio da neko nesto protestuje?? Pa Dodo im je donio zakon kojim se ne smije protestovati ispred zgrade vlade i predsjednistva. Samo u Picinom ko psi tu mogu da laju i to ne jako da se ostali miroljubivi narod ne bi uzbudio. Ljudi bukvalno nemaju hljeba da jedu ali i ne pomisljaju na promjene jer ih je Dodo ubjedio da su promjene= ukidanje PC-a. Rahat patnja... Evo i slikovito:
Image
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#23 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by Basvod »

Smijesno. Nema u BiH diktature, izbori su za par mjeseci.
iscrtani čovek
Posts: 343
Joined: 10/03/2013 18:24

#24 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by iscrtani čovek »

Ne znam za RS, u Srbiji se 2000 srušio diktatorski režim, skoro bez žrtava i s nešto paljevina. Od tada svi iole poznatiji likovi u politici su se izređali na vlasti, ali baš svi, i rezultat svih tih nalickanih ,,demokrata'' bio je ustoličena partokratija, zapošljavanje partijaša s kupljenim diplomama, uništena privreda, enormna nezaposlenost, korupcija, pljačkaška privatizacija. Ljudi su shvatili da su svi isti i da ne vredi rušiti, paliti, dobijati pendrekom po leđima, da srušiš Janka koji te pljačka, da bi došao na vlast Marko, koji će te takođe pljačkati.
Temeljne promene sistema su jedino što ima smisla. Uspostavljanje stroge kontrole da se marifetluci vlasti ne ukinu ( jer je to nemoguće) ali da se svedu na najminimalniju moguću meru. Ne vrede personalne promene, već uspostaviti strog sistem nadzora i kontrole vlasti. Nema ,,ovaj je pošten, ovaj neće.'' Nema ga koji neće, kad se pruži prilika i zna da nema sankcija. Vlast je kao droga. Kao lepa žena. 8) Što se više družiš s njom i bliži si joj, sve veće šanse da popustiš i prevariš svoju dobru suprugu kod kuće...
armin071
Posts: 5291
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#25 Re: Zasto Srbi NE PROTESTUJU?

Post by armin071 »

Basvod wrote:Smijesno. Nema u BiH diktature, izbori su za par mjeseci.
:D meeeeeeeeeeeeememmmeeeee
Post Reply