Zasto smo tako slabi u sportu?

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

stranac2
Posts: 677
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#101 Re: Zasto smo tako slabi u sportu?

Post by stranac2 »

Ja kazem , kakvo stanje svijesti kod pojedinaca takav sport. Ne moze drzava vaspitavati i odgajati djecu u sportskom smislu. Za pojedine sportove (pojedinacne sportove pogotovo) trebaju minimalna ulaganja pojedinca ili ti familje da bi se napravili pocetni uspjesi.
Veliki postotak ruralnog stanovnista (totalno nesvjesnog sto se tice sporta) , nedovoljna svijest da je za svaki pa i sportski uspjeh potreban dugotrajan, disciplinovan i mukotrpan rad (a toga kod nas nema ni u kojoj sveri zivota).
I tako dalje i tako blize. Zivio sam u par sistema i to mi je stvar koja mi najvise upada u oci , mi bi sve htjeli al nismo spremni nista da ulozimo.
Djete sa mangupskim ponasanjem i cigaromu ustima u 16-oj godini kod nas je normala a momcic koji u tim godinama na svoju ruku protrci par kilometara kroz selo/ulicu/grad je raritet.
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#102 Re: Zasto smo tako slabi u sportu?

Post by piupiu »

Sad cu ja upasti ovdje kao s kruske - ali moj odgovor je zato sto nemamo 'team spirit'.
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#103 Re: Zasto smo tako slabi u sportu?

Post by limeni »

nismo mi tako slabi, mozda su nasa ocekivanja previse velika za jednu malu, nesredjenu drzavu gdje niko ne ulaze u sport. i taj mit o "rasadniku talenata" je glupost, mozda smo to nekada i bili ali sada vise nismo.
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#104 Re: Zasto smo tako slabi u sportu?

Post by Šef »

Nedostatak sportske kulture, loš rad sa djecom od malih nogu, mentalitet, i u velikoj mjeri način ishrane.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#105 Re: Zasto smo tako slabi u sportu?

Post by vryzas »

kakavdanakneiskustvu wrote:evo zadnji primjer košarkaša preldžića,s njime bi bili koliko-toliko ravnopravni ostalim ekipama u prvoj fazi EP,ovako je pitanje možemo li doći do pobjede

mislis da je preldzic ta "klasa"?

Momak je dobar igrac ali...

Govorimo o igracu koji ima prosjek ispod 15 poena kako u "domacem" prvenstvu, tako i u evropskim takmicenjima...
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#106 Re: Zasto smo tako slabi u sportu?

Post by Mr. Brightside »

vryzas wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:evo zadnji primjer košarkaša preldžića,s njime bi bili koliko-toliko ravnopravni ostalim ekipama u prvoj fazi EP,ovako je pitanje možemo li doći do pobjede

mislis da je preldzic ta "klasa"?

Momak je dobar igrac ali...

Govorimo o igracu koji ima prosjek ispod 15 poena kako u "domacem" prvenstvu, tako i u evropskim takmicenjima...
realno on nije bolji od Đedovica, samo je imao malo laksi put to Fenera tj. Eurolige :)
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#107 Re: Zasto smo tako slabi u sportu?

Post by naja22 »

Koliko znam u borilackim sportovima smo zakon.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#108 Re: Zasto smo tako slabi u sportu?

Post by cyprus »

naja22 wrote:Koliko znam u borilackim sportovima smo zakon.
Jesmo, sa okruglih 0 medalja na Olimpijadi :oops:
Post Reply