Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

"ledi" li vam browser kad otvorite SAX

DA
37
56%
NE
29
44%
 
Total votes: 66

User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3345
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#26 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by Dupli_skalp »

TAFKAP wrote:
eyesburn wrote:
Kllikker wrote:i ja sam na chromu i redovno mi zaledi čim uđem u neku rubriku sa fotografijama. štopanje traje cca. 20 sekundi
isto. ali kraće traje kod mene, možda nekih 5sec.
ibid, nekih 5 sekundi browser (firefox 7.0.1) nestane sa win-taskbara, onda se ponovo pojavi i sve fercera normalno... Mmoze biti da je neki addon :?
kod mene sigurno nije do addona jer imam samo jedan - adblock. a s njim do prije godinu nije štopalo.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#27 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by hakazvaka »

Nikad nista...
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#28 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by Zvek »

Na Operi ne stopa, na ff redovno.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#29 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by karanana »

e ba, ili napravite onu knok.ba reklamu kako treba ili je nosite. cim mi ona izadje pocne skakutati ko luda i ne mogu mrdnuti nigdje sa glavne stranice. moram potpuno izaci iz firefoxa.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#30 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by roki »

Trebalo je prvo ispitati anketom koliko su posjetioci Sa-x-a informatički pismeni,odnosno koliko su napredni u osnovnom odrzavanju sistema,čiscenju istorije i cookia,defragmentiraju li kad disk i ciste li registy.Kod mene Sa-x ama bas nikad ne stopa osim kad Mevlid puca po Sarajevu itsl.
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#31 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by just principe »

karanana wrote:e ba, ili napravite onu knok.ba reklamu kako treba ili je nosite. cim mi ona izadje pocne skakutati ko luda i ne mogu mrdnuti nigdje sa glavne stranice. moram potpuno izaci iz firefoxa.

rjesenje za tvoj problem

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... lock-plus/
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#32 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by Teufik »

Zadnjih dana ne stopa ali bilo je u protekla 2 mjeseca.Srusi mi Operu (padne na taskbar) na jedno 5-10 sekundi i onda je vrati na normalu.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#33 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by roki »

Teufik wrote:Zadnjih dana ne stopa ali bilo je u protekla 2 mjeseca.Srusi mi Operu (padne na taskbar) na jedno 5-10 sekundi i onda je vrati na normalu.
Vjerovatno je do tebe.Kod mene se na Operi nikad nije srusio a ni na Firefoxu.Sa bilo kojojm verzijom windowsa kao i browsera nije bilo problema.
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#34 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by Teufik »

roki wrote:
Teufik wrote: Vjerovatno je do tebe.Kod mene se na Operi nikad nije srusio a ni na Firefoxu.Sa bilo kojojm verzijom windowsa kao i browsera nije bilo problema.
Sumnjam al nije iskljuceno.Par jarana mi se pozalilo na istu stvar.
I citajuci komentare clanaka na glavnoj stranici vidim da dosta raje ima isti problem
User avatar
tesla
Posts: 78
Joined: 13/07/2009 23:32
Location: Pale Blue Dot

#35 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by tesla »

roki wrote:Trebalo je prvo ispitati anketom koliko su posjetioci Sa-x-a informatički pismeni,odnosno koliko su napredni u osnovnom odrzavanju sistema,čiscenju istorije i cookia,defragmentiraju li kad disk i ciste li registy.Kod mene Sa-x ama bas nikad ne stopa osim kad Mevlid puca po Sarajevu itsl.
Rijetko ko ima potrebu defragmentirati disk danas.

I ja imam isti problem. Pri prvom ulasku (tokom jedne sesije) na naslovnicu, citava povrsina zaledi na nekoliko sekundi. Da je do moje informaticke (ne)pismenosti, to se ne bi desavalo iskljucivo na Sarajevo-x-u.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#36 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by dr.gog »

A zašto ne upitate administratore @admin-x i @administrator, tj. ljude čiji je portal? Teško da vam neko drugi može smisleno odgovoriti jer forum veze s portalom nema u suštini..

btw. Meni sax ne pravi probleme nikada osim ako je velika "navala" (top dešavanja, incidenti). Inače sam primjetio da je zadnja Mozilla jako nestabilna, posebno na stranicama bogatim flashom i prilikom učitavanja FB stranica.
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#37 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by Platformas »

Hashishar wrote:
mentalist wrote:Ima dosta reklama pa optereti proc, barem kod mene. Konfa stara ko tito :mrgreen:
Instaliraj sebi druže ovaj dodatak - http://adblockplus.org/en/


Ja imam problem kad otvoram stranice foruma na kojima ima puno yt linkova, ali to je do računara jer ga forsira onaj "plugin-container.exe".

I mene zeza "plugin container", racunar mi bas i nije bogat RAM memorijom tako da mi pocne kociti.
Ima li nacin da ga iskljucim, a kad zelim da gledam youtube i sl ukljucim.
Znam sa CTRL+ALT+DEL ali tad je vec kasno jer se pokrenuo, kako ga unaprijed onesposobiti ?
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#38 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by just principe »

dr.gog wrote:A zašto ne upitate administratore @admin-x i @administrator, tj. ljude čiji je portal? Teško da vam neko drugi može smisleno odgovoriti jer forum veze s portalom nema u suštini..

btw. Meni sax ne pravi probleme nikada osim ako je velika "navala" (top dešavanja, incidenti). Inače sam primjetio da je zadnja Mozilla jako nestabilna, posebno na stranicama bogatim flashom i prilikom učitavanja FB stranica.
ja sam otvorio themu i usput sam postavio pitanje i nadleznima, ali naravno odgovora nema :D
IMME
Posts: 2900
Joined: 19/05/2007 12:23

#39 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by IMME »

Jos bez savjeta kao moguceg rjesenja mog problema, pomenutog na prvoj strani :?

I dalje mi je vijest prekrivena slikama (svaka, popracena sa vise od jedne slike). U medjuvremenu, jedina promjena je da je nestalo onih ikonica lupe sa + znakom, nemam pojma kako.
Sta sam jos zapazila, kao pa redovan problem (napominjem, samo na sa-x), je to da, dok sam duze na istoj temi (na forumu, pri iscitavanju), stranica odjednom "nestane", skroz. Izbaci. Toliko puta mi se desilo isto, da sam vec u dva zadnja navrata tacno osjetila momenat kad cu biti prekinuta; a bez ikakvih mogucih pokazatelja, cisto instinktivno :shock:
Redovno brisem baje i ostalo.
User avatar
admin-x
Forum administrator
Posts: 201
Joined: 15/03/2004 16:51

#40 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by admin-x »

IMME wrote:Jos bez savjeta kao moguceg rjesenja mog problema, pomenutog na prvoj strani :?

I dalje mi je vijest prekrivena slikama (svaka, popracena sa vise od jedne slike). U medjuvremenu, jedina promjena je da je nestalo onih ikonica lupe sa + znakom, nemam pojma kako.
Sta sam jos zapazila, kao pa redovan problem (napominjem, samo na sa-x), je to da, dok sam duze na istoj temi (na forumu, pri iscitavanju), stranica odjednom "nestane", skroz. Izbaci. Toliko puta mi se desilo isto, da sam vec u dva zadnja navrata tacno osjetila momenat kad cu biti prekinuta; a bez ikakvih mogucih pokazatelja, cisto instinktivno :shock:
Redovno brisem baje i ostalo.
postovana, koji browser koristite, pretpostavljamo da se radi o Internet Exploreru 7. Mozete li ga upgradeovati na noviju verziju, konkretno 9.0? a mi cemo pokusati otkloniti problem...

hvala na razumijevanju
IMME
Posts: 2900
Joined: 19/05/2007 12:23

#41 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by IMME »

:)

Zahvaljujem na brzom odgovoru, postovani admin-x.
Naravno, i na preporuci. Da, na IE7 sam. Za upgrade 9.0 cu trebati zrtvicu, al to vec ne bi trebalo biti problem. Bitno je da se zna sta mi je ciniti; veliki pozdrav tebi i, hvala jos jednom :)


:sax:
CoCoJamBo
Posts: 163
Joined: 05/05/2011 03:29

#42 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by CoCoJamBo »

Ledio mi kad sam koristio Vistu (Chrome) od Brata Laptop , a na mojoj Sedmici ne stopa nikad !

Ja mislim da je do Viste :P :D
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#43 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by Nermin_BH »

Meni laptop uvjek zaledi 20 sekundi kad otvorim sarajevo-x. Do konfiguracije nije 4gb ram, core2duo.
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#44 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by HaHaHa2 »

de vise napravite :x

Image
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#45 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by DoradO »

HaHaHa2 wrote:de vise napravite :x

Image
svaki put kad tek otvorim chrome i meni se ovo pojavi :-) a ne mijenja mi se browser zbog klix.a :x
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#46 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by HaHaHa2 »

u toku dana 13886756317 puta se pojavi
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#47 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by Tahta »

HaHaHa2 wrote:de vise napravite :x

Image
To su vjerovatno hakerski napadi pa isključe server da nebi došlo do havarije :D
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#48 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by hakazvaka »

Workin' on it :run:
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#49 Re: Zasto sarajevo-x stopa, steka :roll:

Post by mentalist »

DoradO wrote:
HaHaHa2 wrote:de vise napravite :x

Image
svaki put kad tek otvorim chrome i meni se ovo pojavi :-) a ne mijenja mi se browser zbog klix.a :x

I na FF je isto
Post Reply