Zasto Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
rookfash
Posts: 555
Joined: 29/04/2012 00:18

#101 Re: Zasto Sarajevo

Post by rookfash »

dzeno123 wrote:Ne znam, nekako rijec "navijati" mi ne odgovara, to je ljubav vise, ljubav kao prema clanu porodice, svojoj domovini, kuci u kojoj si odrastao. Taj osjecaj kada ulazim na stadion, to ja rijecima ne mogu nikome objasniti, ne bitno igra li se protiv Radnika ili Levskog...Hvala ti sto postojis...
:thumbup:
User avatar
ferrante071
Posts: 135
Joined: 06/05/2012 12:21
Location: Havana Cuba

#102 Re: Zasto Sarajevo

Post by ferrante071 »

Znaci, Mi smo Pitari!
Dedo rahmetli navijac FK Sarajeva.
Otac navijac FK Sarajeva i KK Bosne.
Mahala Bordo Bijela, osim par izroda ali zbog njih je sve to bilo puno zanimljivije :D
Prva tekma, dedo rahmetli me odveo na Kosevo igrali smo sa Crvenom Zvezdom 80 i neka godina :-D Nikada necu zaboraviti tu tekmu Sarajevo je pobijedilo Zvezdu deduka rahmetli i ja na zapadu... Stare stolice, staklena vuna, ja u tankom sorcu :cry: dva dana nakon tekme mi je bridila "pozadina" od one staklene vune!
medvjed23 wrote:
EDIT: a protiv Bešiktaša sam bio na Sjeveru i pjevao: na na na na na na, grmi sa Sjevera, o o o o o o, volim te Sarajvo... ili tako nešto :D
Ova pjesma se nekada znala na Kosevu pjevati pa skoro citavo poluvrijeme bez prestanka :D
Steta sto se vec duze vrijeme ne pjeva. Iskreno ne znam zasto ali nejse neko novo vrijeme je doslo.
User avatar
Impavidus
Posts: 1594
Joined: 28/01/2010 18:15

#103 Re: Zasto Sarajevo

Post by Impavidus »

Pjevala se protiv Levskog par minuta... :)
User avatar
ZV Keli
Posts: 517
Joined: 17/08/2012 18:28
Location: Nikad Jugoslavija!

#104 Re: Zasto Sarajevo

Post by ZV Keli »

Prva utakmica mi je bila 1997.godine kada je moja komsinica tada hodala sa jednim fudbalerom FK Sarajevo(danas su hvala Bogu sretno vjencani)i povela me na utakmicu,ja tada balavko nisam ni znao sta je sve to ali sam znao da mi se svidja i da cu tu ostati do dana danasnjeg.Sjecam se tih godina kroz maglu grad tek poceo da popisuje stetu i polako je sanira,narod pun entuzijazma nakon 4 godine ruleta izmedju zivota i smrti.Stari mi je Nislija i navijao je tada za Zvezdu ali dajdza mu je kucni prijatelj sa nekadasnjim direktorom FK Sarajeva i tako je malo po malo poceo navijati za Sarajevo i sreca pa ga izvukose na vrijeme :D Stara iz porodice u kojoj se navija za FK Buducnost jer su iz Podgorice ali joj Sarajevo drago bilo radi starog.Sjecam se prvog dresa i dan danas ga cuvam,karte isto tako cuvam od te godine do danas,punih 15 godina...Pa onda mahala cijela bordo bijela :D naravno svaka mahala ima svog jadnicka tako i mi,nas haver za Zelju navijao ali sta reci danas ga vidim nekada na Kosevu,kako sazrijevamo jer smo jos dosta mladi pa mu iz dupet u glavu dolazi :lol: Prvi razred i uciteljica pregleda sveske i slicno a meni na prvoj stranici amaterski nacrtan grb Sarajeva,naravno odmah se zovu roditelji da vidi u cemu je deformacija haha,e moja draga uciteljice samo da znate cime vam se ucenik bavi vikendom.To je to da ne smaram ali Sarajevo je jedina bolest kojoj lijeka nema i nadamo se da ga i nece naci.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#105 Re: Zasto Sarajevo

Post by tataćusak »

Izgleda da nas dosta ovdje ima kojima su prve tekme bile one poslije rata. Ne sjećam se kad je moja prva bila, je li to bila 95,96 ili 97 ko će mu ga znati. Ja bio u osnovnoj a sad imam tri banke pa možda da je bila 96 godina. Od tih prvih utakmica najviše mi je ostala u sjećanju ona kad nam je neko na sjever bacio suzavac. Rat tek završio pola raje nije ni znalo šta ga je snašlo, sjećam se Džineta kako galami da raja ne trlja oči. Svi u suzama :lol: . Raja skakala sa sjevera.
A moja navijačka istorija je malo čudna. Stari rahmetli se ježio od sporta, niko u familiji pravi bolesnik ali 8-) .
Mogu se pohvaliti da sam bio na 99% Europskih utakmica na Hasetu. Gostovanja nikad nisam volio i nikad nisam ni išao. Na domaće tekme idem kad stignem, nisam najredovniji ali eto... Otkako imam sina idem malo ćešće ;-) .
Još nosim na tekme sarajeva dres koji sam kupio možda 99-2000 sav izgorio od baklji, malo stomak zateže , ali meni najdraži.
User avatar
ZV Keli
Posts: 517
Joined: 17/08/2012 18:28
Location: Nikad Jugoslavija!

#106 Re: Zasto Sarajevo

Post by ZV Keli »

tataćusak wrote:Izgleda da nas dosta ovdje ima kojima su prve tekme bile one poslije rata. Ne sjećam se kad je moja prva bila, je li to bila 95,96 ili 97 ko će mu ga znati. Ja bio u osnovnoj a sad imam tri banke pa možda da je bila 96 godina. Od tih prvih utakmica najviše mi je ostala u sjećanju ona kad nam je neko na sjever bacio suzavac. Rat tek završio pola raje nije ni znalo šta ga je snašlo, sjećam se Džineta kako galami da raja ne trlja oči. Svi u suzama :lol: . Raja skakala sa sjevera.
A moja navijačka istorija je malo čudna. Stari rahmetli se ježio od sporta, niko u familiji pravi bolesnik ali 8-) .
Mogu se pohvaliti da sam bio na 99% Europskih utakmica na Hasetu. Gostovanja nikad nisam volio i nikad nisam ni išao. Na domaće tekme idem kad stignem, nisam najredovniji ali eto... Otkako imam sina idem malo ćešće ;-) .
Još nosim na tekme sarajeva dres koji sam kupio možda 99-2000 sav izgorio od baklji, malo stomak zateže , ali meni najdraži.
Meni sutra ravno 20 godina pa ti vidi :D Kada se sjetim kako je bilo prije 15 godina i usporedim sa ovim sada mogu da kazem kakav smo mi iskorak naprijed uradili,koliko smo napredovali iako smo stagnirali do prije koju godinu ali duh raje i FK Sarajevo ni zamro u ratu pa nece ni sada.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#107 Re: Zasto Sarajevo

Post by Zatamnjena stakla »

Naravno da neće 8-)
bordo_fan
Posts: 88
Joined: 07/08/2011 19:13
Location: x transverzala

#108 Re: Zasto Sarajevo

Post by bordo_fan »

Sve je počelo 1980-e godine, kada sam kao trogodišnji dječak otišao na prvu utakmicu Sarajeva.
Pogađate, otac je zaslužan za moj navijački put. Sredinom '80-ih, Sarajevo je bilo na vrhuncu.
Klub koji je tada imao sjajnu generaciju igrača, za mene, simpatičnog dječaka obojenog u bordo boju,
sa bordo zastavicom i bordo dresom sa brojem 8, onako posmatrajući sa zapadne tribine, često puta sam
pomislio, Mi smo najbolji na Svijetu! Ovo je moj klub i ja sam ponosan što volim ovaj klub.
Ne znam, možda sam malo tvrdoglav, ali i dan danas ne mogu prihvatiti da je tamo neki klub bolji od mog Sarajeva.
Statistički naravno. Dok su drugi napredovali mi smo nazadovali. A bili smo bolji od Barce.
U tih nekoliko generacija do rata, mogu izdvojiti par igrača koje sam posebno gotivio: legendarni Pape, Paja,
Vukičević, Jakovljević, Kapetanović, Musemić, i naravno golman čijim sam se paradama divio, Lugušić.
...
Odmah nakon rata, u martu '96-e, otišao sam na svoje prvo gostovanje u Jablanicu.
Bilo je to ujedno i prvo gostovanje Hz nakon pauze od 4 god. Zanimljivo je recimo da smo putovali dva dana
do Jablanice, obzirom da je u toku bila reintegracija teritorije. ( Srbi na Ilidzi)
Tako da smo nas 17, prošli kroz ratni tunel ( Dobrinja-Butmir) pa na Igman. U Pazariću smo prespavali u
vojnoj kasarni, pa tek sutradan (na dan tekme) vozom do Jablanice.
Nakon tekme (1:1) popili smo po piće na Bracin (Vrbanjuša) račun, i nazad sa igračima u autobusu...Avantura!
...
Na Sjeveru sam bio sve do 2003, nakon što sam promjenio život iz temelja, uozbiljio se je l'...prešao sam
na Istok. Još uvijek sam tamo, odradim nekoliko gostovanja u toku sezone.
Uglavnom, ne mogu zamisliti život bez FK Sarajevo. Ponavljam, za mene najveći klub na zemaljskoj kugli.
Podržavam rad Uprave i nadam se i vjerujem u ovu ekipu ljudi, da možemo svi zajedno vratiti stari sjaj klubu
kojeg neograničeno volimo. Rad, red i disciplina!!!

F.K.SARAJEVO
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#109 Re: Zasto Sarajevo

Post by Butmiran »

Da se i ova tema malo aktivira, vidio sam da su neki obećali i svoje priče pa nisu napisali. :D

Kompletna uža familija i s mamine i s babine strane navija za Sarajevo, prve komšije sve mrtvi Pitari tako da tu faktički i nije bilo mogućnosti biranja, hvala Bogu. :D Dedo i dan danas organski ne može Manchester da podnese zbog ispadanja od njih. :D
Ne sjećam se svoje prve tekme, 94. sam godište a stari me možda nekad 97.-98. prvi put poveo na tekmu, ne sjeća se ni on koja je bila i od tada je sve počelo. Jedina koje se ja sjećam iz 90-tih je protiv Veleža(ako se dobro sjećam), 5:1 ili 5:2 bilo za nas, znam da smo zakasnili stari i ja na početak i fulili dva gola, nešto su pravo rano dva pala. Uglavnom nekad u drugoj polovini 90-tih je to sve počelo, i danas svi u porodici prate, navijaju ali mislim da sam dosad ubjedljivo "najbolesniji" po tom pitanju. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#110 Re: Zasto Sarajevo

Post by Logovan »

Butmiran wrote:Da se i ova tema malo aktivira, vidio sam da su neki obećali i svoje priče pa nisu napisali. :D

Kompletna uža familija i s mamine i s babine strane navija za Sarajevo, prve komšije sve mrtvi Pitari tako da tu faktički i nije bilo mogućnosti biranja, hvala Bogu. :D Dedo i dan danas organski ne može Manchester da podnese zbog ispadanja od njih. :D
Ne sjećam se svoje prve tekme, 94. sam godište a stari me možda nekad 97.-98. prvi put poveo na tekmu, ne sjeća se ni on koja je bila i od tada je sve počelo. Jedina koje se ja sjećam iz 90-tih je protiv Veleža(ako se dobro sjećam), 5:1 ili 5:2 bilo za nas, znam da smo zakasnili stari i ja na početak i fulili dva gola, nešto su pravo rano dva pala. Uglavnom nekad u drugoj polovini 90-tih je to sve počelo, i danas svi u porodici prate, navijaju ali mislim da sam dosad ubjedljivo "najbolesniji" po tom pitanju. :D
Ista situacija i kod mene. :D Počeo pratiti Sarajevo 1997 ili 1998, ne sjećamo se koja je bila utakmica. :-) Uvijek će mi biti krivo što sam ovo zaboravio.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#111 Re: Zasto Sarajevo

Post by bjelave »

Ja nisam imao izbora uopste. Porodica pitarska potpuno,otac, stariji brat, dajdze, amidze, cak su i nene pratile. Istina, imam nekih daljih rodzaka koji su odselili na Grbavicu pa su zavedeni i propali.

Odrastao blizu stadiona, cijela mahala je isla na utakmice cak i oni koji nisu navijali za Sarajevo. Kao dijete malo trenirao u pionirima i za vrijeme utakmica skupljao lopte po tartan stazi pred kraj sedamdesetih. Pamtim stari stadion Kosevo, legendarne derbije, vrijeme prije hordi kad su navijaci sjedili na na zapadu, vodja bio Refa, i kad su za vrijeme tuca bacale drvene tribine. Bilo je gadna marisana protiv Hajduka, ne sjecam se godine...85 bio u vojsci i pobjegao da bi dosao na zadnju utakmicu protiv Zvijezde i proslavu titule...

Sve se mijenja i prolazi, najblizi umiru, rodbina se rasula po svijetu a samo Sarajevo, Kosevo i bordo boja uvijek ostaju gdje su i bili. Kad odes na istok, cak i ako te nije bilo 10 godina, zateces iste ljude na istim mjestima s kojima si odrastao davno...Godine prolaze,svijet je puno drugaciji od onoga kojeg znas kao dijete i kad si odrastao. Stari se pomalo, a Sarajevo je sve dublje ispod koze jer je bordo uze jedino za sta se drzis od rodjenja.

Sa Sarajevom u mislima se budis i lijezes na spavanje.
Puno je to vise od navijanja. I briga, i sekiracija i ljubav u isto vrijeme.To je dio tebe, onog sto jesi.
internazionale
Posts: 2203
Joined: 30/12/2009 15:52

#112 Re: Zasto Sarajevo

Post by internazionale »

Logovan wrote:
Butmiran wrote:Da se i ova tema malo aktivira, vidio sam da su neki obećali i svoje priče pa nisu napisali. :D

Kompletna uža familija i s mamine i s babine strane navija za Sarajevo, prve komšije sve mrtvi Pitari tako da tu faktički i nije bilo mogućnosti biranja, hvala Bogu. :D Dedo i dan danas organski ne može Manchester da podnese zbog ispadanja od njih. :D
Ne sjećam se svoje prve tekme, 94. sam godište a stari me možda nekad 97.-98. prvi put poveo na tekmu, ne sjeća se ni on koja je bila i od tada je sve počelo. Jedina koje se ja sjećam iz 90-tih je protiv Veleža(ako se dobro sjećam), 5:1 ili 5:2 bilo za nas, znam da smo zakasnili stari i ja na početak i fulili dva gola, nešto su pravo rano dva pala. Uglavnom nekad u drugoj polovini 90-tih je to sve počelo, i danas svi u porodici prate, navijaju ali mislim da sam dosad ubjedljivo "najbolesniji" po tom pitanju. :D
Ista situacija i kod mene. :D Počeo pratiti Sarajevo 1997 ili 1998, ne sjećamo se koja je bila utakmica. :-) Uvijek će mi biti krivo što sam ovo zaboravio.
Ni ja se ne sjecam svoje prve tekme ali je moj rahmetli stari zapisao

3.9.'78. godine, Sarajevo-Osijek 2:0
Strijelci: Simic 26' i Susic 41'
Gledalaca: 8000.
Treba li i sastave nabrojati?

Mozda i dodati '85 utakmicu na Kosevu protiv C.Zvijezde kad smo postali sampioni...
Prekinutu utakmicu protiv Dinama...
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#113 Re: Zasto Sarajevo

Post by Logovan »

bjelave wrote: Sve se mijenja i prolazi, najblizi umiru, rodbina se rasula po svijetu a samo Sarajevo, Kosevo i bordo boja uvijek ostaju gdje su i bili. Kad odes na istok, cak i ako te nije bilo 10 godina, zateces iste ljude na istim mjestima s kojima si odrastao davno...Godine prolaze,svijet je puno drugaciji od onoga kojeg znas kao dijete i kad si odrastao. Stari se pomalo, a Sarajevo je sve dublje ispod koze jer je bordo uze jedino za sta se drzis od rodjenja.

Sa Sarajevom u mislima se budis i lijezes na spavanje.
Puno je to vise od navijanja. I briga, i sekiracija i ljubav u isto vrijeme.To je dio tebe, onog sto jesi.
Kako dobro rečeno. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
NuraharuN
Posts: 182
Joined: 07/06/2013 00:05

#114 Re: Zasto Sarajevo

Post by NuraharuN »

Moja prica je malo drugacija od vecine ovdje, ali eto, mozda ipak zanimljiva. Rodjen sam u Sarajevu i pripadam toj generaciji kojoj su prve utakmice ugl bile odmah nakon rata, ali to za mene nije bio slucaj jer sam kao dijete otisao iz grada krajem 94e. Oba roditelja i najblizi rodjaci su svi navijali za FKS, ali odrastao sam u zemlji gdje je fudbal bio skoro potpuno nebitan, tako da za to jednostavno nije bilo nekog konteksta. Stari je trudio da sve to malo prati, ali ako mislite da je sada tesko naci prenos, mozete misliti kako je tek bilo prije 15-20 godina sa drugog kraja svijeta.

Prva utakmica na koju sam otisao je bila 99e ili 2000e, mozda cak i prvi put da sam se bio vratio kuci nakon rata. Merlin je nedavno bio objavio album "Sredinom", a u autu na putu prema Kosevu smo slusali "Kremen" na radiju. Bio je derbi protiv Zeljeznicara, ali valjda negdje krajem ljeta, tako da je mozda bio neki super kup ili tako nesto. Siguran sam da ce se mnogi ovdje sjetiti, jer znam da smo ih totalno nadigrali - bilo je mozda 3-0 ili 4-1 za nas. Ipak, iskren da budem, bio sam manje vise neutralan :| Jos sam bio vrlo mlad, mnogi u porodici su me pokusali vrebovati na stranu gubitnika i jednostavno nisam imao neki jaci stav.

To se promijenilo par godina kasnije. Jedan rodjak mi je bio dosta aktivan u hordama, pa me je pozvao na sjever protiv Rapida u tadasnjem kupu UEFA. Trebao sam se naci s njim, ali sam zakasnio na tekmu pa sam ostao sam na tribini. To je bila prva prava utakmicu koju sam odgledao medju navijacima i nikad je necu zaboraviti. Kisa pada, nosimo se sa favoriziranim protivnikom, pored mene izbila nekakva tuca, pjevanje 90 minuta, i na kraju gol Obuce za delirijum :-) Jos slavlje u gradu nakon tekme... sve u svemu jedna od mojih omiljenih uspomena.

Kratko nakon toga sam se uclanio na fksinfo i poceo detaljno da pratim klub. Od tada na ovamo se sjecam svega, i lijepih trenutaka i losih. Vule i Maksa na jesen, dolazak Grujica, Obuca protiv Slavije, Slucajevi X nakon proslave titule kad je nekom liku razvaljeno plavo auto :lol:, Marciano kao heroj pa izdajica, evropske utakmice protiv onih Ribara, pa Genka, Dynama, Bazela, Cluja, Helsingborga... majstorije Turkovica, Husejinovica... sami pocetci BP-a i reforme kluba iznutra, afera virsle, prva clanska karta. Naravno sve ovo sam morao pratiti sa distance, osim kad bi stigao na evropske i poneke ligaske utakmice na Hasetu (Spartak, Helsingborg).

Eto... zbog okolnosti sam poceo i kasnije i drugacije od mnogih, ali uprkos tome mi je ovaj klub obiljezio veliki dio zivota i prinudio mnoge fine uspomene :)
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#115 Re: Zasto Sarajevo

Post by mekaba »

bjelave wrote:Ja nisam imao izbora uopste. Porodica pitarska potpuno,otac, stariji brat, dajdze, amidze, cak su i nene pratile. Istina, imam nekih daljih rodzaka koji su odselili na Grbavicu pa su zavedeni i propali.

Odrastao blizu stadiona, cijela mahala je isla na utakmice cak i oni koji nisu navijali za Sarajevo. Kao dijete malo trenirao u pionirima i za vrijeme utakmica skupljao lopte po tartan stazi pred kraj sedamdesetih. Pamtim stari stadion Kosevo, legendarne derbije, vrijeme prije hordi kad su navijaci sjedili na na zapadu, vodja bio Refa, i kad su za vrijeme tuca bacale drvene tribine. Bilo je gadna marisana protiv Hajduka, ne sjecam se godine...85 bio u vojsci i pobjegao da bi dosao na zadnju utakmicu protiv Zvijezde i proslavu titule...

Sve se mijenja i prolazi, najblizi umiru, rodbina se rasula po svijetu a samo Sarajevo, Kosevo i bordo boja uvijek ostaju gdje su i bili. Kad odes na istok, cak i ako te nije bilo 10 godina, zateces iste ljude na istim mjestima s kojima si odrastao davno...Godine prolaze,svijet je puno drugaciji od onoga kojeg znas kao dijete i kad si odrastao. Stari se pomalo, a Sarajevo je sve dublje ispod koze jer je bordo uze jedino za sta se drzis od rodjenja.

Sa Sarajevom u mislima se budis i lijezes na spavanje.




Puno je to vise od navijanja. I briga, i sekiracija i ljubav u isto vrijeme.To je dio tebe, onog sto jesi.





Ja sam vjerovatno malo stariji pa se malo vishe sjecam :-D Starog Koseva se sjecam jako dobro i centralne tribine gdje su sjedili navijaci FK Sarajevo. Kad kazem navijaci onda mislim na one sa kapama ,salovima i zastavama. ja se sjecam da je vodja navijaca bio Hodza pa onda Cinda. Ulazilo se na stadion na vishe nacina: sa kartom, sa coJekom,sa zastavom (ako imash zastavu gratis ulaz) i preko ograde. Moglo se serbez gledati i sa reflektora. Znalo je biti na 4 reflektora po 500 ljudi a neki su se penjali do vrha gdje imaju daske na koje se moglo leci i s merakom odgledati. Ja sam najvishe volio s coJekom :lol: Jednom sam cak dobio pola somuna sa cevapima od nakog debelog covjeka, valjda da bi izgledali kao babo i sin :lol: Sjecam se i te tuce sa Hajdukovim navijacima. Nije to bila tuca navijaca Sarajeva vec tuca obicnih ljudi iz Sarajeva sa navijacima iz Splita kojih je sigurno nekoliko hiljada. Letile su drvene klupe sa centralne tribine preko zice na stranu gdje su bili ovi Splicani. Tuca zesca u kojoj su Splicani nagrdjeni totalno. Mislim da utakmica nije ni bila pocela . Sjecam se i jedne utakmice Sarajevo-Proleter. Citav dan kisha i snijeg zajedno padali oblaci legli na zemlju a ja i jos trojica bolesnika sa Anexa na tekmu. Na Kosevu 150 gledalaca :-) Mi od onih dasaka sto su sluzile za sjedenje napravili kao krov na tribini nalozili vatru i opalili po kospama. Ne sjecam se rezultata ali je ovo bila sigurno najmanja posjeta u istoriji Sarajeva. Par sedmica kasnije igrao je Zeljo neku utakmicu a vrijeme extremno loshe. Slusam na radiju komentator kaze: Vishe ima igraca i rukovodstva klubova nego gledalaca. Dakle posjeta je bila ispod 100 ljudi. Staro Kosevo legendarno.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#116 Re: Zasto Sarajevo

Post by bjelave »

Mekaba, drago mi je ima neko stariji od mene ovdje :-D
Jeste, ulazilo se na legendarno "Ciko, mogu li s vama"dok si bio djete a poslije na zastavu. Bilo je onih veliki utakmica gdje nisu propustali na zastavu pa se preskakala ograda. Gore na vrhu bodljikava zica a dole ispod krstare drotovi na konjima, u ta doba krajnje laki na pendreku, jos su imali i vucjake. Osim na semaforu za velike tekme raja su se znala ispeti i na krovove prva dva nebodera pored stadiona.
Navijaci, bas kako kazes sa kapama i zastavama nekad su sjedili na u centru zapada, otprilike gdje je dans vip. I jest, Cindra je bio vodja ali se Hodze ne sjecam, valjda sam mladji.
Ova tuca sa Hajdukovim navijacima, bila je pred kraj sedamdesetih i Splice su popili debelu maru. Tuca je pocela prije pocetka utakmice jer su krenuli uci na centralni dio zapada gdje su sjedili nasi navijaci. Niko ni prije a ni poslije to nije pokusao i ne znam sta je budalama bilo u glavi. Nastao je stampedo a dio ljudi je cak zbrisao i na teren. Mislim, mada nisam siguran, da se utakmice nije ni odigrala. Znam, da ih je na izlazu cekala ekipa s Koseva koja nije ni bila na utakmici a tada su izlazi bili gdje je danas istok okrenuti prema parkingu. Kad izadjes sa stadiona islo se je u koloni po jedan jer su bili metane ograde s obe strane tako da je rijetko koji uspio zbrisati.
Na samom stadionu ni prije a ni poslije se ne sjecam vece tuce.

Malo smo zacatali temu ali nije lose malo vremeplova.
JustNorth
Posts: 70
Joined: 01/03/2014 16:44

#117 Re: Zasto Sarajevo

Post by JustNorth »

Moja prva utakmica je prvi derbi na Grbavici posle rata 1:1 dzenan uscuplic izjednacio bio na istoku iako Sam tad IMO 10 god ..Neki Frajer bacio tri dimne medu raju..3km bio ulaz Moro Sam posudit od jarana Nisam mogo dzaba uc kisa padala Navijanje za 10 svih 90min ..najvise se pjevalo Zeljo Zeljo Evo tiga Evo pa sa njega gledaj Sarajevo .
JustNorth
Posts: 70
Joined: 01/03/2014 16:44

#118 Re: Zasto Sarajevo

Post by JustNorth »

Nazalost cjela uza famelija je zeljovska al ja Sam osjetio Samo Sarajevo u srcu Iako je stari vazda pokusavo da me primora da navijam za Zelju nudeci ulaznicu nudeci da me vodi na zeljine utakmice pare ..a vazda kad bi ga pitah da mi da 5marki da se prebacim do koseva (zivio u buljakovu) bilo je nemam para I nebacajumi se pare na takve budalastinje..a ja Sam osto vjeran SARAJEVU I pored nepravdi I razni ucjena i pritisak na naneseni..da naravno Sarajevo pratim non stop a kad Sam u bosni na svaku tekmu idem....
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#119 Re: Zasto Sarajevo

Post by Logovan »

JustNorth wrote:Nazalost cjela uza famelija je zeljovska al ja Sam osjetio Samo Sarajevo u srcu Iako je stari vazda pokusavo da me primora da navijam za Zelju nudeci ulaznicu nudeci da me vodi na zeljine utakmice pare ..a vazda kad bi ga pitah da mi da 5marki da se prebacim do koseva (zivio u buljakovu) bilo je nemam para I nebacajumi se pare na takve budalastinje..a ja Sam osto vjeran SARAJEVU I pored nepravdi I razni ucjena i pritisak na naneseni..da naravno Sarajevo pratim non stop a kad Sam u bosni na svaku tekmu idem....
:thumbup: :thumbup:
JustNorth
Posts: 70
Joined: 01/03/2014 16:44

#120 Re: Zasto Sarajevo

Post by JustNorth »

Majka je ipak svatila koliko Sam tesko podnosio podbacaj sarajeva pa kad Sarajevo izgubi branilabime govoreci stardom da popusti more djete sum na srcu dobit ne do bog ..pa ti brate vidi,,,,Inace mog starog Inace u buljakovu Svi poznaju kao velikovski navijaca skretnice
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#121 Re: Zasto Sarajevo

Post by Butmiran »

Obuca, Libero, obećali ste i vi svoje priče. :D
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#122 Re: Zasto Sarajevo

Post by mekaba »

bjelave wrote:Mekaba, drago mi je ima neko stariji od mene ovdje :-D
Jeste, ulazilo se na legendarno "Ciko, mogu li s vama"dok si bio djete a poslije na zastavu. Bilo je onih veliki utakmica gdje nisu propustali na zastavu pa se preskakala ograda. Gore na vrhu bodljikava zica a dole ispod krstare drotovi na konjima, u ta doba krajnje laki na pendreku, jos su imali i vucjake. Osim na semaforu za velike tekme raja su se znala ispeti i na krovove prva dva nebodera pored stadiona.
Navijaci, bas kako kazes sa kapama i zastavama nekad su sjedili na u centru zapada, otprilike gdje je dans vip. I jest, Cindra je bio vodja ali se Hodze ne sjecam, valjda sam mladji.
Ova tuca sa Hajdukovim navijacima, bila je pred kraj sedamdesetih i Splice su popili debelu maru. Tuca je pocela prije pocetka utakmice jer su krenuli uci na centralni dio zapada gdje su sjedili nasi navijaci. Niko ni prije a ni poslije to nije pokusao i ne znam sta je budalama bilo u glavi. Nastao je stampedo a dio ljudi je cak zbrisao i na teren. Mislim, mada nisam siguran, da se utakmice nije ni odigrala. Znam, da ih je na izlazu cekala ekipa s Koseva koja nije ni bila na utakmici a tada su izlazi bili gdje je danas istok okrenuti prema parkingu. Kad izadjes sa stadiona islo se je u koloni po jedan jer su bili metane ograde s obe strane tako da je rijetko koji uspio zbrisati.
Na samom stadionu ni prije a ni poslije se ne sjecam vece tuce.

Malo smo zacatali temu ali nije lose malo vremeplova.
Ma nema veze za temu nece zamjeriti :D Mi nismo imali interneta kao oni danas i nashe price su ostale ne ispricane. Tu tekmu sa Hajdukom sam odgledao citavu. Odigrana je utakmica. Dok je tuca trajala ja sam bio van stadiona sa navijacima koji su cekali da se puste gratis. Navijacima sa zastavama. Moglo se vidjeti sa donjeg ulaza dio tribine gdje je bila duca. Bilo sesira i francuzica poslije kolko hoces po tribinama. Bah bio belaj veliki. Pozdrav
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#123 Re: Zasto Sarajevo

Post by Butmiran »

I te priče čine temu zanimljivijom. Ima na temi "Horde zla" dosta priča pa ne bi bilo loše da i tamo napišete pokoju ako imate.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#124 Re: Zasto Sarajevo

Post by SmokingMan »

Nikada i nisam mogao voliti drugi klub osim Sarajeva...
User avatar
Obuca9
Posts: 9617
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#125 Re: Zasto Sarajevo

Post by Obuca9 »

bjelave wrote:Mekaba, drago mi je ima neko stariji od mene ovdje :-D
Jeste, ulazilo se na legendarno "Ciko, mogu li s vama"dok si bio djete a poslije na zastavu. Bilo je onih veliki utakmica gdje nisu propustali na zastavu pa se preskakala ograda. Gore na vrhu bodljikava zica a dole ispod krstare drotovi na konjima, u ta doba krajnje laki na pendreku, jos su imali i vucjake. Osim na semaforu za velike tekme raja su se znala ispeti i na krovove prva dva nebodera pored stadiona.
Navijaci, bas kako kazes sa kapama i zastavama nekad su sjedili na u centru zapada, otprilike gdje je dans vip. I jest, Cindra je bio vodja ali se Hodze ne sjecam, valjda sam mladji.
Ova tuca sa Hajdukovim navijacima, bila je pred kraj sedamdesetih i Splice su popili debelu maru. Tuca je pocela prije pocetka utakmice jer su krenuli uci na centralni dio zapada gdje su sjedili nasi navijaci. Niko ni prije a ni poslije to nije pokusao i ne znam sta je budalama bilo u glavi. Nastao je stampedo a dio ljudi je cak zbrisao i na teren. Mislim, mada nisam siguran, da se utakmice nije ni odigrala. Znam, da ih je na izlazu cekala ekipa s Koseva koja nije ni bila na utakmici a tada su izlazi bili gdje je danas istok okrenuti prema parkingu. Kad izadjes sa stadiona islo se je u koloni po jedan jer su bili metane ograde s obe strane tako da je rijetko koji uspio zbrisati.
Na samom stadionu ni prije a ni poslije se ne sjecam vece tuce.

Malo smo zacatali temu ali nije lose malo vremeplova.
Da pomognem sa podacima :D

Sezona 1978/79, zadnje kolo sa Hajdukom na Koševu (17.06.1979). Hajduk se sa Dinamom borio za titulu, a Sarajevo sa Zvezdom za treće mjesto i Kup UEFA. Hajduk i Dinamo imali isto bodova, a Sarajevo i Zvezda također. S tim što su Hajduk i Zvezda imali puno bolju gol-razliku, pa je tkao Hajduku trebala pobjeda nad Sarajevom za titulu, a Sarajevu je za Kup UEFA pored pobjede, trebao i kiks Zvezde u utakmici sa OFK Beogradom.

Hajduk pobjedio 2:1 i postao prvak države, a Sarajevo završilo četvrto. Imam kući i slike belaja na tribinama, nekih 6-7 slika, pa eto ako ne zaboravim postaviću :D
Post Reply