Zasto Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9890
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#51 Re: Zasto Sarajevo

Post by bordo gandalf »

Rossi07 wrote:@-LIBERO-, kada cemo ćuti tvoju priću? :D
Priprema duzi post vjerovatno :D
User avatar
Gusztav
Posts: 523
Joined: 10/12/2009 09:04

#52 Re: Zasto Sarajevo

Post by Gusztav »

Rossi07 wrote:@-LIBERO-, kada cemo ćuti tvoju priću? :D
Vala baš
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#53 Re: Zasto Sarajevo

Post by -LIBERO- »

Polako drugar, naravno da ce biti i moja prica. Ja namjerno cekam malo da vidim hoce li ostatak ekipe da se raspise. Posebno me interesuju pojedinci, ali hajde sada ce i oni, valjda :D ;-) :thumbup:
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#54 Re: Zasto Sarajevo

Post by Anestezija »

Jednostavno radi navijaca,iako nisam iz Sa,dolazim na Kosevo desetak godina,znao sam dane provodit po internet kaficima gledajuci stare slike hz,pa na slikama rahmetli Edin,Kemal...i nesto me natjeralo odjednom da pocnem navijat za FCS.Onda dolazi prva utakmica ,Tusanj cini mi se,dolaze tad neki momci jedan se penje na ogradu kasnije ce se ispostaviti da je to Rus legenda,onda vidim Campu ludog lego kod onih kucica :lol: :lol: i malo po malo aktiviram se.Pocinjem skupljat iz novina isjecke sve i lijepit po jednom velikom panou,sta god je izaslo tad o FKS ja sam lijepio po tom panou.I eto ukratko,Sarajevo ima veliku armiju navijaca sirom drzave,i nadam se da ce doci jos ljepsa vremena sto se tice kluba,a navijaci su VRH. :thumbup:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#55 Re: Zasto Sarajevo

Post by -LIBERO- »

@Anestezija , koji je grad u pitanju, kontam da je TK kanton???


Gusztav wrote:
Rossi07 wrote:@-LIBERO-, kada cemo ćuti tvoju priću? :D
Vala baš
Gusztav wrote:
Rossi07 wrote:@-LIBERO-, kada cemo ćuti tvoju priću? :D
Vala baš
Vidi ove dvojice :lol:

Druze rastiman(I) ceka se i tvoja prica ;-), malo je ono u dvije-tri recenice, to se skoro pa i ne pika.
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#56 Re: Zasto Sarajevo

Post by Anestezija »

-LIBERO- wrote:@Anestezija , koji je grad u pitanju, kontam da je TK kanton???
Jeste TK, Lukavac :)
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9890
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#57 Re: Zasto Sarajevo

Post by bordo gandalf »

Ma ja sam onu svoju sramotu iznio nakon toga mi se nije nesto pisalo :D bice bice dok me prođe
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#58 Re: Zasto Sarajevo

Post by -LIBERO- »

Anestezija wrote:
-LIBERO- wrote:@Anestezija , koji je grad u pitanju, kontam da je TK kanton???
Jeste TK, Lukavac :)
Ma TK je uvijek bio jako nase uporiste. Pozdrav za bracu iz tog kantona. ;-)

Sjecam se jednom, al ne mogu se sjetiti tacno koja je to godina bila( znaci da je dosta davno), mi dolazimo na Tusanj, a tamo ima barem 120-150 nasih iz TK :thumbup: . A i inace braca iz TK su uvijek tu.
rashtiman wrote:Ma ja sam onu svoju sramotu iznio nakon toga mi se nije nesto pisalo :D bice bice dok me prođe
Shvatam te da ti nije lako, ali opusti se, nasi smo. Znas da cemo ti halaliti taj moralni sunovrat i sve to sto se izdesavalo
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#59 Re: Zasto Sarajevo

Post by Quaresma »

Da se i ja oglasim

Zasto navijam za Sarajevo?
Jednostavno sto ga volim, daleko sam od sarajva, iz bihaca sam pa se trudim da svake godine dolazim na utakmice kad se igraju kvalifikacije, pa tako i ove godine ako Bog da

Ja cim cujem himnu sarajeva ja poludim, da mogu odmah bi se pjesce uputio za sarajevo

Sent from my brain using Tapatalk
maroons
Posts: 14
Joined: 03/11/2011 16:03

#60 Re: Zasto Sarajevo

Post by maroons »

Dolazim ko mali, 4-godisnji svabo. Starci mi se sele na Grbu, tek reintegracija tamo. Naravno, stari zeljovac, pocne me voditi na tekme skretnicara. i ne znajuci za vise klubova, i ja sam navijao za malene. Posto smo, iz meni nepoznatih razloga :D se vracali za Njemacku nekoliko puta, dugo je se cekalo do mog prvog derbija. I dodje taj prvi derbi. Ulazimo na sjever i mase bordo navijaca na drugoj strani sjevera. Sve me to nekako pocne privlaciti. Kad su igraci izasli, vec ko mali sam osjetio da ce mi bordo boja oznaciti zivot. Nedugo nakon toga, dobijamo delozaciju, selimo se na Ilidzu. Istovremeno, stari pronalazi posao, nema vremena za tekme, gubi kontrolu nada mnom, a mahala Pitarska sva. :evil:

http://www.youtube.com/watch?v=-SA1J8em ... el&list=UL

Mislim da se o tom derbiju radi.
User avatar
Reglan
Posts: 4834
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#61 Re: Zasto Sarajevo

Post by Reglan »

Kod mene citava familija mrtvi zeljovci.Znaci dajdza sa cvile mrtvi zeljovac prije uz rakiju i meso na grbavicu se islo.Dedo rahmetli isto bio mrtvi zeljovac.Znaci pokusvali svim silama i mene al mene nesto tad fudbal nije privlacio.

I doslo vrijeme tetka da udaje,i uda se za pitara koji me je polahko ali sigurno preveo na bordo boju.Jos u tom periodu dok sam bio mladji,zivio gore na Jezeru(ona 4 velika nebodera) i dok nisam isao na utakmice popnes se gore na krov zgrade i gledas tekmu.Posto je gore pitarska mahala to pred derbi bila prava festa,ja iscjepam one papirice i bacam sa balkona,temperama bojio lice i trcakao oko zgrade iako nisam isao na utakmice.Jos se gore druzio sa starijim,igrao kosarke s njima i ulazio na crno na atletsku pa me odgajali u duhu bordo boje.I tako je sve pocelo... :)

A i dan danas me voli dajdza zajeabvati mada kad kiksaju ne smije da se javi na telefon. :lol:
kotace
Posts: 147
Joined: 01/06/2008 11:33

#62 Re: Zasto Sarajevo

Post by kotace »

Sva uza,i sira familija navija za FKS.Sjecam se djetinstva,bordo trenerke sa bjelim prugama i bordo zvjezdicama sa strane...pa niz ul.Ragiba Dzinde :kravata: @Quaresma,@Anestezija :thumbup: .
theprodigy
Posts: 238
Joined: 16/11/2009 16:28

#63 Re: Zasto Sarajevo

Post by theprodigy »

maroons wrote:Nedugo nakon toga, dobijamo delozaciju, selimo se na Ilidzu. Istovremeno, stari pronalazi posao, nema vremena za tekme, gubi kontrolu nada mnom, a mahala Pitarska sva. :evil:
ilidza cijela bordo bijela :lol: :-D
kotace
Posts: 147
Joined: 01/06/2008 11:33

#64 Re: Zasto Sarajevo

Post by kotace »

theprodigy wrote:
maroons wrote:Nedugo nakon toga, dobijamo delozaciju, selimo se na Ilidzu. Istovremeno, stari pronalazi posao, nema vremena za tekme, gubi kontrolu nada mnom, a mahala Pitarska sva. :evil:
ilidza cijela bordo bijela :lol: :-D
:evil: Vazda bila,i prije rata i poslije,tako joj sudjeno ... :evil:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#65 Re: Zasto Sarajevo

Post by -LIBERO- »

Nevezano sada za Ilidzu, jer to je fakticki dio Sarajeva :D .

Ja sam se uvijek divio ljudima iz drugih gradova koji su fanatici f.k Sarajeva :thumbup:
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#66 Re: Zasto Sarajevo

Post by Opetja033 »

-LIBERO- wrote:Ja sam se uvijek divio ljudima iz drugih gradova koji su fanatici f.k Sarajeva :thumbup:
Kad smo vec kod toga, zna li iko sta je sa onim likom iz Orasja/Odzaka? Mladji momak (tad bio, ima tome 6-7 godina naaajmanje), autobusom dolazio na tekme Sarajeva, nasi mu prvotimci dali dresove? Horde i Pitari ga najeli i napili u restoranu? Sjeca li se iko?
User avatar
ole69
Posts: 762
Joined: 30/01/2012 17:51
Location: Krajina

#67 Re: Zasto Sarajevo

Post by ole69 »

-LIBERO- wrote:Ja sam se uvijek divio ljudima iz drugih gradova koji su fanatici f.k Sarajeva :thumbup:
Posebno meni jel? :D
Silent.Hunter
Posts: 483
Joined: 14/05/2011 10:12
Location: Shitville

#68 Re: Zasto Sarajevo

Post by Silent.Hunter »

Zašto Sarajevo ?
Prije par godina, počeo sam "pratiti" ovu našu ligu( bilo je par utakmica na tv-u )
Kakanj- većina raje voli Želju, pa haj' i ja "lafo" simpatizer tog kluba. Odgledao sam njihovu utakmic( na tv-u naravno) ali jbg nije mi bilo nešto posebno. Eh par sedmica nakon toga, pogledao sam 1. utakmicu FK Sarajeva. Gledam onu boju, stadion, navijače.... i to me je privuklo :D Kasnije sam sve više gledao utakmice Sarajeva da bi prošle godine otišao gledati 1. utakmicu Sarajevo- Zvijezda ( gubili 0:2, al' kasnije nekako pobijedili 3:2 ) Jbg bilo je pohladno al jbo to :D . Sad će i ove evropske, pa sam se dogovorio sa jaranom da idem. Kao što rekoh, većina mojih jarana su štrumfovi ( 2 moja najbolja jarana takodje), pa kad Sarajevo izgubi onda me zaj**avaju po 2-3 dana, kad Željo izgubi i ja njih zjb.... :D
User avatar
johnny_blazze
Posts: 888
Joined: 29/09/2009 00:27

#69 Re: Zasto Sarajevo

Post by johnny_blazze »

ja fkt pojma nemam od kad navijam za sarajevo isto kao da sam se rodio sa ljubavi prema bordo boji :-D sjecam se kao mali plakao sam kada je zubanovic dao go,ali sljedece sto cu ispricati je nesto sto je u mojim ocima od Sarajeva stvorilo nesto puno vise od kluba i fudbala, imao sam jednog komsiju stariji covjek koji je isto navijac fks ono od njegovog postojanja i tako vazda kad se sretnemo mi pricamo o sarajevu to nam je glavna tema bila covjek je stvarno volio klub, 2006 godine taj komsija je umro i dobro se sjecam dzenaza je bila u srijedu na groblju bare i bas taj dan je sarajevo igralo kup utakmicu sa jedinsvom, i potrefilo se tako da je u isto vrijeme dzenaza i utakmica i bas kad smo ga spustali u mezar desava se nesto nevjerovatno Sarajevo postize go....cuje se sa koseva kako se navijaci raduju ono kontam ispracen je golom svog voljenog kluba znaci taj je covjek do zadnjeg dana zivota volio sarajevo i stvarno takva slucajnost da se desi :) od tog dana za mene fks postaje puno vise od kluba
bordo_fan
Posts: 88
Joined: 07/08/2011 19:13
Location: x transverzala

#70 Re: Zasto Sarajevo

Post by bordo_fan »

Opetja033 wrote:
-LIBERO- wrote:Ja sam se uvijek divio ljudima iz drugih gradova koji su fanatici f.k Sarajeva :thumbup:
Kad smo vec kod toga, zna li iko sta je sa onim likom iz Orasja/Odzaka? Mladji momak (tad bio, ima tome 6-7 godina naaajmanje), autobusom dolazio na tekme Sarajeva, nasi mu prvotimci dali dresove? Horde i Pitari ga najeli i napili u restoranu? Sjeca li se iko?
Ako mislimo na istog lika,ovaj je iz Odzaka,momak je fenomen,redovan je bio na utakmicama Sarajeva,kako na
Kosevu,tako i na gostovanju.Bordo stoper.Kazem "bio",jer ne znam fakat gdje se izgubio.
Mozda je tu,samo sa novom frizurom.

Tema je :thumbup:
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#71 Re: Zasto Sarajevo

Post by cico x »

sta je ovo svima starci i amidze navijali za zelju :)

kod mene je malo drugacije,glavni razlog je stari koji kao mlad momak dobio poziv da igra za sarajevo 1965-66,
igrao malo,vise grijao klupu šampionskoj generaciji,tako da sam se naslusao njegovih prica oko te strasne ekipe,igraca,trenera,uprave... i vjerujte da su bili po svemu iznad trenutnih "trendova" !!
prije rata me buraz me vodio na par tekmi na zapad i u skenderiju na bosnu,
divio se danetu kupresaninu,b.bozovicu,vidakovicu,komsija pintol pred rat stade na gol....
u ratu trenirao u sarajevu,sa a.p. do koševa pod granatama i snajperima,ostajao poslije da gledam juniore i prvi tim kako treniraju,divio se janjosu,pokojnom pejaku,kresi,fazlagicu,musemicu,jasenkovicu...jer sam o tim ljudima slusao,a sad ih i vidio sve "izbliza" :)
pa tekma sa unproforom,jaran,stari i ja pjeske do koseva,gore "špica" :) atmosfera,raja,helikopteri,horde zla,pobjeda !
poslije rata opet navijanje,sjever,raja,dimne,baklje,masa ... :)
jednostavno vezan kroz zivot za taj klub i sve jace i jace srcu draze i draze !!

"BITI SRCEM VEZAN U TOME LEŽI SNAGA"
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#72 Re: Zasto Sarajevo

Post by _Reds_ »

1. Kako roditi se od stadiona 100 metara i ne navijati za klub sa tgo stadion.
2. Otac navijač, sada simpatizer Sarajeva.
3. 80 posto uže mahale je navijalo za Sarajevo, i navija.
4. 70 posto šire mahale je navijalo za Sarajevo.
5. Razred u osnovoj većinski navijao za Sarajevo.

I nakon ovih 5 stavki zar je bilo izbora :D :D !

Inace na prvu tekmu me odveo stari mislim da je bila 97dma. Sjecam se da je bilo finale kupa, protiv Zelje i dobili smo cini mi se 2-0. Kasnije stari više nije imao baš vremena da me vodi na utakmice, pa sam sa drugovima iz razreda išao, a sve to djeca bila 10-11 godina. Još ti derbiji iza rata, ono poslije derbija nema tramvaja, pa je trebalo pjeske do Ilidže doći, ali je bilo milina. Skupi se raja i zajedno krenmo, po puna 2-3 tramvaja. Kad se vraćamo malo je bilo jbn, sa košpicarima, ali ne ovim našim, njih se nismo pta plašili, a i mi smo bili velika večina u ovom dijelu Ilidža, Butmir, Kolonija, Hrasnica, ali su štrumfova dosta bila dole iz Hadžića, Mostarskog, Tarčina, i tamo gdje pruga već ide, i to je bila bagra, dodje nas djecu napadnu, ap otmu šalove. Ali je bez obrzira tad bila neka draž, derbiji su se isčekivali i po mjesec dana unaprijed. U osnovnoj školi smo na fizičkom igrali, uvijek Sarajevo - Željo, stim da u strumfici jedva mogli ekipu sastaviti ali jbg :).

Kasnije su dolazili periodi da sam isao na gotovo sve utakmice, pa i na gostujuće, ali i sezone kad sam otisao na 6-7 tekmi plafon.

Utamice koje cu uvijek pamtiti su:

1. Moja prva utakmice, finale kupa protiv Zelje.
2. Finale Play off naredne godine, i nesretni poraz.
3. Sarajevo- Ekranes (mislim da su se tako zvali), moja prva evropska utakmica Sarajeva. To je čak i Eurosport prenosio mislim.
4. Derby kad smo ih dobili 4-1, Škoro ih sam razvalio.
5. Pobjedu na Grbavici nakon cini mi se 23. godine, kad je igra Nouken :D
6. Poraz u derbijun na Kosevu 3-2, a vodili 1-0, i 2-1, nikad mi teze poraz pao nije.
7. Utakmicu protiv Sigme i kišu cijeli dan, onu koreografiju od najlona, kojom smo se malo pokrivali, ali kad smo dali go za 1-1, sve je bilo nevažno, i kiša i sve drugo.
8. Besikatas na Kosevu, gubimo 5-0 pjesma se okri kao da vodimo.
9. Da ga hoce joj nano, i Matkovdan na Grbavici.
10. Sarajevo - Rudar, i proslava titule.

Image
User avatar
medvjed23
Posts: 26689
Joined: 16/07/2010 13:49

#73 Re: Zasto Sarajevo

Post by medvjed23 »

Mislim da se Ekeren zove klub koji nas je izbacio iz tadašnjeg Kupa UEFA... protiv njih je jedan od Ferhatovića dao prejak go... nakon toga sam kupio dres sa njegovim imenom na leđima...
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#74 Re: Zasto Sarajevo

Post by _Reds_ »

medvjed23 wrote:Mislim da se Ekeren zove klub koji nas je izbacio iz tadašnjeg Kupa UEFA... protiv njih je jedan od Ferhatovića dao prejak go... nakon toga sam kupio dres sa njegovim imenom na leđima...
Jeste upravu si, tamo smo izgubili 4-1, a ovdje igrali 0-0 cini mi se.
User avatar
medvjed23
Posts: 26689
Joined: 16/07/2010 13:49

#75 Re: Zasto Sarajevo

Post by medvjed23 »

I ja mislim da je tako bilo :D

Sjećam se i pobjede od 4-1 protiv Želje koju si naveo... znam da je Avdić zabio pravo dobar go glavom... tad smo imali pravo dobru ekipu u kojoj je, ako se dobro sjećam, najzvučnije ime bio Hota ali nismo neki značajniji uspjeh ostvarili...

EDIT: a protiv Bešiktaša sam bio na Sjeveru i pjevao: na na na na na na, grmi sa Sjevera, o o o o o o, volim te Sarajvo... ili tako nešto :D

EDIT :D petarda Rudaru i proslava titule... ulet na teren, branje trave za uspomenu :D , Vječna vatra... eh kad se sjetim... izgleda da se mogu dosta toga sjetiti kad se koncentrišem :D
Last edited by medvjed23 on 02/06/2012 00:58, edited 2 times in total.
Post Reply