Zasto sami sebe ponizavamo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

obuzdan
Posts: 312
Joined: 03/12/2013 14:33

#26 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by obuzdan »

prog321 wrote:
DZONPI wrote:Neznam da li ste primjetili ali mi ljudi porjeklom iz BiH sami sebe ponizavamo u smislu ma kakvi mi ma to samo kod nas ima ma nek nas jebu politicari jeste u svjetu je tako ali nije kod nas.
-------
i nedozvolite nikom da vas ponizava.Znam neki ce rec lako je tebi palamudit otamo neznas ti kako je ovdje ali mislim da bilo gdje na svjetu ako dozvolis da te drugi gazi i sam sebe ubjedis da si niko i nista e onda nema pomoci.Pozdrav.
Pa veoma cesto tebe chitam na drugim temama kako si isto tako negativan.
Kao Juga je bila beton, Danas je u BiH obrazovanje nula, i slicno.

Ja mislim da je kukanje i sadaka'izam dio naseg mentalnog sklopa.
Ljudi su takodje negativni jer misle da tamo negdje ne Zapadu pare rastu na drvetu.
A ovdje moraju za iste te pare raditi. Koja nepravda! :-D

Ne bih volio da dizem tenzije, ali bih bas volio znati koje su to pozitivne stavri u BiH, kad vec o tome pricamo. Jasno da tamo ne arstu pare na drvetu, ali ja tvrdim da nasi ljudi nisu glupi, nisu nesposobni. Nasuprot nasi ljudi su jako mraljivi. Samo im treba dati ono sto zasluzuju a ne na kapaljku.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#27 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by JThomas »

mi smo samo krajnje povodljivi. gdje se radi mi radimo, a gdje se ne radi ne radimo. i sami nećemo napraviti sistem gdje se radi, ali kad dođemo u jedan takav funkcionišemo skroz dobro.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#28 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by prog321 »

obuzdan wrote: Ne bih volio da dizem tenzije, ali bih bas volio znati koje su to pozitivne stavri u BiH, kad vec o tome pricamo. Jasno da tamo ne arstu pare na drvetu, ali ja tvrdim da nasi ljudi nisu glupi, nisu nesposobni. Nasuprot nasi ljudi su jako mraljivi. Samo im treba dati ono sto zasluzuju a ne na kapaljku.

Ja tvrdim sasvim suprotno.
Nasi ljudi su perverzno lijeni i bez trunke morala, i nemaju svjesti o vlastitoj odgovornosti.
Drustvo je onakvo kakav si ti i covjek do tebe. :-D
obuzdan
Posts: 312
Joined: 03/12/2013 14:33

#29 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by obuzdan »

prog321 wrote:
obuzdan wrote: Ne bih volio da dizem tenzije, ali bih bas volio znati koje su to pozitivne stavri u BiH, kad vec o tome pricamo. Jasno da tamo ne arstu pare na drvetu, ali ja tvrdim da nasi ljudi nisu glupi, nisu nesposobni. Nasuprot nasi ljudi su jako mraljivi. Samo im treba dati ono sto zasluzuju a ne na kapaljku.

Ja tvrdim sasvim suprotno.
Nasi ljudi su perverzno lijeni i bez trunke morala, i nemaju svjesti o vlastitoj odgovornosti.
Drustvo je onakvo kakav si ti i covjek do tebe. :-D
Mogu se sloziti s tobom jedino ako u svojoj recenici doda: u uslovima u kojim su sada... i To samo za ovo "perverzno lijeni", moral nema nista s tim...

A ovo dole drustova ja i ostalo, to ti niti mozes niti trebas procijeniti...
Last edited by obuzdan on 08/02/2015 11:58, edited 1 time in total.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#30 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by amiliana »

SDA je najvece zlo
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#31 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by mk ultra »

osnovni problem je to što nemamo nacionalno jedinstvo
kad si zadnji put čuo da neko kaže da je ponosan što je iz BiH

srbija je veća rupa, al to je nevjerovatno koliko drže do srpstva, jedinstva i tradicije... ko nije bio u beogradu, ne zna o čem govorim...

edit:
nismo lijeni
pričao sam sa direktorom jedne firme u SA, kojem se na oglas za fizikanera javio čovjek sa masterom ekonomije... bilo ga sramota da ga primi
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#32 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by amiliana »

Problem je sto mi danas vise cijenjimo tudje nego svoje sve tudje nam je draze nego nase, a drzava nam je takva kakva jeste i ne dozvoljava nam pozitivno da razmisljamo velika nezaposlenost, korupcija mladi ovdje nemaju nikakvu perspektivu lakse je pricati iz inostranstva o svemu kada tamo imas posao i sebe obezbjedis, a ima onih sa zavrsenom skolom ovdje na birou godinama sjede.A to da sve gledamo crno je istina kada bi gledali malo pozitivno mozda bi bolje bilo bez obzira na cijelu situaciju kada kazes sebi da nesto ne mozes to se meni cesto desava uvijek kazem sebi da nesto me mogu, gdje cu ja to i na kraju uvijek uspijem dolazimo iz Bosne pa sebe smatramo manje vaznim, ja mislim da je problem razmisljanje kod naseg naroda sto sve nakako povrsno razmisljaju cast izuzetcima.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#33 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by hAZNADAR »

Elitizam - kratak i jednostavan odgovor.

Ima puno gorih rupa u svijetu, gdje je premija imati vodovod, asfalt, kanalizaciju, struju, bolnice sa opremom koju imas kod nas, WI-FI,.... pa ces opet rijetko, rijetko,.. ili nikako cuti od tih ljudi iz takvih sredina da su zadnja rupa, prkno, najveca vukojebina,......

A cinjenica je da kod nas manje kukaju i kite epitetima ljudi sa sela gdje nema vodovoda, ceste, ljudi iz malih carsija gdje su sanse za posao i visoko obrazovanje ravne nuli. Najvise kuka i proziva urbana elita iz vecih gradova kada nestane vode ili struje na par sati, Iphone slabo fata signal, Starke skuplje nego sto si racunao, konobar neda da jedni kafu pijuckas satima, otisla lamela na dvojci, Arsenal pobijedio u gostima pa guzvas razocarano listic,....


Korijeni toga su dublji,.. cinjenica je da smo raspad YU docekali nespremni i da nas je situacija primorala da trazimo nezavisnost. A za samostalno vodjenje drzave i naciju jos nismo politicki i nacionalno zreli. Ostao je onaj podanicki mentalitet, zavist prema svakome od svojih i nepovjerenje prema svojima - gdje usput receno i nemas osjecaj zajednistva, sadaka mentalitet gdje se neko mora sazaliti prema tebi i dati malo da prezivis, dramatizovanje u cilju dobijanja sadake poput demonstratvnog napustanja zemlje(kao neko ce upaliti alarm zbog toga), prizivanje stranaca da vladaju ili minule diktature koja ce se brinuti o tebi i naci ti posao, kukavicluk gdje ces na kriminal, divljastvo, u po bijela dana ... okrenuti glavu ili pobjeci sretan sto nisi ti ....
Nedostaje jednostavno jedna homogenost i zajednostvo oko istih stvari kakve imaju ostale rupe po svijetu, kao napr nacionalni identitet. kada to imas - onda imas i ponos - i volje da prevazidjes poteskoce, gradis nesto, mislis na sljedece generacije, imas granice do kojih mozes ici, manje mrzis razlike medju svojima, ... i to ce polako vremenom nadoci. Nije nijedna nacija sazrila preko noci i bezbolno.

Trenutno je elitizam najveci razlog kukanja jer mnogi vjerovatno ocekuju da im se nesto omoguci ili stvori a da sami se ne potrude za to.
A zasto sami sebe ponizavamo - zato sto mnogi misle da se time mozda upaliti neki alarm kod ljudi i proraditi savjest, odgovornosti,.. sto je totalno pogresno. Kao sto nijedan sportski tim nece biti bolji ako samo ubijas u pojam kako nema pojma, nema kondicije, nema kvalitete,..
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#34 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by prog321 »

amiliana wrote:SDA je najvece zlo
Vece je zlo kada klinke od 17g pricaju o politici. :-D
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#35 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by amiliana »

prog321 wrote:
amiliana wrote:SDA je najvece zlo
Vece je zlo kada klinke od 17g pricaju o politici. :-D
Ako se vama svidjaju oni na vlasti godinama i onda kazu nas narod ponizava sam sebe kada nam je godinama o propast, a mi i dalje hocemo propast.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#36 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by prog321 »

Evo jedan primjer.

47 miliona Amerikanaca prima socijalnu pomoc u vidu bonova za hranu. Znaci, dobijaju neke uplatnice sa kojim mogu samo kupovati odredjenu hranu. Samo da ne umru od gladi.
Ali ako pitas tog nekog krezubog Amera koja je 'greatest country in the world'.?
Uglas ce reci - USA,. :-D
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#37 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by amiliana »

prog321 wrote:Evo jedan primjer.

47 miliona Amerikanaca prima socijalnu pomoc u vidu bonova za hranu. Znaci, dobijaju neke uplatnice sa kojim mogu samo kupovati odredjenu hranu. Samo da ne umru od gladi.
Ali ako pitas tog nekog krezubog Amera koja je 'greatest country in the world'.?
Uglas ce reci - USA,. :-D
Poredis Ameriku i Bosnu znaci tebi se svidja politika SDA problem je sto kod nas najugrozeniji nemaju socijalnu pomoc otidji malo po manjim mjestima u BIH pogledaj kako sirotinja zivi imas na Hayatu onu emisiju ispuni mi zelju sve ti se samo kaze oni ce osigurati samo svoje za druge ih zaboli

Ojjj tito dragi :-)
User avatar
jao_situacije
Posts: 17948
Joined: 29/03/2014 19:20

#38 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by jao_situacije »

amiliana wrote:
prog321 wrote:
amiliana wrote:SDA je najvece zlo
Vece je zlo kada klinke od 17g pricaju o politici. :-D
Ako se vama svidjaju oni na vlasti godinama i onda kazu nas narod ponizava sam sebe kada nam je godinama o propast, a mi i dalje hocemo propast.
Najbolji je fazon kad pogledaš hronološki ko je imao većinu shvatiš da je ovo glupost neviđena. Ni jedna stranka u BIH od 95. nije participirala 20 godina u vlasti :roll: Čak štaviše naše uređenje praktično onemogućava da samo jedna stranka čini većinu. Ali to je tipični poslovični Bošnjo iz uvodnog posta, o svemu sve zna.. :-) Čuo na tv-u pročit'o na klixu, čuo od matere i oca koji su opet to isto čuli u kafani i frizeraju pijaci i sl. Ne daj Bože pročitati nešto, znati o onome o čemu pričaš, baljezgajmo gluposti daleko ćemo dogurati... :arrow:
User avatar
pojedinac
Posts: 1456
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#39 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by pojedinac »

Kada sam sebe ne volim, kako mogu očekivati da me drugi vole.
Kada sam sebe ne cjenim, kako mogu očekivati da me drugi cjene.

Prvo početi sebe voliti i cijeniti a onda red, rad, disciplina i mnogo, mnogo truda su put ka uspjehu.
Što nas bude više bit će nam lakše, prosperitetnije I ljepše.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#40 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by TDK-90 »

JThomas wrote:mi smo samo krajnje povodljivi. gdje se radi mi radimo, a gdje se ne radi ne radimo. i sami nećemo napraviti sistem gdje se radi, ali kad dođemo u jedan takav funkcionišemo skroz dobro.
Dobre sluge a losi gospodari,isto kao vatra i voda
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#41 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by Danguba »

mislis neznanjem. :?

u pravu si.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#42 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by hAZNADAR »

prog321 wrote: Ja tvrdim sasvim suprotno.
Nasi ljudi su perverzno lijeni i bez trunke morala, i nemaju svjesti o vlastitoj odgovornosti.
Drustvo je onakvo kakav si ti i covjek do tebe. :-D
A zasto je to tako? Genetika nije jer smo bolje funkcionisali po pitanju morala, odgovornosti, marljivosti,.. u proslosti kada su drugi vladali, a savrseno se lako u dijaspori uklopimo u postojece sablone.

Ocigledno je da ne funkcionisemo dobro upravo onda kada imamo sansu da sami odlucujemo o sebi i nezavisnost. Ocigledno je da na to nismo bili spremni - ali se da to popraviti i nauciti ga briga o sebi, svojima, okolisu, buducnosti,... nije samo familija i avlija. kada cvjek kaze nacionalni identite, nacionalna homogenost, zajednostvo,... to mnogima zvuci kao prazna fraza i nesto za ismijavanje, dosooodno.

Mi imamo potencijal da bude bolje i da bude vise savjesti, odgovornosti, ozbiljnosti,.. samo treba postojati dogovor, cilj, sloznost.

A to nije isticanje razlika i mrznja, prezir, omalovazavanje,.. na relaciji selo-grad, dosljo-domaci, Sandzo-Bosanac, Hercegovac-Bosanac, vjernik-sekularan, dijasporac-domaci, konzervativan-liberalan,.... i "sta men ima neka klinka od 17 god pricat".

Uostalom - pogledaj susjede oko nas. Kad ces cuti od siromasnih u Srbiji, Kosovu, Albaniji,... da svoju zemlju zovu najvecom rupom a svoj narod najgorim. Pa cak kod nas u samoj RS, neces vidjeti prozivke o RS ili da nezaposleni teatralno i dramaticno napustaju zemlju u Orasju. Kao Banjalucanin - pouzdano ti tvrdim - da u RS postoji veca ljubav prema entitetu, veca odgovornost i briga o uredjenju, svijest o zajednickoj imovini i briga za buducnost,.... nego sto Bosnjaci imaju prema drzavi. A isti smo mentalitet. Sta to oni imaju a mi ne?
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#43 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by Stoner »

To se zove kultura pesimizma. Duh poražene nacije.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#44 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by amiliana »

jao_situacije wrote: Najbolji je fazon kad pogledaš hronološki ko je imao većinu shvatiš da je ovo glupost neviđena. Ni jedna stranka u BIH od 95. nije participirala 20 godina u vlasti :roll: Čak štaviše naše uređenje praktično onemogućava da samo jedna stranka čini većinu. Ali to je tipični poslovični Bošnjo iz uvodnog posta, o svemu sve zna.. :-) Čuo na tv-u pročit'o na klixu, čuo od matere i oca koji su opet to isto čuli u kafani i frizeraju pijaci i sl. Ne daj Bože pročitati nešto, znati o onome o čemu pričaš, baljezgajmo gluposti daleko ćemo dogurati... :arrow:
Taj sistem zahtjeva koaliciju stranaka tako da postoji vecina kojom se vlada to je visepartijski sistem kod nas da politicke stranke mogu da ostanu dosljedne svojim stavovima, a opet da dobiju koji mandat. Visepartijski sistemi cesto se nalaze u parlamentarnim sistemima imaju vise politickih stranaka koje cesto imaju proporcionalno ucesce u zakonodavstvu.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#45 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by L u c i f e r »

Svako zase travu pase
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#46 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by ioannes »

irac300 wrote:Ne ponižavamo, nego smo realni. Sve to što si napisao kako naša omladina tamo uspijeva je istina, ali ovdje je u pitanju BiH, gdje polupismeni tokmaci vladaju 25 godina, gdje se društvo spustilo na najniže grane, gdje ni u jednoj sferi nema nikakvog napretka...mog'o bih ovako cijeli dan nabrajati. Što znači da smo po prirodi mazohisti, jer kako objasniti da volimo da ga primamo redovno od jednih te istih stranaka, a na svakim izborima tražimo još. Mazohizam!
to je opis trenutnog stanja...
no pitanje je,kakav je tek narod kad mu "polupismeni tokmaci" vladaju?
misljenja sam da ne postoji jednostavno dovoljno znanja i kriticne mase koja bi
se suprotstavila establishmentu...jedan Besim Spahic permanentno o tome prica
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#47 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by insomnia78 »

prog321 wrote:Evo jedan primjer.

47 miliona Amerikanaca prima socijalnu pomoc u vidu bonova za hranu. Znaci, dobijaju neke uplatnice sa kojim mogu samo kupovati odredjenu hranu. Samo da ne umru od gladi.
Ali ako pitas tog nekog krezubog Amera koja je 'greatest country in the world'.?
Uglas ce reci - USA,. :-D
I nece pogrjesiti
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#48 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by hAZNADAR »

Stoner wrote:To se zove kultura pesimizma. Duh poražene nacije.
Bosnjaci jos nisu nacija i mogu biti porazeni samo u drugom kontekstu.

A bili su porazeni i Njemacka, Japan, Italija, .... i mnoge druge koje su izgubile ili rat ili teritorije ili nisu ostvarili sto su htjeli.
Pa svi su dosli sebi za manje od 20 god.

Mi smo jednostavno grupa individualaca i nemamo neke stvari koje bi nas spojile u grupu. Bolje je nego sto je bilo, ali daleko od kako bi trebalo biti.
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#49 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by modem33 »

hAZNADAR wrote:Elitizam - kratak i jednostavan odgovor.

Ima puno gorih rupa u svijetu, gdje je premija imati vodovod, asfalt, kanalizaciju, struju, bolnice sa opremom koju imas kod nas, WI-FI,.... pa ces opet rijetko, rijetko,.. ili nikako cuti od tih ljudi iz takvih sredina da su zadnja rupa, prkno, najveca vukojebina,......

A cinjenica je da kod nas manje kukaju i kite epitetima ljudi sa sela gdje nema vodovoda, ceste, ljudi iz malih carsija gdje su sanse za posao i visoko obrazovanje ravne nuli. Najvise kuka i proziva urbana elita iz vecih gradova kada nestane vode ili struje na par sati, Iphone slabo fata signal, Starke skuplje nego sto si racunao, konobar neda da jedni kafu pijuckas satima, otisla lamela na dvojci, Arsenal pobijedio u gostima pa guzvas razocarano listic,....


Korijeni toga su dublji,.. cinjenica je da smo raspad YU docekali nespremni i da nas je situacija primorala da trazimo nezavisnost. A za samostalno vodjenje drzave i naciju jos nismo politicki i nacionalno zreli. Ostao je onaj podanicki mentalitet, zavist prema svakome od svojih i nepovjerenje prema svojima - gdje usput receno i nemas osjecaj zajednistva, sadaka mentalitet gdje se neko mora sazaliti prema tebi i dati malo da prezivis, dramatizovanje u cilju dobijanja sadake poput demonstratvnog napustanja zemlje(kao neko ce upaliti alarm zbog toga), prizivanje stranaca da vladaju ili minule diktature koja ce se brinuti o tebi i naci ti posao, kukavicluk gdje ces na kriminal, divljastvo, u po bijela dana ... okrenuti glavu ili pobjeci sretan sto nisi ti ....
Nedostaje jednostavno jedna homogenost i zajednostvo oko istih stvari kakve imaju ostale rupe po svijetu, kao napr nacionalni identitet. kada to imas - onda imas i ponos - i volje da prevazidjes poteskoce, gradis nesto, mislis na sljedece generacije, imas granice do kojih mozes ici, manje mrzis razlike medju svojima, ... i to ce polako vremenom nadoci. Nije nijedna nacija sazrila preko noci i bezbolno.

Trenutno je elitizam najveci razlog kukanja jer mnogi vjerovatno ocekuju da im se nesto omoguci ili stvori a da sami se ne potrude za to.
A zasto sami sebe ponizavamo - zato sto mnogi misle da se time mozda upaliti neki alarm kod ljudi i proraditi savjest, odgovornosti,.. sto je totalno pogresno. Kao sto nijedan sportski tim nece biti bolji ako samo ubijas u pojam kako nema pojma, nema kondicije, nema kvalitete,..

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ne kazu dzabe u vicevima da su bosnaci glupi ......
Sve si odlicno napisao ..... i treba dodati da ovdje postoji "SADIZAM" neograniceni ..... i najveca koncetracija je u BIH-a ...
Last edited by modem33 on 08/02/2015 13:28, edited 1 time in total.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#50 Re: Zasto sami sebe ponizavamo

Post by prog321 »

hAZNADAR wrote:
prog321 wrote: Ja tvrdim sasvim suprotno.
Nasi ljudi su perverzno lijeni i bez trunke morala, i nemaju svjesti o vlastitoj odgovornosti.
Drustvo je onakvo kakav si ti i covjek do tebe. :-D
A zasto je to tako? Genetika nije jer smo bolje funkcionisali po pitanju morala, odgovornosti, marljivosti,.. u proslosti kada su drugi vladali, a savrseno se lako u dijaspori uklopimo u postojece sablone.

Ocigledno je da ne funkcionisemo dobro upravo onda kada imamo sansu da sami odlucujemo o sebi i nezavisnost. Ocigledno je da na to nismo bili spremni - ali se da to popraviti i nauciti ga briga o sebi, svojima, okolisu, buducnosti,... nije samo familija i avlija. kada cvjek kaze nacionalni identite, nacionalna homogenost, zajednostvo,... to mnogima zvuci kao prazna fraza i nesto za ismijavanje, dosooodno.

Mi imamo potencijal da bude bolje i da bude vise savjesti, odgovornosti, ozbiljnosti,.. samo treba postojati dogovor, cilj, sloznost.

A to nije isticanje razlika i mrznja, prezir, omalovazavanje,.. na relaciji selo-grad, dosljo-domaci, Sandzo-Bosanac, Hercegovac-Bosanac, vjernik-sekularan, dijasporac-domaci, konzervativan-liberalan,.... i "sta men ima neka klinka od 17 god pricat".

Uostalom - pogledaj susjede oko nas. Kad ces cuti od siromasnih u Srbiji, Kosovu, Albaniji,... da svoju zemlju zovu najvecom rupom a svoj narod najgorim. Pa cak kod nas u samoj RS, neces vidjeti prozivke o RS ili da nezaposleni teatralno i dramaticno napustaju zemlju u Orasju. Kao Banjalucanin - pouzdano ti tvrdim - da u RS postoji veca ljubav prema entitetu, veca odgovornost i briga o uredjenju, svijest o zajednickoj imovini i briga za buducnost,.... nego sto Bosnjaci imaju prema drzavi. A isti smo mentalitet. Sta to oni imaju a mi ne?
Sustina je da kod nas nije toliko lose koliko se na sva zvona urla o tome.
Pa evo, Srbija ekonomski stoji losije od BiH. Ali kod njih nisi vidio da se pale institucije. Niti da se drzava toliko omalozava.
Mnoge zemlje u svijetu stoje losije od BiH, ali kukanje i vapaj za sadakom je najglasniji kod nas. :-D
Post Reply