Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
Ateista
Posts: 46320
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#201 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

Josip wrote:jedan od razloga je i to recimo što možeš sa sigurnošću leći sa svojom ženom/mužem znajući da si čista od bolesti. jer se jednostavno nisi mogao/la zaraziti.
Ko ti garantuje da ne mozes nesto i od zene pokupiti? Evo odgovoricu ti jednim drugim citatom:
Jazz_Junkie wrote:
Amila♥Emir wrote:zato sto neki (sumljam da je to dragi Bog u bilo kojoj religiji) ocito hoce da poumremo svi od spolnih bolesti, umjesto da stvaramo djecu kada budemo imali novca da ih hranimo i skolujemo ;-)
Otkud ti znas da tvoj pepi Emir nema kakvu spolnu bolest? Otkud znas da npr. nema neku nasljednicku genetsku bolest koja se moze prenijeti na musko dijete? Da li si kada ucila o tome, koliki utjecaj seksualnost ima na covjekovu psihu? Izvini, ali govoris jezikom neke male naivne i zaljubljene curice.
Sta mislis, kako su uopste nastale spolne bolesti? Ako su svi bili cisti, kako je onda iko dobio neku bolest kad su svi cisti? Malo to nema logike?
User avatar
Ateista
Posts: 46320
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#202 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

pustopoljina wrote:
ALI STA JE BLUD??? Kakav je to uopste termin? Cime je definisan? Kako ga ti dozivljavas? Ili ga uzimas zdravo za gotovo, kao jos jednu od stvai koje su takve i u koje se ne sumnja?

Zasto seks prije potpisa papira jeste blud, a seks poslije potpisa "muzeva sadaka zeni"?!
I sta je sa brakovima koji su sklopljeni samo u opstini bez vjerske ceremonije? Da li oni oslobadjaju taj predivni cin seksa od sramnog naziva "blud"?
je li ti stvarno ne znas sta je blud?
seks koji ne smije imati za posljedicu trudnocu,jer to dijete ne zelis sa tom zenom/muskarcem imati-sex koji imas,ali tu osobu ne zelis u svom zivotu,sex kao fizioloska potreba gdje drugo ljudsko bice koristis umjesto plasticne lutke/vibratora.
sex koji imas sa tudjim muzem/zenom.postoje mozda i emocije,ali ne dovoljno jake da ti s tom osobom izadjes pred ljude.
taj predivni cin seksa u slucajevima bluda je sve samo ne predivan kad dodje do:"zoka,ja sam trudna".
sad postoje mnoge metode da ne dodje do trudnoce,pa shvatam da se neko zbuni i ne zna razliku.
nakon braka eventualno dijete zna ko mu je otac,ko mu je mama...no kako ljudi vole blud,pa smo uvijek pored zeljene djece imali i onu koja su se "omakla" -zakon je ipak pokusao ispraviti nepravdu prema djeci koja nisu trazila da se rode-pa su i ta djeca sada "legalna" -mada u drustvu jako dobro znamo kako se takva djeca zovu.
pitaj zenu kakav joj je seks divniji i drazi i u kojem je opustenija-onaj u braku ili onaj mimo braka? ni jedna zena ne sanja da bude samohrana majka.
Hoces da kazes da svaki sex izvan braka znaci ovo sto sam boldirao?
Zasto neko ne moze stvarno voljeti osobu sa kojom je u vezi i imati sex?

Sta je sa onima koji nemaju mogucnost da se vjencaju?

Moze li mi neko od vjernika odgovoriti na ovo? Je li bolje imati sex prije braka ili da dodje do svih onih problema koje sam vec naveo?
User avatar
Ateista
Posts: 46320
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#203 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

HAVANA wrote:Ufff Bludnik Bludnica


Isexo se do braka baš nako solidno :D Žena mi nije bila nevina :) U braku 12g,dvoje djece,presretni.... :thumbup:
Šta sam ja? Šta mi je žena?
Upravo tako, sta je ovdje lose?
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#204 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Epitop »

Ateista wrote:
Epitop wrote:
Smeta mi ta dvolicnost, neka vjernici jednom bar odluce na kojoj su strani, strani logike i analitickog razmisljanja ili apsolutnog prihvatanja onoga sto pise u vjerskim knjigama bez potrebe da se to dokazuje.
Zašto ti ne koristiš heroin?
To nema veze sa onim sto sam napisao. Vec sam rekao, dosta religijskih propisa ima logike, kao ta za drogu, alkohol, ubijanje, kradju i slicno, ali neka nemaju. Ja svakako neke stvar ne radim ali ne zato sto mi to neko kaze nego zato sto stvarno mislim da to ne treba. Ako za nesto mislim da nije lose, ma sta me briga ako nekom smeta.
Kako čovjek može biti siguran da svojim promiskuitetnim stilom života ne ugrožava druge ljude? Malo ukucaj na Google STD, pa ćeš vidjeti da spektar problema uzrokovan "slobodnijim" stilom življenja, vjeruj da nije ograničen na 4-5 seksualno prenosivih bolesti. Zašto misliš da imaš pravo koriititi argument da vjera ugrožava tvoja ili bilo čija prava na slobodu, ako ne znaš koliko ti ugrožavaš druge osobe svojim stilom života?
hamdija
Posts: 89
Joined: 19/09/2008 13:45

#205 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by hamdija »

Ateista, haj ga loma prije braka
User avatar
Ateista
Posts: 46320
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#206 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

Epitop wrote:
Poenta je bila da svi poštujemo neki skup pravila, samo što nam se norme razlikuju.
Jeste, ali ja postujem ona pravila koja mi imaju logike ili ona koja moram.

-Sto se tice onih koja imaju logike, neka pravila mi nemaju logike, odnosno imaju, ali ne sa opravdanjem - zato so vas bog voli, vec zato da bi se lakse manipulisalo ljudima. Ako neko misli da nisam u pravu, neka mi nadje tu logiku.

-Sto se tice onih pravila koja moram, ima puno pravila koja su totalno nelogicna i glupa i za koja smatram da su ih izmislili idioti koji pojma nemaju sta je uzrok nekih problema i na pogresan nacin ih rjesavaju, a takvih primjera je puno vezanih za saobracaj i slicno, a postujem ih kad moram da ne bih platio kaznu. E sad, ako neko tako dozivljava bozija pravila, onda u redu, ali mi opet nije jasno kako nakon toga moze misliti da ga bog voli i da je pravedan i slicno ako ima nelogicna pravila koja moramo postovati?

-Ako pravila ne dovodite u pitanje, onda se opet vracamo na ono oko analitickog razmisljanja i logike koja nekad igra ulogu a nekad ne, kako vam kad odgovara.
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#207 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by dr.gog »

Ateista wrote:
HAVANA wrote:Ufff Bludnik Bludnica


Isexo se do braka baš nako solidno :D Žena mi nije bila nevina :) U braku 12g,dvoje djece,presretni.... :thumbup:
Šta sam ja? Šta mi je žena?
Upravo tako, sta je ovdje lose?
Tebi ništa, nekom jeste i svi ste možda u pravu.

Izvini @ateist, ali prestani smarati svojim dilemama na koje već imaš pripremljen odgovor, i rezervni odgovor, i rezervu rezerve odgovora.Niti možeš suditi nečijim uvjerenjima ,niti logici nečijih uvjerenja,jer polaziš isključivo od negativnih premisa naspram određenog svjetonazora i na kraju se dijalog pretvara u iščuđavanja jer odgovora nema.Zapravo, cijenjeni, nema odgovora koji bi želio da čuješ pa ti se svi ostali čine kao nelogični, odnosno iste proglašavaš smijurijom i nerazumnima, što je potcjenjivanje.
Ako prihvatiš da ljudi mogu imati stavove dijametralno suprotne tvojima, a to prihvaćaš po registraciji na forum, ONDA NEMOŽEŠ NEPREKIDNO iščekivati odgovor koji bi ljude postavio u tvoju intelektualnu ravan i shvatanje.Jednostavno, ni ti, ni ja, ni peti-deseti, nismo najpametniji, i niko nikom ne treba da pere mozak začaranim krugom pitanja i nekakvom vrstom prezrivih odbacivanja odgovora.
Otvori blog i iznesi sve što ti je na umu u vezi tema koje voliš, jer naime ne vodiš dijalog već monolog.Bar za sada.

Dakle, ne razvlači temu u nedogled samo jer ne dobijaš odgovor koji želiš( joooj jesam zakomplikovao :-) )
.....................................................................................................................................................................................
User avatar
Ateista
Posts: 46320
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#208 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

Epitop wrote: Kako čovjek može biti siguran da svojim promiskuitetnim stilom života ne ugrožava druge ljude? Malo ukucaj na Google STD, pa ćeš vidjeti da spektar problema uzrokovan "slobodnijim" stilom življenja, vjeruj da nije ograničen na 4-5 seksualno prenosivih bolesti. Zašto misliš da imaš pravo koriititi argument da vjera ugrožava tvoja ili bilo čija prava na slobodu, ako ne znaš koliko ti ugrožavaš druge osobe svojim stilom života?
Pa ne ugrozavam druge vec sebe, a cak ni sebe ne ugrozavam ako koristim zastitu.

Nisam ni ja za pretjerano "slobodan" nacin zivljenja koji je danas popularan na zapadu a sve vise i kod nas jer postaje pretjerivanje, ali nije nista lose u tome sto neko ima sex prije braka i promijeni nekoliko partnera ako zna sa kim ulazi u odnos i koristi zastitu. Sex prije braka ne mora znaciti mijenjanje partnera svaki dan, sta je lose ako neko ima sex pa se onda vjenca? Nije problem u sexu prije braka vec nedostatku edukacije i pretjerivanju u svemu.
User avatar
Ateista
Posts: 46320
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#209 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

PalaSa Marsa wrote:Ucini se zanimljivim kako i na koji nacin su ovdje razmjenjena misljena itd..(da ne duljim)..Sex prije braka je zabranjen..evo bas iz razloga (i izmedju svih ostalih) sto je dosl'o do ovog sto gledamo..dakle, "moderno drustvo", edukovanje djece (minimalno 9, 10 godina, max 12 godina), kako i na koji nacin da upraznjavaju sex..pomjerene su granice sazrijevanja kod djece, pa i samim tim okoline, roditelja i svih koji nas okruzuju..
Vjernicima je zabranjen sex (blud) prije braka iz vrlo jednostavnih razloga (pa cak i svakom covjeku, jer smo mi svi Boziji robovi)..Ako cemo uzeti sve s-polne bolesti, sve konfuzije kod potencijalnog para koji s-polno opce, a nisu spremni u tome, koje posljedice mogu da se pojave, npr, nezeljena trudnoca pa i traume i kajanje (nakon cega nema povratka na isto)..Dakle ta poruka, stav, Ajeti iz Ku'r'ana sve ovo (da ne duljim) stiti covjeka, zenu od nezeljenih posljedica i zivota te vrste..Ovo moze bit' poucno, ako se tumaci na taj nacin, da sve te postavke iz Kur'ana idu u korist' covjeka i njegovog zdravlja..i samim tim upozorava i stiti ga od losih situacija, dozivljaja, dogadjaja, i sl..

PS: Bludniku pripada bludnica, a bludnici pripada bludnik..
Stiti covjeka? Ne bih bas rekao, evo nekoliko mogucih scenarija:

Par nece da ima sex prije braka a nema uslove za brak.

Scenario 1. - Cekaju dok ne budu imali uslove, sto cesto zna biti jako dugo. Mladost ima prodje bez sexa (sto je samo po sebi tragedija) sto moze dvesti do raznih frustracija i psihickih bolesti. Ko se ne slaze sa ovim neka se malo raspita o tome koliko je sex bitan i koliko pozitivno utice na ljude, a kako negativno utice nedostatak sex-a.

Scenario 2. - Nece da cekaju pa se idluce da zive u zajednici. Oni koji znaju kako to izgleda znace o cemu govorim. Sanse da odnosi u takvoj porodici budu normali su ravni nuli a trpe svi, od supruznika do djece. Mislim da je to dovoljno katastrofalno.

Ostali scenariji.

Scenario 3. - Dvoje se zabavljaju neko vrijeme, mladi su, neizgradjeni, ne znaju jos sta bi od zivota ali su napaljeni i posto im religija zabranjuje sex prije braka pozure sa brakom i sa djetetom, a onda vide da su pogrijesili, da nisu jedno za drugo i slicno. Slijedi razvod, problemi, traume za dijete... Zar ne b bilo bolje da su se posexali prije, naravno sa kontracepcijom i izbjegli sve probleme?

Ima ih jos, ali ovo su neki primjeri. Sta mislite o ovome?
User avatar
Ateista
Posts: 46320
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#210 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

dr.gog wrote:
Ateista wrote:
HAVANA wrote:Ufff Bludnik Bludnica


Isexo se do braka baš nako solidno :D Žena mi nije bila nevina :) U braku 12g,dvoje djece,presretni.... :thumbup:
Šta sam ja? Šta mi je žena?
Upravo tako, sta je ovdje lose?
Tebi ništa, nekom jeste i svi ste možda u pravu.

Izvini @ateist, ali prestani smarati svojim dilemama na koje već imaš pripremljen odgovor, i rezervni odgovor, i rezervu rezerve odgovora.Niti možeš suditi nečijim uvjerenjima ,niti logici nečijih uvjerenja,jer polaziš isključivo od negativnih premisa naspram određenog svjetonazora i na kraju se dijalog pretvara u iščuđavanja jer odgovora nema.Zapravo, cijenjeni, nema odgovora koji bi želio da čuješ pa ti se svi ostali čine kao nelogični, odnosno iste proglašavaš smijurijom i nerazumnima, što je potcjenjivanje.
Ako prihvatiš da ljudi mogu imati stavove dijametralno suprotne tvojima, a to prihvaćaš po registraciji na forum, ONDA NEMOŽEŠ NEPREKIDNO iščekivati odgovor koji bi ljude postavio u tvoju intelektualnu ravan i shvatanje.Jednostavno, ni ti, ni ja, ni peti-deseti, nismo najpametniji, i niko nikom ne treba da pere mozak začaranim krugom pitanja i nekakvom vrstom prezrivih odbacivanja odgovora.
Otvori blog i iznesi sve što ti je na umu u vezi tema koje voliš, jer naime ne vodiš dijalog već monolog.Bar za sada.

Dakle, ne razvlači temu u nedogled samo jer ne dobijaš odgovor koji želiš( joooj jesam zakomplikovao :-) )
.....................................................................................................................................................................................
Nisu to pripremljeni odgovori, samo se ljudi ponavljaju pa onda i ja ponavljam svoje odgovore.
Nije mi cilj ni da sudim necijim uvjerenjima vec da razgovaram sa onima koji u tim propisima traze logiku, cak i ako imaju dijametralno suprotna misljenja od mog, a vec sam rekao, pitanje se ne odnosi na one koji ne traze logiku i ne razmisljaju analiticki, pa cak ni na one koji imaju isto misljenje kao ja ali ga prihvataju zdravo za gotovo.

Sto se tice onih koji razmisljaju analiticki i logicki i koji su spremni da razgovaraju o tome, njihove odgovore ne ismijavam i ne potcjenjujem vec dajem argumente, sto je osnova analiticke i logicke rasprave, a samim tim sto pristaju da razgovaraju o tome znaci da su spremni i na kritiku kao i sto sam i ja.
Ako mislis da vrijedjam nekog i potcjenjujem, navedi gdje je to. Ni jedan odgovor nisam proglasio smijurijom, nerazumnim ili ga samo tako odbacio, vec ako se sa necim ne slazem onda dam objasnjenje i argumente zasto se ne slazem i isto ocekujem od drugih. Ako neko smatra da je kur'an sam po sebi dovoljan dokaz i da nema potrebe nista od toga dokazivati, to je njegovo pravo i ja mu to ne osporavam i ne ismijavam, ali mnogi vjernici daju razne dokaze o postojanju boga i istinitosti kur'ana, sto znaci da su spremni i otvoreni za argumentovanu diskusiju te ocekujem od njih i argumentovane dokaze. Isto tako, nikog ne tjeram da dolazi na ovu temu, ljudi ocigledno zele da razgovaraju o tome jer dolaze i odgovaraju.

Ako mislis da pisem monolog, to je zato sto zelim da dam komentar na svaciji post, da ne bude da nekog ignorisem.

Vjerujem i da ovo znaci da ce tema uskoro biti zakljucana, ali se nadam da ipak nece jer jos uvijek ima onih koji su zainteresovani a pri tome, osim par slucajeva, niko nikog ne vrijedja.
mala_ba
Posts: 38
Joined: 30/10/2008 19:41

#211 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by mala_ba »

Ateista wrote: Scenario 3. - Dvoje se zabavljaju neko vrijeme, mladi su, neizgradjeni, ne znaju jos sta bi od zivota ali su napaljeni i posto im religija zabranjuje sex prije braka pozure sa brakom i sa djetetom, a onda vide da su pogrijesili, da nisu jedno za drugo i slicno. Slijedi razvod, problemi, traume za dijete... Zar ne b bilo bolje da su se posexali prije, naravno sa kontracepcijom i izbjegli sve probleme?

Ima ih jos, ali ovo su neki primjeri. Sta mislite o ovome?
Scenario 4
- Dvoje se zabavljaju neko vrijeme, mladi su, neizgradjeni, ne znaju jos sta bi od zivota ali su napaljeni.
pozure sa sexom, desi se i dijete, a onda vide da su pogrijesili, da nisu jedno za drugo, on nadje drugu, a ona ostane sama, maloljetna s djetetom. Slijedi povlacenje po sudu za dokazivanje ocinstva, problemi, traume za dijete i majku koja je i sama dijete, stigmatiziranje od strane okoline, biljeg koji ce oboje da nose cijeli zivot...

Normalno da bi u oba slucaja bilo bolje da su koristili kontracepciju, ali kad vec nisu u neusporedivo boljem polozaju je dijete rodjeno u braku.
mala_ba
Posts: 38
Joined: 30/10/2008 19:41

#212 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by mala_ba »

Ateista wrote: Scenario 2. - Nece da cekaju pa se idluce da zive u zajednici. Oni koji znaju kako to izgleda znace o cemu govorim. Sanse da odnosi u takvoj porodici budu normali su ravni nuli a trpe svi, od supruznika do djece. Mislim da je to dovoljno katastrofalno.

ne kontam, de mi pojasni malo? o kakvoj zajednici pricas?
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#213 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by dr.gog »

Ateista wrote:
Isto tako, nikog ne tjeram da dolazi na ovu temu, ljudi ocigledno zele da razgovaraju o tome jer dolaze i odgovaraju.

Vjerujem i da ovo znaci da ce tema uskoro biti zakljucana, ali se nadam da ipak nece jer jos uvijek ima onih koji su zainteresovani a pri tome, osim par slucajeva, niko nikog ne vrijedja.
Nadam se i ja :)
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#214 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by bez_ideje »

Ateisto,fali li ti sexa?
User avatar
Kupalo
Posts: 703
Joined: 27/02/2009 23:45

#215 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Kupalo »

bez_ideje wrote:Ateisto,fali li ti sexa?
Čemu ova cerebralna interpolacija?
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#216 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by bez_ideje »

Pa reko da nije covjek zaglavio sa nekom sto iz religijskih razloga odbija sex prije braka i kontracepciju..........,pa mu ne preostaje nista drugo nego da se bavi visom filozofijom
A ako nije.....bolje da vrijeme "kvalitetnije" upotrijebi.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46320
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#217 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

mala_ba wrote:
Ateista wrote: Scenario 3. - Dvoje se zabavljaju neko vrijeme, mladi su, neizgradjeni, ne znaju jos sta bi od zivota ali su napaljeni i posto im religija zabranjuje sex prije braka pozure sa brakom i sa djetetom, a onda vide da su pogrijesili, da nisu jedno za drugo i slicno. Slijedi razvod, problemi, traume za dijete... Zar ne b bilo bolje da su se posexali prije, naravno sa kontracepcijom i izbjegli sve probleme?

Ima ih jos, ali ovo su neki primjeri. Sta mislite o ovome?
Scenario 4
- Dvoje se zabavljaju neko vrijeme, mladi su, neizgradjeni, ne znaju jos sta bi od zivota ali su napaljeni.
pozure sa sexom, desi se i dijete, a onda vide da su pogrijesili, da nisu jedno za drugo, on nadje drugu, a ona ostane sama, maloljetna s djetetom. Slijedi povlacenje po sudu za dokazivanje ocinstva, problemi, traume za dijete i majku koja je i sama dijete, stigmatiziranje od strane okoline, biljeg koji ce oboje da nose cijeli zivot...

Normalno da bi u oba slucaja bilo bolje da su koristili kontracepciju, ali kad vec nisu u neusporedivo boljem polozaju je dijete rodjeno u braku.
Poenta je da bi kontracepcija rijesila ovaj problem bolje od braka. Cak ni brak nije rjesenje ako dodje do djeteta, opet se mogu razvesti pa onda ide borba oko starateljstva i slicno, a jos gore da stanu u braku ako nisu jedno za drugo, kakav je to tek los uticaj na dijete...

Guma glavu cuva sto bi rekli. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46320
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#218 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

mala_ba wrote:
Ateista wrote: Scenario 2. - Nece da cekaju pa se idluce da zive u zajednici. Oni koji znaju kako to izgleda znace o cemu govorim. Sanse da odnosi u takvoj porodici budu normali su ravni nuli a trpe svi, od supruznika do djece. Mislim da je to dovoljno katastrofalno.

ne kontam, de mi pojasni malo? o kakvoj zajednici pricas?
Zajednca je kad par zivi sa necjim roditeljima, njegovim ili njenim.
To je u velikoj vecini slucajeva katastrofalno po brak ili vezu, vjeruj mi, imam dovoljno razloga da u to budem siguran i dovoljno primjera.
Dovoljno je i da neko od roditelja predje da zivi sa svojim djetetom i njegovom/njenim muzem/zenom, a pogotovo da od pocetka tako zive.
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#219 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by PalaSa Marsa »

Ateista jel' moze pitanje :?:
User avatar
Ateista
Posts: 46320
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#220 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

bez_ideje wrote:Pa reko da nije covjek zaglavio sa nekom sto iz religijskih razloga odbija sex prije braka i kontracepciju..........,pa mu ne preostaje nista drugo nego da se bavi visom filozofijom
A ako nije.....bolje da vrijeme "kvalitetnije" upotrijebi.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vjeruj mi - totalno suprotno u svemu sto si navela, ne mogu se zaliti, moram priznati. :-D

A sto se tice kvalitetnije upotrebe vremena, ovo uglavnom pisem na poslu kad imam vremena, a kod kuce puno kvalitetnije provodim vrijeme. :lol: :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46320
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#221 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

PalaSa Marsa wrote:Ateista jel' moze pitanje :?:
Naravno, uvijek. :)
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#222 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by PalaSa Marsa »

Nisam bas s'vremenom, pa ovako pretrtljah na brzaka..a ne vidjeh..dali postoji ista, bilo sta..u sto vjerujes..Recimo Energiju neku..Suncanu ili sta ja znam.. :?: izvinjavam se sto ovako upadam
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#223 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by PalaSa Marsa »

Hocel' to Atesita, gdje si to zaglavinj'o...nigdje te da odgovoris... :-) :mrgreen:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#224 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by bez_ideje »

PalaSa Marsa wrote:Hocel' to Atesita, gdje si to zaglavinj'o...nigdje te da odgovoris... :-) :mrgreen:
Bit ce da mu je zavrsilo radno vrijeme :dance: :dance: :dance: :dance:
User avatar
Ateista
Posts: 46320
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#225 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

bez_ideje wrote:
PalaSa Marsa wrote:Hocel' to Atesita, gdje si to zaglavinj'o...nigdje te da odgovoris... :-) :mrgreen:
Bit ce da mu je zavrsilo radno vrijeme :dance: :dance: :dance: :dance:
Izvini, ne mogu stalno visiti na internetu, ipak je ovo forum a ne chat. :-D

@PalaSa Marsa

Sto se tice mog vjerovanja, mozes li biti malo odredjenija, sta smatras pod tim da li u nesto vjerujem?

Onako uopsteno, vjerujem u stvari koje meni imaju logike ili za koje postoje dokazi, ali sam otvoren za kritiku i spreman sam promijeniti misljenje u skladu sa novim saznanjima.

Eto, ukratko, a nemam vise ni vremena, odoh kuci, baviti se pametnijim stvarima... :lol: :run:
Locked