Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#1 Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by meteorit135531 »

Porazna je činjenica u sta se Sarajevo pretvorilo. Volio bih da ne moram o ovome pisati. :(

Ali želim da podijelim događaj kojem sam svjedočio danas . Negdje oko dva sata na raskrsnici, iza Doma policije , kod Binga kad se krene prema Bjelavama, vidio sam strašno ružnu scenu, odraz nekulture i krkanluka koji postoji u našem društvu. :roll:
Nekad se sam i pitam , da li stvarno ljudi u Sarajevu jesu generalno papci, ili je taj termin postao aktualan tek sa proljeća 96 godine kad je mnogo nekih čudnih ljudi stiglo u ovaj grad.. ima nešto u Sarajevu čega sigurno nije bilo prije , u nekim ljepšim vremenima.

Dva auta sam vidio. Sivi Passat i Crveni Seat. Crveni Seat je taksista. I sad dok prolazim preko semafora , stoje ta dva auta.. i vidim , ne znam jel bio sudar (meni se čini da nije bio ) , neko mimoilazenje ili nešto.. :?

Nisam siguran , nisam aktivan vozač nit me to interesuje , ne razumijem se u to.. ali po svemu sudeći , ničega nije značajnog bilo. Taksista u Seatu ima mušteriju, a sredovjecan čovjek možda oko četrdesetak godina. I sad Passat je ispred, a Seat je iza. I tip iz Passata sad izlazi , možda mu je trideset , tako nešto. Visok , krupan , ali nije neka kockasta glava.. ne djeluje tako , izadje sad i gleda u taksistu..čuo sam salvu psovki, ne mogu sad napisati.. :-) ali onda kad je tip iz Passata otišao do auta i vraća se sa nožem :shock: , a jbt.
U desnoj ruci drži nož, i sad ide i naslanja se tom taksisti na vrata , dok ovaj pokušava da izađe i na dva pokušaja da otvori vrata nije uspio. Nije mu dao taj što hoće da bode.. u desnoj ruci mu nož , i naslonjen na vrata dere se na njega : "kome mater , jel meni mater? :shock: :shock: :shock: sigurno su tu čitavu scene kamere iz Binga snimile.
Još su dva auta iza. I svi šute. I sad dok sam išao dole.. razmišljam.. jbt, u kakvoj ja vukojebini živim ? Ono , baš... pa zamisli tako da nožem paradiras ulicom.. i deres se..
Ali frajer se tek počeo kurciti kad je otišao po nož. I onda kad sam već bio zamakao do Austrijske ambasade, vidio sam da su obojica bili u svojim autima , i gledaju se. I stoje na raskrsnici..

I posto sam zapamtio registracijske oznake tog frajera , što voli i želi da bode, okrenem 122, i da me spoje sa PU Centar.
Policajcu koji mi se javio objasnio sam čitavu stvar, i onda preko telefona izdiktirao registraciju.. pitao me , baš onako iznenadjeno, zbog noža , vidim li ih još na raskrsnici , jesu li tu, ali ja sam već bio odmakao.
I zapisao je registracije.. opis , koje je vozilo i kako taj tip izgleda. i zahvalio mi se što sam ih obavjestio. :izet:

Ono što me je bas šokiralo i frapiralo.. otkud takav mangupluk i nazovi kurcenje u saobraćaju.. čovjek u autu ima mušteriju , konju.. za sve nesporazume, ili sudar ima policija koja rješava stvari.. to ne rješava kurcenje sa nožem u rukama. Samo picke bodu.. mislim, kako je samo primitivno i ružno izgledala ta scena! Haj ono da se znate , pa da imate neke nerasciscene račune.. ali dva nepoznata lika zbog svađe u saobraćaju hoće noževe da potezu.. :-) :-) :-)

Mislim, volio bih da se ovdje krene poštovati zakon. Ne znam smije li se nož držati u autu ,pokazivati i držati ga u šaci drugom čovjeku na vratima (u Americi da te policajac vidio sa hladnim oružjem na ulici i da ideš prema čovjeku, ti bi se sad već hladio u mrtvačnici sa kilom olova u sebi 8-) ) ne znam smije li se na ulici derati, psovati , 3 minute dva auta iza njih nisu mogla proći... može sve ovdje izgleda. :run:

Kazna za takvo ponašanje ti je 500 KM zbog remećenja javnog reda i mira.. pokazivati nož u javnosti je uznemirenje javnosti.. :? :? :?

Druže , zadnja dva broja registracije su ti 79, volio bih da te iz policije nadju i da te opajdare sa 500 maraka, pa ćeš sljedeći put razmisliti o svom kurcenju u saobraćaju..
Ne razumijem stvarno. Zgadilo mi se gledati scenu..
Ma čitavo to neko novo Sarajevo i ta raja sto vise i nije raja, nego teški papci. :roll: :run:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by insomnia78 »

Takvi postoje svugdje
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by insomnia78 »

Prepun YT tih tuca u saobracaju sirom svijeta
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by karanana »

Trebo je ovaj na koga je potegnut noz izvaditi utoku i jebat mater klosaru s nozem
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#5 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by Matijevic_Vlado »

Ti si me znaci prijavio misu jedan
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by Truba »

neki dan smo trolali lika :lol:

kolona od pet auta...on sva 4

krene lik neko trubne on se vrati
pa opet mlatara rukama taman da sjedne :lol:
neko trubne
ja sam bio treci :lol: sto je trubio od 4

samo je pitanje kad cu negdje mare popit :lol:

fin neki lik samo nervozan :lol:

da je do mene dosao kako bi mu objasnio da mi ne radi vozacevo staklo a da sam otvorio vrata bila bi tuca

e daju mi se pare za zubalo mada bih? rebao uloziti koju milju u shark zube :mrgreen:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#7 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by orinoco »

insomnia78 wrote:Takvi postoje svugdje
Je li to znači da moraju postojati i kod nas?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by insomnia78 »

orinoco wrote:
insomnia78 wrote:Takvi postoje svugdje
Je li to znači da moraju postojati i kod nas?
Da. To je u ljudskoj prirodi
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#9 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by orinoco »

insomnia78 wrote:
orinoco wrote:
insomnia78 wrote:Takvi postoje svugdje
Je li to znači da moraju postojati i kod nas?
Da. To je u ljudskoj prirodi
A da u nas ne postoje, bi li bilo u ljudskoj prirodi da prestanu i tamo gdje postoje?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by insomnia78 »

Pa mozes ti VilozoVirati do sutra ali je cinjenica da svugdje u svijetu moRes fasovati
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by Truba »

da zato ja imam sjekiru u gepeku

ako nekad cujete da je neko sjekirom satro necije auto nakon mare znajte da sam ja :mrgreen:

imam i cekic pilu klijesta za zicu i ekser 12 :mrgreen:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#12 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by ovo_mi_je_nick »

Nije tu ni taxista zlatan. Bilo je tu nečega prije nego si počeo pratiti situaciju. Ne pravdam nasilje i nožiće ali kad si dobar i šutiš svi te :izet:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#13 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by Nadzorna_ploca »

Humor na temi level trol.
User avatar
stetoskop
Posts: 1356
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#14 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by stetoskop »

E vala nije mu taksista trebao mater psovati, pogotovo pred mušterijom.
Inače ne volim psovke, ako te neko vrijeđa zvizni ga štocem, ko mu j.be mater, ali nemoj psovati. :D
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by Truba »

:mrgreen:
jezik vise boli a? :mrgreen:

ja bih radije dw me psuju nego da me tuku :mrgreen: :sax:
mehoxy
Posts: 894
Joined: 30/09/2012 20:26

#16 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by mehoxy »

U Sarajevo su se dobrim dijelom naselili ljudi koji se ni prije rata nisu libili rjesavati razmirice na taj nacin. Osim toga...

Blaga policija, blagi zakoni, blagi zatvori ili barem takva percepcija istih , los zivotni standard i opste stanje beznadja u drustvu je mnoge pretvorilo u tempirane bombe.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#17 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by TheMule »

Pa vjerovatno je imo dobar razlog
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#18 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by Sara03 »

Da smo mi kakva takva država u kojoj se poštuju prvo zakoni, pa se shodno njima i kažnjava, te pravila ponašanja koja važe za sve učesnike u saobraćaju, to se ne bi dešavalo. Dakle, manjak socijalno - etičke svijesti i generalne prevencije (jer se i mnogo teža djela ne procesuiraju), dovode do ovakvih situacija, gdje gotovo svaka budala može izlijevati svoje frustracije nad kime, kada i kako želi.

Zaista tužno.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#19 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by almir90 »

Jedino u ovoj prici sto bode prica, da garant nije domicilni, vec neki dosljo.

To sada mozemo protumaciti da smo, svi mi, koji zivimo van Saraj'va obicni primitivci i zatucane seljacine. Prije takvih kvalifikacija, pojedini bi trebali obici vise gradova, ima mjesta koja bi i vama mogla drzati predavanja u mnogim stvarima. Cudnih kompleksa! :lol:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#20 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by 530i »

insomnia78 wrote:Prepun YT tih tuca u saobracaju sirom svijeta
Rusi se redovno marišu :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by amar1994 »

Postavljacu teme

Ja prvi ne zelim da zovem policiju ako neko sere i misli da je jedini na cesti.

Zasto? Iz vrlo jednostavnog razloga , policija je nazalost smece kao i drzava , tako da sam haman uvijek i ja ispadao kriv , da ne pricam da me neko za pola sata koliko njima treba moze upucati vrlo lako , jbo ti to , od tada ne zovem njih. Izbjegavam konflikt sa zatamnjenim vozilima , jer znam da je krimos. Za ove sitne karinase u voznji ne vrijedi zvati i cekati policiju , ako krene na tebe odma udaraj bez razmisljanja , pusti njega neka psuje ako slucajno policija dodje , mozes to iskoristiti protiv njega kao vrijedjanje.

Pa ti samo cekaj i cekaj da te on rani i sl. , da se smiri ili da policija dodje :-)

Najbitnije od svega NE ULAZITI U KONFLIKT SA ZENAMA , POGOTOVO SA ZATAMNJENIM AUTIMA(citaj , zene krimosa) ,uvijek ga pusis jer je zensko :izet: :mrgreen:

Ne zaboravi!!!!!

Ovo ti nije Bec , Stockholm , München i sl. , ovo je Sarajevo i Bosna gdje je sve u kurcu :bih:
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#22 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by Sara03 »

TheMule wrote:Pa vjerovatno je imo dobar razlog
Koji je to dobar razlog/opravdanje da nekom mašeš
nožem iznad glave?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#23 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by vješalica »

amar1994 wrote: Najbitnije od svega NE ULAZITI U KONFLIKT SA ZENAMA , POGOTOVO SA ZATAMNJENIM AUTIMA(citaj , zene krimosa) ,uvijek ga pusis jer je zensko :izet: :mrgreen:

Ne zaboravi!!!!!
:
jesi bezobrazan :mrgreen:

ne pušiš jer je žemsko
nego što ona ima leđa iza sebe da ti dođe neki mafijaš i polomi te i još veće probleme napravi od života

jednsotavno uđi u konflikt sa bespomoćnim ženama,neudatim,udovicama,slobodnim pa je ubij šakama u dokaži joj da nije u pravu
znači zakolji je po potrebi i pokaži svima kakvo mudo imaš :run:
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#24 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by Truba »

sa zenama komunucirati samo ako zelis sex

sve ostalo je gubljenje zivaca...svadje pogotovo...

sto zena moze izmjesta
djavo iz zaleta
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25 Re: Zašto ovdje postoje ovakvi vozači ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Black swan wrote:sa zenama komunucirati samo ako zelis sex

sve ostalo je gubljenje zivaca...svadje pogotovo...

sto zena moze izmjesta
djavo iz zaleta
valjda sto zena - dvjesto sisa :-D
Post Reply