Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#126 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by hAZNADAR »

Kikibombona wrote:

Ovi odgovori su prihvatljivi.
Image
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#127 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by mali jomu »

Kikibombona wrote:

Ovi odgovori su prihvatljivi.



Kikibombona je li bio genocid u Srebrenici?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#128 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by Kikibombona »

mali jomu wrote:
Kikibombona wrote:

Ovi odgovori su prihvatljivi.



Kikibombona je li bio genocid u Srebrenici?
Image
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#129 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by mali jomu »

Kikibombona wrote:
mali jomu wrote:
Kikibombona wrote:

Ovi odgovori su prihvatljivi.



Kikibombona je li bio genocid u Srebrenici?
Image




Predsjednik LDP Srbije Čedomir Jovanović prisustvovat će sutra u Potočarima obilježavanju 23. godišnjice genocida u Srebrenici: Srebrenica je naša sramota


Image


"Srebrenica je naša sramota i grijeh. Osjećam duboku ljudsku potrebu da budem tamo. Ne smijemo se sklanjati pred onima koji bi željeli opet da nas vrate mržnji i ludilu koje nas je sve tako skupo koštalo. To nije samo moja obaveza kao jednog političara. To je moja obaveza kao čovjeka i roditelja, da tamo budem 11. jula. To je najmanje što mogu da učinim", poručio je Jovanović.

Inače Jovanović je jedan od rijetkih političara u Srbiji koji redovno posjećuje Potočare i javno govori da je Srbija odgovorna za genocid u Srebrenici.






( Kikibombona hoces li ti jednog 11-07 doci u Srebrenicu ? )
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#130 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by Kikibombona »

mali jomu wrote:




Predsjednik LDP Srbije Čedomir Jovanović prisustvovat će sutra u Potočarima obilježavanju 23. godišnjice genocida u Srebrenici: Srebrenica je naša sramota


Image


"Srebrenica je naša sramota i grijeh. Osjećam duboku ljudsku potrebu da budem tamo. Ne smijemo se sklanjati pred onima koji bi željeli opet da nas vrate mržnji i ludilu koje nas je sve tako skupo koštalo. To nije samo moja obaveza kao jednog političara. To je moja obaveza kao čovjeka i roditelja, da tamo budem 11. jula. To je najmanje što mogu da učinim", poručio je Jovanović.

Inače Jovanović je jedan od rijetkih političara u Srbiji koji redovno posjećuje Potočare i javno govori da je Srbija odgovorna za genocid u Srebrenici.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Hvala na doprinosu. Vidis da mozes kada hoces.

Cedo Jovanovic je personifikacija moderne Srbije. Svojevremeno je imao 250 000 glasova, dok je sada spao na svega 120 000. Cedo i Djindjic su vodili Srbiju nakon sto je Milosevic sletio sa vlasti. Jedini problem Cede i ekipe je sto su lopovi jednako kao nacionalisticke kolege, pa se nisu dugo odrzali na vlasti.

Ako mene pitas, Nasa stranka, LDP i stranka malog Pernara su jedine tri istinski multietnicne stranke u Bermudskom trouglu - BiH, Srbija i Hrvatska. Logicno, glasam za NS. :thumbup:

EDIT

I ovo zasluzuje makar mali aplauz... od koga je - dobro je...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hdz-zbo ... /180710070
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#131 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by mali jomu »

Kikibombona wrote:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Hvala na doprinosu. Vidis da mozes kada hoces.


Kikibombona pitao sam te kad ces ti jednog 11-07 doci u Srebrenicu?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#132 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by Kikibombona »

mali jomu wrote:
Kikibombona wrote:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Hvala na doprinosu. Vidis da mozes kada hoces.


Kikibombona pitao sam te kad ces ti jednog 11-07 doci u Srebrenicu?
11.07. - moguce nikad. Nekog drugog dana, vjerovatno hocu.

Vazno je reci, da bi shvatio, da nisam nikad posjetio nijedno mjesto stradanja. Jesam jednom mini nacisticki logor, sasvim slucajno, nisam ni znao da se tu nalazi. I udjem iz znatizelje. Nista mi dobro nije donijelo.

Otac je umro prije 20 godina. Vjerovao ili ne, posto se groblje prosirilo, ne znam naci gdje je ukopan. Nikad nisam otisao niti smatram da u tome ima ista korisno, ni za mene ni za njega.

Ukope izbjegavam kada god mogu. Mnogi clanovi porodice su se zbog toga ljutili, optuzivali me za sebicnost, sto ima smisla ako se bolje razmisli.

Sve oko smrti i tih ceremonija vidim drugacije nego vecina ljudi... moja prosta, dusa nevjernicka...
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#133 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by CPT »

Kikibombona wrote:Cedo Jovanovic je personifikacija moderne Srbije.
Cedo Jovanovic je neko sa max 5%. Mentor mu (Zoran) nije bio daleko od Milosevic sto se tice BiH. U biti mislim da bi sa njim BiH tj. Bosnjaci prosli jos gore.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#134 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by Connaisseur Karlin »

mali jomu wrote:
Predsjednik LDP Srbije Čedomir Jovanović prisustvovat će sutra u Potočarima obilježavanju 23. godišnjice genocida u Srebrenici: Srebrenica je naša sramota
On predstavlja svoju drzavu Srbiju, a ne Dodikov etnicitet ;-)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#135 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by Kikibombona »

Odlicno istrazivanje Al Dzazire koje ide u prilog mom pisanju na temi. :thumbup:

Da je Radovan Karadzic heroj misli 60% gradjana RS. Za 2-3 decenije, uvjeren sam u to, simpatizeri zlocinca ce biti manjina. Izumiru kontaminirane generacije a dolaze nove, koje razmisljaju drugacije, modernije, normalnije, koje nisu opterecene ratom.

Istrazivanje je pokazalo da su simpatizeri Karadzica u vecini slucajeva:
Oni koji misle da je Mladić heroj

Ako bi se izvlačio profil tipičnog ispitanika koji misli da je naprimjer Mladić heroj – to bi bio muškarac stariji od 56 godina, ima osnovno obrazovanje i živi van grada.

– Muškarac

– stariji od 56 godina

– osnovno obrazovanje

– živi van grada
Oni koji misle da je zlocinac:
Oni koji misle da je Mladić zločinac

Nasuprot njemu, tipičan ispitanik koji misli da je Mladić zločinac je žena do 30 godina starosti, visokobrazovana i živi u gradu. Isti profil vrijedi za Radovana Karadžića i za genocid u Srebrenici.

– Žena

– do 30 godina,

– visokoobrazovana

– živi u gradu
Dakle, ocekivano, najzdravije tkivo drustva su zene, visokoobrazovane, koje zive u gradu. Dosta veci procenat mladih i visokoobrazovanih je na tragu istine. Sasvim logicno i ocekivano. Samo da izumru ove ratne generacije i na ovim prostorima ce se vidjeti pomaci iz decenije u deceniju. Nisam optimista vec sam uvjeren da ce se stvari promijeniti i da ce normalni ljudi ubrzo postati vecina u RS. Sve vise mladih se obrazuje, a izumiru nepismene, zatucane i povodljive mase iz ratnog perioda.

https://www.fokus.ba/vijesti/bih/istraz ... i/1163224/
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#136 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by Kikibombona »

Isto tako, sportisti opet pokazuju da su iznad zatucanog i primitivnog nacional-sovinizma. Mediji su tome posvetili prostor sto daje pozitivne efekte. Neki ljudi, koje poznajem, su radi izjava Modrica i Subasica, vezanim za genocid u Srebrenici, navijali za Hrvatsku, iako su mislili navijati za Engleze. :thumbup: :D

Na ulici hrvatskog grada...

Image

Hrvatski golman, Subasic
Golman reprezentacije Hrvatske, Danijel Subašić, obratio se na press konferenciji, sa jednom jako zanimljivom temom.

“Večeras igramo veliko polu finale u takmici protiv Engleza. Ovo sam čuvao za sami početak meča. Večerasnju utakmicu ću odigrati za majke Srebrenice i sve Bošnjake. Jako mi je žao zbog njihovih gubitaka. Tako da ovu utakmicu posvećujem njima”, rekao je Subašić.
Novak Djokovic, srpski idol, navija za Hrvatsku
Navijat ću za Hrvatsku, nadam se da će osvojiti naslov, rekao je Novak Đoković.
- Bravo, majstori! Svaka čast! Samo naprijed - napisao je Đoković na Instagramu Ivana Rakitića, uz fotografiju na kojoj Raketa i Modrić slave pobjedu protiv Rusije.
- Sport priča univerzalni jezik, briše granice među ljudima, nadilazi razlike u vjeri, rasi, nacionalnosti, i to je ono što privlači ljude sportu. Zato ljudi svih generacija, a naročito mladi, gledaju na sportaše kao svoje idole, jer oni prolaze kroz iskušenja, žrtvuju se, i kroz sport ilustriraju životnu borbu - rekao je Đoković za Telegraf
S druge strane, cetnik Aleksandar Vucic, kaze da je iskljucio ton za vrijeme prenosa utakmice Hrvatska - Rusija, jer je komentator na RTS otvoreno navijao za Hrvatsku. :thumbup: :lol: Muka Vucicu kao pacenicima sto prozivaju Anela Dzankovica. :thumbup: :D

Zatucana stoka u Sirokom je ponovo slavila pobjedu vrijedjajuci BiH. Njihov problem je sto su pozitivne price zasjenile negativne. I ja o tome govorim, treba vise pozitivnih prica, jer se tako gradi normalna sredina. Treba i negativne navesti, da se zna sa kime zivimo, ali treba i pozitivne, da znamo da nisu svi isti.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#137 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by Connaisseur Karlin »

Kiki, tvoja drzava ne zabranjuje i ne kaznjava primitivni naccionalizam :D
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#138 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ne može imati podršku kada podršku i pravdu traži u nadležnim tijelima RS, a ne BiH. :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#140 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by SmokingMan »

Ajatolah_ wrote:Vezano za spomenute navodne izjave: https://raskrinkavanje.ba/analiza/fudba ... or-klikova
Zanimljivo.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#141 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by svi u napad »

Odgovor na temu ili pitanje iz naslova je jako jednostavan. Ne postoji istinska probosanska stranka i program. To sto tzv. SDP (nemaju veze sa socijaldemokratijom) prica i pise je davno ispuhalo jer su ljudi vidjeli da su i oni (velika vecina) lopovi i neuki. NS koja ima taj gradjanski filing je i suvise mala (a i mora biti jer imamo jako malo gradjana i intelektualaca) i nemocna da bi to pokrenula. Ovo malo forumasa koji misle svojom glavom su takodjer jako mali broj. SDA je dobio svoj dio kolaca i oni ce uvijek biti raja sa nacionalistima iz druga dva tabora jer su glavne baje na svojoj teritoriji. Imaju li oni kakav razlog da misle kao mi. Naravno da nemaju, jer bi onda izgubili sve sto imaju.
Kad sam svom ocu po prestanku rata rakao da ce sada Srbi biti veci nacionalisti nego sto su bili za vrijeme rata nije vjerovao. Sad i moji prijatelji koji nisu bili nacionalisti niti su ucestvovali u ratnom sranju gogovre mlada drzava. Odgvovorite mi na pitanje sta radi Sarajevo na integraciji "okupiranih" teritorija ili na podizanju patriotizma. Odgovor je kratak i jasan : NISTA
Da skratim treba krenuti u stvaranje jednog stvarnog probosanskog pokreta i na toj ideji raditi najmanje 50 godina da bi se nesto pocelo mijenjati i da bi se ugledalo svjetlost na kraju tunela. Ako se to ne desi onda ce se desiti ono sto je Ivanic jednom izjavio na TV-u a to je "da ce se ne cinjenjem tj. opstrukcijom BiH sama po sebi raspasti". Zivjeli
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#142 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by tandmand »

@hAZNADAR
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Sve ono o čemu si pisao zaslužuje jednu posebnu temu, da bi se idealistima, "građanima svijeta" na praktičnim primjerima iz cijele BiH pokazalo šta je, kako si u nekom postu rekao, privid a šta duboka stvarnost političkih stavova, mentaliteta i ljudskosti naroda, čiji su pripadnici u velikom broju sudjelovali u genocidu/UZPu.

Svako neka pođe od sebe i zamisli šta biti svi fini, kulturni, gostoljubivi ljudi, uradili njemu kao manjincu u preko noći izmjenjenim okolnostima, odnosno da li bi smio staviti glavu na panj i zakleti se da "komšije neće ". Pa čak i u neizmjenjenoj situaciji neka razmisle kako da se ostvare kao ličnosti u jednoj takvoj sredini, gdje se često mora prilagođavati standardima većine ...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#143 Re: Zasto ova Banjaluka nema podrsku medija i javnsoti?

Post by triconja »

tandmand wrote:@hAZNADAR
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Sve ono o čemu si pisao zaslužuje jednu posebnu temu, da bi se idealistima, "građanima svijeta" na praktičnim primjerima iz cijele BiH pokazalo šta je, kako si u nekom postu rekao, privid a šta duboka stvarnost političkih stavova, mentaliteta i ljudskosti naroda, čiji su pripadnici u velikom broju sudjelovali u genocidu/UZPu.

Svako neka pođe od sebe i zamisli šta biti svi fini, kulturni, gostoljubivi ljudi, uradili njemu kao manjincu u preko noći izmjenjenim okolnostima, odnosno da li bi smio staviti glavu na panj i zakleti se da "komšije neće ". Pa čak i u neizmjenjenoj situaciji neka razmisle kako da se ostvare kao ličnosti u jednoj takvoj sredini, gdje se često mora prilagođavati standardima većine ...
Jest, i ja sam skonto da ima pacifista i onih koji bi da se pomiruju kolko hoš a ljudi ne kontaju da se u vrijeme mira sprema za rat da do rata ne dodje, ili ako eventualno dodje da se sto bezbolnije i brze zavrsi. Ali štaš, lakse vikat dobro je nek ne puca i gledat kud se vedri a ne vidi se da su vec odavno imaginarni (koji mogu prec u realne ko od sale) rovovi i artiljerija vec postavljeni oko sarajeva prije ima kolko hoš vremena.
Post Reply