Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
brsti
Posts: 47
Joined: 28/09/2015 01:59

#1 Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by brsti »

Članak je objavio avaz, prenio ga sa fejsbuka i odmah je postao najčitaniji tekst mjeseca, jako mnogo ljudi je ostavilo komentare na ovu ispovjest, jako mnogo muškaraca se saosjeća sa ovim momkom.

Link do članka na FB - mnogi su mu pružili podršku..
https://www.facebook.com/EB3004/posts/1816443715248902
U današnje vrijeme, većina mlađe populacije nije zadovoljna, naročito u emotivnom smislu. Svima nama potrebna je ta jedna osoba koja će nas podržati i prihvatiti onakve kakvi jesmo. No, mnogi nemaju sreće ni u ljubavi. Vidno razočarani student Filozofskog fakulteta iz Sarajeva, na svom Facebook profilu je napisao status kojim izražava bunt protiv današnjeg stanja u društvu, a u vezi s muško-ženskim odnosima.

Status prenosimo u cijelosti, a vi sami prosudite da li je u pravu.

Zašto nemam djevojku?

Odlučio sam se da napišem ovaj post nakon dužeg vremena.

Danas se svašta nažalost naziva djevojkom. Što si finiji i ljepše se odnosiš prema njoj ona te sve više odbacuje od sebe.

I sam saam doživio mnogo neugodnih situacija. Svaka djevojka sa kojom sam se "kontao" ili bio u vezi ostavljala me uz izlike "ti si fin, osoba si za braka, dosadno je sada da mladi budemo skupa bolje kad dođe vrijeme za udaje", ja sam to shvatio u ovom smislu: "ti si fin meni treba neko da sa njim sve preživim, da se provodim, da me proba cijelu, a onda kad se uozbiljim i pređe preko mene pola grada treba mi neki fin za braka".

Jadno, žalosno. Mnoge postavljaju na facebooku statuse: "Nema finih momaka", "Fini ne postoje", "Mnogi gledaju samo izgled", čim vidim status tog tipa odmah djevojku koja je objavila status brišem iz prijatelja. Te koje kukakju i svašta pišu vozikaju se okolo sa klošarima, papcima, seljačinama koji ih psihički i fizički zlostavljaju ali one ipak ostaju sa njima u vezi jer ih "vole".

Ni jedna ne cijeni finoću, ni jedna ne želi ići u pozorišta ili kina već žele da se provode po Kiborgu, Downtownu i ostalim mjestima do jutra i da se opijaju u alkoholu.

Neko će reći tražiš na pogrešnim mjestima, ali to nije tačno! Džamija, biblioteka, park, stadion, kafić, noćni klub,…. Sve su to mjesta na kojima sam "tražio neku normalnu" ali je nema. Priđeš im uživo sa ciljem da se upoznaš, kukaju kako momci ne prilaze a onda se zadesi danas takozvano isfuravanje, mmm-kaju samo, glumataju nešto, ne znaju ni ćao reći, tako da svaki momak doživi poniženje. Prilazio sam i "lijepim" i "ružnim" djevojkama, i onim nepopularnim u društvu ali isto se dešava, sve je to isto u dva grama.

Jedno pišu a drugo rade. U životu sam do sada naučio da što su vam skuplje flaše za stolom to su jeftinije djevojke oko vas. Djevojka treba da bude sinergija ljepote, softificiranosti i stila, da bude obrazovana, da voli, da joj ne smeta pažnja.

Bolje je biti sam nego dati srce i dušu osobi koja to ne zna cijeniti, koja ti možda ni priliku neće dati, a ako ti da priliku samo će te šutnuti.

Da vam Emir nešto kaže, možda sam ja rođen u pogrešno vrijeme i na pogrešnom mjestu, a možda današnje djevojke ne cijene prave stvari!!!!

Hvala na pažnji!!!

- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/204307/iskren ... HE8Nt.dpuf
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#2 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by trcicu trceci »

Tema postoji, sta ste navalili ko da je ne znam ti sta novo izjavio
brsti
Posts: 47
Joined: 28/09/2015 01:59

#3 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by brsti »

Ta tema je sprdnja. Ostavite ovu temu jer želim da čujem malo duže, argumentovane odgovore... ovo nije tema za zajebanciju.

Pozivam i forumaša @Cartmane u ovu temu on ima dobre postove..

U mladosti žene najviše zanimaju klošari, dok kad dođe vrijeme za udaju sigurno da će prije prići nekom muškarcu sa kojim mogu imati skladan brak i porodicu. Što znači da ni ovakvi muškarci ne trebaju očajavati jer njihovo vrijeme tek dolazi.
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#4 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by trcicu trceci »

brsti wrote:Ta tema je sprdnja. Ostavite ovu temu jer želim da čujem malo duže, argumentovane odgovore... ovo nije tema za zajebanciju.

Pozivam i forumaša @Cartmane u ovu temu on ima dobre postove..

U mladosti žene najviše zanimaju klošari, dok kad dođe vrijeme za udaju sigurno da će prije prići nekom muškarcu sa kojim mogu imati skladan brak i porodicu. Što znači da ni ovakvi muškarci ne trebaju očajavati jer njihovo vrijeme tek dolazi.
generalizacije, generalizacije, generalizacije.... sve hrpa generalizacija, desio mu se takav peh, djevojke vole itekako fine, pristojne i kulturne momke
brsti
Posts: 47
Joined: 28/09/2015 01:59

#5 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by brsti »

Najljepše djevojke iz mog okruženja godina 18-25 nisu u vezi sa takvima.

Sve siledžije, manipulatori, žestoki momci i sl.
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#6 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by dust in the wind »

ovaj nema djevojku jer je dovoljno patetičan da takvo šta stavi na fb. fuj šta si sve ljudi danas dozvoljavaju.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#7 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by cyprus »

Ja kao ekstremno fin dečko :-D sam imao isti problem kao i autor tog teksta, ali samo sa Sarajkama :-)

Bolje sreće sam bio sa djevojkama iz manjih sredina :D
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#8 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by Niemand »

A momci nisu takvi jel de? :zjev:
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#9 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by maida95 »

brsti wrote: U mladosti žene najviše zanimaju klošari, dok kad dođe vrijeme za udaju sigurno da će prije prići nekom muškarcu sa kojim mogu imati skladan brak i porodicu.
Ne bih se složila :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#10 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by Thorgerson »

Sto mrzim ove bubuljicare kad se prave pametni.

Eto ono nesta skontalo. Opekao se lik i sad mu svi krivi.

A i ovo je bog zna koji pokusaj doticnog da dodje u centar paznje i eto dosao je. Samo pasa patetitkom neces smuvat ribu. U to budi siguran. ;-)

Jaro moj ako ti 50 treba kaze nesto - onda je to tako. A ti uvijek mozes furati tu svoju pricu, znam ja takvih. Misle da su najpametniji, udju u godine i onda zavrse sa prvom koja im naidje.

Ovo je toliko generalizovanje da to nije normalno...ne znam koji mi q bi da procitam uopste tekst.

:-)
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#11 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by dust in the wind »

Thorgerson wrote:Sto mrzim ove bubuljicare kad se prave pametni.

Eto ono nesta skontalo. Opekao se lik i sad mu svi krivi.

A i ovo je bog zna koji pokusaj doticnog da dodje u centar paznje i eto dosao je. Samo pasa patetitkom neces smuvat ribu. U to budi siguran. ;-)

Jaro moj ako ti 50 treba kaze nesto - onda je to tako. A ti uvijek mozes furati tu svoju pricu, znam ja takvih. Misle da su najpametniji, udju u godine i onda zavrse sa prvom koja im naidje.

Ovo je toliko generalizovanje da to nije normalno...ne znam koji mi q bi da procitam uopste tekst.

:-)
ja ću tebi reći. svaka čast na postu. :bih:
brsti
Posts: 47
Joined: 28/09/2015 01:59

#13 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by brsti »

cyprus wrote:Ja kao ekstremno fin dečko :-D sam imao isti problem kao i autor tog teksta, ali samo sa Sarajkama :-)

Bolje sreće sam bio sa djevojkama iz manjih sredina :D
Ja isto.

Na drugačiji način me gledaju djevojke koje sa strane dođu u Sarajevo i one što su iz grada. Ove iz provincije su mnogo pristupačnije. Ali nebi ovo predstavio kao problem djevojke iz sarajeva vs ostatak Bosne jer to sigurno nije tako....
dust in the wind wrote:ovaj nema djevojku jer je dovoljno patetičan da takvo šta stavi na fb. fuj šta si sve ljudi danas dozvoljavaju.
Ja njega poznajem, ovako uopšte nije loš ali karakterom ima tu pretjeranu dozu patetike i plačipi*kastog mentaliteta što pretpostavljam da je glavna stvar koju žene ne vole... možda zbog toga.

Mnogo bitnije je da je on pogodio suštinu...
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#14 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by klixoris »

Ja sam fin a opet sve hoce da se vozaju sa mnom na motoru :oops:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#15 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by Thorgerson »

brsti wrote:
cyprus wrote:Ja kao ekstremno fin dečko :-D sam imao isti problem kao i autor tog teksta, ali samo sa Sarajkama :-)

Bolje sreće sam bio sa djevojkama iz manjih sredina :D
Ja isto.

Na drugačiji način me gledaju djevojke koje sa strane dođu u Sarajevo i one što su iz grada. Ove iz provincije su mnogo pristupačnije. Ali nebi ovo predstavio kao problem djevojke iz sarajeva vs ostatak Bosne jer to sigurno nije tako....
dust in the wind wrote:ovaj nema djevojku jer je dovoljno patetičan da takvo šta stavi na fb. fuj šta si sve ljudi danas dozvoljavaju.
Ja njega poznajem, ovako uopšte nije loš ali karakterom ima tu pretjeranu dozu patetike i plačipi*kastog mentaliteta što pretpostavljam da je glavna stvar koju žene ne vole... možda zbog toga.

Mnogo bitnije je da je on pogodio suštinu...
Emire, ne'š jebat'


Ako nastavis sa ovakvim glupostima.

:D
Last edited by Thorgerson on 10/11/2015 13:03, edited 1 time in total.
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#16 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by trcicu trceci »

Ne mozes ti reci ja sam fin i to je dovoljno. Jebo ti tu finocu da izvinite, mozda je naivno fin, a to nikako nije dobra osobina nego mana, i to kobna za zivot. Za vezu je potrebno da si duhovit, inteligentan, da nisi dosadan, da si zanimljiv... Ja sam sad pokusao da pronadjem vezu gdje djevojka ima zestokog momka i nisam uspio naci, a preko 10 sam ih u glavi poslozio. Zavisi u kojem je to okruzenju, na fakultetu slabo ces naci djevojku koja trazi lose momke. Jednostavno nisu u tom fazonu i razmisljaju racionalno, nekazem da nema poneki slucaj, ali opet to su vecinom djevojke koje upisuju fakultet samo da bi se udale.
Jednostavno, veza je neki vid umjetnosti gdje je potrebno da muskarac zna djevojci udovoljiti, one to vole. Treba opet kako kazem biti prije svega duhovit i to je skoro dovoljno. Ovo ostalo je suplja.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#17 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by O'zone »

Nek proba sa momkom....
Ci-Nick
Posts: 5178
Joined: 15/03/2015 17:38

#18 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by Ci-Nick »

Kad je napisao: "Danas se svašta nažalost naziva djevojkom",... sam je sebe diskreditovao.
Nije njegovo da sudi nego da traži onu koja mu odgovara. Onu sa kojom je kompatibilan. :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#19 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by It_is_a_Leclerc »

Zvuči kao da je prilično ogorčen zbog pedale koju mu je dala neka sifiličarska sponzuruša. Umjesto da, kao i svaki pravi, odrastao, normalan čovjek, takve niskobudžetne dromfulje ni ne uzima u obzir, on ih još i analizira, i posvećuje neke statuse u kojima iz svake riječi izbija - "aaaa što vi mene ne voliteee ?".

Uglavnom, ako svako traži ono što mu treba. Ako ćeš finu, poštenu i normalnu djevojku, ne traži je među ovim klaberkama sa lažnim trepavicama. Ako tražiš dobar način da potrošiš pare (ili eventualno genitalni herpes) ima cijeli niz ovih djevojaka što se danas reklamiraju po facebooku - čas iz džamije, čas iz "Bosne".

Elem..
i ja sam saam
:lol: :lol:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#20 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by klixoris »

Kljuc od Mecke i pravac Downtown. Uspjeh zagarantovan ! :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#21 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by Niemand »

Bas citam ove komentare i u moru poruka "braaaaaateeeee afeeeerim, ljubiiiii braaaat", naletim i na ovo:
Elvin Kadrić i ja te podrzavam !
izvuci pouku i samo drsko „smile“-Emoticon kad se vidimo da popricamo kako da nabijas ove zakopcane :$
ljubi kadra „kiss“-Emoticon
4 · 12 Std.
-_-


I cemu se vi ovde ibretite? Identican mentalni sklop kod odredjenih zena ko i kod odredjenih muskaraca.

Sad jel ovo pravi profil ovog kadre, ne znam, ne mogu kliknuti na ovo jer nemam fb :|
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#22 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by Thorgerson »

trcicu trceci wrote:Ne mozes ti reci ja sam fin i to je dovoljno. Jebo ti tu finocu da izvinite, mozda je naivno fin, a to nikako nije dobra osobina nego mana, i to kobna za zivot. Za vezu je potrebno da si duhovit, inteligentan, da nisi dosadan, da si zanimljiv... Ja sam sad pokusao da pronadjem vezu gdje djevojka ima zestokog momka i nisam uspio naci, a preko 10 sam ih u glavi poslozio. Zavisi u kojem je to okruzenju, na fakultetu slabo ces naci djevojku koja trazi lose momke. Jednostavno nisu u tom fazonu i razmisljaju racionalno, nekazem da nema poneki slucaj, ali opet to su vecinom djevojke koje upisuju fakultet samo da bi se udale.
Jednostavno, veza je neki vid umjetnosti gdje je potrebno da muskarac zna djevojci udovoljiti, one to vole. Treba opet kako kazem biti prije svega duhovit i to je skoro dovoljno. Ovo ostalo je suplja.
Pa fazon je u tome sto je ovima danas lijepo kila pudera na faci, tigraste strample, nacrtane obrve, izblajhana kosurina itd. Znam ih nekoliko i jedini im je posao to - da se farbaju, sminkaju, puderisu...25-26 im u guzici, dozivotni studenti...pa naravno da je takvima cilj naci kakvog EUR zagondziju...

I ja evo bas kontam i uopste ne znam nijednu onako ljepsu djevojku da je zavrsila sa nekakvim krimosom, siledzijom...mislim sigurno ih ima, ali ej ovaj pise ko da je to neki zakon...ali lijepu u nekom objektivnom smislu, dakle kad je vidis sa i bez sminke da mozes povezati da je to ista osoba. Za ove gore iznad to ne mozes. Ovu jednu sreo nisam je mogao prepoznati. Dakle, bukvalno nije ista osoba sa sminkom i stiklama i bez sminke u nekoj obicnoj odjeci. :-) :shock:
Last edited by Thorgerson on 10/11/2015 13:10, edited 1 time in total.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#23 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by klixoris »

Niemand wrote:ne znam, ne mogu kliknuti na ovo jer nemam fb :|
Nemaj FB ??? :shock: :shock: :shock:
pa ti se nikad neces udat' (il' ozenit' ?)! :P
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#24 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by Niemand »

klixoris wrote:
Niemand wrote:ne znam, ne mogu kliknuti na ovo jer nemam fb :|
Nemaj FB ??? :shock: :shock: :shock:
pa ti se nikad neces udat' ! :P
Imam cojka :chmoljava:
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#25 Re: Zašto nemam djevojku - razočarani sarajevski student

Post by maida95 »

Ne razumijem ove ovakve patetičare koji non stop kukaju, i u RL i po netu, kako ne mogu da nađu "normalnu" djevojku, pa krenu sa ovakvim statusima kako ni jedna ne valja, al' isto tako ne razumijem ni ove što ganjaju (i uganjaju) samo da opale neku i OPET KUKAJU kako ne mogu da nađu ovu gore navedenu "normalnu" djevojku..

A i ovo što on sam za sebe govori da je fin, može da okači mačku o rep :)
Post Reply