Zašto NE želimo gledati SP na BHT1?

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#101

Post by davis.ba »

Ma mislim da je sve više nego jasno. Nego šta ćemo sad? Kome da se žalimo. Kome da pišemo? Mislim da se moramo organizovati jer operateri neće pustiti sami jer se boje kazni od RAK-a. Oni i nisu baš upućeni, nažalost.
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#102

Post by sudnjidan »

Prvo kako ti znaš da oni nisu morali i platiti nešto dodatno zato što emitiraju satelitski ili kablovski program? Je li znaš koliko su platili FIFI tačno pa to tvrdiš?
Ukoliko se na satelitu prenose utakmice i emituju filmovi koje nisu iz "vlastite produkcije" vec npr. utakmice dolaze preko Evrovizije (kao sada SP), onda su TV-prava i iznajmljivanje satelita mnogo skuplji. To je razlog zasto HRT na satelitu emituje sve utakmice i strane filmove a Hayat ne. A, da bi platili skuplje troskove satelita prisiljeni su da skuplje prodaju kartice. Zato je godisnja kartica za HRT cetiri puta skuplja od Hayatove. Od vlasnika kanala zavisi kome ce je i po kojoj cijeni prodati i to je stvar korisnika usluge (kablovskog operatera ili fizickog lica) i vlasnika kanala, a nikako neke trece strane (RAK-a ili konkurentske televizije).
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#103

Post by davis.ba »

Ma znam to, zato sam i pitao dadulia. Ali šta ćemo sad?
zach
Posts: 100
Joined: 01/03/2002 00:00
Location: Sarajevo

#104

Post by zach »

.. pa ako niko ne plati pretplatu za kablovsku ovaj mjesec, mislim da ce im doprijet do mozga...
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#105

Post by sudnjidan »

davis.ba wrote:Ma znam to, zato sam i pitao dadulia. Ali šta ćemo sad?
Po meni je jedini izlaz pritisnuti kablovske operatere da iskljuce signal BHT-a kao sto su ranije ucinili sa Hayatom. Oni koji nemaju satelitsku, odnosno ARD/ZDF/RTL, u krajnjem slucaju trebali bi se nekoliko dana snaci i na sobnim antenama gledati i slusati genijalce sa BHT-a. Onda ce Drago Maric&Co doci u situaciju da se pravdaju onima koji su im platili reklame za Lasko pivo, odnosno zasto je mali broj ljudi fizicki sposoban pratiti unistavanje cetiri bosanskohercegovacke pivare. Ili, zasto drugi veliki oglasivac srbijanska Pro-Credit banka svojim kreditima dovodi u vazalni odnos tako malo gradjana BiH.
P.S. Jos niko nije spomenuo klasicni "sukob interesa": Kemal Huseinovic, direktor RAK-a brani monopol BHT-a na kojoj je uposlena njegova drazesna supruga, novinarka i pjevaljka Almira.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#106

Post by Prenj »

http://www.rak.ba/bs/public-affairs/pre ... x?cid=4177

KABLOVSKI DISTRIBUTERI BIH DUŽNI SU PRENOSITI RTV PROGRAME JAVNIH SERVISA

U cilju tačnog informisanja građana i zaštite korisnika sistema kablovske distribucije RTV programa u Bosni i Herecegovini, a u svjetlu distribucije Svjetskog fudbalskog prvenstva 2006. putem BHT 1, Regulatorna agencija za komunikacije obavještava javnost da su prema uslovima Dozvole, kablovski distributeri u Bosni i Herecegovini dužni distribuirati programe Javnog servisa.

Ova obaveza ne postoji samo u slučajevima kada Javni servisi u razumnom vremenskom periodu obavijeste kablovske distributere o programskim sadržajima za koje ne posjeduju pravo za kablovsku distribuciju.

Po saznanjima Regulatorne agencije za komunikacije, Javni servis je dao pismene garancije da posjeduje sva potrebna prava za kablovsku distribuciju bilo kojeg segmenta programa, uključujući i prenos Svjeskog fudbalskog prvenstva 2006.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#107

Post by horns&drums »

E moj Baho...

Ne kaze se najraznolikih nego najraznolikijih.

"Evo Hernana Krespa, plakao je kad je prosli put Argentina ispala"... kao i vise od pola Argentine, no hvala na informaciji

I ne ljutim se ja sto spominjes Sergeja Barbareza, volim ga i ja isto ali trebas reci par recenica o reprezentacijama koje igraju prvo, zatim o gradu u kojem igraju pa ga onda spomeni, a ne prva recenica Barbarez.

Nastavak slijedi, osim ako fakat ne ukinem ton na TV-u
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#108

Post by sudnjidan »

Prenj wrote:
http://www.rak.ba/bs/public-affairs/pre ... x?cid=4177

KABLOVSKI DISTRIBUTERI BIH DUŽNI SU PRENOSITI RTV PROGRAME JAVNIH SERVISA

U cilju tačnog informisanja građana i zaštite korisnika sistema kablovske distribucije RTV programa u Bosni i Herecegovini, a u svjetlu distribucije Svjetskog fudbalskog prvenstva 2006. putem BHT 1, Regulatorna agencija za komunikacije obavještava javnost da su prema uslovima Dozvole, kablovski distributeri u Bosni i Herecegovini dužni distribuirati programe Javnog servisa.

Ova obaveza ne postoji samo u slučajevima kada Javni servisi u razumnom vremenskom periodu obavijeste kablovske distributere o programskim sadržajima za koje ne posjeduju pravo za kablovsku distribuciju.

Po saznanjima Regulatorne agencije za komunikacije, Javni servis je dao pismene garancije da posjeduje sva potrebna prava za kablovsku distribuciju bilo kojeg segmenta programa, uključujući i prenos Svjeskog fudbalskog prvenstva 2006.
Nista onda Prenj,
poklopimo se usima, kadija te tuzi, kadija ti sudi. Sve je po zakonu, nemoj da neko napise sta protiv osnivaca ili Jate, u papirima je privatizacija Tuzlanske banke zavrsena po zakonu. Ne daj Boze da neko pozove na demonstracije protiv sadasnje vlasti koja je izabrana demokratski da to ne moze biti "demokratskije", dakle, na izborima.
Direktor RAK-a, suprug novinarke BHT-a, koji poreske obveznike ove drzave mjesecno kosta 7.000 KM neto plate, "nezakonito" je donio zakon o zabrani emitovanja HRT-a putem kablovskih operatera. Jednako "nezakonito" emitovanje BHT-a preko kabla pravda postojanjem "pismenih garancija" (ne dokaza!) o posjedovanju prava za kablovsku distribuciju programa.
Nekoliko pitanja:
Hoce li RAK donijeti zakon o zabrani reklamiranja na javnoj TV nakon 20 sati da bi se privatne TV koliko-toliko dovele u ravnopravan polozaj sa BHT-om koji "nezakonito" naplacuje pretplatu preko racuna na telefon.
Hoce li Huseinoviceva supruga "zamrznuti" posao na BHT-u dok joj muz vodi RAK sto je "sukob interesa".
Kome RAK odgovara za svoj rad i odluke koje donosi? Odnosno kakve su garancije da Huseinovic "za dobru proviziju" sutra nece donijeti odluku o zabrani emitovanja svih privatnih televizija, ili mozda u javnu televiziju umjesto BHT-a promovisati MTV Igman, bijeljinsku BN ili Alfu?
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#109

Post by horns&drums »

E da i kad je sansa reci ide Kalu na loptu a ne samo "Sansa je" pa kad se igrac okrene da vidis broj onda lupis :lol: :lol:
User avatar
Edmond
Posts: 231
Joined: 19/07/2005 11:42
Location: Sarajevo

#110

Post by Edmond »

Baho,Argentina-Obala slonovace,parafraziram: "Utakmica izmedju Argentine i Obale slonovace. Slonovi su opasni ... " :-D :-D :-D
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#111

Post by sudnjidan »

Ljudi, na ARD-u imate super sliku, jos u formatu 16:9, komentatore koji Vas ne nerviraju, ko zna imalo njemacki moze slusati analizu utakmice od strane Gintera Necera, iza 20h nema reklama... Ja mislim da je nabavka satelitske antene odlicna investicija pogotovo zato sto ce se, ako ovo uspije, nastaviti teror nepismenih komentatora pod parolom "nervirajmo se na domace". Nema HRT-a, sutra ostaje da F1 gledamo na Hayatu ili RTL-u, brzo ce i Liga prvaka...
pike8
Posts: 80
Joined: 26/07/2005 23:25

#112

Post by pike8 »

.
Last edited by pike8 on 25/04/2009 00:38, edited 1 time in total.
User avatar
Edmond
Posts: 231
Joined: 19/07/2005 11:42
Location: Sarajevo

#113

Post by Edmond »

pike8 wrote:
Edmond wrote:Baho,Argentina-Obala slonovace,parafraziram: "Utakmica izmedju Argentine i Obale slonovace. Slonovi su opasni ... " :-D :-D :-D
ako nisi znao, to je inace popularni naziv njihove reprezentacije, kao sto su talijani azzuri, brazilci carioce, itd...

Hvala,nisam znao. :)
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#114

Post by Dont Let »

Jojjj da mi je vidjeti vas, stručnjake, kako bi to odradili? Čim bude konkurs na bht-u, prijavite se, napišite da ste "stručnjaci sa sa-x foruma" i ja vas malo "poguram" (malo, ne puno, tek toliko da vas saslušaju) sa štelicom i ... da vidimo. Može li? :shock:

I, btw, HRTovi komentatori su gori od naših. Nigdje emocije, a kad igra Hr, ko pi?*?*ce... :roll:
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#115

Post by sudnjidan »

Dont Let wrote:Jojjj da mi je vidjeti vas, stručnjake, kako bi to odradili? Čim bude konkurs na bht-u, prijavite se, napišite da ste "stručnjaci sa sa-x foruma" i ja vas malo "poguram" (malo, ne puno, tek toliko da vas saslušaju) sa štelicom i ... da vidimo. Može li? :shock:

I, btw, HRTovi komentatori su gori od naših. Nigdje emocije, a kad igra Hr, ko pi?*?*ce... :roll:
Kao sto ja tebi ne branim pravo da imas svoje misljenje, pa i takvo da su HRT komentatori losiji od nasih, tako i ti nemoj meni braniti da mislim kako su komentatori BHT-a dno dna. Treba lijepo pustiti slobodu izbora, da daljinskim upravljacem odaberemo sta cemo gledati. A ne da nas Kemal Huseinovic i Drago Maric prisiljavaju sta cemo gledati.
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#116

Post by Dont Let »

sudnjidan wrote: Kao sto ja tebi ne branim pravo da imas svoje misljenje, pa i takvo da su HRT komentatori losiji od nasih, tako i ti nemoj meni braniti da mislim kako su komentatori BHT-a dno dna. Treba lijepo pustiti slobodu izbora, da daljinskim upravljacem odaberemo sta cemo gledati. A ne da nas Kemal Huseinovic i Drago Maric prisiljavaju sta cemo gledati.
Ma ko ti brani da imaš mišljenje? :lol: :lol: Ili da gledaš šta i gdje ti hoćeš? :lol: Nisu blokirali "vazduh". Idi kupi si kartice i ostale zezancije i gledaj šta god ti duša poželi.

Ako ti 'pak cmizdrenje po forumu pomaze samo izvoli.

Ja se samo pitam, onako za sebe više, a imam pravo :P da iznesem svoje pitanje na forum :razz:, kako bi to vi = "stručnjaci" vodili? :-)
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#117

Post by davis.ba »

Dont Let wrote:
sudnjidan wrote: Kao sto ja tebi ne branim pravo da imas svoje misljenje, pa i takvo da su HRT komentatori losiji od nasih, tako i ti nemoj meni braniti da mislim kako su komentatori BHT-a dno dna. Treba lijepo pustiti slobodu izbora, da daljinskim upravljacem odaberemo sta cemo gledati. A ne da nas Kemal Huseinovic i Drago Maric prisiljavaju sta cemo gledati.
Ma ko ti brani da imaš mišljenje? :lol: :lol: Ili da gledaš šta i gdje ti hoćeš? :lol: Nisu blokirali "vazduh". Idi kupi si kartice i ostale zezancije i gledaj šta god ti duša poželi.
Pa čovječe mi plaćamo programe koje oni ukidaju. Jesi li ti svjestan toga?
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#118

Post by Dont Let »

davis.ba wrote: Pa čovječe mi plaćamo programe koje oni ukidaju. Jesi li ti svjestan toga?
Oni? Da nije urota? Opet ste (ovaj put oni koji gledaju SP) ugroženi? :-D Žalite se! :lol: Nemoj više plaćati, pa onda ti niko neće ništa ukidati...

Mislim da je bilo i vrijeme da se neko sjeti riječi "konkurencija" i sl.

A da napišete jedan lijepi mail HRT-u? Možda njihova žalba upali? :lol: Vjerovatno će priča o ugroženosti proći :D
Beatrice_22 wrote:Ma daj, pa niko od ovih momaka na forumu nije profesionalac, a nasi "komentatori" bi ko fol trebali to biti, zato su primjedbe na njihov racun opravdane. Niko ne treba biti GENIJALAC da bi bio sportski komentator. Dovoljno je da bude SPORTSKI KOMENTATOR. Rolling eyes Rolling eyes ali zaista.


Ama, ne prozivam ja njih da se foliraju biti genijalci, već samo komentatori. Čak sam i štelu predložila :D ali zaista! :roll:
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#119

Post by davis.ba »

Dont Let wrote:
davis.ba wrote: Pa čovječe mi plaćamo programe koje oni ukidaju. Jesi li ti svjestan toga?
Oni? Da nije urota? Opet ste ugroženi? :-D Žalite se! :lol: Nemoj više plaćati, pa onda ti niko neće ništa ukidati...
Haj ne seri boga ti. Ne trebaju nam tvoje provokacije. Dovoljno nam je za ovaj mjesec.
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#120

Post by Dont Let »

Sram te bilo! Znaš li ti kolika je to kletva? :-)
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#121

Post by sudnjidan »

Dont Let wrote:
sudnjidan wrote: Kao sto ja tebi ne branim pravo da imas svoje misljenje, pa i takvo da su HRT komentatori losiji od nasih, tako i ti nemoj meni braniti da mislim kako su komentatori BHT-a dno dna. Treba lijepo pustiti slobodu izbora, da daljinskim upravljacem odaberemo sta cemo gledati. A ne da nas Kemal Huseinovic i Drago Maric prisiljavaju sta cemo gledati.
Ma ko ti brani da imaš mišljenje? :lol: :lol: Ili da gledaš šta i gdje ti hoćeš? :lol: Nisu blokirali "vazduh". Idi kupi si kartice i ostale zezancije i gledaj šta god ti duša poželi.

Ako ti 'pak cmizdrenje po forumu pomaze samo izvoli.

Ja se samo pitam, onako za sebe više, a imam pravo :P da iznesem svoje pitanje na forum :razz:, kako bi to vi = "stručnjaci" vodili? :-)
Ako nemas sta pametno i konstruktivno reci na zadatu temu, onda je bolje da sutis, ili da otvoris novu temu "ko bi od forumasa bio bolji komentator od Bahe, Shuke i Co." pa da onda tvoje razmisljanje (razmisljanje? :roll: ) izgleda iole suvislo.
krtica
Posts: 20
Joined: 18/05/2006 11:37

#122

Post by krtica »

Baho na kraju utakmice Arg-Obala slonovace: "Sutra je šlager dana, utakmica scg-holandija"
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#123

Post by zzzzz »

sudnjidan wrote:Ljudi, na ARD-u imate super sliku, jos u formatu 16:9, komentatore koji Vas ne nerviraju, ko zna imalo njemacki moze slusati analizu utakmice od strane Gintera Necera, iza 20h nema reklama... Ja mislim da je nabavka satelitske antene odlicna investicija pogotovo zato sto ce se, ako ovo uspije, nastaviti teror nepismenih komentatora pod parolom "nervirajmo se na domace". Nema HRT-a, sutra ostaje da F1 gledamo na Hayatu ili RTL-u, brzo ce i Liga prvaka...
Nadam se da ce to sve tako biti ko sto kazes, onda mozda budu bolji bh programi
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#124

Post by Dont Let »

sudnjidan wrote: Ako nemas sta pametno i konstruktivno reci na zadatu temu, onda je bolje da sutis, ili da otvoris novu temu "ko bi od forumasa bio bolji komentator od Bahe, Shuke i Co." pa da onda tvoje razmisljanje (razmisljanje? :roll: ) izgleda iole suvislo.
:zzzz: Ma znaš kako kažu na ovom forumu, ja imam pravo da pišem šta hoću i gdje hoću (sve dok me ne banuju, a čisto sumnjam da će zbog ovoga) - uz obavezno pečenje, prkošenje i sl.

A, ako je ovo gore jedino pametno što si mogao smisliti kao odgovor na moje pametovanje nemoj ti pisati, nego otvori sebi temu i pametuj tamo :-) :lol:

Joj jesam se ufurala :lol: u ove forumske "rasprave" (koje nekako uvijek završavaju sa "haj ne seri" ili "idi otvori temu za sebe - buuuuuuuu") :-D
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#125

Post by sudnjidan »

Dont Let wrote:Joj jesam se ufurala :lol: u ove forumske "rasprave" (koje nekako uvijek završavaju sa "haj ne seri" ili "idi otvori temu za sebe - buuuuuuuu") :-D
Ne trebam ti nista pisati, sama sa sobom razgovaras i... sebi odgovaras 8-) . Nadji nekog svojih godina, intelekta i pismenosti pa se sa njim dopisuj umjesto sto oduzimas dragocjeno vrijeme zaposlenim ljudima. pa, pa, pa :wink:
Post Reply