Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1 Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Bosanac sa dna kace »

Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???
Sta se desilo pa ne radi, kolko se sjecam prije 4 godine je radio sasvim normalno, a zasto danas ne radi? Ili se to ja varam pa radi...kolko ja znam ne radi... :roll:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#2

Post by mostarac »

zato sto je skupo i nerentabilno i odrzavanje jednog aerodroma aktivnim prelazi sve moguce dobiti koje se mogu ostvariti, jer nema velikog prometa. I mostarski bi trebalo zatvoriti, ali ga drze aktivnim samo radi medjugorja, ali da sad ima neke koristi od njega i nema. Samo steta. Dakle razlog je jednostavan - nije rentabilan, a mislim da i onaj u Banjaluci stvara ogromne gubitke.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#3

Post by Bosanac sa dna kace »

Zar ne bi bilo isplatvio da ga sad otvore tokom ljeta kad dijaspora dolazi u obilazak domovine... :? :shock:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#4

Post by mostarac »

Bosanac sa dna kace wrote:Zar ne bi bilo isplatvio da ga sad otvore tokom ljeta kad dijaspora dolazi u obilazak domovine... :? :shock:
skupo je aerodrome otvarati sezonski, jer to podrazumjeva i uvoz strucnog osoblja za taj aerodrom a ti ljudi kad rade sezonski traze masne cifre, a problem je i koje bi kompanije letile u smislu da drzava mora to prije dogovoriti, ali recimo da se to i izvede i bude uredu, ovo sa osobljem postaje nerentabilno, a da ne govorim o odrzavanju aerodroma i kad on ne radi, jer i tad moras odrzavati i toranj i objekte i uredjaje i sve ostalo.
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#5

Post by BECHO »

Radi i dalje samo avio-saobracaj je na jakom niskom nivou! Za usporedbu, posljednja tri mjeseca u 2000 god. smo imali oko 3000 stranih drzavljanja koji su prosli kroz Aerodrom Dubrave, 2001 nije bilo skoro nijednog a danas je aerodrom prvenstveno fokusiran turisticke charter-letove, putovanja u Tunis npr. i sl.!

http://www.tuzla-airport.ba/index.php?index=1
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#6

Post by BECHO »

umro je mostar wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Zar ne bi bilo isplatvio da ga sad otvore tokom ljeta kad dijaspora dolazi u obilazak domovine... :? :shock:
skupo je aerodrome otvarati sezonski, jer to podrazumjeva i uvoz strucnog osoblja za taj aerodrom a ti ljudi kad rade sezonski traze masne cifre, a problem je i koje bi kompanije letile u smislu da drzava mora to prije dogovoriti, ali recimo da se to i izvede i bude uredu, ovo sa osobljem postaje nerentabilno, a da ne govorim o odrzavanju aerodroma i kad on ne radi, jer i tad moras odrzavati i toranj i objekte i uredjaje i sve ostalo.
Upravo tako... ;)
natashaaaaaaaaa
Posts: 3
Joined: 08/08/2005 13:27
Location: ulm, deutschland

#7

Post by natashaaaaaaaaa »

Samo da pozdravi zabrinute Tuzlake. :razz:
boobook
Posts: 1
Joined: 24/06/2005 13:18

#8

Post by boobook »

Aerodrom radi, koristi ga NATO i EUFOR. I to redovno. Zato vjerovatno i nema puno civilnih letova.
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#9 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Drugarica »

Bosanac sa dna kace wrote:Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???
Sta se desilo pa ne radi, kolko se sjecam prije 4 godine je radio sasvim normalno, a zasto danas ne radi? Ili se to ja varam pa radi...kolko ja znam ne radi... :roll:
Imala sam priliku koristiti ga dva puta ove godine!
Posto vise ne idem u Dalmaciju, zbog bezobrazluka i idiotizma domacina ciji je moto "Uzmi sve a ponudi NISTA", odlazim na druge destinacije i to uglavnom sa naseg aerodroma.
Meni licno, pista je bolja od sarajevske. Nemam pojma zasto ali puno se bolje osjecam kada znam da slijecem na novu novcatu pistu koju EUFOR odrzava.
Narocito sam sretna sto se vise ne mucim sa krivinama Karaule ili ludim vozacima na M-18 (ispravite me ako grijesim) kada idem na godisnji sa aerodroma u Sarajevu. Putovanje iz Tuzle do recimo Tunisa ili Antalije mi oduzme nekih 2 sata, dok putovanje iz Sarajeva nekih 5-6.
Mislim da bi jedino trebali ubaciti koju prodavnicu i malo vise stolica u cekaonicu. Osoblje je zaista profesionalno, svaka cast!
Steta sto se aerodrom koristi samo sezonski, bar koliko ja znam... ali bice bolje!!! Ja bih jedino malo vise poradila na promociji aerodroma, na obavjestavanju gradjana o Air komapnijama koje aerodrom koriste mozda cak i sedmicno!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#10 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Alfons Kauders »

Drugarica wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???
Sta se desilo pa ne radi, kolko se sjecam prije 4 godine je radio sasvim normalno, a zasto danas ne radi? Ili se to ja varam pa radi...kolko ja znam ne radi... :roll:
Imala sam priliku koristiti ga dva puta ove godine!
Posto vise ne idem u Dalmaciju, zbog bezobrazluka i idiotizma domacina ciji je moto "Uzmi sve a ponudi NISTA", odlazim na druge destinacije i to uglavnom sa naseg aerodroma.
Meni licno, pista je bolja od sarajevske. Nemam pojma zasto ali puno se bolje osjecam kada znam da slijecem na novu novcatu pistu koju EUFOR odrzava.
Narocito sam sretna sto se vise ne mucim sa krivinama Karaule ili ludim vozacima na M-18 (ispravite me ako grijesim) kada idem na godisnji sa aerodroma u Sarajevu. Putovanje iz Tuzle do recimo Tunisa ili Antalije mi oduzme nekih 2 sata, dok putovanje iz Sarajeva nekih 5-6.
Mislim da bi jedino trebali ubaciti koju prodavnicu i malo vise stolica u cekaonicu. Osoblje je zaista profesionalno, svaka cast!
Steta sto se aerodrom koristi samo sezonski, bar koliko ja znam... ali bice bolje!!! Ja bih jedino malo vise poradila na promociji aerodroma, na obavjestavanju gradjana o Air komapnijama koje aerodrom koriste mozda cak i sedmicno!
Zbog tih vozaca ne bi bilo lose letiti i do Sarajeva... :D Ja evo za sat-dva idem u SA, vec mi muka kad skontam da valja 3 sata drzat volan u rukama i gledat one bizone kojima ni njihov ni moj zivot ne znace nista... :D
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#11

Post by Drugarica »

Bosanac sa dna kace wrote:Zar ne bi bilo isplatvio da ga sad otvore tokom ljeta kad dijaspora dolazi u obilazak domovine... :? :shock:
problem je u tome, sto ne bi mogli pokazati auta koja su uzeli na kredit a i karta bi ih izasla skuplje jer treba kihnuti koju hiljku
njima treba dati neki popust :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#12

Post by Alfons Kauders »

Drugarica wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Zar ne bi bilo isplatvio da ga sad otvore tokom ljeta kad dijaspora dolazi u obilazak domovine... :? :shock:
problem je u tome, sto ne bi mogli pokazati auta koja su uzeli na kredit a i karta bi ih izasla skuplje jer treba kihnuti koju hiljku
njima treba dati neki popust :lol:
A u avionima ne mogu ni odvrnut Cecu ili Seku dok putuju iz Alemanije... :D
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#13 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Drugarica »

Zbog tih vozaca ne bi bilo lose letiti i do Sarajeva... :D Ja evo za sat-dva idem u SA, vec mi muka kad skontam da valja 3 sata drzat volan u rukama i gledat one bizone kojima ni njihov ni moj zivot ne znace nista... :D[/quote]

Sretan ti put zelim! Cuvaj se odrona, rupa, policije i zeceva na Nisicima. :-D
Neces vjerovati ali ja sam oborila ovdje na poslu rekord TZ-SA. Stigla sam za sat i 10 min a u povratku za sat i 15 jer sam morala zapaliti cigaru a u autu se ne pusi. Koji sam ja vozac, jelde!?
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#14

Post by Drugarica »

A u avionima ne mogu ni odvrnut Cecu ili Seku dok putuju iz Alemanije... :D[/quote]

Ma njima je Ceca svakako u dusi!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#15 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Alfons Kauders »

Drugarica wrote:Zbog tih vozaca ne bi bilo lose letiti i do Sarajeva... :D Ja evo za sat-dva idem u SA, vec mi muka kad skontam da valja 3 sata drzat volan u rukama i gledat one bizone kojima ni njihov ni moj zivot ne znace nista... :D
Sretan ti put zelim! Cuvaj se odrona, rupa, policije i zeceva na Nisicima. :-D
Neces vjerovati ali ja sam oborila ovdje na poslu rekord TZ-SA. Stigla sam za sat i 10 min a u povratku za sat i 15 jer sam morala zapaliti cigaru a u autu se ne pusi. Koji sam ja vozac, jelde!?[/quote]

Ma najvaznije je da se ja cuvam samog sebe i svojih gluposti...

Jest da me i zecevi znaju na smrt preplasit, al vise se bojim svog auta (ako se ono uopste moze nazvati autom)...

Ma nema teorije da si stigla za sat i 10 minuta, samo u Rajlovcu ja izgubim makar pola sata... Mozda od Husina do Rajlovca, ali bas od stana do stana meni treba makar 2 sata...A ako nekim cudom fakat jesi, trebas se uclanit u neki klub pa voziti brdske trke... :)
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#16 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Drugarica »

Onda se ne javljaj na mobitel i ne gledaj puno "ta trane" 8)
ma sva sreca pa imam 7 svjedoka koji su bili samnom na koncertu Gibonnija! Doduse 5 jer je dvoje spavalo :-D
Ne pitaj sta sam vozila! Reci cu ti samo da je to bio nov novcat Mini Van kojeg je trebalo "malo" procepiti :D
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#17

Post by Drugarica »

seka wrote:Bilo gdje da se spustis, problem je kad dodjes sa avionom - treba ti auto.

2001 nije radio civilni. Barem ne 4. jula.

Bilo gdje da dodjes, ima TAXI...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#18 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Alfons Kauders »

Drugarica wrote:Onda se ne javljaj na mobitel i ne gledaj puno "ta trane" 8)
ma sva sreca pa imam 7 svjedoka koji su bili samnom na koncertu Gibonnija! Doduse 5 jer je dvoje spavalo :-D
Ne pitaj sta sam vozila! Reci cu ti samo da je to bio nov novcat Mini Van kojeg je trebalo "malo" procepiti :D
Boze sacuvaj... Pa mogla si 7 ljudi na dusi nosit... :D :-)

Ma ja polako vozim... Nista iznad 100 (u drugoj)... :D
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#19 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Drugarica »

Alfons Kauders wrote:
Drugarica wrote:
Boze sacuvaj... Pa mogla si 7 ljudi na dusi nosit... :D :-)

Ma ja polako vozim... Nista iznad 100 (u drugoj)... :D
Eh ne znas ti jos mene i moje vozacke sposobnosti! A zelja mi je voziti avion. Mozda bih se trebala raspitati na aerodromu da ih volonterski poguram malo! Eh sad, kazu da piloti ne smiju imati ni jedan popravljen zub a ja imam par plombi. Sta mislis jel to tacno?
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#20

Post by Drugarica »

seka wrote:
za vikend - da, al´ kad dodjes na duzi period ?

Rent a car! Ili se vozaj sa prijateljicom. Ma zovi mene ako treba, samo koristi nas aerodrom :-D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#21 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Alfons Kauders »

Drugarica wrote:
Alfons Kauders wrote:
Drugarica wrote:
Boze sacuvaj... Pa mogla si 7 ljudi na dusi nosit... :D :-)

Ma ja polako vozim... Nista iznad 100 (u drugoj)... :D
Eh ne znas ti jos mene i moje vozacke sposobnosti! A zelja mi je voziti avion. Mozda bih se trebala raspitati na aerodromu da ih volonterski poguram malo! Eh sad, kazu da piloti ne smiju imati ni jedan popravljen zub a ja imam par plombi. Sta mislis jel to tacno?
Prijatelj mi je pilot, pa ga pitam to za zube ako hoces, al sumnjam... :D

Uostalom, mozes povadit te zube s plombama i rijesen problem... :D

Poznajem i jednu djevojku, vlasnicu prve privatne charter avio kompanije u Hrvatskoj, pa nek te uzme za kopilota... A cini mi se da ima skola letenja na aerodromu... Al u Visokom... :)
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#22 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Drugarica »

Alfons Kauders wrote: Prijatelj mi je pilot, pa ga pitam to za zube ako hoces, al sumnjam... :D

Uostalom, mozes povadit te zube s plombama i rijesen problem... :D

Poznajem i jednu djevojku, vlasnicu prve privatne charter avio kompanije u Hrvatskoj, pa nek te uzme za kopilota... A cini mi se da ima skola letenja na aerodromu... Al u Visokom... :)
Pa ti si pravi izvor informacija!!! Ne dam zube, sta ti je!?
:(
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#23

Post by car-x »

Alfons Kauders wrote:
Drugarica wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Zar ne bi bilo isplatvio da ga sad otvore tokom ljeta kad dijaspora dolazi u obilazak domovine... :? :shock:
problem je u tome, sto ne bi mogli pokazati auta koja su uzeli na kredit a i karta bi ih izasla skuplje jer treba kihnuti koju hiljku
njima treba dati neki popust :lol:
A u avionima ne mogu ni odvrnut Cecu ili Seku dok putuju iz Alemanije... :D
dijaspora sam.. vec evo deset godina.. jesam li to zato los covjek i jel mi se zato treba rugat??

kupio sam auto koji sam zaradio radeci po 16 sati dnevno.. nisam nikog prevario, nisam nikog zajebavo.. ocoravio sam buljeci u radio-aktivni izvor.. ali sam sam odlucio da se bavim ovim poslom.. je li me zato treba ismijavati?

ne kopam kanale nego pravim web aplikacije.. i jedan sam od mnogih koji za zivotu u dijaspori ne poturaju ledja, nego radimo poso za koji smo studirali, sto u bosni sto u dijaspori.. jesam li zbog toga supak?

ne dolazim avionom kuci prvo sto iz beca imaju samo letovi za sarajevo, drugo sto karta kosta 300 eura, a za te pare mogu letiti na kubu, trece zato sto i kad sletim, opet sam u sarajevu, a to opet znaci najmanje tri sata glave u torbi do mog srebrenika.. ovdje isto ne vidim nista lose.. ali eto, ako vi prepoznate nesto sto sami ne bi uradili, rugajte se..

kako, srecom, nemam ni pink, ni bk, ni bn ni ostale skracenice, niti imam bog zna vremena da gledam tv, ne slusam nit gledam cecu.. to mi se u najgorem slucaju dogodi, dok sa svojom mrkom, ruku pod ruku, setom srebrnikom ili tuzlom i naidjem pored kakvih roma, vinarija, mlinova i ostalog, gdje se okuplja masa ne-dijasporaca koji se bacaju na cecu, saku, sasu i ostale estradne "umjetnike" iz prijateljske nam SiCG..

kako nemam klime u autu, ljeti otvorim prozore u voznji, vruce je - ne moze se uvijek ni trpiti, ali i tad u najbolje slucaju iz mog auta mozete cuti najvece hitove azre, franca ferdinanda, rammstein, die ärzte, los rodriguez, animal ant farm, dzordza majkla, sting, simply red, enigmu, i da ne postanem dosadan - neke tamo svjestke i domace pop, punk-rock i haevy muzicare..

mozda, prije nego mi "dijasporasi" (mada se nimalo ne osjecam tako, najprije zbog tog sto ja stvarno volim svoju zemlju i onih 16 sati dnevno sto radim je zato sto mi se zuri da se vratim u tu istu moju domovinu, a s druge strane, zato sto sam barem 2x mjesecno kod kuce) budemo krivi za sve, da se malo obrnete oko svoje ose, pa da se upitate ko to baca smece i po vasem i po mom gradu, jer ga ima i kad je "sezona dijaspore" ali i van nje, koliki je procenat ludih vozaca sa "stranima tablama" koji naprave neko sranje a koliko je onih domacih sa autima starim preko 20 godina koji jure ko da su u najmanju ruku na GP-stazi pored barcelone..

radim, zaradujem i manje-vise pristojno zivim.. i onda sam supak, dijasporas i skot, zato sto kad dodjem u kafanu u kojoj mi, ko i vi ovdje, nalijepe "dijasporski" bedz, ne platim rundu pica samo zato sto to mora tako jer sam ja "doso"..

mozda vi to sve niste tako ni mislili, ali meni je vise pun kurac te mrznje prema ljudima koji su svojim trudom, zrtvovanjem i zalaganjem uspjeli postici nesto u zivotu.. na bilo koji nacin..

uzivajte u lijepom i suncanom novembarskom danu..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#24 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Alfons Kauders »

Drugarica wrote:
Alfons Kauders wrote: Prijatelj mi je pilot, pa ga pitam to za zube ako hoces, al sumnjam... :D

Uostalom, mozes povadit te zube s plombama i rijesen problem... :D

Poznajem i jednu djevojku, vlasnicu prve privatne charter avio kompanije u Hrvatskoj, pa nek te uzme za kopilota... A cini mi se da ima skola letenja na aerodromu... Al u Visokom... :)
Pa ti si pravi izvor informacija!!! Ne dam zube, sta ti je!?
:(
Sto ba ne das zube ? :D Malo socijale ugradis i nema problema... Nevjerovatan napredak na podrucju protetike u zadnjih nekoliko godina... Mozda bi izgledali bolje od tih koje sad imas... :D ko na ovom smileyu :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#25 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Bosanac sa dna kace »

Drugarica wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???
Sta se desilo pa ne radi, kolko se sjecam prije 4 godine je radio sasvim normalno, a zasto danas ne radi? Ili se to ja varam pa radi...kolko ja znam ne radi... :roll:
Imala sam priliku koristiti ga dva puta ove godine!
Posto vise ne idem u Dalmaciju, zbog bezobrazluka i idiotizma domacina ciji je moto "Uzmi sve a ponudi NISTA", odlazim na druge destinacije i to uglavnom sa naseg aerodroma.
Meni licno, pista je bolja od sarajevske. Nemam pojma zasto ali puno se bolje osjecam kada znam da slijecem na novu novcatu pistu koju EUFOR odrzava.
Narocito sam sretna sto se vise ne mucim sa krivinama Karaule ili ludim vozacima na M-18 (ispravite me ako grijesim) kada idem na godisnji sa aerodroma u Sarajevu. Putovanje iz Tuzle do recimo Tunisa ili Antalije mi oduzme nekih 2 sata, dok putovanje iz Sarajeva nekih 5-6.
Mislim da bi jedino trebali ubaciti koju prodavnicu i malo vise stolica u cekaonicu. Osoblje je zaista profesionalno, svaka cast!
Steta sto se aerodrom koristi samo sezonski, bar koliko ja znam... ali bice bolje!!! Ja bih jedino malo vise poradila na promociji aerodroma, na obavjestavanju gradjana o Air komapnijama koje aerodrom koriste mozda cak i sedmicno!
Nadam se da ce neko od nadleznih procitat tvoj post i pokusat da ucini da se otovri aerodrom i konacno skontat da u tome ima samo zarada a ne gubitak! :roll:
Post Reply