Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post Reply
User avatar
Zmaj - BIH
Posts: 136
Joined: 21/11/2013 13:07

#1 Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by Zmaj - BIH »

Djeca konjevic Polja vec duze vremena zive vani pod satorima, na zimi, kisi, i vjetru. I dok se oni bore za svoja(nasa) prava, vecina (nas) suti i nezainteresovano (kukavicki) posmatra situaciju.

Gdje su bosnjaci da daju podrsku svojim sugradjanima?
Gdje su NVO "omladinci" da se pridruze djeci na ulici??
Gdje su intelektualci?
Gdje smo svi mi?
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#2 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by hopcup »

slušaj pajdo, kad njihove roditelje nije briga, što bi nekog drugog bilo briga?
registrator2013
Posts: 44
Joined: 10/12/2013 11:55

#3 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by registrator2013 »

hopcup wrote:slušaj pajdo, kad njihove roditelje nije briga, što bi nekog drugog bilo briga?
kako degutantno od tebe.... :run:
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#4 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by hopcup »

registrator2013 wrote:
hopcup wrote:slušaj pajdo, kad njihove roditelje nije briga, što bi nekog drugog bilo briga?
kako degutantno od tebe.... :run:
od mene? a nije degutantno što roditelji na zimi drže djecu u šatoru umjesto u ugrijanoj kući? jah, baš sam šupak... :-)
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#5 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by shandrprcSA »

Zmaj - BIH wrote:Djeca konjevic Polja vec duze vremena zive vani pod satorima, na zimi, kisi, i vjetru. I dok se oni bore za svoja(nasa) prava, vecina (nas) suti i nezainteresovano (kukavicki) posmatra situaciju.
ne zive u satorima vec ih dovezu ujutru a vrate navecer (u nekom domu ili hotelu cini mi se da spavaju)
registrator2013
Posts: 44
Joined: 10/12/2013 11:55

#6 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by registrator2013 »

hopcup wrote:
registrator2013 wrote:
hopcup wrote:slušaj pajdo, kad njihove roditelje nije briga, što bi nekog drugog bilo briga?
kako degutantno od tebe.... :run:
od mene? a nije degutantno što roditelji na zimi drže djecu u šatoru umjesto u ugrijanoj kući? jah, baš sam šupak... :-)
roditelji nisu odveli djecu na minuse pod šatore kako bi sadistički uživali dok im se djeca smrzavaju i na ekskurziju da malo vide Sarajevo, nego zato što je došlo do grla...tvoj takav osvrt potvrdjuje da jesi to što si rekao, da jesi šupak...
Last edited by registrator2013 on 10/12/2013 12:18, edited 1 time in total.
User avatar
BadCopy
Posts: 2941
Joined: 18/09/2013 23:01
Location: Beton

#7 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by BadCopy »

Pomozi prvo sebi pa ce ti pomoci deugi.

od zla oca od gore matere
Lug
Posts: 2497
Joined: 09/02/2009 15:27

#8 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by Lug »

Zmaj - BIH wrote:Djeca konjevic Polja vec duze vremena zive vani pod satorima, na zimi, kisi, i vjetru. I dok se oni bore za svoja(nasa) prava, vecina (nas) suti i nezainteresovano (kukavicki) posmatra situaciju.

Gdje su bosnjaci da daju podrsku svojim sugradjanima?
Gdje su NVO "omladinci" da se pridruze djeci na ulici??
Gdje su intelektualci?
Gdje smo svi mi?
:thumbup:
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#9 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by hopcup »

registrator2013 wrote: roditelji nisu odveli djecu na minuse pod šatore kako bi sadistički uživali dok im se djeca smrzavaju i na ekskurziju da malo vide Sarajevo, nego zato što je došlo do grla...tvoj takav osvrt potvrdjuje da jesi to što si rekao, da jesi šupak...
važi, ja sam šupak. vidimo se :thumbup: ;-)
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#10 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by idic »

Zato što je svima jasno da su ta djeca samo marionete u jednoj prljavoj političkoj predizbornoj kampanji. Sasvim je evidentno da jedna politička stranka organizuje i diriguje ovim protestima.

1. Djecu su doveli njihovi roditelji koje očigledno neko plaća da budu tu gdje jesu, jer ako nije tako niko od tih roditelja nije zaposlen. Ko u današnje vrijeme ako ima bilo kakav posao može odsustvovati sa posla toliko vremena iz bilo kojeg razloga.

2. Neko uredno dostavlja hranu i odvozi djecu da prespavaju u jednom sarajevskom hotelu i vraća ih ponovo ujutro. Za toliki broj osoba na dnevnoj bazi to nije mali trošak. Znači da je neko debelo odriješio kesu da ovo traje što duže.

3. Pravo koje oni zahtjevaju za svoju djecu u RS-u nije zagarantovano djeci ne muslimanima u FBiH. Znači da nijedna Osnovna škola recimo u Sarajevu nema organizovanu vjeronauku za pripadnike kršćanskih religija niti učenje srpskog ili hrvatskog jezika.

4. U ovoj jadnoj i napaćenoj zemlji do sada nema ko nije protestvovao od obespravljenih radnika čija su do skora unosna preduzeća propala, penzionera koji moraju roviti po kontejnerima da bi preživjeli itd itd. Nijo od navedenih grupa nije ostvario nikakav napredak niti izborio svoja prava protestvujući.
Zašto bi sada bilo drugačije ?
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#11 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by Basvod »

Pa zato sto su odabrali pogresan put za djelovanje.
Ne znam sta je Suljagic ocekivao da ce dobiti u Sarajevu?
Cak i da se 100.000 ljudi svaki dan okuplja oko satora... koga u RS to zanima...

Politicki dogovor je jedini pravi put.
Npr. bosnjacka djeca u Konjevic polju dobiju bosnjacku grupu predmeta a srpska djeca u Sarajevu srpsku grupu predmeta.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#12 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by MedenoSrce »

idic wrote:Zato što je svima jasno da su ta djeca samo marionete u jednoj prljavoj političkoj predizbornoj kampanji. Sasvim je evidentno da jedna politička stranka organizuje i diriguje ovim protestima.

1. Djecu su doveli njihovi roditelji koje očigledno neko plaća da budu tu gdje jesu, jer ako nije tako niko od tih roditelja nije zaposlen. Ko u današnje vrijeme ako ima bilo kakav posao može odsustvovati sa posla toliko vremena iz bilo kojeg razloga.

2. Neko uredno dostavlja hranu i odvozi djecu da prespavaju u jednom sarajevskom hotelu i vraća ih ponovo ujutro. Za toliki broj osoba na dnevnoj bazi to nije mali trošak. Znači da je neko debelo odriješio kesu da ovo traje što duže.

3. Pravo koje oni zahtjevaju za svoju djecu u RS-u nije zagarantovano djeci ne muslimanima u FBiH. Znači da nijedna Osnovna škola recimo u Sarajevu nema organizovanu vjeronauku za pripadnike kršćanskih religija niti učenje srpskog ili hrvatskog jezika.

4. U ovoj jadnoj i napaćenoj zemlji do sada nema ko nije protestvovao od obespravljenih radnika čija su do skora unosna preduzeća propala, penzionera koji moraju roviti po kontejnerima da bi preživjeli itd itd. Nijo od navedenih grupa nije ostvario nikakav napredak niti izborio svoja prava protestvujući.
Zašto bi sada bilo drugačije ?
:thumbup:
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#13 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by shandrprcSA »

idic wrote:Zato što je svima jasno da su ta djeca samo marionete u jednoj prljavoj političkoj predizbornoj kampanji. Sasvim je evidentno da jedna politička stranka organizuje i diriguje ovim protestima.

1. Djecu su doveli njihovi roditelji koje očigledno neko plaća da budu tu gdje jesu, jer ako nije tako niko od tih roditelja nije zaposlen. Ko u današnje vrijeme ako ima bilo kakav posao može odsustvovati sa posla toliko vremena iz bilo kojeg razloga.

2. Neko uredno dostavlja hranu i odvozi djecu da prespavaju u jednom sarajevskom hotelu i vraća ih ponovo ujutro. Za toliki broj osoba na dnevnoj bazi to nije mali trošak. Znači da je neko debelo odriješio kesu da ovo traje što duže.

3. Pravo koje oni zahtjevaju za svoju djecu u RS-u nije zagarantovano djeci ne muslimanima u FBiH. Znači da nijedna Osnovna škola recimo u Sarajevu nema organizovanu vjeronauku za pripadnike kršćanskih religija niti učenje srpskog ili hrvatskog jezika.

4. U ovoj jadnoj i napaćenoj zemlji do sada nema ko nije protestvovao od obespravljenih radnika čija su do skora unosna preduzeća propala, penzionera koji moraju roviti po kontejnerima da bi preživjeli itd itd. Nijo od navedenih grupa nije ostvario nikakav napredak niti izborio svoja prava protestvujući.
Zašto bi sada bilo drugačije ?
Upravo tako.Koliko me sjecanje sluzi, od kad je OHR u onoj zgradi bilo je hejbet protesta i strajkova na istom mjestu i nikome se nije dovukla cisterna s vodom, nikome radnici EP nisu sproveli kabl od struje, nikome se nije pod napravio na kojima su satori, WC ...A navece kad krenu u nabavku dvoguze sarajevske i dernjecenja pa se u neka doba spalir napravi pored ona dva WC...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#14 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by It_is_a_Leclerc »

idic wrote:Zato što je svima jasno da su ta djeca samo marionete u jednoj prljavoj političkoj predizbornoj kampanji. Sasvim je evidentno da jedna politička stranka organizuje i diriguje ovim protestima.

1. Djecu su doveli njihovi roditelji koje očigledno neko plaća da budu tu gdje jesu, jer ako nije tako niko od tih roditelja nije zaposlen. Ko u današnje vrijeme ako ima bilo kakav posao može odsustvovati sa posla toliko vremena iz bilo kojeg razloga.

2. Neko uredno dostavlja hranu i odvozi djecu da prespavaju u jednom sarajevskom hotelu i vraća ih ponovo ujutro. Za toliki broj osoba na dnevnoj bazi to nije mali trošak. Znači da je neko debelo odriješio kesu da ovo traje što duže.

3. Pravo koje oni zahtjevaju za svoju djecu u RS-u nije zagarantovano djeci ne muslimanima u FBiH. Znači da nijedna Osnovna škola recimo u Sarajevu nema organizovanu vjeronauku za pripadnike kršćanskih religija niti učenje srpskog ili hrvatskog jezika.

4. U ovoj jadnoj i napaćenoj zemlji do sada nema ko nije protestvovao od obespravljenih radnika čija su do skora unosna preduzeća propala, penzionera koji moraju roviti po kontejnerima da bi preživjeli itd itd. Nijo od navedenih grupa nije ostvario nikakav napredak niti izborio svoja prava protestvujući.
Zašto bi sada bilo drugačije ?
U dilemi sam da li da demantujem ovu nakupinu najobičnijih RTRS-ovština, ali ipak imam potrebu, pa krenimo redom.

1. Roditelji su Bošnjaci. Bošnjaci su građani drugog reda u entitetu RS. Oni su sretni dok ih ko ne tuče, ne pali im kuće i džamije. Luksuz da traže posao u ekskluzivno srpskom dijelu BiH sebi nemaju hrabrosti priuštiti.
2. Fakat. Trebao je taj "neko" pustiti da djeca skapaju od gladi, kako bi javnost iz toplih dnevnih soba mogla uživati u apsolutnoj neutralnosti.
3. Netačnosti. Muslimana je u školi u Konjević Polju 60 %, slovom šezdeset posto, te prema važećem zakonu ostvaruju pravo na nacionalnu grupu predmeta. Isto vrijedi i u Federaciji gdje djeca u, npr. Drvaru, najnormanije pohađaju pravoslavni vjeronauk.
4. Šta misliš zbog čega ?
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#15 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by iz dna duše »

Ista prava za svu djecu koja su na neki način postala "konstitutivna manjina" u rođenoj zemlji, znaci i za Bosnjake i Hrvate u RS i za Srbe u FBiH, i za djecu Nehrvate u županijama sa hrvatskom većinom...za djecu Nebošnjake u kantonima sa bošnjačkom većinom...
Meni je djece žao što su na zimi...
Neko spomenu vjeronauku, u RS postoji vjeronauka za Nepravoslavce, pouzdano znam za nekoliko gradova. Ne znam kako je sa pravoslavnom djecom u FBiH... Istina, ja sam više pobornik da djeca vjronauku imaju u crkvama i džamijama...
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#16 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by udrch »

nemaš It_is_a_Leclerc šta ovim objašnjavati..vidiš da je sve od zla oca, od gore matere..
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#17 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by MedenoSrce »

iz dna duše wrote:Ista prava za svu djecu koja su na neki način postala "konstitutivna manjina" u rođenoj zemlji, znaci i za Bosnjake i Hrvate u RS i za Srbe u FBiH, i za djecu Nehrvate u županijama sa hrvatskom većinom...za djecu Nebošnjake u kantonima sa bošnjačkom većinom...
Meni je djece žao što su na zimi...
Neko spomenu vjeronauku, u RS postoji vjeronauka za Nepravoslavce, pouzdano znam za nekoliko gradova. Ne znam kako je sa pravoslavnom djecom u FBiH... Istina, ja sam više pobornik da djeca vjronauku imaju u crkvama i džamijama...
dok se ne objave rezultati popisa niko sa sigurnoscu ne moze tvrditi ko je gdje vecina/manjina.
User avatar
moranadruga
Posts: 222
Joined: 05/04/2013 17:18

#18 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by moranadruga »

registrator2013 wrote:
hopcup wrote:
hopcup wrote:slušaj pajdo, kad njihove roditelje nije briga, što bi nekog drugog bilo briga?
od mene? a nije degutantno što roditelji na zimi drže djecu u šatoru umjesto u ugrijanoj kući? jah, baš sam šupak... :-)
roditelji nisu odveli djecu na minuse pod šatore kako bi sadistički uživali dok im se djeca smrzavaju i na ekskurziju da malo vide Sarajevo, nego zato što je došlo do grla...tvoj takav osvrt potvrdjuje da jesi to što si rekao, da jesi šupak...
:shock:

koja provala. :lol:
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#19 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by iz dna duše »

MedenoSrce wrote:
iz dna duše wrote:Ista prava za svu djecu koja su na neki način postala "konstitutivna manjina" u rođenoj zemlji, znaci i za Bosnjake i Hrvate u RS i za Srbe u FBiH, i za djecu Nehrvate u županijama sa hrvatskom većinom...za djecu Nebošnjake u kantonima sa bošnjačkom većinom...
Meni je djece žao što su na zimi...
Neko spomenu vjeronauku, u RS postoji vjeronauka za Nepravoslavce, pouzdano znam za nekoliko gradova. Ne znam kako je sa pravoslavnom djecom u FBiH... Istina, ja sam više pobornik da djeca vjronauku imaju u crkvama i džamijama...
dok se ne objave rezultati popisa niko sa sigurnoscu ne moze tvrditi ko je gdje vecina/manjina.
Ja znam na terenu kako izgleda, bez obzira šta popis kaže, jer stalno putujem po svim dijelovima BiH...Inače, nisam bukvalno mislila da su bilo koja djeca manjina u BiH, tj. da bi to trebala biti, stoga sam upravo sarkastično dodala "konstitutivna" uz manjina, jer ta kategorija ne postoji u našem Ustavu, ali znamo svi iz prakse da smo itekako postali manjina-konstitutvni narodi samo na papiru, ako ne živimo tamo gdje većinski živi narod kojem pripadamo. I upravo stoga, "konstitutivna manjina" sam stavila pod znake navode upravo iz naprijed navedenih razloga...
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#20 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by escobar__ »

Zato što smo jedna obična karina od naroda koji općenito nema mu*a za takve stvari.
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#21 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by hopcup »

udrch wrote:nemaš It_is_a_Leclerc šta ovim objašnjavati..vidiš da je sve od zla oca, od gore matere..
za razliku od vas koji upijate vijesti sa tv-a, mene su zao otac i gora mater naučili da kritički razmišljam o stvarima koje se dešavaju oko mene, tj. da mislim svojom glavom. isto tako, taj moj zao otac i još gora mater, mene nikad ne bi mrcvarili po hladnom šatoru pored tople kuće. isto tako, ni ja svoju djecu ne bih, a na kraju krajeva, ja bih djete ostavio u školi da uči srpski, radije nego da je nepismeno. uostalom, kao da postoji neka razlika između ta dva jezika, a moja djeca će svakako znat i latinicu i ćirilicu. na vjeronauk neće ić iz prostog razloga što ne želim da ih neko indoktrinira glupostima. kad postanu dovoljno odrasli, sami će odlučit hoće li i u šta će vjerovat. u vjeri nema prisile. a inače, iz aviona se vidi da su ti jadni ljudi izmanipulisani od strane političara.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4781
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#22 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by Tvrtko II Kotromanić »

fuj kakva cetnicka propaganda u pojedinim postovima
fuj fuj fuj
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#23 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by uglavnomja »

hopcup wrote:
udrch wrote:nemaš It_is_a_Leclerc šta ovim objašnjavati..vidiš da je sve od zla oca, od gore matere..
za razliku od vas koji upijate vijesti sa tv-a, mene su zao otac i gora mater naučili da kritički razmišljam o stvarima koje se dešavaju oko mene, tj. da mislim svojom glavom. isto tako, taj moj zao otac i još gora mater, mene nikad ne bi mrcvarili po hladnom šatoru pored tople kuće. isto tako, ni ja svoju djecu ne bih, a na kraju krajeva, ja bih djete ostavio u školi da uči srpski, radije nego da je nepismeno. uostalom, kao da postoji neka razlika između ta dva jezika, a moja djeca će svakako znat i latinicu i ćirilicu. na vjeronauk neće ić iz prostog razloga što ne želim da ih neko indoktrinira glupostima. kad postanu dovoljno odrasli, sami će odlučit hoće li i u šta će vjerovat. u vjeri nema prisile. a inače, iz aviona se vidi da su ti jadni ljudi izmanipulisani od strane političara.

:thumbup:

samo to je epic fail, razmisljati svojom glavom, treba u toru slusati kako torovodja kaze ...

ljudi su izmanipulisani, djeca mjesecima ne idu u skolu, ne spavaju u svojim krevetima, slikaju ih kao mecke sto plesu, samo jedan roditelj stalno pred kamerama .. ohr nije adresa, to trube ljudi koji razmisljaju svojom glavom od pocetka, jer se znalo da nista nece uraditi jer to nije nadleznost ohra, nego se trebao uzeti advokat (kao sto se i uzeo :-) ), nego se trebalo dogovriti, kao sto se i dogovora, mozda se i dogovorilo, odjednom raznih informacija ... :roll: i demantija ... znaci velika se igra igra ... fataju se poeni za izbore ...

a djeca su naucila jedno: vazno je biti bosnjak, pa ne moras ici u skolu, pa ce ti neko donositi hranu i kolace svaki dan, pa ces se vozikati po sarajevu svaki dan, pa ces ici na sjednice i predstave, a novinari ce te slikati kao preCednika, ici ces malo u neku skolu u sarajevu, mozda, ali te nece ni ispitivati ni ocjenjivati, ...

a ako ima ijedan profesionalan prosvjetni radnik, sve ce to nadoknaditi, u ljeto, subotama i nedeljima ...
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#24 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by udrch »

hopcup wrote:
udrch wrote:nemaš It_is_a_Leclerc šta ovim objašnjavati..vidiš da je sve od zla oca, od gore matere..
za razliku od vas koji upijate vijesti sa tv-a, mene su zao otac i gora mater naučili da kritički razmišljam o stvarima koje se dešavaju oko mene, tj. da mislim svojom glavom. isto tako, taj moj zao otac i još gora mater, mene nikad ne bi mrcvarili po hladnom šatoru pored tople kuće. isto tako, ni ja svoju djecu ne bih, a na kraju krajeva, ja bih djete ostavio u školi da uči srpski, radije nego da je nepismeno. uostalom, kao da postoji neka razlika između ta dva jezika, a moja djeca će svakako znat i latinicu i ćirilicu. na vjeronauk neće ić iz prostog razloga što ne želim da ih neko indoktrinira glupostima. kad postanu dovoljno odrasli, sami će odlučit hoće li i u šta će vjerovat. u vjeri nema prisile. a inače, iz aviona se vidi da su ti jadni ljudi izmanipulisani od strane političara.
nema ništa u vezi ove tematike oko Konjević polja i prije ove obustave i nakon što su došli u Sarajevo, a da ja nisam upoznat činjenično..pisao sam o tome na temi koja je otvorena ranije detaljno..ovo je problem koji traje deset godina..znam i čak kako je nastao problem u vezi izvra vode, poznajem ljude, roditelje, problem od prije rata, u toku rata i danas..
ovo što pišete je jednostrano mišljenje koje dijelite sa Dodikom..
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#25 Re: Zasto nas nije briga za djecu Konjevic Polja?

Post by Prpa.ba »

idic wrote:3. Pravo koje oni zahtjevaju za svoju djecu u RS-u nije zagarantovano djeci ne muslimanima u FBiH. Znači da nijedna Osnovna škola recimo u Sarajevu nema organizovanu vjeronauku za pripadnike kršćanskih religija niti učenje srpskog ili hrvatskog jezika.
Naravno. Nastavnici katolickog i pravoslavnog vjeronauka su samo dekor, kao i obavezne ankete o maternjem jeziku na pocetku svake godine. :-D
Post Reply