...zašto muški kasno uđu u pubertet...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
rob
Posts: 14
Joined: 23/11/2003 00:00

#1 ...zašto muški kasno uđu u pubertet...

Post by rob »

...godine su prošle, tek sad mogu jesti sladjjjjeeeeee...
ponekad u svoju mečku strpam nešto mlađeeeee....
mogu bit' sa tobom sad, kad nisi više slatkaaaaa
ista si ko' teta Neda iz pjesme Parnog Valjkaaaaa....itd...
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#2

Post by Anka »

Nije baš da kasnije počinje... veći je problem što muški pubertet duže traje,traje traje traje i kada se završi počne klimaks :D
rob
Posts: 14
Joined: 23/11/2003 00:00

#3

Post by rob »

pazi sad... u mom slučaju, za vrjeme puberteta, djevojke su bile mnoooogo naprednije od nas, tada malih dječaka... i to u svakom pogledu... znači, situacija je sljedeća: ljubav, razgovori, rasprave, svađe, sex (mada je ovog zadnjeg bilo samo u mislima :)).... ja sam uvjek izvlačio deblji kraj... znam da sam upravu, al ona mene nekako pogleda... i gotovo... ja padam, i ona je uvjek ˝na konju˝, a ja zavšim na magarčini...
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#4

Post by Anka »

Dobro,ajd sad da budem ozbiljna. Mislim da su muškarci spremni za prave veze iza 25 a neki tek iza 30-e. Mi brže sazrevamo,u početku,ali posle 20-te te razlike u zrelosti počinjuv polako da se ublažavaju. Posle 30-te, sve smo sličniji i bliži. Mada,sve je to individualno,neki su nezreli i sa 50. A moj drug je sa 30god već imao 3 deteta i bio veoma zreo i odgovoran. On je stvarno pozitivan primer. Ali,sa druge strane, činjenica je da on nije tip za šalu,zezanje,smejanje...previše je ozbiljan...možda je malo i dosadan...Ne znam da li će se izmeniti nakon 40-te...Možda onda prolupa? Videćemo...
rob
Posts: 14
Joined: 23/11/2003 00:00

#5

Post by rob »

ma ni sad situacija nije baš naj sretnija... evo gledam ove ostale teme... ovo moderno doba i nije neki fol...
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#6

Post by Michun »

rob wrote:ma ni sad situacija nije baš naj sretnija... evo gledam ove ostale teme... ovo moderno doba i nije neki fol...
Moderno doba stvarno nije fol. Evo vidis ti - kad hoces postavis pitanje ides na forum umjesto da popricas sa rajom ili sa partnerom. Bitna stvar je RAZGOVOR - a ljudi to ne kontaju ili malo njih konta. Cak i kad su muski nezreliji od zenske osobe s kojom su u vezi treba da razgovaraju da bi znali ko, sta, kada i kako zeli. Ako ima ljubavi doci ce sve na svoje - pricom i druzenjem i sl.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#7

Post by Zadig »

neka...bolje kasniti sa pubertetom neko ostariti brze...
:D
Uh
Posts: 225
Joined: 22/01/2003 00:00
Contact:

#8

Post by Uh »

Svako voce sto brzo sazrijeva, brzo se i kvari.
Uh
Posts: 225
Joined: 22/01/2003 00:00
Contact:

#9

Post by Uh »

Svako voce sto brzo sazrijeva, brzo se i kvari.
Uh
Posts: 225
Joined: 22/01/2003 00:00
Contact:

#10

Post by Uh »

Svako voce sto brzo sazrijeva, brzo se i kvari.
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#11

Post by ztluhcs »

Zadig wrote:neka...bolje kasniti sa pubertetom neko ostariti brze...
:D
Rano u pubertetu a kasno sa seksualnim vrhuncem... Pa u ¹ta vam ¾ivot proðe?

U poku¹ajima? Èekanju?

:D :D :D
rob
Posts: 14
Joined: 23/11/2003 00:00

#12

Post by rob »

e mozete mislit sta god hocete, al ko od nas nije u slatkim 15-tim pozelio da ga stavi tamo gdje mu je mjesto? i uvjek su zene te koje biraju, a mi smo kao ponuda... i tako u nedogled... odnosno dok one ne postanu neke istrosene tete Nede, koja nije vise tako ohola, i mnogo lakse sada kaze DA!
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#13

Post by sffovac »

ja danas gledo onu emisiju na TVSA, ono fola ljudski razvoj i kaze onaj tamo da muski ulaze u pebertet ranije, ali da to fizicki nije vidljivo, a onda kad se curice zalete izgledaju starije i starija ih braca 'kupe' zato sto misle da su sazrele, ali su u stvari tuke u glavi isto ko i njihovi vrsnjaci koji izgledaju ko da su se tek od pelene odvojili, a sto se seksualnog razvoja tice opet muski nesto prije pocnu da se 'duhovno' uzdizu :)

izgled moze da zavara :D

eto nesto i pametno da se kaze, zivio pjer de puberten
Custos Morum
Posts: 95
Joined: 04/07/2006 16:48

#14

Post by Custos Morum »

sffovac wrote:...zivio pjer de puberten
:lol:
laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#15

Post by laradnaat »

muškarci fizički kasnije počnu da se razvijaju u odnosu na žene (pubertet) ali mnogo ranije spolno sazrijevaju.
takođe za razliku od žena mnogo kasnije i ulaze u doba adolescencije.
zašto je to tako, niko ne zna. stoga je i sama tema na forumu pomalo besmislena.

ako otkrijete nekada zašto je to tako, javite. možda dobijete Nobelovu nagradu iz biologije ;)
Post Reply