Zašto mrzimo Izrael?

Post Reply
User avatar
dembele
Posts: 2742
Joined: 19/06/2014 09:15

#26 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by dembele »

Sta vele vjeronauka i teorije zavjere na internetu krive za ruznu sliku Izraela. Valjda je i Joza Bravar izdoktriniran i bivsa teokratska YU po crkvama i dzamijama pa nisu uopce imali uspostavljene diplomatske odnose sa Izraelom.
Svako malo vremena raskomadana djecija tijela u Gazi i neselektivno razaranje citavog grada, okupacija Jerusalema i Zapadne obale, javno pozivanje na linc Palestinaca u Knesetu i oglusivanje o sve Rezolucije UN-a je dakle udruzeni zlocinacki poduhvat udzbenika islamske vjeronauke i likova koji na svojim stranicama gotive tezu da je Elvis jos ziv.
Vrlo interesantno zapazanje. Nenadjebivo cak i za prekodrinsko drustvo.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#27 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Bodkin »

dembele wrote:Sta vele vjeronauka i teorije zavjere na internetu krive za ruznu sliku Izraela. Valjda je i Joza Bravar izdoktriniran i bivsa teokratska YU po crkvama i dzamijama pa nisu uopce imali uspostavljene diplomatske odnose sa Izraelom.
Svako malo vremena raskomadana djecija tijela u Gazi i neselektivno razaranje citavog grada, okupacija Jerusalema i Zapadne obale, javno pozivanje na linc Palestinaca u Knesetu i oglusivanje o sve Rezolucije UN-a je dakle udruzeni zlocinacki poduhvat udzbenika islamske vjeronauke i likova koji na svojim stranicama gotive tezu da je Elvis jos ziv.
Vrlo interesantno zapazanje. Nenadjebivo cak i za prekodrinsko drustvo.
Sve isto turska radi i radila kurdima ili armenima. Sto njih ne mrzimo?
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#28 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Horcrux »

Papastadopulos wrote:
Horcrux wrote:Nedavno me prijatelj pita koju bi bliskoistocnu zemlju najvise volio posjetiti, a ja onako bez razmislja kazem Izrael (sto je bi stvarno i volio). Covjek kad nije u nesvijest pao, nije mogao doci sebi poslije. :lol:
jel i on htio izrael posjetiti :D
Mozes misliti. :D Ima tako jak sentiment prema Izraelu da se gnusa kad drugi kaze da zeli posjetiti. :D

Pitajte tako svoje prijatelje, kolege, porodicu isto pitanje, pa onda vi odgovorite sa Izrael, i posmatrajte reakcije. Sumnjam da cete se iznenaditi.
User avatar
dembele
Posts: 2742
Joined: 19/06/2014 09:15

#29 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by dembele »

Bodkin wrote:
dembele wrote:Sta vele vjeronauka i teorije zavjere na internetu krive za ruznu sliku Izraela. Valjda je i Joza Bravar izdoktriniran i bivsa teokratska YU po crkvama i dzamijama pa nisu uopce imali uspostavljene diplomatske odnose sa Izraelom.
Svako malo vremena raskomadana djecija tijela u Gazi i neselektivno razaranje citavog grada, okupacija Jerusalema i Zapadne obale, javno pozivanje na linc Palestinaca u Knesetu i oglusivanje o sve Rezolucije UN-a je dakle udruzeni zlocinacki poduhvat udzbenika islamske vjeronauke i likova koji na svojim stranicama gotive tezu da je Elvis jos ziv.
Vrlo interesantno zapazanje. Nenadjebivo cak i za prekodrinsko drustvo.
Sve isto turska radi i radila kurdima ili armenima. Sto njih ne mrzimo?
Otvori topic zasto (ne) volimo Turke pa cemo i o tome.
Papastadopulos
Posts: 197
Joined: 25/06/2016 20:52

#30 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Papastadopulos »

Horcrux wrote:
Papastadopulos wrote:
Horcrux wrote:Nedavno me prijatelj pita koju bi bliskoistocnu zemlju najvise volio posjetiti, a ja onako bez razmislja kazem Izrael (sto je bi stvarno i volio). Covjek kad nije u nesvijest pao, nije mogao doci sebi poslije. :lol:
jel i on htio izrael posjetiti :D
Mozes misliti. :D Ima tako jak sentiment prema Izraelu da se gnusa kad drugi kaze da zeli posjetiti. :D

Pitajte tako svoje prijatelje, kolege, porodicu isto pitanje, pa onda vi odgovorite sa Izrael, i posmatrajte reakcije. Sumnjam da cete se iznenaditi.
ahahahahaah ja kad bi im reko "bliskoistocna" oni bi rekli srbija ili crna gora :D :D
Papastadopulos
Posts: 197
Joined: 25/06/2016 20:52

#31 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Papastadopulos »

dembele wrote:
Bodkin wrote:
dembele wrote:Sta vele vjeronauka i teorije zavjere na internetu krive za ruznu sliku Izraela. Valjda je i Joza Bravar izdoktriniran i bivsa teokratska YU po crkvama i dzamijama pa nisu uopce imali uspostavljene diplomatske odnose sa Izraelom.
Svako malo vremena raskomadana djecija tijela u Gazi i neselektivno razaranje citavog grada, okupacija Jerusalema i Zapadne obale, javno pozivanje na linc Palestinaca u Knesetu i oglusivanje o sve Rezolucije UN-a je dakle udruzeni zlocinacki poduhvat udzbenika islamske vjeronauke i likova koji na svojim stranicama gotive tezu da je Elvis jos ziv.
Vrlo interesantno zapazanje. Nenadjebivo cak i za prekodrinsko drustvo.
Sve isto turska radi i radila kurdima ili armenima. Sto njih ne mrzimo?
Otvori topic zasto (ne) volimo Turke pa cemo i o tome.
gdje ces na bracu bolan ??
sumirprimus
Posts: 81487
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#32 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by sumirprimus »

Ja ne mrzim izrael .cak naprotiv.vise.gotivim izrael nego sve.ostale BI zemlje zajedno :mrgreen:
Vjerovatno je hejt povezan najvise s vjerom.mrski zidovi tlace muslimane...tu su iranci i saudijci da ih oslobode.sije i suni u zakednickoh borbi za bolje sutra :skoljka:
Papastadopulos
Posts: 197
Joined: 25/06/2016 20:52

#33 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Papastadopulos »

sumirprimus wrote:Ja ne mrzim izrael .cak naprotiv.vise.gotivim izrael nego sve.ostale BI zemlje zajedno :mrgreen:
Vjerovatno je hejt povezan najvise s vjerom.mrski zidovi tlace muslimane...tu su iranci i saudijci da ih oslobode.sije i suni u zakednickoh borbi za bolje sutra :skoljka:
mislis da su u zajednickoh borbi
sumirprimus
Posts: 81487
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#34 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by sumirprimus »

Papastadopulos wrote:
sumirprimus wrote:Ja ne mrzim izrael .cak naprotiv.vise.gotivim izrael nego sve.ostale BI zemlje zajedno :mrgreen:
Vjerovatno je hejt povezan najvise s vjerom.mrski zidovi tlace muslimane...tu su iranci i saudijci da ih oslobode.sije i suni u zakednickoh borbi za bolje sutra :skoljka:
mislis da su u zajednickoh borbi
Oshit jos jedan grk namicatelj leksikigrafije gramatike i prava manjina...
Jes jes zakednickoj :mrgreen:
bwin
Posts: 262
Joined: 24/11/2012 21:46

#35 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by bwin »

Kako islamofob uvali bosnjama ovom temom da se pravdaju za nesto za sta se ne treba pravdati i jos pocinju hvalospjeve pisati o izraelu. Koja morbidnost. Cinjenica da je ubijeno mnogo vise civila palestinaca nego tzv vojnika hamasa je dovoljan razlog da se mrzi ta fasisticka drzava. Slike ubijene palestinske djece su pretrpale internet ali opet se neko pravda i jos fino govori o izraelu. Ma mi smo obicna stoka, nije za nas zivot u blagostanju i miru, odmah gubimo empatiju prema drugima a dzelati nam postaju posebno dragi
bwin
Posts: 262
Joined: 24/11/2012 21:46

#36 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by bwin »

sumirprimus wrote:Ja ne mrzim izrael .cak naprotiv.vise.gotivim izrael nego sve.ostale BI zemlje zajedno :mrgreen:
Vjerovatno je hejt povezan najvise s vjerom.mrski zidovi tlace muslimane...tu su iranci i saudijci da ih oslobode.sije i suni u zakednickoh borbi za bolje sutra :skoljka:
A zasto ti gotivis Izrael? Nesto posebno dobro su uradili za covjecanstvo ili mozda za Bosnu pa ih volis? Hiljade i hiljade ubijene muslimanske djece od strane tog izraela. Pa da, mozda ih bas zato i volis.
bwin
Posts: 262
Joined: 24/11/2012 21:46

#37 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by bwin »

Bodkin wrote:To sve turska radi ili je radila kurdima. I genocid su pocinili nad armenima pa ih ne mrzimo onako iz principa :mrgreen: i sadam je tamanio ljude. Pa ga niko ne mrzi. I u singapuru su pobili stotine hiljada komunista pa niko ni da trepne.
Ili nemamo vremena za sve pa se odlucimo za jedan :)
Sve i da jeste tako postoji opet jedna velika razlika. Sve nabrojano je proslo vrijeme a IZRAEL I DAN DANAS SPROVODI GENOCID NAD PALESTINCIMA. OTIMAJU IM CAK I ONO MALO ZEMLJE GDJE SU SE SVI UGURALI. TRUJU IM VODU, DJECA UMIRU OD RAZNIH BOLESTI....pisam se na izrael
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#38 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by ioannes »

ta "mržnja" prema Izraelu je znak jedne duboke nemoći iz koje izlaze velike frustracije... naime Izrael i izraelova politika nad palestincima su jedan tipičan primjer kako se jedan cijeli narod decenijama i postepeno dovodi do istrebljenja i da pored svega toga imaju loš publicity . na jednu stranu imamo jedan narod koji u svijetu nema nikakav Lobby... čak i u arapskim zemljama, gdje ih koriste jedino kao sredstvo za dobijanje jeftinih poena. na drugu stranu imamo državu koja decenijama čini postepenu genocidnu politiku i može je činiti pod okriljem da je jedina "demokratija" u regiji.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#39 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by and »

a u cijelom svijetu su omiljeni?vidim po mjerama obezbjeđenja gdje god u svijet krenu :skoljka:
što bi naš narod rekao kako posiješ tako ćeš i požnjeti.

takvom politikom i u borbi sa nenaoružanim neprijateljem,a ti do zuba naoružan,teško možeš steći simpatije nekoga(osim onog ko ti tuši oružje),a to ne bih nazvao mržnjom.

najjači je ovaj francuz što ih brani ovdje kad kaže nisu oni to uradili,objavila je njihova vojska na twitteru :lol: :lol: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#40 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by insomnia78 »

Косово је срце Србије
In 2014 Palestinian Ambassador to Serbia Muhammad Nabhan said that "Kosovo has always been part of Serbia", that thus unlike Israel in the Palestinian territories, Serbia has "never occupied Kosovo," and that "Arabs have always supported Serbia and still do

S moje sokoćalo
mirzaaa33
Posts: 725
Joined: 28/05/2016 13:04

#41 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by mirzaaa33 »

bwin wrote:
Bodkin wrote:To sve turska radi ili je radila kurdima. I genocid su pocinili nad armenima pa ih ne mrzimo onako iz principa :mrgreen: i sadam je tamanio ljude. Pa ga niko ne mrzi. I u singapuru su pobili stotine hiljada komunista pa niko ni da trepne.
Ili nemamo vremena za sve pa se odlucimo za jedan :)
Sve i da jeste tako postoji opet jedna velika razlika. Sve nabrojano je proslo vrijeme a IZRAEL I DAN DANAS SPROVODI GENOCID NAD PALESTINCIMA. OTIMAJU IM CAK I ONO MALO ZEMLJE GDJE SU SE SVI UGURALI. TRUJU IM VODU, DJECA UMIRU OD RAZNIH BOLESTI....pisam se na izrael
ZAŠTO PIŠEŠ VELIKIM SLOVIMA?


GENOCID?

U sukobu Palestinaca i Jevreja dosad nije poginulo ni 20 hiljada ljudi(što Jevreja, što Palestinaca, što Palestinaca ubijenih od strane Palestinaca) za skoro 100 godina.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#42 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by insomnia78 »

and wrote:a u cijelom svijetu su omiljeni?vidim po mjerama obezbjeđenja gdje god u svijet krenu :skoljka:
što bi naš narod rekao kako posiješ tako ćeš i požnjeti.

takvom politikom i u borbi sa nenaoružanim neprijateljem,a ti do zuba naoružan,teško možeš steći simpatije nekoga(osim onog ko ti tuši oružje),a to ne bih nazvao mržnjom.

najjači je ovaj francuz što ih brani ovdje kad kaže nisu oni to uradili,objavila je njihova vojska na twitteru :lol: :lol: :lol:
ovo, naravno mozes dokazati?


S moje sokoćalo
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#43 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by insomnia78 »

Bosnjo je kralj. Bosnjo place nad sudbinom "muslimanskih" vodja, kraljeva i diktatora koji su se 90-tih lizali sa Srbijom samo zato sto su "muslimani". Bosnjo istovremeno mrzi Iran, Iran koji je, skoro pa jedini pomogao, zato sto su to pogane šije. Ovako glupavi, kakvi jesmo niti ne zasluzujemo drzavu


S moje sokoćalo
broj dva
Posts: 4545
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#44 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by broj dva »

Ne mrzim ja Izrael i smatram da imaju pravo na drzavu.Ali mrzim njihovu opresivnu politiku prema palestincima i aparthejd koji su uveli, mrzim sto su napravili najveci zatvor na svjetu, sto se sire protuzakonito, sto prave settlements koje su protiv medjunarodnog prava i slicno. Nesto poput mog stava o americi, mrzim njihovu politiku a ne naciju, mezim Busha i Dicka a ne Sonic Youth, Metallicu ili Sashu Gray.
Last edited by broj dva on 28/07/2016 12:00, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#45 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by insomnia78 »

Kad smo vec kod trovanja vode. Vodu im truje veliki vojskovodja te car afrike i Azije Sisi
Egipat, osim sto mjesecima drzi zatvoren jedini granicni prelaz prema Palestini, u svrhu sprjecavanja gradnje tunela izmedju Palestine i Egipta duz granice gradi ogromne ribnjake napunjene slanom vodom. Posto se radi o poroznom tlu ta voda se mjesa sa pitkom i tako je zagadjuje


S moje sokoćalo
bwin
Posts: 262
Joined: 24/11/2012 21:46

#46 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by bwin »

mirzaaa33 wrote:

GENOCID?

U sukobu Palestinaca i Jevreja dosad nije poginulo ni 20 hiljada ljudi(što Jevreja, što Palestinaca, što Palestinaca ubijenih od strane Palestinaca) za skoro 100 godina.
Neka mi neko objasni kako je moguce da ovog lika i dalje drzite na forumu, pa covjek otvoreno mrzi muslimane. Prvo je tamo na mojoj temi nas bosnjake prozvao vecim fasistama od onih koji nam prijete genocidom a sad ovdje brani izrael i jos laze o ubijenim civilima. Cuj tI njega "u sukobu" izraela i palestine. Koji jebeni sukob??? Jedna strana napada i ubija. I kad su u pitanju zrtve prvo spominje izraelske pa palestinske i jos kaze sami se palestinci ubijaju. KO VISE PUSTA OVAJ FASIZAM NA KLIXU?? PA VI OCITO NISTE NISTA BOLJI OD INDEXA. I NA NASEM BOSANSKOM PORTALU FASISTE UPAKOVANO PONIZAVAJU MUSLIMANE I NEGIRAJU ZLOCINE I GENOCID
Last edited by bwin on 25/07/2016 23:32, edited 1 time in total.
bwin
Posts: 262
Joined: 24/11/2012 21:46

#47 Re: Zašto mrzimo Izrael?7

Post by bwin »

broj dva wrote:Ne mrzim ja Izrael i smatram da imaju pravo na drzavu.
Po kojoj pravoj regulativi oni imaju pravo na drzavu na palestinskoj zemlji?? Na bazi starog zavjeta?
mirzaaa33
Posts: 725
Joined: 28/05/2016 13:04

#48 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by mirzaaa33 »

:lol:

Nisi ti dobar dijete. :-)
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#49 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by and »

insomnia78 wrote:
and wrote:a u cijelom svijetu su omiljeni?vidim po mjerama obezbjeđenja gdje god u svijet krenu :skoljka:
što bi naš narod rekao kako posiješ tako ćeš i požnjeti.

takvom politikom i u borbi sa nenaoružanim neprijateljem,a ti do zuba naoružan,teško možeš steći simpatije nekoga(osim onog ko ti tuši oružje),a to ne bih nazvao mržnjom.

najjači je ovaj francuz što ih brani ovdje kad kaže nisu oni to uradili,objavila je njihova vojska na twitteru :lol: :lol: :lol:
ovo, naravno mozes dokazati?


S moje sokoćalo
nisi postavljao twittove vojske na drugim temama?
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#50 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by and »

mirzaaa33 wrote::lol:

Nisi ti dobar dijete. :-)
eto ti si dobar?

možeš objasniti zašto ti mrziš,kad već pitaš?
Post Reply