Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Truba »

nakon 5 puta možemo li vam pomoći i praćenja hoću li nešto ukrasti

ja:

Imate li knjige iz ciklusa Pješčane planete koje je pisao Frenkov sin brajan poslije njegove smrti a radnja se odvija za vrijeme ustanka mašina :D prije originalne knjige ( a znam da su imali 3 knjige)

oni:

HA :shock: :shock: :shock: :shock:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 8-) :lol: :lol: :lol:
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#27 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by cucamonga »

Black swan wrote:nakon 5 puta možemo li vam pomoći i praćenja hoću li nešto ukrasti

ja:

Imate li knjige iz ciklusa Pješčane planete koje je pisao Frenkov sin brajan poslije njegove smrti a radnja se odvija za vrijeme ustanka mašina :D prije originalne knjige ( a znam da su imali 3 knjige)

oni:

HA :shock: :shock: :shock: :shock:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 8-) :lol: :lol: :lol:
jbiga nemaju svi tvoj softver i stanje robe na lageru u glavi pa da su svi superinteligentni i profinjeni k'o ti :run:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#28 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by mO k3 »

cucamonga wrote:
Black swan wrote:nakon 5 puta možemo li vam pomoći i praćenja hoću li nešto ukrasti

ja:

Imate li knjige iz ciklusa Pješčane planete koje je pisao Frenkov sin brajan poslije njegove smrti a radnja se odvija za vrijeme ustanka mašina :D prije originalne knjige ( a znam da su imali 3 knjige)

oni:

HA :shock: :shock: :shock: :shock:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 8-) :lol: :lol: :lol:
jbiga nemaju svi tvoj softver i stanje robe na lageru u glavi pa da su svi superinteligentni i profinjeni k'o ti :run:
hahahhahahahha :thumbup: oplakah :)
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#29 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Ma.Le.Na »

Black swan wrote:nakon 5 puta možemo li vam pomoći i praćenja hoću li nešto ukrasti

ja:

Imate li knjige iz ciklusa Pješčane planete koje je pisao Frenkov sin brajan poslije njegove smrti a radnja se odvija za vrijeme ustanka mašina :D prije originalne knjige ( a znam da su imali 3 knjige)

oni:

HA :shock: :shock: :shock: :shock:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 8-) :lol: :lol: :lol:

to i ja znam radit :lol: :lol:
doduse ne sa knjigama :oops:
al na isto izadje :lol:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#30 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by kockica_kockica »

Ženski Dr.Med wrote:
kockica_kockica wrote:Ja se uvijek sjetim jednog incidenta...
Moja prijateljica radila u prodavnici cipela...
Ja dosla 20 tak minuta prije zatvaranja jer cemo kao onda negdje na pice...

I tako 10 minuta pred kraj radnog vremena moja prijateljica zatvori radnju kao i uvijek, da prebroji pazar upise u knjige itd.. Sjedim ja na tabureu i cekam da ona zavrsi...

Na vrata radnje kuc kuc ... pa opet kuc kuc kuc.. kaze moja prijateljica zatvoreno je
opet kuc kuc kuc
otvori mi vrata sta me gledas ( meni)
okrenem se kolegici kaze ona njoj opet "zatvoreno je"

kaze teta imas jos 3 minute otvori mi kad ti kazem.. kuc kuc kuc kuc

i tako moja kolegica ode do vrata otkljuca i kaze joj lijepo gospodjo radno vrijeme je proslo dodjite sutra...
zena ulazi kao rambo u radnju samo da ona nesto pogleda...
stala iznad mene i dere se.. kako cu ja vidjeti od gazde sta ja nju samo gledam ona je kupac ima pravo da udje, sto ja zatvaram ranije itd...
jedva sam dosla do rijeci da kazem: Gospodjo ja ne radim ovdje :oops: :lol:

Kupci stvarno pretjeruju...
U mojoj mahali ima radnja u kojoj radnica ne smije od gazde zatvoriti sve dok ima kupaca...
Njoj je radno vrijeme do 20.00
Neku vece gledam 21.30 ona jos uvijek unutra sa nekim likovima koji nesto probavaju...
To je fakat bezobrazluk..
Pa ne razumijem sta je problem? Kupac je u pravu ,tvoje drugarica je napravila gresku ako pise radno vrijeme je do 20.00 ne znaci ne znaci da je je njeno radno vrijeme u punkt 20.00 prestaje nego da kupci imaju mogucnost da kupuju do 20.00 + 5-10 minuta tolerancija

Osim toga nekulturnih imam na obe strane i kupaca i prodavaca
Kupovanje necega 5 minuta pred zatvaranje radnje a da nije od vitalnog znacaja za ljudski zivot je stvar nekulture i nepostivanja osobe koja tu radi odnosno vremena te osobe... Ako je to prodavnica cipela, garderobe i slicnog zaista ali zaista nema potrebe da dokazujes svoju nadmoc time sto ces namjerno uci u prodavnicu i zadrzati tu osobu iza njegovog/njenog radnog vremena...

Budimo iskreni niko od nas ne voli da nas se ostavlja nakon radnog vremena na poslu :oops: Ko god kaze da mu je svejedno ili da nema nista protiv laze...

Kod nas cak u Hitnoj pomoci mogu reci da im je kraj smjene a jedna prodavacica cipela ili majica i haljinica ne smije ... :x
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#31 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by mO k3 »

Kockice malo pretjerujes , ja nemam uopste problem da ostanem duze nakon radnog vremena ,imao sam poso gdje sam svaki dan radio 4 + sati vise prekovremeno .
U Njemackoj se ne fura vise 36 sati sedmicno to nema vise ,nego 1+ sat i vise bez naplacivanja....

Barem ja to vidim da je to stvar i mentaliteta ,vamo sam rodjen tako sam rodjen u taj mentalitet da za mene ne predstavlja problem da radim vise nego sto moram
Kroz tvoj text vidim da ni tvoja kolegica nije ispostovalo ono sto na vratim vani pise ,a to je otvoreno do 20.00

nadam se da ces me razumijeti
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#32 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by udrch »

meni prodavci stvarno ne smetaju, gdje god uđem budem lijepo dočekan i ispraćen..valjda zato što nikad nigdje ne ulazim ako ne mislim nešto kupiti..vidi se to valjda na kupcima..s druge strane supruga mi se stalno žali kako je nisu lijepo dočekali, ali ona brate i ide više da razgleda nego da kupuje..
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11069
Joined: 15/01/2010 18:31

#33 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Jack Be Nimble »

Radio sam takve poslove dok sam bio na faxu i istina je da se totalno promjenis kao kupac za cijelog zivota. Dok ne stanes na drugu stranu kase ne znas kako je. Ja sam vidio sve i svasta, imao jednu curu da se izderala na mene, ipsovala itd.

Najgore je kada ti dodju 2 minute prije zatvaranja, a ti trebas da hvatas autobus ili mozda moras u bolnicu jer ti je neko iz familje u bolnici...a oni razvedu pricu bla bla bla. Uglavnom, kupci pojma nemaju sta hoce, ali vole da zajebavaju. Ako im to dopustis onda nikada neces imati mira, moraju se zubi pokazati!

I naravno najgore su mame koje puste djecu da divljaju po prodavnici kao da je njihova soba. :x
pravi Mentalist
Posts: 13
Joined: 12/08/2011 17:10

#34 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by pravi Mentalist »

Zato sto su prodavaci u vecini slucajeva gluvi ignorantski idoti.

Moras im otvoriti oci da su oni ti koji nisu htjeli uciti i koji su inferiorne sluge, a ne ja.
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#35 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by naja22 »

Mene najvise nervira kada odem u neku prodavnicu ili bilo gdje, a radnica ili radnik bulje u mene i stoje pored mene al bas nekako iritantno.. Nego sto se tice prodavaca/ica najbolji su cini mi se u BBI i Alti :) :)
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#36 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Sunrise00 »

pravi Mentalist wrote:Zato sto su prodavaci u vecini slucajeva gluvi ignorantski idoti.

Moras im otvoriti oci da su oni ti koji nisu htjeli uciti i koji su inferiorne sluge, a ne ja.
vjeruj mi da bar u bosni ima i previse ljudi koji su fakultetski obrazovani ali ipak moraju biti "inferiorne sluge" :roll:
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#37 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by kurty »

pravi Mentalist wrote:Zato sto su prodavaci u vecini slucajeva gluvi ignorantski idoti.

Moras im otvoriti oci da su oni ti koji nisu htjeli uciti i koji su inferiorne sluge, a ne ja.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#38 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by cyprus »

open the pendzer wrote:
JThomas wrote:i prodavci i kupci se regrutuju iz iste mase...
Sve je receno, objasnio covjek.

Isto kao i vozaci i pjesaci, jedni na druge drvlje i kamenje, a svi iste fele. Cast izuzecima.
Ili političari i narod... Imam osjećaj da je narodu samo krivo što i oni ne mogu biti u fotelji i zavrtat pare sebi u džep... :oops:

offtopic :run:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45462
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#39 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Chmoljo »

cyprus wrote:
Ili političari i narod... Imam osjećaj da je narodu samo krivo što i oni ne mogu biti u fotelji i zavrtat pare sebi u džep... :oops:

offtopic :run:
tako se i ja na onoj temi o muriji satrah da ljudima kažem da se NE MOŽE očekivati švedska policija, nego bosanska :mrgreen: hoće ljudi Shaft-ove... neće debele i krezave :-) :mrgreen:

mislim, molim te... :roll:
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#40 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by cucamonga »

pravi Mentalist wrote:Zato sto su prodavaci u vecini slucajeva gluvi ignorantski idoti.

Moras im otvoriti oci da su oni ti koji nisu htjeli uciti i koji su inferiorne sluge, a ne ja.
sta li si ti zavrsio ljubavi? da nisi mozda zavrsio teslin projekt ili izmislio teleportaciju ili pretvaranje vode u gorivo ili si mozda izmislio hepek za smirivanje natakarenih narodnih masa? dje si Dzipalo iz Celjigovica.... :shock: :shock:

de ako si tolika intelektualna velicina ja cu ti rado biti inferiorna sluga.

Image

bljak.
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#41 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by stetoskop »

pravi Mentalist wrote:Zato sto su prodavaci u vecini slucajeva gluvi ignorantski idoti.

Moras im otvoriti oci da su oni ti koji nisu htjeli uciti i koji su inferiorne sluge, a ne ja.
Kad imaš ovakvo razmišljanje, sav svijet će biti prema tebi ignorantan, osim onih prepotentnih kao i ti :faraon: koji sami sebi nabijaju nivo.
:x
User avatar
open the pendzer
Posts: 144
Joined: 23/04/2011 16:13

#42 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by open the pendzer »

pravi Mentalist wrote:Zato sto su prodavaci u vecini slucajeva gluvi ignorantski idoti.

Moras im otvoriti oci da su oni ti koji nisu htjeli uciti i koji su inferiorne sluge, a ne ja.
Klasicni produkt posljeratnog Sarajeva i mentaliteta "raje i begova", povratak korijenima, Evropa ide naprijed a bosnjo se vraca u proslost, ko je jamio = beg.

Ostali, inferiorne sluge.

Jos samo harac i danak u krvi uvesti, i rapsodija. Mada, u principu, vec je na snazi.
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#43 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Asana »

pravi Mentalist wrote:Zato sto su prodavaci u vecini slucajeva gluvi ignorantski idoti.

Moras im otvoriti oci da su oni ti koji nisu htjeli uciti i koji su inferiorne sluge, a ne ja.
O ljudima mozes suditi samo na osnovu njihovih postupaka , ali nikad, nikad ih ne sudi prema stanju u kojem se nalaze.
*mima*

#44 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by *mima* »

pravi Mentalist wrote:Zato sto su prodavaci u vecini slucajeva gluvi ignorantski idoti.

Moras im otvoriti oci da su oni ti koji nisu htjeli uciti i koji su inferiorne sluge, a ne ja.

Koje ti frustracije imas......nevjerovatno
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#45 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Michun »

nekad davno sam bila s druge strane pulta - kazu ljudi kad sam prestala raditi: ma ni ne idem vise u onu radnju od kad ti ne radis. ostajanje nakon radnog vremena, starijoj gdji ponijeti robu do kuce/ulaza, popricati sa musterijama (vrijeme, politika i sl.), pomoci u izboru robe...sve je to dio usluznih djelatnosti.
imas prodavce koji ce te nagovoriti da kupis a nisi ni svjestan: odlican primjer targa, kad radi vlasnik (ciko s bradicom), ne smijem uci, sarmira me i uvijek kupim cipele :D , to je predivna zenska cipela, divno vam stoji, sacekacu ja vas 2-3 dana da razmislite jer je jedini par u vasem broju. haj ne kupi :lol: :shock:
a za sisli, beneton, e. intimo i mnoge druge - nemam rijeci. ko da si dosao da ti udjele majicu ili gace. % je zakon.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#46 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by mO k3 »

Michun wrote:nekad davno sam bila s druge strane pulta - kazu ljudi kad sam prestala raditi: ma ni ne idem vise u onu radnju od kad ti ne radis. ostajanje nakon radnog vremena, starijoj gdji ponijeti robu do kuce/ulaza, popricati sa musterijama (vrijeme, politika i sl.), pomoci u izboru robe...sve je to dio usluznih djelatnosti.
imas prodavce koji ce te nagovoriti da kupis a nisi ni svjestan: odlican primjer targa, kad radi vlasnik (ciko s bradicom), ne smijem uci, sarmira me i uvijek kupim cipele :D , to je predivna zenska cipela, divno vam stoji, sacekacu ja vas 2-3 dana da razmislite jer je jedini par u vasem broju. haj ne kupi :lol: :shock:
a za sisli, beneton, e. intimo i mnoge druge - nemam rijeci. ko da si dosao da ti udjele majicu ili gace. % je zakon.
ma ima nas svakakvih na obe strane pulta ,nije sva krivica ni u kupcima ni u prodavacima ,ja to vidim kako se ponasas kao kupac prema prodavacu a i obrnuto, ocekivaj isto
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#47 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Ma.Le.Na »

DP ima daleko najneljubaznije i najgore prodavace
te zene....jer vecinom su zene...treba prvo poslati na obuku SVAKODNEVNOG ponasanja i bontona..pa tek onda ocekivati ljubaznost koju trgovac treba pokazati prema kupcu..
da mi je samo da se nauce BAR pozdravljati i zahvaliti na odlasku...za pocetak...i to bi bilo dosta..
User avatar
milicija
Posts: 1089
Joined: 21/05/2004 15:03
Location: SUP !

#48 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by milicija »

sve to treba u skolu za dresuru cura u Hadzice poslat pa tek onda na kasu i u dalje distribucije...
nemoj da se ponasash djevojko molit cu Vas lijepo.. :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#49 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Bloo »

Ma.Le.Na wrote:DP ima daleko najneljubaznije i najgore prodavace
te zene....jer vecinom su zene...treba prvo poslati na obuku SVAKODNEVNOG ponasanja i bontona..pa tek onda ocekivati ljubaznost koju trgovac treba pokazati prema kupcu..
da mi je samo da se nauce BAR pozdravljati i zahvaliti na odlasku...za pocetak...i to bi bilo dosta..

UTOK kraj Rock teatra :D

meni povremeno dode da kazem MUUUUUUUUUU kad udem :D ne registruju me

ni dovidenja ni prijatno ni cao

da opsujem :D?
User avatar
milicija
Posts: 1089
Joined: 21/05/2004 15:03
Location: SUP !

#50 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by milicija »

a tek da da klipacu bez ambalaze u UTOK.u..pa prije bi te iz utoke upucale nego to uradile
:P NEA SHAMSE!
Post Reply