Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#101 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by dadoka84 »

Kupio telefon kod njih koji je imao softverski problem. Na servisu mi govore da uradim root i da riješim, ali da ću izgubiti garanciju tako... Kasnije im odnio da mi zamijene dio na telefonu, stajao duže od mjesec dana na servisu i nisu nista uradili. Kad sam ih posjetio kažu nek stoji jos 20 dana. Uzeo telefon i nikad im više nisam ušao u radnju. Kvar sam popravio sam za 8usd na ebayu.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#102 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Cossack »

Univerzalno je prevara! Kupio bratu tablet. U startu nije radila kamera. Gotovo 50 dana stajao kod njih i naravno nisu napravili. Jedva sam uz prijetnje izvukao pare. Htjeli da mi daju manje pod izgovorom da mu je pala cijena a isti dan nakon kupovine utvrdio kvar i dao na popravku.

Jeftin je jer vara i kupce i državu.
zamisljen
Posts: 19
Joined: 08/11/2010 13:25

#103 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by zamisljen »

Ja sam supruzi kupio telefon kod njih...treći dan se nije mogao upaliti...odnio sam kod njih... stajalo je mjesec i nešto... navodno je neka ploča izgorila unutra...ugradili su polovnu u to sam siguran... uglavnom smeće prodaju... ko god je mislio napraviti reklamu sa ovom temom na forumu mislim da se nije nadao da čini upravo suprotno...hajd ti meni objasni kako može novom telefonu tek tako izgoriti ploča...
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#104 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by dadoka84 »

Inače te ploče gore samo tako. U jednom servisu su mi tvrdili da je stradala ploča bla bla. U pitanju je bio wakelock. Na kraju google services uradio update i problem riješen. Kod nas kad ne znaju popravit telefon kažu crkla matična...
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#105 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Altsa »

Nisam kod njih nikad kupio telefon al jest mi malac. Do sada je kupio 3-4 telefona i nije imao nikakvih problema.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#106 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Cossack »

Altsa wrote:Nisam kod njih nikad kupio telefon al jest mi malac. Do sada je kupio 3-4 telefona i nije imao nikakvih problema.
Problemi nastaju kada se pokvari.
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#107 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Entropio »

JavierBosnia wrote:
Casual's wrote: Prije mjes-dva kupio kod njih. Vakumiran, pet kutija mi covjek dao da boju izaberem.
E jest tesko vakumirati telefon :D
Kutija na kojoj se nalazi naljepnica Do not accept if this seal is broken... znaci ne mozes otvoriti kutiju osim ako ne prerezes taj seal. I onda preko toga vakumiran najlon. To bi trebalo da je original, osim ako su nasli foru i da to falsifikuju.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#108 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by VladaFBiH »

Cossack wrote:
Altsa wrote:Nisam kod njih nikad kupio telefon al jest mi malac. Do sada je kupio 3-4 telefona i nije imao nikakvih problema.
Problemi nastaju kada se pokvari.
ja sam imao problem sa Google Nexus 6 telefonom gdje mi je prestao displej da radi (kasnije se ispostavilo da ih jako puno ima isti problem i da je neka zezancija sa proximity senzorom) i nakon 20tak dana su mi dali da izaberem novi telefon (naravno nakon dosta ubjeđivanja) i da doplatim razliku za drugi. Prije toga sam imao problem sa jednim Samsungom i kamerom što su uredno napravili u servisu. Sad da li sam imao sreće pa su mi iskustva relativno ok. ili šta se desilo ne znam
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#109 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Altsa »

Cossack wrote:
Altsa wrote:Nisam kod njih nikad kupio telefon al jest mi malac. Do sada je kupio 3-4 telefona i nije imao nikakvih problema.
Problemi nastaju kada se pokvari.
Nije mu se ni jedan pokvario. kontas :roll: .
User avatar
dino1403
Posts: 183
Joined: 10/10/2013 08:13

#110 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by dino1403 »

Entropio wrote:
JavierBosnia wrote:
Casual's wrote: Prije mjes-dva kupio kod njih. Vakumiran, pet kutija mi covjek dao da boju izaberem.
E jest tesko vakumirati telefon :D
Kutija na kojoj se nalazi naljepnica Do not accept if this seal is broken... znaci ne mozes otvoriti kutiju osim ako ne prerezes taj seal. I onda preko toga vakumiran najlon. To bi trebalo da je original, osim ako su nasli foru i da to falsifikuju.
Ima na internetu kupiti tih seal stickera za skoro sve brandove mobitela i to za vrlo male pare tako da me ne bi cudilo da se i tom metodom koriste. Nalijepi sticker, vakumira ga i kaze evo nov mobitel, a ti dobijes macka u vreci. :lol:
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#111 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Cossack »

Altsa wrote:
Cossack wrote:
Altsa wrote:Nisam kod njih nikad kupio telefon al jest mi malac. Do sada je kupio 3-4 telefona i nije imao nikakvih problema.
Problemi nastaju kada se pokvari.
Nije mu se ni jedan pokvario. kontas :roll: .
Pa to i jeste poenta. Imao je sreće. Kontaš.
User avatar
Casual's
Posts: 5736
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#112 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Casual's »

E jbg, svaka budala zna je l' telefon nov ili korišten. Neki proizvodjaci nude da se to provjeri putem IMEIa
User avatar
Fossil
Posts: 688
Joined: 11/10/2010 18:32

#113 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Fossil »

Prije 4-5 god. kod njih kupio LG G2 i nikad nisam imao probleme. Morate pod abdestom kupit i nema problema :mrgreen:
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#114 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by zomri »

Već treći mobitel kod njih, zasad da kucnem u drvo nikakvih problema. Sva tri iPhone doduše pa imam kakvu takvu zvaničnu garanciju, a 16 puta bi razmislio da kupujem neki android kod njih, pogotovo ako nije flagship.
vojopd
Posts: 1800
Joined: 28/05/2018 18:14

#115 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by vojopd »

Entropio wrote:
JavierBosnia wrote:
Casual's wrote: Prije mjes-dva kupio kod njih. Vakumiran, pet kutija mi covjek dao da boju izaberem.
E jest tesko vakumirati telefon :D
Kutija na kojoj se nalazi naljepnica Do not accept if this seal is broken... znaci ne mozes otvoriti kutiju osim ako ne prerezes taj seal. I onda preko toga vakumiran najlon. To bi trebalo da je original, osim ako su nasli foru i da to falsifikuju.
Nalijepe drugu naljepnicu preko te, licno sam kupio takav telefon (ne iz univerzalnog) i skontao nakon par mjeseci. Uslikacu :lol:
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#116 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by fortaleza »

Vi taman pričate kao da oni proizvode svoje telefone, gotovo svi telefoni su isti, neki ukradeni, pali s kamiona, neki prošvercani, neki naručeni iz Kine, neki skidani s drugih mreža, ali u principu su više manje isti kao i oni što idu preko operatera.

E sad vjerojatno se potrefi i koji polovan, koji refubrished i tako, al svugdje se kvare. Opet gledaš isplativost, ako mu je cijena dvostruko manja nego official pa nitko lud neće kupiti telefon tamo kad ovdje možeš dva takva, pa ako se pokvari imaš lufta da naručiš dio i zamjeniš ili eventualno novi telefon.

Al što je, je, garancija ne postoji, ako im je jeftino i ne košta ih popravak to će i narpaviti, a ako nije reći će da si ti kriv ili da si ronio u Makarskoj sa njim, ušla voda jebiga. :D
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#117 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by fortaleza »

ug_lee wrote:Situacija iz univerzalnog:
Dolazi policajac sa telefonom u ruci govoreći kako želi zamjeniti telefon koji je kupljen u univerzalnom 24.9. Prodavač mu govori da ne može jer je prošlo 8 dana, takav telefon je sad polovan i ne može vratiti ponovo u radnju. Policajac pokupi telefon i govori momku da izadje nasamo da popricaju. Za 2 minute policajac bira novi telefon a gledam kako "stari" pakuje u kutiju.
99% da će taj telefon vratiti u prodaju i reći da je nov... Strašno...
Isti tako htio da uzmem a50 kod njih taj dan i vidim jedan a50 već na stolu otvorena mu kutija. I govorim mu da želim uzeti a50 i on lagano vrati telefon u kutiju i nudi mi taj, naravno pod novim se vodi... Tražio telefon koji je vakumiran kaže mi da kod njih nema takvih telefona... Znači oni mogu lagano uzeti svaki telefon koristiti ga vratiti na fabricke i prodavati kao nov ili još gore izvade ti punjač original i stave fus i to prodaju....
Jesi kupio? :mrgreen:
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#118 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by adsubzero »

fortaleza wrote:Vi taman pričate kao da oni proizvode svoje telefone, gotovo svi telefoni su isti, neki ukradeni, pali s kamiona, neki prošvercani, neki naručeni iz Kine, neki skidani s drugih mreža, ali u principu su više manje isti kao i oni što idu preko operatera.

E sad vjerojatno se potrefi i koji polovan, koji refubrished i tako, al svugdje se kvare. Opet gledaš isplativost, ako mu je cijena dvostruko manja nego official pa nitko lud neće kupiti telefon tamo kad ovdje možeš dva takva, pa ako se pokvari imaš lufta da naručiš dio i zamjeniš ili eventualno novi telefon.

Al što je, je, garancija ne postoji, ako im je jeftino i ne košta ih popravak to će i narpaviti, a ako nije reći će da si ti kriv ili da si ronio u Makarskoj sa njim, ušla voda jebiga. :D
Pa ovo i jest najveci problem kod nas u tim radnjama, nikad ne znas kad ti podvali refurbished pod nov, za istu cijenu. Najjace su situacije kad upalis telefon, kad ono necije slike ili kontakti tu. :D
Uglavnom su vraceni zbog nekog problema i sl. Dosta ih i ne poprave, nego pokusaju podvaliti.

Ali cu istaci kao i uvijek, imas radnji koje mnogo podvaljuju i one u kojima je manja sansa za to. Takodjer imas radnje u kojima su ljubazni, kulturni i pomoci ce ti, a imas one gdje te prave budalom. Iz mog iskustva, univerzalno je jedna od ovih drugih.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#119 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by fortaleza »

adsubzero wrote:
fortaleza wrote:Vi taman pričate kao da oni proizvode svoje telefone, gotovo svi telefoni su isti, neki ukradeni, pali s kamiona, neki prošvercani, neki naručeni iz Kine, neki skidani s drugih mreža, ali u principu su više manje isti kao i oni što idu preko operatera.

E sad vjerojatno se potrefi i koji polovan, koji refubrished i tako, al svugdje se kvare. Opet gledaš isplativost, ako mu je cijena dvostruko manja nego official pa nitko lud neće kupiti telefon tamo kad ovdje možeš dva takva, pa ako se pokvari imaš lufta da naručiš dio i zamjeniš ili eventualno novi telefon.

Al što je, je, garancija ne postoji, ako im je jeftino i ne košta ih popravak to će i narpaviti, a ako nije reći će da si ti kriv ili da si ronio u Makarskoj sa njim, ušla voda jebiga. :D
Pa ovo i jest najveci problem kod nas u tim radnjama, nikad ne znas kad ti podvali refurbished pod nov, za istu cijenu. Najjace su situacije kad upalis telefon, kad ono necije slike ili kontakti tu. :D
Uglavnom su vraceni zbog nekog problema i sl. Dosta ih i ne poprave, nego pokusaju podvaliti.

Ali cu istaci kao i uvijek, imas radnji koje mnogo podvaljuju i one u kojima je manja sansa za to. Takodjer imas radnje u kojima su ljubazni, kulturni i pomoci ce ti, a imas one gdje te prave budalom. Iz mog iskustva, univerzalno je jedna od ovih drugih.
U svakom slučaju, ono što možeš napraviti jest da kupiš neki telefon koji je aktualan poput ovih novih Xiaomija Mi 9T i slično jer su veće šanse da su novi, ili naručeni iz Kine nego neki stariji kojem su nedavno spustili cijenu poput jednog LG G6 koji je u univerzalnom svega 350KM i po meni je sam po sebi kvalitetniji telefon od Redmi Note 7 premda nešto stariji (ista cijena), ali su veće šanse da je vraćan, polovan, korišten i slično.

Što se tiče radnji ne pravim tu neku razliku jer nisam baš kupovao tu, obično uzmem neki polovan s garancijom od nekog poznanika, nekakvu višu srednju klasu, al godinu star, najbolji value for money ili nov do 300 KM iz Kine, al na isti fazon.

Viša srednja klasa iz 2018 do 300 >> čista srednja klasa do 300 iz 2019
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#120 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Entropio »

Ja sam uzeo 5-6 telefona u zadnjih 10-ak godina u Univerzalno i nikad nisam imao problem. Gledao sam uvijek da uzimam telefon koji je tek izbacen, tako da je sansa za neko uvaljivanje manja.

Prvi telefon kod njih sam uzeo davno, jos kad su prodavali iz auta i nisu imali radnje... Mesha imao uvijek pun gepek telefona. :D
User avatar
W0rM
Posts: 2370
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#121 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by W0rM »

Kupio kod njih telefon doduse ima tome i 5 godina, radi i dan danas.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#122 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by zrakomlat »

fortaleza wrote: U svakom slučaju, ono što možeš napraviti jest da kupiš neki telefon koji je aktualan poput ovih novih Xiaomija Mi 9T i slično jer su veće šanse da su novi, ili naručeni iz Kine nego neki stariji kojem su nedavno spustili cijenu poput jednog LG G6 koji je u univerzalnom svega 350KM i po meni je sam po sebi kvalitetniji telefon od Redmi Note 7 premda nešto stariji (ista cijena), ali su veće šanse da je vraćan, polovan, korišten i slično.

........
Prekjučer sam baš o tome razmišljao, jel bolje uzeti G6 ili RN7 za sličnu lovu. Naletio slučajno na piku na navodno nov G6 za 300 KM, onda ih malo tražio i vidio da Univerzalno imaju nove na stanju tako do 350. U telekomu i sad 7-8 stoja :D
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#123 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by fortaleza »

zrakomlat wrote:
fortaleza wrote: U svakom slučaju, ono što možeš napraviti jest da kupiš neki telefon koji je aktualan poput ovih novih Xiaomija Mi 9T i slično jer su veće šanse da su novi, ili naručeni iz Kine nego neki stariji kojem su nedavno spustili cijenu poput jednog LG G6 koji je u univerzalnom svega 350KM i po meni je sam po sebi kvalitetniji telefon od Redmi Note 7 premda nešto stariji (ista cijena), ali su veće šanse da je vraćan, polovan, korišten i slično.

........
Prekjučer sam baš o tome razmišljao, jel bolje uzeti G6 ili RN7 za sličnu lovu. Naletio slučajno na piku na navodno nov G6 za 300 KM, onda ih malo tražio i vidio da Univerzalno imaju nove na stanju tako do 350. U telekomu i sad 7-8 stoja :D
G6 ima bolju rezoluciju, always on screen, nedavno je dobio i Pie update, bolju grafiku za gamere, podržava veci kapacitet memorijske kartice, hi res audio na slušalice, a i snima stereo, a manjih je dimenzija i otporan je na vodu i udarce, ima i wide angle kameru (umjesto one za dubinu), NFC. Definitivno je više premium.

Note 7 ima noviji procesor, stedljiviji, veci kapacitet interne memorije, duže ce biti podržan, ima veću bateriju, infracrveni port, jeftinije nabaviti zamjenske dijelove, tu je i veći ekran, i podrška za googleovu kameru i custom romove ako te to zanima.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#124 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by zrakomlat »

fortaleza wrote:
zrakomlat wrote:
fortaleza wrote: U svakom slučaju, ono što možeš napraviti jest da kupiš neki telefon koji je aktualan poput ovih novih Xiaomija Mi 9T i slično jer su veće šanse da su novi, ili naručeni iz Kine nego neki stariji kojem su nedavno spustili cijenu poput jednog LG G6 koji je u univerzalnom svega 350KM i po meni je sam po sebi kvalitetniji telefon od Redmi Note 7 premda nešto stariji (ista cijena), ali su veće šanse da je vraćan, polovan, korišten i slično.

........
Prekjučer sam baš o tome razmišljao, jel bolje uzeti G6 ili RN7 za sličnu lovu. Naletio slučajno na piku na navodno nov G6 za 300 KM, onda ih malo tražio i vidio da Univerzalno imaju nove na stanju tako do 350. U telekomu i sad 7-8 stoja :D
G6 ima bolju rezoluciju, always on screen, nedavno je dobio i Pie update, bolju grafiku za gamere, podržava veci kapacitet memorijske kartice, hi res audio na slušalice, a i snima stereo, a manjih je dimenzija i otporan je na vodu i udarce, ima i wide angle kameru (umjesto one za dubinu), NFC. Definitivno je više premium.

Note 7 ima noviji procesor, stedljiviji, veci kapacitet interne memorije, duže ce biti podržan, ima veću bateriju, infracrveni port, jeftinije nabaviti zamjenske dijelove, tu je i veći ekran, i podrška za googleovu kameru i custom romove ako te to zanima.
Kako sam krenuo izaći će RN9 dok se skontam bi li uzeo nešto ili ne :D osim ako mi trenutni crkne na kraju telecomove garancije koja brzo ističe.

Hvala na odgovoru. Sve nešto veliko sad, taj G6 je i dimenzijama dobar, ima ga kolegica.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#125 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Ali_G »

Taj LG nema sanse da je nov. Univerzlno i slicne radnje cesto drze na stanju i novije i trazenije mobitele, a kad dodjes u radnju, nema. Znaci prvo provjera samo u radnji. A taj LG je star 2.5 godine. Nije bio trazen ni prvog dana, pa razmisli kolika je sansa da drze neotpakovan telefon neke 2god
Post Reply