Zašto je nastala RS!?

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#76 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by muha_sa »

Djokovic wrote:Onaj prethodni post je naravno bio parodija posta koga sam citirao cisti da mu pokažem koliko su mu argumenti tanki.
pojma oni nemaju :-) jedna je istina, ona koju ti iznosiš :thumbup:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#77 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by klosar pravi »

Ma jebeni rat bi trajao mjesec dana da je bilo podjednako artiljerije.
Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#78 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by Djokovic »

Žao mi je ako sam nekog povredio ali istorija se nažalost ne može izmeniti ali možemo svi zajedno iz da iz nje izvucemo pouke kako bi izbegli da ponovimo greske iz prošlosti. Najbitnije od onog sto svo vreme pokušavam da vam kažem je da je BiH drzava ne jednog već vise ravnopravnih naroda i da sve bitne odluke ubuduće treba zajedno sa njima da donosite bez preglasavanja nekog od njih kako bi izbegli eventualne konflikte i zajedno sa njima i svojim susjedima stvorili neku ljepšu budućnost.. :bih:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#79 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by seln »

klosar pravi wrote:Banujte Djokovica molio bih.
Zasto?
Svakom forumu treba dvorska luda.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#80 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by klosar pravi »

Djokovic wrote:Žao mi je ako sam nekog povredio ali istorija se nažalost ne može izmeniti ali možemo svi zajedno iz da iz nje izvucemo pouke kako bi izbegli da ponovimo greske iz prošlosti. Najbitnije od onog sto svo vreme pokušavam da vam kažem je da je BiH drzava ne jednog već vise ravnopravnih naroda i da sve bitne odluke ubuduće treba zajedno sa njima da donosite bez preglasavanja nekog od njih kako bi izbegli eventualne konflikte i zajedno sa njima i svojim susjedima stvorili neku ljepšu budućnost.. :bih:

Znas kad je ovdje moguc mir?

Za 100 godina kad svi izginemo koji smo bili rođeni za vrijeme rata ili koji su direktno ucestvovali.

pa i ove generacije rođene od 2000.
Eh tek tad, a i tad je upitno.

Dakle proci ce 150 do 200 do pravog pomirenja.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#81 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by muha_sa »

Djokovic wrote:Žao mi je ako sam nekog povredio ali istorija se nažalost ne može izmeniti ali možemo svi zajedno iz da iz nje izvucemo pouke kako bi izbegli da ponovimo greske iz prošlosti. Najbitnije od onog sto svo vreme pokušavam da vam kažem je da je BiH drzava ne jednog već vise ravnopravnih naroda i da sve bitne odluke ubuduće treba zajedno sa njima da donosite bez preglasavanja nekog od njih kako bi izbegli eventualne konflikte i zajedno sa njima i svojim susjedima stvorili neku ljepšu budućnost.. :bih:
:thumbup:

svaka ti je za

Image
Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#82 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by Djokovic »

Tokom drugog svjetskog rata na ovom području je poginulo mnogo više ljudi pa su se ljudi izmirili.
Last edited by Djokovic on 07/10/2018 11:18, edited 2 times in total.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#83 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by svi u napad »

Bravo Muha. Tako se dogovara provkatoru koji dobiva lovu za ove komentare da bi oni koji ga placaju dobili odredjene podatke koji ih interesuju. Ja se u potpunosti slazem sa svim sto je doticni napisao i zelio bih mu jos malo pomoci jer vidim da je neke bitne cinjenice zaboravio. Kao prvo 68% oficira u JNA su bili srpske nacionalnosti i ako tu dodas one kao sto su bili Kadijevic, Adzic, Mladic i drugi Jugoslaveni onda se ta multieticnost penje na 90%. Slicnu cifru je imala i Armija BiH ali u tom slucaju to nije multieticnost. Prosle godine je jedna novinarak pisala kako su Sarajlije napale topovima srpska mjesta oko Sarajeva pa su isti morali uzvratiti artiljerijom (uh izvini oni nisu to imali jer je ista bila u rukama Bosnjaka) na Sarajevo kako bi se odbranili. Mislim da treba ostro osuditi te ponoviti kako su Sarajlije bacale srpsku nejac lavovima u Pionirskoj dolini i kako je rahmetli Safet Isovic (iaoko je u to vrijeme zbog ranjavanja bio na lijecenju u Hrvatskoj) svako jutro brisao peskirom svoje ruke od krvi srpske djece koju je klao svakog jutra (covjek navecer sjedne u auto prodje bez problema ratiste ujutro obavi posao pa nazad u Hrvatsku). Ove neoborive dokaze Djokovic moze jos uvijek naci u arhivi RTVRS ako ih je zaboravio.
Na kraju jos jedan podatak o velikim Jugoslavenima (posto je to najvazniji momenat u komentarima) a to je da je i Covic bio veliki Jugoslaven i pisao cirilicom u to doba pa se jadnik satrao da odbrani Jugu kao i prijatelji mu Mladic i karadzic. Ukratko podrzavam Muhu sa njegovim komentarima i mislim da postoji samo jedna istina a to je srpska istina. Djokovicu preporucujem da pored tenisa i Memoranduma pogleda koji put neki intervju sa gosp. Milanom Proticem na youtubu i da istaknem jedan istorijski neoborivi fakat a taj je da Bosna nikad nije bila dio Srbije niti ce to ikada Biti Zivjeli.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#84 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by svi u napad »

Izvinjavam se sto sam zaboravio jos jednu vaznu cinjenicu (tako je to kad ostaris pa demencija uzme maha) koju je Djokovic propustio napisati. Jebeni telohranitelj Slobodana Milosevica Jugoslaven Naser Oric pobije 3 500 Srba u okolini Srebrenice i zbog toga je Jugosloven Mladic bio prisiljen pobiti 8 000 ljudi. To se ne smije zaboraviti moj Djokovicu. Jest da je u cijelom ratu za 4 godine prema zvanicnim podacima poginulo ukupno 3 500 srpskih civila ne smjemo zaboraviti da su sve te zrtve ama bas sve (prema srpskoj logici koja je jedina ispravna) zivjele u okolini Srebrenice.
Nadam se da ce ovaj podatak zajedno sa onim gore navedenim podacima pomoci nasem Djokovicu da nastavi sa sirenjem istine o ratu i raspadu Jugoslavije. Najvaznije za srpsku istoriju je sirenje istine i samo istine i ne daj boze da neki Srbin dodje do krivih podataka. Zivjeli
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#85 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by klosar pravi »

svi u napad wrote:Izvinjavam se sto sam zaboravio jos jednu vaznu cinjenicu (tako je to kad ostaris pa demencija uzme maha) koju je Djokovic propustio napisati. Jebeni telohranitelj Slobodana Milosevica Jugoslaven Naser Oric pobije 3 500 Srba u okolini Srebrenice i zbog toga je Jugosloven Mladic bio prisiljen pobiti 8 000 ljudi. To se ne smije zaboraviti moj Djokovicu. Jest da je u cijelom ratu za 4 godine prema zvanicnim podacima poginulo ukupno 3 500 srpskih civila ne smjemo zaboraviti da su sve te zrtve ama bas sve (prema srpskoj logici koja je jedina ispravna) zivjele u okolini Srebrenice.
Nadam se da ce ovaj podatak zajedno sa onim gore navedenim podacima pomoci nasem Djokovicu da nastavi sa sirenjem istine o ratu i raspadu Jugoslavije. Najvaznije za srpsku istoriju je sirenje istine i samo istine i ne daj boze da neki Srbin dodje do krivih podataka. Zivjeli

Imaju neki zvanicni podaci koje sam citao prije nekoliko godina u kojima kaže oko 10 nisam siguran treba potvrditi..

U suštini da to je istina u okolini Srebrenice poklanih je blizu 5 hiljada srba to im je prica..
Znaš šta je najgore što je ta propaganda toliko uzela maha da ja mislim da velika vecina to stvarno vjeruje..

Baš kao u vezi pocetka rata oni su uvjereni ti jer jebiga pricaju ti jedno te isto stalno..
Daleko od toga da nisu naši klali, mudžahedini pogotovo samo što je usporedba..

Neki dan citam po 40 do 100 ljudi raznorazne grobnice dok njihove na prste jedne ruke mogu nabrojati da sam cuo..
Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#86 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by Djokovic »

svi u napad wrote:... i da istaknem jedan istorijski neoborivi fakat a taj je da Bosna nikad nije bila dio Srbije niti ce to ikada Biti Zivjeli.
Istocna Bosna jeste tokom istorije bila u sastavu Srbije ali to nema nikakve veze sa ovom temom. Bosna i Hercegovina kao sto sam već rekao drzava koja pripada Srbima, Bošnjacima i Hrvatima iz BiH i nadam se da se svi sa time slažemo.
Djokovic wrote: Najbitnije od onog sto svo vreme pokušavam da vam kažem je da je BiH drzava ne jednog već vise ravnopravnih naroda i da sve bitne odluke ubuduće treba zajedno sa njima da donosite bez preglasavanja nekog od njih kako bi izbegli eventualne konflikte i zajedno sa njima i svojim susjedima stvorili neku ljepšu budućnost.. :bih:
Last edited by Djokovic on 07/10/2018 12:46, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#87 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by muha_sa »

Djokovic wrote:
svi u napad wrote:... i da istaknem jedan istorijski neoborivi fakat a taj je da Bosna nikad nije bila dio Srbije niti ce to ikada Biti Zivjeli.
Istocna Bosna jeste tokom istorije bila u sastavu Srbije ali to nema nikakve veze sa ovom temom. Bosna i Hercegovina kao sto sam već rekao drzava koja pripada Srbima, Bošnjacima i Hrvatima iz BiH i nadam se da se svi sa time slažemo.
Djokovic wrote: Najbitnije od onog sto svo vreme pokušavam da vam kažem je da je BiH drzava ne jednog već vise ravnopravnih naroda i da sve bitne odluke ubuduće treba zajedno sa njima da donosite bez preglasavanja nekog od njih kako bi izbegli eventualne konflikte i zajedno sa njima i svojim susjedima stvorili neku ljepšu budućnost.. :bih:
:thumbup:

Istocna Bosna je od pamtivjeka bila srpska
Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#88 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by Djokovic »

Ne od pamtiveka vec povremeno od srednjeg veka a ako nekog zanimaju detalji neka pogleda temu o Srbiji gde je pisano o tome pošto ovo nije tema za to.
Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#89 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by Djokovic »

Bili su nikad nisam tvrdio da nisu isto kao sto su povremeni bili i u sastavu vizantije ili kao što su Poljska i djelovi Amerike bili u prošlosti u sastavu Rusije ali sve to nema nikakvo veze sa ovom temom.
Last edited by Djokovic on 07/10/2018 13:06, edited 2 times in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#90 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by Maraschino »

muha_sa wrote: :thumbup:

Istocna Bosna je od pamtivjeka bila srpska
Sta Istocna Bosna, ma sve do Karlobaga bila je Srbija. Ako ne vjerujes meni, pitaj Seselja i Djokovica, Hafisa, bisao, Kolindu...
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#91 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by zrakomlat »

Energetika2 wrote:
Djokovic wrote:Ne od pamtiveka vec povremeno od srednjeg veka a ako nekog zanimaju detalji neka pogleda temu o Srbiji gde je pisano o tome pošto ovo nije tema za to.
A diejlovi srbije da li su tokom rednjeg vijeka bili dio Bosne? :D
Pa bili su ali su ti bosanski vladari bili srbi :D
Jel tako @Muha?
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#92 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by klosar pravi »

Osim što su ponekad klali srpske vladare.

Al' nema veze sve su to srbi. :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18320
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#93 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by GandalfSivi »

Djokovic wrote: Istocna Bosna jeste tokom istorije bila u sastavu Srbije ali to nema nikakve veze sa ovom temom. Bosna i Hercegovina kao sto sam već rekao drzava koja pripada Srbima, Bošnjacima i Hrvatima iz BiH i nadam se da se svi sa time slažemo.
BiH pripada svim njenim drzavljanima (bez obzira na vjeru i naciju) koji je osjecaju kao svoju i nadam se da se sa tim slazemo.

Izbori su danas, pa necu puno na ovu temu, ali se vratim da ti ukazem na sve opasnosti tvoje retorike...
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#94 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by klosar pravi »

Da se razumijemo muslimani im nikad ne bi bili bratija, al' poenta je da im srbi sigurno nisu. :D

Suma sumarum historiju treba ostaviti u historiji, al' dzaba kad imaš ove poremecene umove koji ne znaju historiju vec je gledaju na pogrešan nacin.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#95 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by muha_sa »

zrakomlat wrote:
Energetika2 wrote:
Djokovic wrote:Ne od pamtiveka vec povremeno od srednjeg veka a ako nekog zanimaju detalji neka pogleda temu o Srbiji gde je pisano o tome pošto ovo nije tema za to.
A diejlovi srbije da li su tokom rednjeg vijeka bili dio Bosne? :D
Pa bili su ali su ti bosanski vladari bili srbi :D
Jel tako @Muha?
vazda i uvijek :D i zanavjek
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#96 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by klosar pravi »

Energetika2 wrote:
klosar pravi wrote:Da se razumijemo muslimani im nikad ne bi bili bratija, al' poenta je da im srbi sigurno nisu. :D

Suma sumarum historiju treba ostaviti u historiji, al' dzaba kad imaš ove poremecene umove koji ne znaju historiju vec je gledaju na pogrešan nacin.
Samo sto nismo muslimani vec Bosnjaci dakle potomci Bosnjaka iz srednjeg vijeka.
Ta historija vec nije rezervisana za nas niti je možemo sebi pripisivati jer smo muslimani.

Moja je poenta da je srbi ne mogu isto pripisivati sebi.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#97 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by klosar pravi »

Ja sam bosanac nisam bosnjak iz Sarajeva od oca koji je dao život za državu 40 nakon pocetka rata.

Pazi šta pišem sad ti bosnjani na koje se pozivaš su bili skroz druge vjere nisu bili muslimani.
Naša historija pocinje nakon dolaska Osmanlija svako ko bar malo zna o historiji zna o ovome.

zna o Katarini koja je ostavilu Bosnu Vatikanu da radi s nje šta hoce i još mnogo stvari.

Tako da ti bosnjani to su neki drugi ljudi u skroz drugom dijelu historije.

Dakle ja govoroim da su klali srpske vladare kao što i jesu jer su bili svoji na svom.
Al ' glavna stvar o kojoj ti pricam je ovo.
A ti mi odgovori brate najbolje moguce kako znaš, spreman?

Šta misliš šta bi nam danas uradili ti Bosanski vladari?
Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#98 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by Djokovic »

Da narocito izetbegovic ciji preci su u 19 veku došli u Bosnu iz Srbije. :lol:
Last edited by Djokovic on 07/10/2018 15:20, edited 1 time in total.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#99 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by Kejn »

Djokovic wrote:Da narocito izetbegovic ciji preci su u Bosni došli iz Srbije. :lol:
Pa vi bosanski srbi ste skoro komplet došli iz smederevskog sandžaka :roll: Da ne govorimo o naseljavanju Salonaca za vrijeme Kraljevine i agrarnoj reformi...
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#100 Re: Zašto je nastala RS!?

Post by klosar pravi »

Energetika2 wrote:
klosar pravi wrote:Ja sam bosanac nisam bosnjak iz Sarajeva od oca koji je dao život za državu 40 nakon pocetka rata.

Pazi šta pišem sad ti bosnjani na koje se pozivaš su bili skroz druge vjere nisu bili muslimani.
Naša historija pocinje nakon dolaska Osmanlija svako ko bar malo zna o historiji zna o ovome.

zna o Katarini koja je ostavilu Bosnu Vatikanu da radi s nje šta hoce i još mnogo stvari.

Tako da ti bosnjani to su neki drugi ljudi u skroz drugom dijelu historije.

Dakle ja govoroim da su klali srpske vladare kao što i jesu jer su bili svoji na svom.
Al ' glavna stvar o kojoj ti pricam je ovo.
A ti mi odgovori brate najbolje moguce kako znaš, spreman?

Šta misliš šta bi nam danas uradili ti Bosanski vladari?
Znaci,ako krenemo od toga da se ne predstavljas lazno, tvoj otac da je presao na krscantsvo ti nikakve veze nebi imao sa njim? Bosanski kraljevi i stari Bosnjani su nasa krv i rod. Mi smo njihovi fizicki potomci. Da si imalo pismen to bi razumio. Vjera je stvar ubjedjenja i licne odluke.Ti mozes sutra postati ateista no ako si Bosnajckog roda od toga nemozes pobjeci. I 1% vas Srba u BiH imate prezime Bosnjak sto znaci da vam je etnicko porijeklo Bosnjacko bar jednog dijela vas. Samo mi nije jasno zasto krivo predstavljanje na forumu?
Brate, ti o kojima pricas ti su isti nabijeni na kolac vladari.
Ostali su prihvatili da ne bi isto završili..

Zar je moguce da ovo ne znaš?
Da mi jesmo direktni potomci, al' je poenta da se ti isti dignu sad koji su pobijeni kad su došle Osmanlije gledali bi nas kao izdajnike.

Zbog toga naša historija pocinje kad pocinje uostalom znaš li ko je napravio Sarajevo?

Idem ti ja sad ispod mene je da se raspravljam dalje na ove veoma jasne stvari, pozdrav.

Poenta je da Bosna nikad nije bila Srpka niti ce biti.
Post Reply