ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#51 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Seyfo »

Jel ljudi vide kakva je ovo KATASTROFA,ovo smo gledali negdje daleko na tv nekada,i izgledalo je nevjerovatno,ovaj narod SADA pati,a kako ce tek patiti u narednom vremenu obzirom kako smo ekonomski JADNI,i umjesto da se POMAZE,na sve strane imamo PAMETNJAKOVICA pun klinac,SVE univerzitetlije jbt,napuhani,i u bih i dijaspori,POMOZITE NARODU,ako hocete,AKO NE,onda bar dajte doprinos i ZASUTITE!!!ne ti drug, :-D nego ovi pametnjakovici... :bih:[/quote]

A kako da pomognemo osim da odnesemo hranu, stvari, pare isl.u neki od centara za tu namjenu? Da imam helikopter znao bih šta ću, a ovako...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#52 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by VjecitiStudent »

Reagovali i pomogli bi mnogi, ali ...
Zbog novonastale situacije sa poplavama u Bosni i Hercegovini, Makedonija, Slovenija i Hrvatska ponudile su svoju pomoć u opremi i ljudstvu.

Da bi pomoć navedenih država stigla u poplavljena područja u našoj zemlji, trebalo je jučer što hitnije uputiti zahtjev preko Mehanizma civilne zaštite Evropske unije. Međutim, to se nije desilo.

"Jučer oko 12:00 sati ponudili smo pomoć Bosni i Hercegovini, ali je zahtjev stigao tek sinoć u 22:00 sata.
Ne znam zašto je trebalo toliko dugo. Dobio sam potvrdu da su dva čamca i helikopter sa ekipama pripremljeni i čekaju u Ljubljani", kazao je za Klix.ba David Brozina, zamjenik ambasadora Slovenije u BiH.
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#53 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Truba »

neko dobiva platu a ne radi svoj posao
zapravo mislim i da ne zna što mu je posao
Flad
Posts: 13
Joined: 16/05/2014 09:21

#54 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Flad »

vanjki wrote:Zasto oruzane snage nemaju nisu imale podrsku Eufor-a u akciji spasavanja?

Zasto ce nam ono u Bosni i Hercegovini a ne zele pomoci?

Ljut sam :oops: :oops: :oops:
Nemas sta biti ljut, oni niti bilo ko izvan BiH nije obavezan pomoci, trebamo sami sebi pomoci. A onda kazniti politicare sto nam nisu doveli gradove i rijecne tokove u red. Naravno poplave ove vrste se ne bi mogli sprijeciti, ali da se radilo kako treba, bili bo puno manje nego jeste.

VLADA JE TREBALA JOS JUCER KUPITI U SLOVENIJI, AUSTRIJI, HRVATSKOJ I NJEMACKOJ STOTINE RAFTING CAMACA KOJI SU VEC DANAS MOGLI BITI U SARAJEVU I KRENUTI KA UGROZENIM PODRUCJIMA!!!

MEDJUTIM NIKSIC SE ZAJEBAVAO, VLADA NIJE REAGIRALA KAKO JE TREBALA!

SAT KUCA TIKA TAKA, VODA SE NECE POVUCI DANIMA, INFRASTRUKTURA JE OSTECENA, LJUDI CE UBRZO OSTATI BEZ CISTE VODE I HRANE, A ONDA TEK KRECE PRAVI BELAJ!


NI SAD NIJE KASNO I MOGU SE SPASITI LJUDSKI ZIVOTI.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#55 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by tandmand »

Sadaka mentalitet + kleptomanija je ono sto preovladava u politickoj oligarhiji koja je na vlasti.
Imati onako skupi vozni park, atronomske plate, naknade a tokom protesta prositi od EU opremu za policiju, je dno dna licemjerstva. Pa ko bi takvima dao svoj novac. Ne treba se nadati da ce dijaspora nesto posbno novcano pomagati.
Hoce direktno nekog iz svoje porodice, poznanike, a da daje novac u nekim akcijama to ne. Znaju da bi pola tog zavrsilo na privatnim racunima u Becu. Nema vise budala, jer su svi za 20 godina mogli shvatiti sta se desava i sa kim imaju posla.
I po pitanju EUFOR-a i MZ: Zasto neko drugi da radi posao za koji su nasi lindohani tako skupo placeni?
Definitivno narod je prepusten sam sebi.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#56 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by vješalica »

muha_sa wrote:
XXS wrote:
ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???
Vazda neko drugi kriv.
Pitanje je zasto mi nismo u stanju da pomognemo sami sebi?
dok se dogovorimo jel u nadleznosti opštine, kantona, federacije, r.s.---ovaj glomazni aparat ne bi ni Švica izdrzala niti bi se oni bolje snašli---sad baška što sjede podobni a sposobni u mišjoj rupi :-)
sad ko ce izdat naredbu u O.S. pitanje je--ko od konstitutivnih :-) fino su nam skrojili pa se jebemo i još cemo se godinama jebavat--ko prezivi :-)
vrhovni komadant oruzanih snaga je predsjednistvo bih
User avatar
howdy
Posts: 3544
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#57 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by howdy »

da je stoka znala smanjit plate na vrijeme i malo manje krast i zaposljavat po stranackoj i svim drugim linijama mogli su se kupit jebeni helikopteri i camci. ovako, iskali smo, dobili smo :D
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#58 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by newlevel »

Koliko mi ukupno imamo helikoptera ?

Sent from my Nokia 3310
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#59 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by muha_sa »

vješalica wrote:
muha_sa wrote: dok se dogovorimo jel u nadleznosti opštine, kantona, federacije, r.s.---ovaj glomazni aparat ne bi ni Švica izdrzala niti bi se oni bolje snašli---sad baška što sjede podobni a sposobni u mišjoj rupi :-)
sad ko ce izdat naredbu u O.S. pitanje je--ko od konstitutivnih :-) fino su nam skrojili pa se jebemo i još cemo se godinama jebavat--ko prezivi :-)
vrhovni komadant oruzanih snaga je predsjednistvo bih
cuj :-)
a oni su složni, jelde :?
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#60 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

newlevel wrote:Koliko mi ukupno imamo helikoptera ?
Vojna tajna... :wink:
muha_sa wrote:
vješalica wrote: vrhovni komadant oruzanih snaga je predsjednistvo bih
cuj :-)
a oni su složni, jelde :?
Za divno cudo, oni su ovaj put bili jedna od najsvjetlijih tacaka brzine reakcije...
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#61 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by svjezi_ustipak »

newlevel wrote:Koliko mi ukupno imamo helikoptera ?

Sent from my Nokia 3310

ukupno 40 na brojnom stanju, leti malo vise od polovine. imamo 15 UH-1, 15 Mi-8 i 10 Mi-17 cini mi se. rasporedjeni u tri helikopterska skvadrona. posade su obucavane za letove u akcijama spasavanja, dosta su dobri kad rade.

sto se tice toga sto EUFOR nije reagovao...nije reagovao jer je procjenio da lokalne snage imaju dovoljno kapaciteta da iznesu zadatke samostalno. odluku o slanju letjelica EUFOR-a obicno donese dezurni operativni oficir u bazi i obicno odbiju dati helikopter.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#62 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by sema911s »

sto eufor nije reagovao pa sto nisu vojsku digli iz kasarni sto bi neki svabo, rancus argentinac i ko vec rizikovao svoju guzicu kada onaj koga placas da te brani drka motku,. i zabo li ga za tebe,.

jebote koliko ti stranci mole da se napokon okrenemo sebi da prestanemo sa tim torovanjem i sada opet oni krivi jer nece da nam daju par helikoptera,. pa od 95 nas moljakaju dosadilo im vise
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#63 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Hajvan »

Ignore lista se povečala. :D
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#64 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Platformas »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Baš sam jučer na jednoj od tema onako više u zajebanciji rekao koga da zovemo u pomoć, Tursku ili Hrvatsku, možda bolje Srbiju jer je Vučić frišak iz Bosne. :-) Eto ispostavilo se da drugačije ne znamo razmišljati.

Ti prvo trebaš biti ljut na sistem koji nije niti zna preduprijediti sredstva u slučaju elementarnih nepogoda i prirodnih katastofa. Pa onda se trebaš ljutiti na političare, od opštinskog nivao, preko kantona pa sve do državnog nivoa što nisu u stanju napraviti ništa da bi sistem bio koliko-toliko funkcionalan. Trebaš biti ljut na svoje sugrađane kao i na sebe što smo kao društvo vrlo malo uradili da bi u ovakvim situacijama imali sistem u kojem će gotovo svaki pojedinac znati šta treba da uradi, gdje da se obrati i od koga da očekuje pomoć. Iza toga ima jedno 150 mjesta za tvoju i moju ljutnju pa tek onda dolazi EUFOR, OHR, EU i svi ostali koji su i BiH kao stranci.
:thumbup:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#65 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by vješalica »

muha_sa wrote:
vješalica wrote:
muha_sa wrote: dok se dogovorimo jel u nadleznosti opštine, kantona, federacije, r.s.---ovaj glomazni aparat ne bi ni Švica izdrzala niti bi se oni bolje snašli---sad baška što sjede podobni a sposobni u mišjoj rupi :-)
sad ko ce izdat naredbu u O.S. pitanje je--ko od konstitutivnih :-) fino su nam skrojili pa se jebemo i još cemo se godinama jebavat--ko prezivi :-)
vrhovni komadant oruzanih snaga je predsjednistvo bih
cuj :-)
a oni su složni, jelde :?
jeste oni komanduju
jesul slozni valjda jesu
al kad je u pitanju njihov buđelar :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#66 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

sema911s wrote:sto eufor nije reagovao pa sto nisu vojsku digli iz kasarni sto bi neki svabo, rancus argentinac i ko vec rizikovao svoju guzicu kada onaj koga placas da te brani drka motku,. i zabo li ga za tebe,.

jebote koliko ti stranci mole da se napokon okrenemo sebi da prestanemo sa tim torovanjem i sada opet oni krivi jer nece da nam daju par helikoptera,. pa od 95 nas moljakaju dosadilo im vise
Mogu li podsjetiti da je pretprosle, one mega-snijeg zime, sa 2 metra snijega, prvo organizovano ciscenje zatrpanih tramvajskih shina poceo Eufor sa svojim vojnicima iz baze, te oni jadni samoorganizovani studenti...
http://www.klix.ba/vijesti/bih/na-teren ... 20205064#4
AtleticoMadrid wrote:Sto ce nam ovi klocevi uopce u BiH ? Van nase drzave !! Ne mogu vise njuske da im gledam, dobivaju pare a nista ne rade.
Evo ja kazem demokratski, neka ih, sta tebe briga sto dobijaju pare od svojih drzava, ne placamo ih mi... Jos ih ovdje trose, pa nam je to bolje nego da ih trose u svojim zemljama... I mi ostali mahom dobijamo pare, a malo nas ko sta radi... Ocemol' i mi iz drzave ?
Last edited by drndalo on 16/05/2014 14:36, edited 1 time in total.
Bodkin
Posts: 21520
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#67 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Bodkin »

VjecitiStudent wrote:Reagovali i pomogli bi mnogi, ali ...
Zbog novonastale situacije sa poplavama u Bosni i Hercegovini, Makedonija, Slovenija i Hrvatska ponudile su svoju pomoć u opremi i ljudstvu.

Da bi pomoć navedenih država stigla u poplavljena područja u našoj zemlji, trebalo je jučer što hitnije uputiti zahtjev preko Mehanizma civilne zaštite Evropske unije. Međutim, to se nije desilo.

"Jučer oko 12:00 sati ponudili smo pomoć Bosni i Hercegovini, ali je zahtjev stigao tek sinoć u 22:00 sata.
Ne znam zašto je trebalo toliko dugo. Dobio sam potvrdu da su dva čamca i helikopter sa ekipama pripremljeni i čekaju u Ljubljani", kazao je za Klix.ba David Brozina, zamjenik ambasadora Slovenije u BiH.
:lol: :lol: :lol: jooooj majku ti jebem, pa kad ce GLUPI I NAIVNI NAROD skontati u kome je problem umjesto da se otvaraju teme kako eufor nije nista uradio.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#68 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by detroit-mercy »

Bodkin wrote:
VjecitiStudent wrote:Reagovali i pomogli bi mnogi, ali ...
Zbog novonastale situacije sa poplavama u Bosni i Hercegovini, Makedonija, Slovenija i Hrvatska ponudile su svoju pomoć u opremi i ljudstvu.

Da bi pomoć navedenih država stigla u poplavljena područja u našoj zemlji, trebalo je jučer što hitnije uputiti zahtjev preko Mehanizma civilne zaštite Evropske unije. Međutim, to se nije desilo.

"Jučer oko 12:00 sati ponudili smo pomoć Bosni i Hercegovini, ali je zahtjev stigao tek sinoć u 22:00 sata.
Ne znam zašto je trebalo toliko dugo. Dobio sam potvrdu da su dva čamca i helikopter sa ekipama pripremljeni i čekaju u Ljubljani", kazao je za Klix.ba David Brozina, zamjenik ambasadora Slovenije u BiH.
:lol: :lol: :lol: jooooj majku ti jebem, pa kad ce GLUPI I NAIVNI NAROD skontati u kome je problem umjesto da se otvaraju teme kako eufor nije nista uradio.
Pa vazda je bilo lakse reci da je kriv onaj anamo :skoljka: .
Btw, citam civilna zastita poziva dobrovoljce da se prijave za pomoc, 30tak ljudi se javilo :( i ovom jari kriv Eufor :-) :-) .
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#69 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by lajkujMe »

svjezi_ustipak wrote:
newlevel wrote:Koliko mi ukupno imamo helikoptera ?

Sent from my Nokia 3310

ukupno 40 na brojnom stanju, leti malo vise od polovine. imamo 15 UH-1, 15 Mi-8 i 10 Mi-17 cini mi se. rasporedjeni u tri helikopterska skvadrona. posade su obucavane za letove u akcijama spasavanja, dosta su dobri kad rade.

sto se tice toga sto EUFOR nije reagovao...nije reagovao jer je procjenio da lokalne snage imaju dovoljno kapaciteta da iznesu zadatke samostalno. odluku o slanju letjelica EUFOR-a obicno donese dezurni operativni oficir u bazi i obicno odbiju dati helikopter.
40 u brojnom stanju da, da leti vise od polovine? Ne, da je tako ne bi OSBIH angazovala samo 2 helikoptera
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#70 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by bhnapoleon1 »

lajkujMe wrote:
svjezi_ustipak wrote:
newlevel wrote:Koliko mi ukupno imamo helikoptera ?

Sent from my Nokia 3310

ukupno 40 na brojnom stanju, leti malo vise od polovine. imamo 15 UH-1, 15 Mi-8 i 10 Mi-17 cini mi se. rasporedjeni u tri helikopterska skvadrona. posade su obucavane za letove u akcijama spasavanja, dosta su dobri kad rade.

sto se tice toga sto EUFOR nije reagovao...nije reagovao jer je procjenio da lokalne snage imaju dovoljno kapaciteta da iznesu zadatke samostalno. odluku o slanju letjelica EUFOR-a obicno donese dezurni operativni oficir u bazi i obicno odbiju dati helikopter.
40 u brojnom stanju da, da leti vise od polovine? Ne, da je tako ne bi OSBIH angazovala samo 2 helikoptera

Citam u Avazu neki iz vojske kaze kako djeluje 7 helikoptera OSBIH
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#71 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Danguba »

AtleticoMadrid wrote:Sto ce nam ovi klocevi uopce u BiH ? Van nase drzave !! Ne mogu vise njuske da im gledam, dobivaju pare a nista ne rade.
Sta bi im se tek nagovorio da uzimaju nase pare... :-)

EUFOR je uvijek pomagao i pomaze i danas. Drugo je sto smo mi bespomocni u ovakvoj situaciji koju ne bi lahko podnijela niti jedna drzava. Na stranu sto nasi ministri primaju dobre plate a ne znaju ni zasto.

Prvo moramo traziti VISE od nasih ministarstava koja se nisu pripremili za ovakve situacije pa tek onda ocekivati a ne moliti ili traziti tudju pomoc.
User avatar
raskopusa
Posts: 706
Joined: 24/01/2012 12:42

#72 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by raskopusa »

ratamahatta wrote:Fakat mi znamo samo trazit tudju pomoc i druge optuzivat za nasu nesrecu.....Tolike pare se skrcale u ovu zemlju, toliki budzeti se potrosili na plate u raznim agencijama, sluzbama isl., I onda kad treba upaliti helikopter akumulator crko :-)

Postaje degutantno vise i citati ove "vapaje" Cerica i ostalih da nam se pomogne....Hej OS BiH ima dva Lego helikoptera, a CZ nema ni vrece za pjesak na zalihama.....kome mi ista pricamo i od koga vise ocekujemo pomoc :-) :sad:
trebali su i morali pomoci.to je ljudski i moralno pomoci ljudima u nevolji.
ovi lopovi na vlasti pokradose sve do cega mogu doci.ne cudi da nemamo opremu prijeko potrebnu u ovako delikatnim situacijama.zar nam prvi covjek CZ nije lopov lijanovic. za par godina bavljenja politikom lija od mesara dodje do ministra.tako da nam se ne pise dobro.
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#73 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Keiko »

Komsija, bile su prosle godine ovakve poplave u Engleskoj, jesi l' is'o pomoc i slao vojsku? Koliko je bosanskih volontera humanitaraca trenutno u Siriji, Sudanu, itd.?

Do kad ce se BiH oslanjat' na svakog osim sebe i svoje resurse i do kad ce vam bit' kriv svako drugi osim vas samih? Nezaposlenih k'o salate a nema ko da ocisti korita rijeka i potoka od starih sporeta i svakojakog smeca koje je itekako doprinjelo situaciji.

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Baš sam jučer na jednoj od tema onako više u zajebanciji rekao koga da zovemo u pomoć, Tursku ili Hrvatsku, možda bolje Srbiju jer je Vučić frišak iz Bosne. :-) Eto ispostavilo se da drugačije ne znamo razmišljati.

Ti prvo trebaš biti ljut na sistem koji nije niti zna preduprijediti sredstva u slučaju elementarnih nepogoda i prirodnih katastofa. Pa onda se trebaš ljutiti na političare, od opštinskog nivao, preko kantona pa sve do državnog nivoa što nisu u stanju napraviti ništa da bi sistem bio koliko-toliko funkcionalan. Trebaš biti ljut na svoje sugrađane kao i na sebe što smo kao društvo vrlo malo uradili da bi u ovakvim situacijama imali sistem u kojem će gotovo svaki pojedinac znati šta treba da uradi, gdje da se obrati i od koga da očekuje pomoć. Iza toga ima jedno 150 mjesta za tvoju i moju ljutnju pa tek onda dolazi EUFOR, OHR, EU i svi ostali koji su i BiH kao stranci.
:thumbup:
Wolf Angel
Posts: 219
Joined: 27/03/2014 23:54

#74 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Wolf Angel »

Keiko wrote:Komsija, bile su prosle godine ovakve poplave u Engleskoj, jesi l' is'o pomoc i slao vojsku? Koliko je bosanskih volontera humanitaraca trenutno u Siriji, Sudanu, itd.?

Do kad ce se BiH oslanjat' na svakog osim sebe i svoje resurse i do kad ce vam bit' kriv svako drugi osim vas samih? Nezaposlenih k'o salate a nema ko da ocisti korita rijeka i potoka od starih sporeta i svakojakog smeca koje je itekako doprinjelo situaciji.

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Baš sam jučer na jednoj od tema onako više u zajebanciji rekao koga da zovemo u pomoć, Tursku ili Hrvatsku, možda bolje Srbiju jer je Vučić frišak iz Bosne. :-) Eto ispostavilo se da drugačije ne znamo razmišljati.

Ti prvo trebaš biti ljut na sistem koji nije niti zna preduprijediti sredstva u slučaju elementarnih nepogoda i prirodnih katastofa. Pa onda se trebaš ljutiti na političare, od opštinskog nivao, preko kantona pa sve do državnog nivoa što nisu u stanju napraviti ništa da bi sistem bio koliko-toliko funkcionalan. Trebaš biti ljut na svoje sugrađane kao i na sebe što smo kao društvo vrlo malo uradili da bi u ovakvim situacijama imali sistem u kojem će gotovo svaki pojedinac znati šta treba da uradi, gdje da se obrati i od koga da očekuje pomoć. Iza toga ima jedno 150 mjesta za tvoju i moju ljutnju pa tek onda dolazi EUFOR, OHR, EU i svi ostali koji su i BiH kao stranci.
:thumbup:
Na žalost, EUFOR koji je trnutno u BiH je sveden na posmatrčku misiju tipa UN posmtrača. Osim, pokojeg helikoptera tu i tamo i ponekad, oni niti su u stanju niti mogu, niti žele da šta ozbiljno učine.
To niti je sjena nekadašnjeg IFOR-a i li SFOR-a, pogledajte koje države čine glavninu snaga EUFOR-a, trećerazredne države NATO-a.
Čim su otišle combat units država tipa USA ili GB, možda još nekih to je bio znak da je ova država ostavljena na margini.
Priče tipa, " mi se trebamo sami brinuti o sebi" su sviranje kurcu.
Najbolji primjer za to je Njemačka. Država na svjetskom nivou a ipak su i dan danas prisutne jake vojne jedinice USA i GB. Rammstein (USA)ili Padernborn (GB) najbolje to pokazuju. Ako je i bilo izlike za vrijeme hladnoga rata, koje je sada?
Sadašnji EUFOR čine pretežno pripadnici Austrije i Turske, koji su sastavljeni od LOT timova kojima je jedini posao da zuje u SUV vozilima i ugovaraju lafo neke sastanke. Slaba vajda od njih.
Nekadašnje jedinice SFOR-a su imale jake inženjerijske jedinice koje zaista i jesu dosta toga konkretnoga činile, ovo što sada imamo je obična hrakotina :twisted:
I od njih nešto očekivati je čista bezveznjarija.

I konkretno govoreći, više i prije će nam pomoći i Hrvatska i Srbija nego ove naprijed spomenute drkadžije kojima je po meni jedini plus to što zapošljavaju dio naše populacije, inače bi bili u još gorem klincu, i ništa više od toga.
zbsn
Posts: 170
Joined: 28/04/2014 15:24

#75 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by zbsn »

Wolf Angel wrote:
Keiko wrote:Komsija, bile su prosle godine ovakve poplave u Engleskoj, jesi l' is'o pomoc i slao vojsku? Koliko je bosanskih volontera humanitaraca trenutno u Siriji, Sudanu, itd.?

Do kad ce se BiH oslanjat' na svakog osim sebe i svoje resurse i do kad ce vam bit' kriv svako drugi osim vas samih? Nezaposlenih k'o salate a nema ko da ocisti korita rijeka i potoka od starih sporeta i svakojakog smeca koje je itekako doprinjelo situaciji.

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Baš sam jučer na jednoj od tema onako više u zajebanciji rekao koga da zovemo u pomoć, Tursku ili Hrvatsku, možda bolje Srbiju jer je Vučić frišak iz Bosne. :-) Eto ispostavilo se da drugačije ne znamo razmišljati.

Ti prvo trebaš biti ljut na sistem koji nije niti zna preduprijediti sredstva u slučaju elementarnih nepogoda i prirodnih katastofa. Pa onda se trebaš ljutiti na političare, od opštinskog nivao, preko kantona pa sve do državnog nivoa što nisu u stanju napraviti ništa da bi sistem bio koliko-toliko funkcionalan. Trebaš biti ljut na svoje sugrađane kao i na sebe što smo kao društvo vrlo malo uradili da bi u ovakvim situacijama imali sistem u kojem će gotovo svaki pojedinac znati šta treba da uradi, gdje da se obrati i od koga da očekuje pomoć. Iza toga ima jedno 150 mjesta za tvoju i moju ljutnju pa tek onda dolazi EUFOR, OHR, EU i svi ostali koji su i BiH kao stranci.
:thumbup:
Na žalost, EUFOR koji je trnutno u BiH je sveden na posmatrčku misiju tipa UN posmtrača. Osim, pokojeg helikoptera tu i tamo i ponekad, oni niti su u stanju niti mogu, niti žele da šta ozbiljno učine.
To niti je sjena nekadašnjeg IFOR-a i li SFOR-a, pogledajte koje države čine glavninu snaga EUFOR-a, trećerazredne države NATO-a.
Čim su otišle combat units država tipa USA ili GB, možda još nekih to je bio znak da je ova država ostavljena na margini.
Priče tipa, " mi se trebamo sami brinuti o sebi" su sviranje kurcu.
Najbolji primjer za to je Njemačka. Država na svjetskom nivou a ipak su i dan danas prisutne jake vojne jedinice USA i GB. Rammstein (USA)ili Padernborn (GB) najbolje to pokazuju. Ako je i bilo izlike za vrijeme hladnoga rata, koje je sada?
Sadašnji EUFOR čine pretežno pripadnici Austrije i Turske, koji su sastavljeni od LOT timova kojima je jedini posao da zuje u SUV vozilima i ugovaraju lafo neke sastanke. Slaba vajda od njih.
Nekadašnje jedinice SFOR-a su imale jake inženjerijske jedinice koje zaista i jesu dosta toga konkretnoga činile, ovo što sada imamo je obična hrakotina :twisted:
I od njih nešto očekivati je čista bezveznjarija.

I konkretno govoreći, više i prije će nam pomoći i Hrvatska i Srbija nego ove naprijed spomenute drkadžije kojima je po meni jedini plus to što zapošljavaju dio naše populacije, inače bi bili u još gorem klincu, i ništa više od toga.
Gluposti.
EUFOR je strana vojska. On kao takav služi prije svega da bi se određeni interesi poštovali. Znači njemu po samoj definiciji posao nije krpati nasipe i slično. Uz to danas je u BiH mnogo manje vojnika nego prije 10 god., pa sve i da žele njihove mogućnosti su mnogo skromnije.

U Njemačkoj su strane snage zbog mirovnih ugovora potpisanih nakon 2.sv.rata i točno je određeno do kad tamo mogu biti.
Post Reply