ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#101 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by crysis »

detroit-mercy wrote:
Straza wrote:Pravo pitanje je sta je poduzeo i sta radi ovaj smrdljivi skot? 25.000€ plate i tako iz godine u godinu.
Odluka nula
Savjeta nula
....

A "prva glava" u kuci


Image
Ovo kmecanje da drugi nesto uradi za nas je vec postalo degutantno.

dzabe sto babo prica kad ga djeca nejebu za suvu sljivu.
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#102 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by McMoy »

Lounge Act wrote:Do nas u mjestima u blizini Doboja danima dopitu informacije da su u Tusu desetine ljudskih tijela, bio je blizu rijeke, trzni centar, dm, planika... danas vidim ovu vijest, strasno :( nadam se da ce ispostaviti kao ineistina

http://spn.ba/audio-evo-sta-se-tacno-de ... sti-krije/

Broju stradalih u Doboju čiji se leševi kriju u prostorijama jednog trgovačkog centra dosta je veći nego što to vlasti prikazuju, tvrdi to Sarajka (ime i prezime poznato redakciji op.a) koja je prilikom dostave pomoći ugroženom stanovništu ovog grada nosila hranu, lijekove, odjeću... Ona navodi da je u hali tog objekta smješteno 100 leševa te da se nesnosan smrad širi ovim gradom.
 
Ona dodaje da su na području tog grada leševi skupljani i sakriveni kako bi se od javnosti prikrila prava istina.

- Kriju mrtve. Čak su jednog čovjeka koji je radio u Općini otpustili jer je htio da ispriča istinu. Vojska RS brani pristup uopće tom dijelu. Sva pomoć koja se dostavlja mora se ostaviti na punktovima Crvenog križa, ili vojske. Bila sam tamo, ljudi su vidjeli leševe. Čak je i ljekarska ekipa bila upućena na mjesto gdje su leševi dovezeni. Doktori s Klinike Koševo bili su i vidjeli sve – tvrdi Sarajka koja je ovo uživo ispričala i u emisiji “Udri muški”.

Potvrdila nam je i da se nesnosan smrad širi ovim gradom, te da je veliki broj građana obolio od šuge i žutice...

- Veliki broj mještana obolio je od ovih zaraznih bolesti. Pitam se zašto svi šute? Gradom se ne može hodati koliko smrdi. To je strahota – kaže naša sagovornica.

Ona također tvrdi da u Janji ne daju Bošnjacima hranu koja je skupljena u humanitranim akcijama. Apelirala je na građane da ne idu u Doboj bez adekvatne zaštite. Dodala je da će sve što je rekla imenom i prezimenom ispričati i policiji ili vlastima. Ukoliko se ova informacija potvrdi broj stradalih u ovom gradu popet će se na 130 s obzirom da su nadležni izašli sa podacima da je broj pronađenih ljudskih leševa 30.
(Avaz)

Ne bih ulazio u licitiranje sa brojem nastradalih, samo mi nije jasno otkud VRS,
kad OS BiH postoje i izvršavaju zajedničke zadatke još od 2006. godine?!

Je li u pitanju neka paravojna formacija ili je to ona ista žena iz Sarajeva što je
za neke zagrebačke novine rekla da pouzdano zna gdje se nalazi nestali malezijski avion MH 370? :? :-)
IDontCare
Posts: 75
Joined: 08/02/2014 03:18

#103 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by IDontCare »

Svima bi nam zivot bio laksi, da ovog EUFOR-A uopste nema ovde, niti bilo kog drugog stranca!
Mislim da su nasi politicari vrlo pametni ljudi, ali ne mogu doci do izraza u tome pored ovih stranaca.
Nije problem u novom Audiu, normalno da drzavnici treba da se vozaju u takvim limuzinama.
Stvarno sam zgrozen na ove strance ovde sto nam unistise zemlju :evil:
Da sami odlucujemo ni svica nam nebi bila ravna :(
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#104 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Hajlac »

Googlerica wrote:
Hajlac wrote:
Glasnogovornice, obrati se redakciji klix-a s demantijem jer su oni 16-og iza 12PM prenijeli sljedeću vijest:

"Loše vrijeme i niski oblaci spriječili su pokretanje zračnih operacija, ali Snage Evropske unije (EUFOR) ostaju u stanju pripravnosti, saopćeno je iz štaba EUFOR-a u kampu Butmir.
Zračne snage EUFOR-a održavaju stalne kontakte sa Zračnim snagama BiH koje detaljno poznaju teren radi koordinacije današnjih mogućih evakuacija. Čim se vremenski uvjeti poprave, EUFOR će biti u pripravnosti da počne zračne operacije s tri helikoptera od kojih su dva opremljena vitlo sistemima. "

Za tvoju informaciju, puno prije nego su se udostojili tok 16-og iza 4PM, OSBiH helikopteri su uprkos inferiornim sredstvima za rad spašavali ljude, tačnije dan prije.

Saće biti da klix laže i manipuliše činjenicama :run:
ama,hajde ti meni reci,sto se ti nerviras :lol:

OSBIh su poceli akciju 150og,EUFOR je krenuo 16og u podne :) ti si napisao,da su stupili navece,znaci nije istina,posatvial sam broj letova i spasenih osoba :)
http://www.klix.ba/vijesti/bih/eufor-os ... /140516063
16.05.2014. u 12:43

"Čim se vremenski uvjeti poprave, EUFOR će biti u pripravnosti da počne zračne operacije s tri helikoptera od kojih su dva opremljena vitlo sistemima.
Prema posljednjim vremenskim prognozama to će se najvjerovatnije desiti kasnije tokom dana."

Kao što rekoh, ako klix laže - obrati se njima. A ova tema je pokrenuta 16-og, nakon DVA dana (14-i i 15-i) strahota od poplava i klizišta... I na temi Poplave u cijeloj BiH dobro se sjećam atmosfere ta prva dva dana i prozivanja EUFORa od strane dosta forumaša. Jer ovo je tako katakalizmična nesreća da sve te alibi-priče ne piju vode - ovo nadilazi sve kapacitete bilo koje države tako da je bilo nužno sva sredstva aktivirati u spašavanju ljudi. Frustracija je nastala iz letargičnosti svih institucija u momentu ovakve katastrofe.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#105 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Hajlac »

detroit-mercy wrote:
Straza wrote:Pravo pitanje je sta je poduzeo i sta radi ovaj smrdljivi skot? 25.000€ plate i tako iz godine u godinu.
Odluka nula
Savjeta nula
....

A "prva glava" u kuci

Image
Ovo kmecanje da drugi nesto uradi za nas je vec postalo degutantno.
Taj drugi je stvorio ovaj frankenštajn sistem koji direktno cementira aparthejd i etničku podjelu/paradigmu umjesto građanske. Ovo nije ni parlamentarna demokratija ni država svih građana već tri etnicka plemena.
Te 1996. je bila šansa da se od nule pravi sistem, propisno i brzo kazne zločinci i protjeranima vrati imovina.
Upravo zahvaljujuci tim drugima danas imamo zabetoniran šizofreni (anti)sistem u kom ni CZ-a, ni vanrednog stanja - ničega nema.
Zbog nepostojanja funkcionalnog sistema mi smo i dalje sadakaši i upirači prsta u iste te druge.
Iz očaja.
Last edited by Hajlac on 23/05/2014 00:24, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#107 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by insomnia78 »

Ove "vjesti" sa mrtvima, HARP-om, miniranjem nasipa dodju ko odlican filter da mozes znati ko ti od raje, npr na fejsbuku, ima dvije čiste u glavi


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#108 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Hajlac »

To je sve što imaš za reći? Čitav 14-i i 15-i - u jeku poplava muuk. Tek 16-og popodne, kad je već i Posavina poplavila...
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#109 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Googlerica »

Hajlac wrote:
To je sve što imaš za reći? Čitav 14-i i 15-i - u jeku poplava muuk. Tek 16-og popodne, kad je već i Posavina poplavila...

OS BiH je krenula 15og,ne 14og ;-) ako se OS BiH ne svadja sa EUFOROM,nije mi jasnost si toliko bjesan ,a ne znas intern razlog,to nije za medije ;-)
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#110 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Hajlac »

insomnia78 wrote:Ove "vjesti" sa mrtvima, HARP-om, miniranjem nasipa dodju ko odlican filter da mozes znati ko ti od raje, npr na fejsbuku, ima dvije čiste u glavi
Na temi Poplave u cijeloj BiH više je ljudi, što onih koji su išli u Doboj što onih koji su se čuli s nekim iz tog grada, spomenulo upravo to - da je broj mrtvih puno veći od zvaničnog. A s obzirom kakve su političke igre uzavrle u totalitarnom RS-u, nije za odbaciti ni taj scenario s prikrivanjem nemara u blagovremenom upozoravanju stanovništva. Ko je pratio dešavanja prvih dana poplava, sjeća se kako su patološki u RS-u ponavljali kako je kod njih sve OK(kontriranje Pederaciji).
Šizofreno društvo.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#111 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Hajlac »

Googlerica wrote:
Hajlac wrote:
To je sve što imaš za reći? Čitav 14-i i 15-i - u jeku poplava muuk. Tek 16-og popodne, kad je već i Posavina poplavila...

OS BiH je krenula 15og,ne 14og ;-) ako se OS BiH ne svadja sa EUFOROM,nije mi jasnost si toliko bjesan ,a ne znas intern razlog,to nije za medije ;-)
Poplave su krenule 14-og :wink: O poplavama pričamo. Ljudi su negativno reagovali zbog izvlakuša EUFOR-ovih iako je već uveliko, od prethodnog dana, OSBiH spašavala ljude. U retrospektivi ljudi će pomisliti - pa šta je jedan dan tamo-vamo, ali u tim danima se kataklizma toliko brzo razvijala da su u nekim slučajevima ljudi u zadnji čas spašavani s krovova kuća...
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#112 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Googlerica »

14og nije bilo akzija iz zraka!!!
OSBiH je spavala od 15og ,imma 5 osoba koje znam i koje su spasavala helikopterima
EUROFOR je naredni dan 16th May: By sunset 782 people have been evacuated in 155 airlifts since the start of operations.

meni je smetala cinjenica ubacivanja novinara sa kamerama u helikpotere OSBiH,koji su upravo oduzimali mjesto osobama kojim je trebalo spasiti zivot :|
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#113 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by insomnia78 »

Shvatas ti koliko stotine mrtvih ljudi ima zivih clanova porodice?
I svi oni kriju informacije, svi oni pristaju drzati mrtve clanove porodica vec danima u nekom trznom centru bez sahrane nego onako da im se smrad siri kroz grad?
Dajte samo malo ukljucite mozak



Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#114 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Googlerica »

EUFOR i OSBiH rade zajedno,obratite se njima za problem koji vas muci ovih dana :skoljka:
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#115 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by dobojlija81 »

insomnia78 wrote:Shvatas ti koliko stotine mrtvih ljudi ima zivih clanova porodice?
I svi oni kriju informacije, svi oni pristaju drzati mrtve clanove porodica vec danima u nekom trznom centru bez sahrane nego onako da im se smrad siri kroz grad?
Dajte samo malo ukljucite mozak



Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
ma ja sam zakrvio sa nekim mudroserima u vezi ovih brojeva stradalih(imao sam osjecaj kao da su prizeljkivali taj broj),dodjem tako iz kasarne u Doboju gdje se skupljala i djelila hrana,predjem gore u Fbih na Karuše na hifinu pumpu da napunim tel i kafu popijem i slusam:

U tušu se podavila cijela smjena 130 mrtvih u garaži ispod
eno u kasarni :-) 260 leševa
ovo,ono

rekoh ljudi ne bubetajte bezveze ja sad i kasarne,znal iko od vas kako smrdi jedna crknuta mačka a kamoli 200 utopljenika,ma šta ti znaš,vidjeces kad se voda povuče

helem,bio sam u sjebu i sam a oni uhranjeni dobro pa nisu stolice letjele,dobio bi po nosu ...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14623
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#116 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by DaysleepeR »

koja nebuloza

pa zar prvom Dodiku koji ide po Rusiji i kamči pare ne bi "pomogla" zvanična informacija o preko 100 mrtvih kako bi dobio više para?

pustite nebulozne priče, ova žena je psihički bolesnik
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#117 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by insomnia78 »

dobojlija81 wrote:
insomnia78 wrote:Shvatas ti koliko stotine mrtvih ljudi ima zivih clanova porodice?
I svi oni kriju informacije, svi oni pristaju drzati mrtve clanove porodica vec danima u nekom trznom centru bez sahrane nego onako da im se smrad siri kroz grad?
Dajte samo malo ukljucite mozak



Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk


helem,bio sam u sjebu i sam a oni uhranjeni dobro pa nisu stolice letjele,dobio bi po nosu ...
:D :D
Care


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#118 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Googlerica »

http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i- ... s-bih.html

Zbog nepovoljnih vremenskih uslova prizemljeni helikopteri OS BiH
Autor A. A. 15. 05. 2014. • 15:33

Iz OS BiH rečeno da trenutno ni njihovi helikopteri ne mogu više doći do poplavama ugroženih stanovnika Maglaja i drugih područja u BiH
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#119 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Googlerica »

Na pisti u kasarni Rajlovac u Sarajevu, neupotrebljiva stoje dva helikoptera OSBiH.

Kako saznajemo, ne lete samo zbog nekoliko hiljada konvertibilnih maraka.
Ispravni su za let, ali su im istekli resursi lopatica glavnog i repnog rotora. Zbog nekoliko hiljada maraka helikopteri nisu letjeli tokom evakuacija i pružanja pomoći stanovnicima područja ugroženih poplavama i klizištima.

Doznajemo da se od januara šalju dopisi Ministarstvu odbrane BiH da se riješi ovaj problem, međutim, do sada nije bilo odgovora.

http://radiosarajevo.ba/novost/152660/p ... mo-uradili
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#120 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

Uz duzno postovanje, lopatice repnog, a posebno glavnog rotora kostaju malo vise od nekoliko hiljada KM... Mozda repna po komadu moze biti nekoliko hiljada, ali glavnog rotora moze biti nekoliko hiljada ali u desetinama hiljada... Sve to naravno nije opravdanje zasto se to ne zavrsi, ako je zaista takva situacija...
Post Reply