ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#1 ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by vanjki »

Zasto oruzane snage nemaju nisu imale podrsku Eufor-a u akciji spasavanja?

Zasto ce nam ono u Bosni i Hercegovini a ne zele pomoci?

Ljut sam :oops: :oops: :oops:
lajkujMe
Posts: 12247
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#2 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by lajkujMe »

Ja samo ovo znam, OSBIH je poslala svoje helikoptere koji su 40 godina stari i maltene su krntije u nebo i spasili su bruku ljudi, EUFOR koji ima daleko modernije helikoptere nije poslao ni jedan pod izgovorom da vremenski uslovi to ne dozvoljavaju iako su minimalno 2 helikoptera OSBIH poletjeli i maltene iste lokacije bez problema.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Baš sam jučer na jednoj od tema onako više u zajebanciji rekao koga da zovemo u pomoć, Tursku ili Hrvatsku, možda bolje Srbiju jer je Vučić frišak iz Bosne. :-) Eto ispostavilo se da drugačije ne znamo razmišljati.

Ti prvo trebaš biti ljut na sistem koji nije niti zna preduprijediti sredstva u slučaju elementarnih nepogoda i prirodnih katastofa. Pa onda se trebaš ljutiti na političare, od opštinskog nivao, preko kantona pa sve do državnog nivoa što nisu u stanju napraviti ništa da bi sistem bio koliko-toliko funkcionalan. Trebaš biti ljut na svoje sugrađane kao i na sebe što smo kao društvo vrlo malo uradili da bi u ovakvim situacijama imali sistem u kojem će gotovo svaki pojedinac znati šta treba da uradi, gdje da se obrati i od koga da očekuje pomoć. Iza toga ima jedno 150 mjesta za tvoju i moju ljutnju pa tek onda dolazi EUFOR, OHR, EU i svi ostali koji su i BiH kao stranci.
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by muha_sa »

vanjki wrote:Zasto oruzane snage nemaju nisu imale podrsku Eufor-a u akciji spasavanja?

Zasto ce nam ono u Bosni i Hercegovini a ne zele pomoci?

Ljut sam :oops: :oops: :oops:
da klepaju dobre plate i paradiraju. Isto ko i onaj uhljup Incko.
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by muha_sa »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Baš sam jučer na jednoj od tema onako više u zajebanciji rekao koga da zovemo u pomoć, Tursku ili Hrvatsku, možda bolje Srbiju jer je Vučić frišak iz Bosne. :-) Eto ispostavilo se da drugačije ne znamo razmišljati.

Ti prvo trebaš biti ljut na sistem koji nije niti zna preduprijediti sredstva u slučaju elementarnih nepogoda i prirodnih katastofa. Pa onda se trebaš ljutiti na političare, od opštinskog nivao, preko kantona pa sve do državnog nivoa što nisu u stanju napraviti ništa da bi sistem bio koliko-toliko funkcionalan. Trebaš biti ljut na svoje sugrađane kao i na sebe što smo kao društvo vrlo malo uradili da bi u ovakvim situacijama imali sistem u kojem će gotovo svaki pojedinac znati šta treba da uradi, gdje da se obrati i od koga da očekuje pomoć. Iza toga ima jedno 150 mjesta za tvoju i moju ljutnju pa tek onda dolazi EUFOR, OHR, EU i svi ostali koji su i BiH kao stranci.
ovi su uzrok a posljedice osjecamo i osject cemo ih dugo dugo godina :-)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#6 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

muha_sa wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Baš sam jučer na jednoj od tema onako više u zajebanciji rekao koga da zovemo u pomoć, Tursku ili Hrvatsku, možda bolje Srbiju jer je Vučić frišak iz Bosne. :-) Eto ispostavilo se da drugačije ne znamo razmišljati.

Ti prvo trebaš biti ljut na sistem koji nije niti zna preduprijediti sredstva u slučaju elementarnih nepogoda i prirodnih katastofa. Pa onda se trebaš ljutiti na političare, od opštinskog nivao, preko kantona pa sve do državnog nivoa što nisu u stanju napraviti ništa da bi sistem bio koliko-toliko funkcionalan. Trebaš biti ljut na svoje sugrađane kao i na sebe što smo kao društvo vrlo malo uradili da bi u ovakvim situacijama imali sistem u kojem će gotovo svaki pojedinac znati šta treba da uradi, gdje da se obrati i od koga da očekuje pomoć. Iza toga ima jedno 150 mjesta za tvoju i moju ljutnju pa tek onda dolazi EUFOR, OHR, EU i svi ostali koji su i BiH kao stranci.
ovi su uzrok a posljedice osjecamo i osject cemo ih dugo dugo godina :-)
Ne bih se složio cijenjeni kolega. Uzrok ovakvog stanja treba tražiti na drugoj adresi, nije EUFOR, OHR i ostali rekli ne smijete imati efikasan sistem zaštite od požara, poplava i ostalih nepogoda. EUFOR i OHR su samo posljedica jednog sveopšteg ludila...ali da ne davimo o tome na ovoj temi. Ovo što nam se dešava danas, u ovom trenutku sa poplavama a sutra sa požarima ili ko zna šta još, je ispostavljen račun za sve one godine koje su propuštene u pravljenju nekog boljeg i pravednijeg društva. ispostavilo se suprotno. Uživajmo svi zajedno. :thumbup:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#7 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by GAU8 »

Prije svega nam fali sistem upozoravanja.
Znaju se sva krizna podrucja, vodostaji, prognoze...

Mogao je neko dan dva unaprijed reci, bice poplave, pripremite se.... Ljudi bi podnijeli mnogo lakse.
A koliko god se ljutim na drzavu koja dopusta bespravnu gradnju po Rajlovcu, Vlakovu, toliko mi je drago radi KONJINA, koji ce opet sutra kupit tamo zemlju i napravit istu kucerinu sa podrumom, i onda kukati aj poplavilo mi.

A kad se treba praviti nasip, svi okrenu glavu.
Tkanton
Posts: 203
Joined: 01/12/2012 20:32

#8 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Tkanton »

lajkujMe wrote:Ja samo ovo znam, OSBIH je poslala svoje helikoptere koji su 40 godina stari i maltene su krntije u nebo i spasili su bruku ljudi, EUFOR koji ima daleko modernije helikoptere nije poslao ni jedan pod izgovorom da vremenski uslovi to ne dozvoljavaju iako su minimalno 2 helikoptera OSBIH poletjeli i maltene iste lokacije bez problema.
Mislim da EUFOR vise nema tih kapaciteta da pomaze, i to helikoptera sto su imali cuvali su ako njima zatreba
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#9 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Objektivni navijac »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
muha_sa wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Baš sam jučer na jednoj od tema onako više u zajebanciji rekao koga da zovemo u pomoć, Tursku ili Hrvatsku, možda bolje Srbiju jer je Vučić frišak iz Bosne. :-) Eto ispostavilo se da drugačije ne znamo razmišljati.

Ti prvo trebaš biti ljut na sistem koji nije niti zna preduprijediti sredstva u slučaju elementarnih nepogoda i prirodnih katastofa. Pa onda se trebaš ljutiti na političare, od opštinskog nivao, preko kantona pa sve do državnog nivoa što nisu u stanju napraviti ništa da bi sistem bio koliko-toliko funkcionalan. Trebaš biti ljut na svoje sugrađane kao i na sebe što smo kao društvo vrlo malo uradili da bi u ovakvim situacijama imali sistem u kojem će gotovo svaki pojedinac znati šta treba da uradi, gdje da se obrati i od koga da očekuje pomoć. Iza toga ima jedno 150 mjesta za tvoju i moju ljutnju pa tek onda dolazi EUFOR, OHR, EU i svi ostali koji su i BiH kao stranci.
ovi su uzrok a posljedice osjecamo i osject cemo ih dugo dugo godina :-)
Ne bih se složio cijenjeni kolega. Uzrok ovakvog stanja treba tražiti na drugoj adresi, nije EUFOR, OHR i ostali rekli ne smijete imati efikasan sistem zaštite od požara, poplava i ostalih nepogoda. EUFOR i OHR su samo posljedica jednog sveopšteg ludila...ali da ne davimo o tome na ovoj temi. Ovo što nam se dešava danas, u ovom trenutku sa poplavama a sutra sa požarima ili ko zna šta još, je ispostavljen račun za sve one godine koje su propuštene u pravljenju nekog boljeg i pravednijeg društva. ispostavilo se suprotno. Uživajmo svi zajedno. :thumbup:
:lol: :lol:
Godine su propustene u pravljenju bilo kakvoga drustva. BiH je na nivou africkih zemalja trecega svijeta :(
Ne treba pamet da se to vidi,dovoljne su oci. Krenes lijepo iz Njemacke/Bavarske autom,sve kul 8-) ,dodjes u Austriju sve kul 8) ,pa u Sloveniju,sve kul 8) ,onda u Hrvatsku,tu i tamo poneka sitnica ali je kul jos uvijek,onda predjes Savu i dozivis sok :shock: Neuredjene kuce,neredjena dobra,neuredjene ceste,neuredjena naselja,neuredjena auta,neuredjena korita rijeka,prljavstina,smece i zapustenost na sve strane. Jedno potpuno neuredjeno drustvo ,propalo u nepotizmu,sitnom pljackanju i unistavanju svakoga drustvenoga dobra. I zato smo iskljucivo sami sebi krivi. EUFOR ne treba da leti,nisu ludi,da rizikuju zivot za lopovske BiH politicare i isti takav narod.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10 ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by insomnia78 »

Tacno nama ne treba nista pomagati
Kamaru puta su ljudi slali helikoptere u razne akcije spasavanja i daj sad ih pljuni


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#11 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

vanjki wrote:Zasto oruzane snage nemaju nisu imale podrsku Eufor-a u akciji spasavanja?

Zasto ce nam ono u Bosni i Hercegovini a ne zele pomoci?

Ljut sam :oops: :oops: :oops:
Ne seraus miki-maus... Letjeli bi helikopteri OS BiH (kako to gordo zvuci, OS, kao registracija camaca na Jablanickom jezeru) da nije gorivo dobijeno od strane tog istog EUFORa (sasvim slucajno znam da su ih juce molili...)... Uvijek nam fali nesto nase, imamo helikoptere, ali ne mogu letiti nocu, pa da mi spasavamo svoje planinare na Zelengori, pa ih Eufor spasi. Onda imamo helikopter s remonta, ali nemamo dijelova, ili goriva, ili posada... Ili naredjenja da polete... Ili........
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#12 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drunken tiger »

vanjki wrote:Zasto oruzane snage nemaju nisu imale podrsku Eufor-a u akciji spasavanja?

Zasto ce nam ono u Bosni i Hercegovini a ne zele pomoci?

Ljut sam :oops: :oops: :oops:
DO kada ćemo mi čekati tu gibiru i plakati da nam neko pomogne!? Tolika vojska sjedi po cijeli dan u kasarnama bez posla a čekali su tri dana da bi se aktivirali. EUFOR nije dužan da pomogne, to je samo njihova dobra volja. Svaka čast našim momcima i djevojkam akji su pomogli!! A EUFOR i ove što neće ništa da poduzmu čekajući pomoć sa strane nabijem!!
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#13 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by vješalica »

nije ni vojska nasa odmah reagovala dok vrhovni komadant tj.predsjednistvo nije dalo odobrenje za angazman,tako isto i eufor ima kao strane trupe proceuru za angazman
a eufora toliko i nema,nije to unprofor,a ljudi u se stavili na raspolaganje u svom kapacitetu
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#14 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Seoskivaralica »

Kako nije reagovao , reagovao je klasicno u svom stilu " sta mi imamo s tim " , pa to smo culi jedno milion puta , gradjani bez vode i struje i hrane i vode skapaju , a oni paradiraju i tuku mars i cocacolu , u bazi tresti mjuza i ulicna rasvjeta ,kao u savrsenom krugu, ako tako nasi u Mali- u balahaju i pomazu treba se vratiti OTAMO pod hitno..........
Kakav EUFOR...
Mi trebamo reset mozga, Uzdaj se USE i u svoje kljuse..... :bih:
ratamahatta
Posts: 374
Joined: 15/07/2010 16:42
Location: Tu i tamo, mada vise tu nego tamo......

#15 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by ratamahatta »

Fakat mi znamo samo trazit tudju pomoc i druge optuzivat za nasu nesrecu.....Tolike pare se skrcale u ovu zemlju, toliki budzeti se potrosili na plate u raznim agencijama, sluzbama isl., I onda kad treba upaliti helikopter akumulator crko :-)

Postaje degutantno vise i citati ove "vapaje" Cerica i ostalih da nam se pomogne....Hej OS BiH ima dva Lego helikoptera, a CZ nema ni vrece za pjesak na zalihama.....kome mi ista pricamo i od koga vise ocekujemo pomoc :-) :sad:
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#16 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

A jesmo li primjetili da nam Civilne zastite po Kantonima i Opscinama imaju nove pick-up dzipove, koje do sada provozali osim u kafanu nisu? Vozni park ko u Vijecu ministara, ali vreca, pumpi, camaca bas i nema, ili su u skladistima, do kojih ne mogu doci, zbog poplava... :run:
User avatar
Warashii
Posts: 4263
Joined: 13/09/2011 12:55

#17 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Warashii »

Seoskivaralica wrote:Kako nije reagovao , reagovao je klasicno u svom stilu " sta mi imamo s tim " , pa to smo culi jedno milion puta , gradjani bez vode i struje i hrane i vode skapaju , a oni paradiraju i tuku mars i cocacolu , u bazi tresti mjuza i ulicna rasvjeta ,kao u savrsenom krugu, ako tako nasi u Mali- u balahaju i pomazu treba se vratiti OTAMO pod hitno..........
Kakav EUFOR...
Mi trebamo reset mozga, Uzdaj se USE i u svoje kljuse..... :bih:
JEbo EUFOR.
Ovdje je u ovom slucaju, iako to stvarno nemam neki obicaj reci, kriva nasa vlast. U ovom kao i u slucaju pozara .
Uvijek nesto cigancimo te helikoptere te kanadere .
Umjesto da se to rjesi jednom za sva vremena bez pitanja jel to nama treba jer nam fakat treba i koliko kosta .
Trebaju nam ili kanaderi ili air traktori kao i ove ruske skalamerije Mi8 ili koji je vec a ne da se uzdamo u EUFOR .
User avatar
touch brain
Posts: 579
Joined: 28/01/2012 23:22
Location: negdje na moru

#18 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by touch brain »

nije zato sto je "bratska" turska vec poslala svu pomoc i podrsku..cak su poslali i par zrakoplova da presretnu ova 2-3 helikoptera iz hrvatske i sprijece nevidjeni cin agresije
viva turkey
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#19 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by muha_sa »

ko je ocekivo da ovi na vlasti nešto urade za dobrobit ovog društva u velikom je zajebu il je prespavo zadnjih bar 15 godina.
REALISTA77
Posts: 135
Joined: 12/05/2014 09:16

#20 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by REALISTA77 »

JA RADIM GODINAMA SA STRANCIMA I MOGU VAM RECI SAMO JEDNO (UN,NATO)BOLI NJIH VJERUJTE KURAC ZA NAS :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: AL ONO BAS,ONI SAMO GLEDAJU PARE I TO JE NTO,NEGO POMAZIMO SAMI SEBI I TO JE TO LJUDI VJERUJTE :bih:
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#21 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

Naravno da ih boli ku*ac za nas, kao i nas za njih... Realno...

Nas problem je sto nas boli ku*ac i ZA NAS !
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#22 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by muha_sa »

REALISTA77 wrote:JA RADIM GODINAMA SA STRANCIMA I MOGU VAM RECI SAMO JEDNO (UN,NATO)BOLI NJIH VJERUJTE KURAC ZA NAS :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: AL ONO BAS,ONI SAMO GLEDAJU PARE I TO JE NTO,NEGO POMAZIMO SAMI SEBI I TO JE TO LJUDI VJERUJTE :bih:
ma to je jasno od onog moneta kad je pocela djelovat ludjacka košulja navucena u Dejtonu :-)

kako da pomognemo kad smo dotakli dno dna, evo svjez primjer---flaširana voda poskupila 100%--znam ja nas jebo nas.
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#23 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by sinuhe »

Nije im u opisu posla.
Ali ovakve poplave nisu zabiljezene u istoriji. U ratu nije bilo ni pozara, ni poplava.
User avatar
Warashii
Posts: 4263
Joined: 13/09/2011 12:55

#24 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Warashii »

muha_sa wrote:ko je ocekivo da ovi na vlasti nešto urade za dobrobit ovog društva u velikom je zajebu il je prespavo zadnjih bar 15 godina.
MAh niko i ne ocekuje al ih se treba etiketirati uvijek kada to zasluze .
Mi bi jednostavno morali imati one stvari koje sam nabrojao, minimum .
User avatar
XXS
Posts: 1702
Joined: 29/11/2009 19:32

#25 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by XXS »

ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???
Vazda neko drugi kriv.
Pitanje je zasto mi nismo u stanju da pomognemo sami sebi?
Post Reply