Zašto Dankinje/Šveđanke/Norvežanke ne vole Bosance?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#176 Re: Zašto Dankinje/Šveđanke/Norvežanke ne vole Bosance?

Post by Tito_i_Partija »

Bloo wrote: 24/11/2021 21:22
Piaty wrote: 24/11/2021 21:11 Mislim da su Svedjani ljepsi od Bosnjaka.

Bar Svedjankama.

I u tome je kec
tobias hysen
olof mellberg sa bradom
fredrik ljungberg
pa braca Skarsgard...

Svima su LJEPIIIIII :mrgreen:
A tek babo Stellan. :-D

Image

Jel' te ova slika podsjeća na nešto? Možda na neko obećanje koje još nisi ispoštovala, hmmm? :mastakazes: :D
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#177 Re: Zašto Dankinje/Šveđanke/Norvežanke ne vole Bosance?

Post by Piaty »

Bloo wrote: 24/11/2021 21:22
Piaty wrote: 24/11/2021 21:11 Mislim da su Svedjani ljepsi od Bosnjaka.

Bar Svedjankama.

I u tome je kec
tobias hysen
olof mellberg sa bradom
fredrik ljungberg
pa braca Skarsgard...

Svima su LJEPIIIIII :mrgreen:
Ljungberg je peder, koliko ja znam.

A i fudbal se poznaje :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#178 Re: Zašto Dankinje/Šveđanke/Norvežanke ne vole Bosance?

Post by Bloo »

Piaty wrote: 25/11/2021 16:34
Bloo wrote: 24/11/2021 21:22

tobias hysen
olof mellberg sa bradom
fredrik ljungberg
pa braca Skarsgard...

Svima su LJEPIIIIII :mrgreen:
Ljungberg je peder, koliko ja znam.

A i fudbal se poznaje :)
Kakve veze ima sto je homoseksualac? I da je hetero, nemam sanse :D Dobar je on ko dobar dan, kakav god da je.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#179 Re: Zašto Dankinje/Šveđanke/Norvežanke ne vole Bosance?

Post by Bloo »

Tito_i_Partija wrote: 25/11/2021 15:50 Jel' te ova slika podsjeća na nešto? Možda na neko obećanje koje još nisi ispoštovala, hmmm?
Gori si od svekrve. :mrgreen:

Kuckam u notepadu. :lol:
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#180 Re: Zašto Dankinje/Šveđanke/Norvežanke ne vole Bosance?

Post by Piaty »

Bloo wrote: 25/11/2021 21:05
Piaty wrote: 25/11/2021 16:34

Ljungberg je peder, koliko ja znam.

A i fudbal se poznaje :)
Kakve veze ima sto je homoseksualac? I da je hetero, nemam sanse :D Dobar je on ko dobar dan, kakav god da je.
Ma govorim ti ba ako slucajno ne znas.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#181 Re: Zašto Dankinje/Šveđanke/Norvežanke ne vole Bosance?

Post by Dangubic »

Goikoetxea wrote: 03/11/2021 16:23 Znam da na ovom forumu ima dosta naše dijaspore pa mislim da ću moći dobiti neki savjet. Trenutno sam kući pa da iskoristim ovaj forum da vas upitam, pišem malo uopštenije da bi ostalo anonimno.
O meni: u srednjim/kasnim 20tim, obrazovan, u prvih 10% po zaradi u državi, normalne visine (185) i težine (87), držim do sebe, čist, uredan itd...

Nisam ratna dijaspora, u Švedskoj živim 7-8 godina, tako da sam mentalitetom južnjak, izgledom takođe. Pričam lokalni jezik, iznenade se kada čuju da nisam rođen tu, vrlo dobro sam integrisan. Što se tiče religije i mogućeg anti-muslimanskog sentimenta, ja sam iz miješanog braka pa nije lako uočiti muslimansku stranu.

Imam dobar socijalni život, u kojem su većinom stranci, djevojke sam imao, ali lokalnu curu nikada. Idem na dejtove i najviše uspjeha imam sa Balkankama, Libankama, Sirijkama, Poljakinjama, Turkinjama itd. Imam osjećaj da čim se predstavim, kod njih imam bonus poene i krećem iz plusa.

Sa Norvežankama, Dankinjama i Šveđankama je drugačije, pogotovo Dankinje. Sa moje strane ima inicijative, dejtovi se nekada dese, ali od toga ništa (izuzev nekih kratkotrajnih šema) ne bude. Ne mogu da se zamisle sa mnom, ne privlačim ih, nismo fit za nešto više, tako kažu. Generalno postoji određena blokada na početku, i da bi uopšte došlo do dejta traje dosta. Imam osjećaj da imaju predrasude prema nama. A ja se sa njima lako uklopim, u mojim očima su neke od njih stvarno dobar fit za mene.

Ja sam sigurno temperamentniji od lokalaca, topliji, otvoreniji, ali sam vrlo dobro integrisan i ni na koji način zaguljen.

Gledajući okolinu, primjetim da je veza i brakova između Šveđana i strankinja dosta, ali obrnuto rijetko. Većinom neke neozbiljne veze, gdje su ti muškarci odličnog izgleda i otvoreni, popularni u sredini, ono što se kaže odvaljeni i frajeri, pa to domaće žene vole. Ali kada dođe vrijeme za ozbiljne veze i planiranje porodice, radije biraju svoje i sve te zajebancije nestaju.

Trebam reći i da su sva moja iskustva sa Skandinavkama bila isključivo sa ženama bez visoke škole, koje rade prosječne prosječne poslove, srednja klasa. Kada bih prišao ženama koje se kreću u krugu posla i društva oko njega, nikakve simpatije ne bih dobio (obrazovani i sigurno daleko od srednje klase). Ne zanimaju me klase, obrazovanost i sl za izbor buduće žene, samo sam primjetio tu podjelu da se određenom krugu žena ni najmanje ne sviđam.


Zanimaju me vaša iskustva o dejtingu, vezama, brakovima između bosanskih/balkanskih muškaraca i Skandinavki. Šta nas to koči?
Strankinje su oprezne prema strancima koji izlaze u grupi samo sa mudonjama bez djevojaka tj ako ti se raja sastoji samo iz muskog društva izbjegavaju, ne poznaju tu i ne znaju kako si odgojen i kako se ponašaš u vezi. Mnoge stvari su im čudne kod nas.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#182 Re: Zašto Dankinje/Šveđanke/Norvežanke ne vole Bosance?

Post by Dangubic »

Goikoetxea wrote: 03/11/2021 16:23 Znam da na ovom forumu ima dosta naše dijaspore pa mislim da ću moći dobiti neki savjet. Trenutno sam kući pa da iskoristim ovaj forum da vas upitam, pišem malo uopštenije da bi ostalo anonimno.
O meni: u srednjim/kasnim 20tim, obrazovan, u prvih 10% po zaradi u državi, normalne visine (185) i težine (87), držim do sebe, čist, uredan itd...

Nisam ratna dijaspora, u Švedskoj živim 7-8 godina, tako da sam mentalitetom južnjak, izgledom takođe. Pričam lokalni jezik, iznenade se kada čuju da nisam rođen tu, vrlo dobro sam integrisan. Što se tiče religije i mogućeg anti-muslimanskog sentimenta, ja sam iz miješanog braka pa nije lako uočiti muslimansku stranu.

Imam dobar socijalni život, u kojem su većinom stranci, djevojke sam imao, ali lokalnu curu nikada. Idem na dejtove i najviše uspjeha imam sa Balkankama, Libankama, Sirijkama, Poljakinjama, Turkinjama itd. Imam osjećaj da čim se predstavim, kod njih imam bonus poene i krećem iz plusa.

Sa Norvežankama, Dankinjama i Šveđankama je drugačije, pogotovo Dankinje. Sa moje strane ima inicijative, dejtovi se nekada dese, ali od toga ništa (izuzev nekih kratkotrajnih šema) ne bude. Ne mogu da se zamisle sa mnom, ne privlačim ih, nismo fit za nešto više, tako kažu. Generalno postoji određena blokada na početku, i da bi uopšte došlo do dejta traje dosta. Imam osjećaj da imaju predrasude prema nama. A ja se sa njima lako uklopim, u mojim očima su neke od njih stvarno dobar fit za mene.

Ja sam sigurno temperamentniji od lokalaca, topliji, otvoreniji, ali sam vrlo dobro integrisan i ni na koji način zaguljen.

Gledajući okolinu, primjetim da je veza i brakova između Šveđana i strankinja dosta, ali obrnuto rijetko. Većinom neke neozbiljne veze, gdje su ti muškarci odličnog izgleda i otvoreni, popularni u sredini, ono što se kaže odvaljeni i frajeri, pa to domaće žene vole. Ali kada dođe vrijeme za ozbiljne veze i planiranje porodice, radije biraju svoje i sve te zajebancije nestaju.

Trebam reći i da su sva moja iskustva sa Skandinavkama bila isključivo sa ženama bez visoke škole, koje rade prosječne prosječne poslove, srednja klasa. Kada bih prišao ženama koje se kreću u krugu posla i društva oko njega, nikakve simpatije ne bih dobio (obrazovani i sigurno daleko od srednje klase). Ne zanimaju me klase, obrazovanost i sl za izbor buduće žene, samo sam primjetio tu podjelu da se određenom krugu žena ni najmanje ne sviđam.


Zanimaju me vaša iskustva o dejtingu, vezama, brakovima između bosanskih/balkanskih muškaraca i Skandinavki. Šta nas to koči?
Strankinje su oprezne prema strancima koji izlaze u grupi samo sa mudonjama bez djevojaka tj ako ti se raja sastoji samo iz muskog društva izbjegavaju, ne poznaju tu i ne znaju kako si odgojen i kako se ponašaš u vezi. Mnoge stvari su im čudne kod nas.
laly
Posts: 275
Joined: 16/01/2012 14:41

#183 Re: Zašto Dankinje/Šveđanke/Norvežanke ne vole Bosance?

Post by laly »

Mislim da to ima veze s tim sto su one vjerovatno cule razne price o muskarcima sa Balkana tj.da su jako patrijarhalni. I nama ovdje je vise dotuzio taj patrijarhat, samo sto mi nemamo izbora :-) a one se ne moraju i ne zele s tim zezati, sta ce im to u zivotu.
Tako sam ja dok sam bila djevojka cula neke price o momcima iz Sandjaka kao oni "zatvore zenu u kucu" i tako slicne price. Nisam nikog poznavala iz Sandjaka da bih mogla provjeriti da li je to tacno, ali zbog tih prica koje su kruzile medju djevojkama ako bih i upoznala nekog momka iz Sandjaka ne bih s njim nista dalje nastavljala. Ni jedna od mojih drugarica nikad nije. E tako vjerojatno nece ni Svedjanke s balkancima :)
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#184 Re: Zašto Dankinje/Šveđanke/Norvežanke ne vole Bosance?

Post by u-pet-deka »

Zakalwe wrote: 24/11/2021 09:36
u-pet-deka wrote: 23/11/2021 19:27 Izuzetci su ovi dugotrajni, većina je imala kratkotrajne brakove sa Dancima. Barem primjeri koje ja lično poznajem.
Ja poznajem par nasih ljudi koji su udati/ozenjeni sa Svedjanima i niko se nije razveo. Ironicno, jedan koji je bio ozenjen Bosankom je sada razveden. Naravno, zavisi i od socijalnog staleza. Ako si lose obrazovan ili (relativno) siromasan, mozda nisi tako atraktivan u ocima prosjecne Svedjanke.
Sumnjam da je moguće izvući opštu sliku iz primjera koje znam. Postoje neki čudni i ekstremni primjeri koje još uvijek se trudim razumjeti, čisto nako iz zdravog razuma.
Post Reply