Zasto BHRT ne tuzi Telemach i ostale?

Post Reply
nervoza
Posts: 80
Joined: 12/02/2009 00:19

#1 Zasto BHRT ne tuzi Telemach i ostale?

Post by nervoza »

Dok traje SP u fudbalu, ovo pitanje mi je par puta padalo na pamet. Zapravo u cemu je problem?
BHRT se dugo mucio oko otkupa prava za SP, na kraju su uspjeli na jedvite jade. Dakle, BHRT je uzela prava za cijelu teritoriju BiH i masno ih platila.
Javna je tajna da Telemach ne gasi signal HRT-a u jednom dijelu Mostara i slicnim mjestima, dok traju ovakve manifestacije. Siguran sam da je identicna situacija u manjem entitetu.
Time naravno BHRT gubi mjesto za reklamu, pare itd... S druge strane samo od jednog dijela stanovnista traze/zahtjevaju da se placa pretplata - ko je lud pored ovakve situacije na "trzistu" da im placa istu?
Dakle, jednom jednostavnom tuzbom BHRT moze izvuci hrpu para na odstetu, plus sto bi dobili teritorij za reklamiranje koji im i pripada, a to znaci opet vise love. Sta radi RAK? Postoji li mogucnost tuzbe protiv HRT-a?
Mislim da je ovo dosta krupna prica o kojoj se nikako ne prica. Koji su tacni razlozi pa BHRT ne smije mrdnuti prstom?
Pretpostavljam da sam temu dobro smjestio, a to je, pretpostavicu, ujedno i jedan dio odgovora na zadnje pitanje.
Last edited by nervoza on 12/07/2018 13:40, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#2 Re: Zasto BHT ne tuzi Telemach i ostale?

Post by dječak sa šibicama »

Tema u startu promasaj, Telemach gasi signal HRT a ljudi gledaju tamo gdje je dostupan zemaljski signal.

Alkar BH Telekom u nista.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#3 Re: Zasto BHT ne tuzi Telemach i ostale?

Post by studiorum_tuzlaensis »

dječak sa šibicama wrote: Alkar BH Telekom u nista.
kakve veze ima BH Telekom sa ovim?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#4 Re: Zasto BHT ne tuzi Telemach i ostale?

Post by dječak sa šibicama »

Ponukan iskustvom, cijenim da bar pola "anti Telemach" postova dolazi sa te strane :D
nervoza
Posts: 80
Joined: 12/02/2009 00:19

#5 Re: Zasto BHT ne tuzi Telemach i ostale?

Post by nervoza »

dječak sa šibicama wrote:Tema u startu promasaj, Telemach gasi signal HRT a ljudi gledaju tamo gdje je dostupan zemaljski signal.

Alkar BH Telekom u nista.
Ovo nije istina, Telemach gasi signal samo jednom dijelu Mostara, primjera radi
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#6 Re: Zasto BHT ne tuzi Telemach i ostale?

Post by Haris.ba »

Zato što bi odmah Petreus došao da nas naruži. :D

Ne možemo se sa rogatim bosti.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#7 Re: Zasto BHT ne tuzi Telemach i ostale?

Post by Roccohljup »

iskreno pojma nema sta ko pali ili gasi, ali ako ima tih zezancija onda je razlog isti ko i za sve ostalo u ovoj državi: politika i talovi :D :D
Post Reply