Zastita od krađe

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#101 Re: Zastita od krađe

Post by TheGodfather001 »

d2 wrote:
potpuni stranac wrote:
d2 wrote:nisam isao u skolu, ali za razliku od tebe imam nesto malo mozga i sluzi mi da razmisljam sa njim a ne da pricam gluposti
očigledno je da ga koristiš u pogrešne svrhe. :lol:
internet sranje prica.... "kao sto svi znamo"... "ocigledno je"...

nadji video klip u kojem lome multilock na taj nacin a da auto ostaje u voznom stanju i nema problema
Ovo me podsjeti na jednu mahalsku pricu, jedan covjek stariji, ugradi mul-t-lock na svoje novo vozilo, a dodje mu "zederman" (momak sa sokoca koji ugradjuje zedere po sarajaevu) i pocne da prica protiv cobra alarma,lavlje kandze, itd. i tako u tom blacenju okomi se na ovog covjeka koji ima ugradjen taj mul-t-lock ugradjen na mjenjacu i brava mu je pozicionirana sa desne strane odnosno kod suvozacevog sjedista, i pocne da kao ismijava tu spravicu, a kaze: jarane, ovaj mul-tlok ti je sranje, evo uzmi macolu od 1kg i odvali po ovoj bravi i eto skinuo si mul-t-lock skroz, bez ostecenja za kutiju mjenjaca... I ovome covjeku presvrne i zavali zedermana sakom usred radionice... :-D A vi sada slobodno nastavite sa diskusijom... Pozz
User avatar
kofi anan
Posts: 254
Joined: 31/01/2008 09:46
Location: Jedna Sanja, jedno prolece

#102 Re: Zastita od krađe

Post by kofi anan »

COBRA alarm...najbolji.... imam zastitu ZEDER i navecer mi ostane otvoren prozor on ne reaguje a dok sam imo COBRA cijelu zgradu probudi.......Mul-t-lock obavezan
mr`mirza
Posts: 92
Joined: 20/03/2004 18:51

#103 Re: Zastita od krađe

Post by mr`mirza »

Bakir1 wrote:polica kasko osiguranja full bez ucesca u kradji i steti plus multilock sve zajedno izadje u kombinaciji oko 150 markica svaki mjesec na dvije godine taman,toliko imam namjeru voziti taj auto :D
Potpisujem. Ostavim auto gdje stignem i sekunde ne mislim na njega. :)
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#104 Re: Zastita od krađe

Post by _tulumba_ »

evo ga, na red mi je dosao alarm...
skontao sam ugraditi famoznu "cobru", pa ako mogu forumasi da pomognu (jos jednom :) )...
Gdje ugraditi, za koliko para? Servisi i broj tel?? Da li je standardna cijena za sve vrste automobila, sve modele ili?? Vasa iskustva (ovih koji su vec ugradili)?? U obzir dolazi ZE-DO regija, SA kanton...
hvala svima unaprijed! :)
edoze
Posts: 175
Joined: 05/09/2008 18:52
Location: Zenica

#105 Re: Zastita od krađe

Post by edoze »

_tulumba_ wrote:evo ga, na red mi je dosao alarm...
skontao sam ugraditi famoznu "cobru", pa ako mogu forumasi da pomognu (jos jednom :) )...
Gdje ugraditi, za koliko para? Servisi i broj tel?? Da li je standardna cijena za sve vrste automobila, sve modele ili?? Vasa iskustva (ovih koji su vec ugradili)?? U obzir dolazi ZE-DO regija, SA kanton...
hvala svima unaprijed! :)
http://www.cobrazenica.com/ ;-)
User avatar
sixpack
Posts: 52
Joined: 09/09/2004 20:33
Location: north...

#106 Re: Zastita od krađe

Post by sixpack »

imal tamo popusta za clanove bhtuning tima..ili ako si admin na auto ba ili kako to ide..pa mora bit popust neki..?? :D :D
edoze
Posts: 175
Joined: 05/09/2008 18:52
Location: Zenica

#107 Re: Zastita od krađe

Post by edoze »

daju popust samo ako imas dobre brusne ploce za rezat opruge...il dobar brener,da ih zagrijes pa da se auto spusti :lol: :lol:
i bez zatamnjenog auta im ne idi na oci :lol:
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#108 Re: Zastita od krađe

Post by kurty »

Gospodo ako je ko gledao emisiju na kojoj je gost bio covjek koji je ukrao najvise auta u Hrvatskoj...i pitaju ga sta je najsigurnije ...on kaze" Gospodine, ja ako zapikam vas auto, nema alarma koji me moze sprijeciti, niti zastite...."
Tetak mi je imao problema sa autom, obijali su mu 7 puta auto (golf II)...krali kaestofone, dva puta placo po 500KM da bu ga vrate...i rodjek ugradi neke prekidace, u tog golfa, sutradan je tetak otisao na posao, zavrsilo mu radno vrijeme ...on na parking golfa nema, tamo vamo, zovi policiju...dosla policija kad nekako se drotovi skontaju da je prija dva sata na isto to auto napisana kazna za parkiranje...krenu oni na to mjesto...300metara od parkinga stoji golf, na srad ceste, brava razvaljena, kablovi izvaljeni....prekid dotoka goriva spasio auto, ovi valjda upalili, malo sto je u motoru i "cijevima" bilo...i stalo auto...sreca po njega
Hamica
Posts: 95
Joined: 08/01/2008 21:09

#109 Re: Zastita od krađe

Post by Hamica »

Dile wrote:imam na autu zeder, i bilo je smo neuspjesnih krdja :D

prical sam sa policajcima koji se bave ganjnjem doticnih koji kradu auta i svi kazu ako zeder pravilno zakljucs da nema sanse da ga ukradu. pravilno znaci da se tockovi smotaju puni u bilo koju stranu i onda se zakljuca zeder...

dosta raje koju znam samo zakljuca onako sa tockovima pravo, i tu nastaje belaj...
Pricao i sa inspektorom iz policije koji radi na organizovanom kriminalu i sa mehanicarem sa druge strane barikade - zeder jedino rjesenje
User avatar
Vincent Raine
Posts: 374
Joined: 30/06/2008 18:58

#110 Re: Zastita od krađe

Post by Vincent Raine »

Jedno je sigurno, samo elektronska + mehanicka zastita vozila mogu poremetiti lopova. Auto treba uvijek parkirati linijski (naprijed auto, nazad auto).... Ne bi trebali na staklo ljepiti naljepnicu od alarma kako ne bi ofirali o kojoj se elektronskoj zastiti radi. Naljepnicu od mehanicke zastite obavezno naljepiti jer u protivnom lopov moze misliti da je auto bez ikakve zastite te vam bespotrebno slomiti bravu od vrata ili staklo........

Svoj vam alarm necu ofirati :D , ali Hudiny preporucujem kao mehanicku zastitu. :mrgreen:

Sretno :D
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#111 Re: Zastita od krađe

Post by Distortion »

Slazem se s prethodnikom u vezi mehanicke i elektronske zastite! Inace koristim zeder i zadovoljan sam. Na drugom auto koje se bas i ne krade imam defend lock. Uglavnom mislim da je zeder siguran (mada nista nije sigurno) koliko toliko i da lopovi izbjegavaju auta zasticena zederom a ako uz zeder bude i blokada mjenjaca onda je to gubljenje vremena za lopova...
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#112 Re: Zastita od krađe

Post by Klodovik »

Alarm, Mul-T-Lock, puni kasko bez franšize i garaža. Mirno spavam.
Bosanski Saz
Posts: 65
Joined: 18/01/2007 16:01

#113 Re: Zastita od krađe

Post by Bosanski Saz »

Kakva je situacija sa novim pasatom, jer ima elektronski kljuc, i vrlo ga je tesko ukrasti, ali nikada se nezna.

http://www.volkswagenag.com/vwag/vwcorp ... tation.pdf
Majjah
Posts: 672
Joined: 01/04/2004 02:26
Location: Iza choska

#114 Re: Zastita od krađe

Post by Majjah »

Lijepa moja Alfa... :D ...ja fakat ne znam kako oni koji nemaju garaze ili vlastite avlije mogu mirno spavati, a voze nesto iz VW-Opel-Audi proizvodnog programa :-)
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#115 Re: Zastita od krađe

Post by Qler »

sto opel?
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#116 Re: Zastita od krađe

Post by Qler »

Bosanski Saz wrote:Kakva je situacija sa novim pasatom, jer ima elektronski kljuc, i vrlo ga je tesko ukrasti, ali nikada se nezna.

http://www.volkswagenag.com/vwag/vwcorp ... tation.pdf
drug, sve je to prdimahovina za lopove...

i moja fiesta ima kod kljuc :) mislis da je ne mogu upaliti :D
User avatar
Discball
Posts: 490
Joined: 31/10/2006 09:56

#117 Re: Zastita od krađe

Post by Discball »

Najbolja zaštita je MED blokada u kombinaciji sa nekim kvalitetnim alarmom. U Italiji jedino ovu kombinaciju priznaju osiguravajuća društva kao adekvatnu zaštitu automobila. U biti ako imaš MED mogu ga samo paukom odvesti, a i protiv toga ima danas adekvatna zaštita...
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#118 Re: Zastita od krađe

Post by ranger »

sta znaci MED?
User avatar
Discball
Posts: 490
Joined: 31/10/2006 09:56

#119 Re: Zastita od krađe

Post by Discball »

ranger wrote:sta znaci MED?

MED je italijanski proizvođač opreme za zaštitu automobila, autobusa i autodomova, imaju veliku paletu proizvoda od običnih alarma, do malo kompliciranijih, pa do modela sa RFID-om, satelitsko praćenje automobila, po meni najbolje blokade motora ali isto tako priznate i od stručnjaka iz ove oblasti u svijetu...

...ovo govorim jer sam 15 godina, više manje vezan na neki način za security, nekada se mogao uraditi i kod nas ali mislim da ga više niko ne radi...

uglavnom imaju razne tipove blokada i zavise tačno od vrste i tipa automobila kao i od vrste motora...uglavnom njihov kod ključ koliko je meni danas poznato još uvijek niko nije razbio, a ako imaš njihovu blokadu i slučajno si izgubio kod ključ, možeš samo da ga naručiš direktno iz tvornice...
uglavnom u Italiji se poslije SAD-a ukrade najviše vozila a svijetu, tako da su oni kao firma koja se bavi zaštitom u zemlji kao što je Italija jedini dobili priznanje za dovoljno dobar proizvod koji osiguravatelji u Italiji prihvataju kao adekvatnu zaštitu protiv krađe za polise osiguranja protiv krađe...

više na njihovoj stranici

http://www.medautomotive.it
Bijeli_sa
Posts: 186
Joined: 13/07/2008 22:13

#120 Re: Zastita od krađe

Post by Bijeli_sa »

cobra se ugradjuje kod remize, preko puta remize, cijena je 400 KM 2 godine garancije, ja je imam evo 4 godine nikakvih problema i po meni je jako dobar alarm, mozes izabrati opciju da kada ti svira alarm da te zove na broj mobitela da znas da ti ga neko dira, malo je skuplje ali eto imas i to, sto se tice lavlje kandze nije provaljena ni ona samo se odvaljuje sa volana novijih auta zbog aluminijske matice na volanu, uglavnom ona je jos uvijek jako dobra ali na starijim autima tipa golf 2 itd.... sto se tice zedera, NEMOGUCE JE ZEDER OTVORITI, mogu ga samo odslepati i tako odvuci, to sve ja cuo moj komsija ovo ono, to je suplja garantujem zivotom da je zeder zvijer jos uvijek u beogradu ne provaljen a ne ovdje..poz
User avatar
Discball
Posts: 490
Joined: 31/10/2006 09:56

#121 Re: Zastita od krađe

Post by Discball »

Nije da nije, ali ruku na srce zeder strada za nekih 10-20 sekundi, e baš je toliko kvalitetan....
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#122 Re: Zastita od krađe

Post by zgembo_sa »

Discball wrote:Nije da nije, ali ruku na srce zeder strada za nekih 10-20 sekundi, e baš je toliko kvalitetan....
Mozda ako unistis i zeder i auto, a onda ne vidim svrhu obijanja auta...
Bijeli_sa
Posts: 186
Joined: 13/07/2008 22:13

#123 Re: Zastita od krađe

Post by Bijeli_sa »

Nije da nije, ali ruku na srce zeder strada za nekih 10-20 sekundi, e baš je toliko kvalitetan....


nemas ti pojma sta pricas
User avatar
Discball
Posts: 490
Joined: 31/10/2006 09:56

#124 Re: Zastita od krađe

Post by Discball »

by Bijeli_sa on 03/03/2009 19:25
Nije da nije, ali ruku na srce zeder strada za nekih 10-20 sekundi, e baš je toliko kvalitetan....


nemas ti pojma sta pricas
Imam itekako imam, ako želiš demonstraciju samo reci, naravno nagrada je TVOJ auto... :D :D :D , a ublehe ostavi za nekog drugog...
Bijeli_sa
Posts: 186
Joined: 13/07/2008 22:13

#125 Re: Zastita od krađe

Post by Bijeli_sa »

ponavljam ti jos jednom, nemas pojma sta pricas....ti zeder otvoriti za 20 sekundi :shock: ti ne znas ni kako izgleda zeder kralju moj, ili si lopov pa ti odgovara da raja ne stavlja zedere ili prodajes neku drugu vrstu zastite za auta, ali svejedno ZEDER SE NE MOZE OTVORITI, kako to znam, tako sto ga ja upravo i postavljam, a sto se tice auta kao nagrade, javi se na pm. jer je golf 6 nagrada, samo ces morati to demonstrirati u Beogradu, auto ti se odmah poklanja... :dance: pa bujrum genijalac....
Post Reply