Zastita od krađe

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Pauza
Posts: 674
Joined: 03/06/2016 11:00

#501 Re: Zastita od krađe

Post by Pauza »

Pozz ekipa

Koji je najbolji alarm kojibsebu sa moze ugraditi a da nije bas papreno? Komel radi cobra alarm za 550km a ima isti model u drugim lokalnim radnjama za 400 do 450km i pitam se je li ta cobra originalna. Ima neki momak na ilidzi koji radi novu cobrubi obd koneltor za 450km sa ugradnjom. Daje i garanciju. Koliko je meta alarm i kakav je. Kakav jenpatroline alarmbu hudiniju on je oko 400km.
User avatar
Pauza
Posts: 674
Joined: 03/06/2016 11:00

#502 Re: Zastita od krađe

Post by Pauza »

Je li neko zna ovog momka koji radi cobra, meta i druge alarme na piku: profil: http://www.olx.ba/profil/wvdijagnoza Ilidža ragačići, privatna radiona? može i pp ako neko ima da podijeli pozitivno iskustvo. Hvala raja :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#503 Re: Zastita od krađe

Post by seoBIH »

Ne isplati se radi 100KM nize raditi kod nekoga ko nije ovlasten (komel).
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#504 Re: Zastita od krađe

Post by novi_korisnik »

Ako je nekom u zadnje vrijeme mahnut Golf 5 nek se provoza do Romanije.. Primjetio sam 3 - 4 petice bez tablica zavucene u grmlje pored ceste. Kad se krene uz Romaniju iz pravca Sarajeva, nekih 300-500m od pocetka penjanja na desnu stranu, ima neka ograda od okoraka napravaljena ( mislim da se ne mogu tako lahko primjetiti kad se penje , puno se bolje vide kad se ide nizbrdo... ... Sad ne znam jesam li ja umislio ili nešto, ali eto nekako mi sumnjivo izgledaju, a i nije daleko otici...
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#505 Re: Zastita od krađe

Post by The BEN10 »

esso_sa wrote:Uglavnom, po meni je Patrol Line jedno veliko smece od alarma, obicno bacanje para i ne mogu sebi oprostiti sto sam ga ikada ugradio. :twisted:
Definitivno ga u buducnosti namjeravam skinuti i zamjeniti sa Cobrom ili nekim drugim - normalnim alarmom
Ima li još ko kakvih iskustava sa ovim alarmom?
saabsa
Posts: 1849
Joined: 07/10/2009 01:17

#506 Re: Zastita od krađe

Post by saabsa »

The BEN10 wrote:
esso_sa wrote:Uglavnom, po meni je Patrol Line jedno veliko smece od alarma, obicno bacanje para i ne mogu sebi oprostiti sto sam ga ikada ugradio. :twisted:
Definitivno ga u buducnosti namjeravam skinuti i zamjeniti sa Cobrom ili nekim drugim - normalnim alarmom
Ima li još ko kakvih iskustava sa ovim alarmom?
Kod mene na dva vozila + obd kabal, osiguranje nije trazilo nista dodatno prilikom kaska ( auto jedno od najpozeljnijih kod lopova).
Ci-Nick
Posts: 5069
Joined: 15/03/2015 17:38

#507 Re: Zastita od krađe

Post by Ci-Nick »

https://trackr.giddyup.deals/index-02/? ... 0wodtgYJ1g
Šta mislite o ovome, da li je ko nabavio, 29 $ nije puno ukoliko se može locirati i u zatvorenim prostorima.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#508 Re: Zastita od krađe

Post by condy »

seoBIH wrote:Ne isplati se radi 100KM nize raditi kod nekoga ko nije ovlasten (komel).
Komel, nije ništa bolji. Znam dvojicu, koji su imali reklamacije na cobru, jer nisu uopće testirali senzore poslije ugradnje. Vrlo profesionalno i poslovno, samo da ispadne iz ruku :)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#509 Re: Zastita od krađe

Post by Dope_Man »

Ci-Nick wrote:https://trackr.giddyup.deals/index-02/? ... 0wodtgYJ1g
Šta mislite o ovome, da li je ko nabavio, 29 $ nije puno ukoliko se može locirati i u zatvorenim prostorima.
Mislim da bi ovo bilo beskorisno zbog nacina na koji radi:
''If an item goes missing, TrackR’s Crowd Locate network will help you find it. When another user of the TrackR app comes within 100 foot range of your lost item, you will receive a location update of where your item is.''

Ligicno je pretpostaviti da je kod nas malo, ili nimalo ljudi koji ovo vec koriste. Pa cak i da ih ima, korisnici bi vecinom bili u urbanim sredinama. Odveze auto u sumarak izvan grada i ne mozes locirati. Za auto je ipak bolje ici sa nekim GPS trackerom, samo ne znam koliko ti kostaju. Opcenito GPS je manje pouzdan u zatvorenim prostorima, u losim vremenskim uvjetima i sa dosta prepreka iznad (npr u podzemnoj garazi) moza lako i potpuno izgubiti signal, ali opet za nase uslove mislim da bi lako locirao auto na Palama :D
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#510 Re: Zastita od krađe

Post by esso_sa »

Ci-Nick wrote:https://trackr.giddyup.deals/index-02/? ... 0wodtgYJ1g
Šta mislite o ovome, da li je ko nabavio, 29 $ nije puno ukoliko se može locirati i u zatvorenim prostorima.
@Dopeman ti je vec pojasnio. To ti je na bluetooth fazon i hvata na nekih max 50 metara. Nije GPS pracenje.
Ima na ebayu za 30 maraka kod kineza GPS tracker sa GSM karticom - posaljes mu SMS poruku i on ti vrati GPS koordinate, a podrzava i real time pracenje preko web portala (crta putanju kretanja, brzinu, vrijeme itd)
Za instalaciju treba samo prikljucak na 12v i GSM kartica (kupis ultru ili slicno) koju povremeno dopunjavas kreditom.

Evo ovako nesto

http://www.ebay.com/itm/Quad-band-car-G ... xydB1SeRoD
Ci-Nick
Posts: 5069
Joined: 15/03/2015 17:38

#511 Re: Zastita od krađe

Post by Ci-Nick »

esso_sa wrote:
Ci-Nick wrote:https://trackr.giddyup.deals/index-02/? ... 0wodtgYJ1g
Šta mislite o ovome, da li je ko nabavio, 29 $ nije puno ukoliko se može locirati i u zatvorenim prostorima.
@Dopeman ti je vec pojasnio. To ti je na bluetooth fazon i hvata na nekih max 50 metara. Nije GPS pracenje.
Ima na ebayu za 30 maraka kod kineza GPS tracker sa GSM karticom - posaljes mu SMS poruku i on ti vrati GPS koordinate, a podrzava i real time pracenje preko web portala (crta putanju kretanja, brzinu, vrijeme itd)
Za instalaciju treba samo prikljucak na 12v i GSM kartica (kupis ultru ili slicno) koju povremeno dopunjavas kreditom.

Evo ovako nesto

http://www.ebay.com/itm/Quad-band-car-G ... xydB1SeRoD
Hvala vam na informacijama, vidjeh članak na jednom njemačkom portalu, učinilo se jednostavno za postavljanje i praćenje, a naslov je bio spektakularan, kao: " Je li odzvonilo autolopovima".
U svakom slučaju, vozim opela pa mi i nije neka prijeka potreba.
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#512 Re: Zastita od krađe

Post by ja1977 »

saabsa wrote:
The BEN10 wrote:
esso_sa wrote:Uglavnom, po meni je Patrol Line jedno veliko smece od alarma, obicno bacanje para i ne mogu sebi oprostiti sto sam ga ikada ugradio. :twisted:
Definitivno ga u buducnosti namjeravam skinuti i zamjeniti sa Cobrom ili nekim drugim - normalnim alarmom
Ima li još ko kakvih iskustava sa ovim alarmom?
Kod mene na dva vozila + obd kabal, osiguranje nije trazilo nista dodatno prilikom kaska ( auto jedno od najpozeljnijih kod lopova).
I kod mene je Patrol line i radi super.

Po cemu je smece??? i pocemu bi cobra trebala biti bolja???
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#513 Re: Zastita od krađe

Post by esso_sa »

ja1977 wrote: I kod mene je Patrol line i radi super.

Po cemu je smece??? i pocemu bi cobra trebala biti bolja???

Smece je iz vise razloga
- nema svoju sirenu nego koristi sirenu od auta koja, naravno, nema pomocno napajanje. Dovoljno je prerezati zicu od sirene, izvuci osigurac ili skinuti klemu sa akumulatora i eto tisine.
- nema ultrazvucne senzore, sto znaci da nema alarma ako neko npr razbije staklo. Alarm reaguje samo na prekidace na vratima ili udarac (detekcija udarca pokriva samo vozaceva vrata).
- instalacija alarma je markirana bojama, sto znaci da svako ko procita njegovo uputstvo, za 30sec zna koje zice treba precvikati i prespojiti da onesposobi alarm (mogu napisati i koje su to zice) :)
- kvalitet izrade alarma je Kina i to najjeftinija
- ugradnja (a ugradjuju ga uglavnom u Hudiny-ju) je takodjer kokosarluk. Za lemljenje nisu culi nego gule izolaciju sa zica i stiklaju na instalaciju auta onako rukom :-)

Sirenu i senzore mozes doplatiti (bar je moglo kada sam se ja za*ebao pa ga ugradio), ali je to doplata od oko 150KM sa kojom alarm na kraju ispadne skuplji od npr Cobre, a i dalje losiji

Eto, nadam se da sam pojasnio :mrgreen:

I ne razumijem zasto se svi drze Cobre kao reference za kvalitetan alarm ? Cobra jeste kvalitetna, kvalitetnija od npr Patrol Line, ali ima i drugih alarma koji su isto tako dobri, ako ne i bolji. Istrazite malo trziste i ponudu prije nego kupite i ugradite alarm, niste osudjeni samo na izbor Patrol Line ili Cobra :thumbup:
Last edited by esso_sa on 13/04/2017 16:20, edited 1 time in total.
User avatar
HardCore
Posts: 2368
Joined: 17/05/2011 21:46

#514 Re: Zastita od krađe

Post by HardCore »

Kakvi su ovi sto imaju pejdžer?
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#515 Re: Zastita od krađe

Post by Ivo Lola »

Vidim ovdje svi pricate o cobri, meti... i ostalim standardnim sistemima zastite
po mom misljenju osnovna mana svih takvih sistema je sto ih i lopov moze nabaviti, istraziti i otkriti mane

Ja vjerujem da je neki improvizovani oblik fizicke zastite nesto sto je najbolje.... jer savladavanje fizicke zastite zahtjeva alat, buku i vrijeme
a ako je to nesto sto ste sami sebi napravili on ne moze biti spreman na to i znati sta ga ceka

ja uskoro nabavljam auto, vjerovatno passat 7, koji je vrlo pozeljan kod lopova, planiram sam skontati neki sistem fizicke blokade volana ili papucica, otici kod bravara da mi to napravi
naravno uz to cu ugraditi cobru ili nesto od tih sistema cisto da dodatno otezam posao, jer kao sto neko rece...sve se krade samo je pitanje da li ce im za to trebati previse vremena
User avatar
malamirha
Posts: 180
Joined: 29/03/2015 20:45

#516 Re: Zastita od krađe

Post by malamirha »

http://www.oldschool-samp.com/slike/?v=mediasjmj.jpg
vozilo se nalazi na parkingu skoro pa tri godine,mozda i vise. gdje se moze provjeriti ko je zadnji vlasnik?jos ga nisu poceli cerupati pa bi bilo dobro da se nadje vlasnik.

ne znam gdje da pitam,ovdje mi se ucinilo zgodno. :D
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#517 Re: Zastita od krađe

Post by esso_sa »

malamirha wrote:http://www.oldschool-samp.com/slike/?v=mediasjmj.jpg
vozilo se nalazi na parkingu skoro pa tri godine,mozda i vise. gdje se moze provjeriti ko je zadnji vlasnik?jos ga nisu poceli cerupati pa bi bilo dobro da se nadje vlasnik.

ne znam gdje da pitam,ovdje mi se ucinilo zgodno. :D
Hauba je odskrinuta, sto ce reci da je cerupanje pocelo :mrgreen:
Prijavi policiji. Ako je maznut, oni bi trebali bit u toku. Ako nista, da jave "kolegama" da su zaboravili prebaciti auto u RS i da pozure prije nego ga vlasnik pronadje :mrgreen:
User avatar
malamirha
Posts: 180
Joined: 29/03/2015 20:45

#518 Re: Zastita od krađe

Post by malamirha »

esso_sa wrote:
malamirha wrote:http://www.oldschool-samp.com/slike/?v=mediasjmj.jpg
vozilo se nalazi na parkingu skoro pa tri godine,mozda i vise. gdje se moze provjeriti ko je zadnji vlasnik?jos ga nisu poceli cerupati pa bi bilo dobro da se nadje vlasnik.

ne znam gdje da pitam,ovdje mi se ucinilo zgodno. :D
Hauba je odskrinuta, sto ce reci da je cerupanje pocelo :mrgreen:
Prijavi policiji. Ako je maznut, oni bi trebali bit u toku. Ako nista, da jave "kolegama" da su zaboravili prebaciti auto u RS i da pozure prije nego ga vlasnik pronadje :mrgreen:
mislim da cerupanje nije pocelo.ima li neko broj telefona gdje bih mogla provjeriti registraciju?meni nece biti tesko nazvati.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#519 Re: Zastita od krađe

Post by esso_sa »

malamirha wrote:
esso_sa wrote:
malamirha wrote:http://www.oldschool-samp.com/slike/?v=mediasjmj.jpg
vozilo se nalazi na parkingu skoro pa tri godine,mozda i vise. gdje se moze provjeriti ko je zadnji vlasnik?jos ga nisu poceli cerupati pa bi bilo dobro da se nadje vlasnik.

ne znam gdje da pitam,ovdje mi se ucinilo zgodno. :D
Hauba je odskrinuta, sto ce reci da je cerupanje pocelo :mrgreen:
Prijavi policiji. Ako je maznut, oni bi trebali bit u toku. Ako nista, da jave "kolegama" da su zaboravili prebaciti auto u RS i da pozure prije nego ga vlasnik pronadje :mrgreen:
mislim da cerupanje nije pocelo.ima li neko broj telefona gdje bih mogla provjeriti registraciju?meni nece biti tesko nazvati.
Registraciju moze provjeriti samo policija, a oni te podatke ne daju tako javno i na osnovu poziva telefonom. Najbolje prijavi direktno policiji (122) pa ce oni poslati nekoga na teren i na licu mjesta ga provjeriti po tablicama i pokusati doci do vlasnika :thumbup:
soxx
Posts: 184
Joined: 18/06/2012 12:35

#520 Re: Zastita od krađe

Post by soxx »

Valjal cemu onaj senzor. Da bi mogao uapit azto trebas neki cip na senzor staviti da ga ucita i tek onda.mozss ga krehnur.
intercepter
Posts: 18
Joined: 07/06/2017 04:09

#521 Re: Zastita od krađe

Post by intercepter »

Ivo Lola wrote:Vidim ovdje svi pricate o cobri, meti... i ostalim standardnim sistemima zastite
po mom misljenju osnovna mana svih takvih sistema je sto ih i lopov moze nabaviti, istraziti i otkriti mane

Ja vjerujem da je neki improvizovani oblik fizicke zastite nesto sto je najbolje.... jer savladavanje fizicke zastite zahtjeva alat, buku i vrijeme
a ako je to nesto sto ste sami sebi napravili on ne moze biti spreman na to i znati sta ga ceka

ja uskoro nabavljam auto, vjerovatno passat 7, koji je vrlo pozeljan kod lopova, planiram sam skontati neki sistem fizicke blokade volana ili papucica, otici kod bravara da mi to napravi
naravno uz to cu ugraditi cobru ili nesto od tih sistema cisto da dodatno otezam posao, jer kao sto neko rece...sve se krade samo je pitanje da li ce im za to trebati previse vremena
Kolega u pravu si u potpunosti.Mislim da je stavljanje bilo koje serijske zaštite bacanje para.Time samo zavaravate sebe da vam je auto osigurano od krađe.Sistem zaštite koji osmislite sami,fizički ili elektro oblik zaštite je jedino siguran.Čim lopov primjeti,pogotovo na prvi pogled da nešto na vašem autu nije isto kao kod ostalih te serije prinuđen je da odustane od krađe.
Pokazati ću vam dole na linku kako sam ja na svom autu izbacio ključeve i brave i ujedno napravio uređaj koji je se pokazao kao najbolji ''DIY'' sistem zaštite.To nisam uradio da bih zaštitio auto od provale i krađe,nego jednostavno mrzim nositi ključeve a brava u današnje vrijeme je odavno zastario izum i mislim da ih je trebalo mnogo ranije prestati ugrađivati,bar u automobile.
Na modul koji sam napravio se može memorisati 160 otisaka i osim 4 releja koji sluze za acc,kontakt i start,postoji i peti relej koji gasi ''nešto''.E sad to ''nešto'' što prekida i gasi ne mora kod svakog auta da bude isto pa je lopovu nemoguće startovati motor čak i kad bi našao modul koji se inače ne nalazi blizu tastera za start i finger senzora.Znači i da je lopov elektroničar :) i da ima sate vremena na raspolaganju ne može da skonta gdje šta treba i sa čim spojiti jer ništa nije tvorničko.Video je titlovan pa uključite titlove ako su vam isključeni.

https://www.youtube.com/watch?v=oh8xraiooYg&t
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#522 Re: Zastita od krađe

Post by Throttle »

Moze li se auto otkljucat kad crkne akumulator? :roll:
intercepter
Posts: 18
Joined: 07/06/2017 04:09

#523 Re: Zastita od krađe

Post by intercepter »

Throttle wrote:Moze li se auto otkljucat kad crkne akumulator? :roll:
Da,na to sam normalno mislio :) .Mogu se otključati sva vrata ako se izgubi daljinac što je teži slučaj ili otvoriti samo vozačeva ako je akumulator prazan ili centralana neispravna,ali normalno to je sve na drugom mjestu i skriveno :D .
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#524 Re: Zastita od krađe

Post by nlt »

kako ide ta zamjena OBD konektora za megane II?
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#525 Re: Zastita od krađe

Post by novi_korisnik »

nlt wrote:kako ide ta zamjena OBD konektora za megane II?
Sve što ti treba je Euro džek za radio.. Presjeces pred kraj kablo od OBD konektora, i ubacis taj džek između.. Mada nemoj se zezati sa tim, ako nemaš iskustva sa strujom, ima tu 10ak žica, moze se zbuniti. Ako si u SA, Komel to radi za 50KM..
Post Reply