Zastita od krađe

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Ilija_Cvorovic
Posts: 153
Joined: 25/12/2006 22:08

#1 Zastita od krađe

Post by Ilija_Cvorovic »

Interesuje me sta znate o Zeder autosigurnosnom sistemu (pouzdanost) i gdje se moze ugraditi kod nas u BiH? Isao sam u Hyundai, tamo ugrađuju taj Zeder, ali su mi rekli da za moje vozilo (Mercedes) moram otici u Beograd (daleko) ili Banja Luku. Cijena ugradnje je 600KM. Također u Tuzli ugrađuju Zeder, ali kontakt broj koji sam pronasao na site-u nije u funkciji.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#2 Re: Zastita od krađe

Post by Lesli Eldridž »

Da te sad na razočaram. Preksinoč su mom prijatelju maznuli pasata sa zeder zaštitom. Uzadnja 4 dana ukradena 4 pasata. Kažu da je možda odvučen, ali nije sigurno. Moguće je da su skinuli zeder.
Ilija_Cvorovic
Posts: 153
Joined: 25/12/2006 22:08

#3 Re: Zastita od krađe

Post by Ilija_Cvorovic »

Eto vidis. Meni stari navalio da ugradim taj Zeder, ali izgleda da je reklama jedno, a stvarnost drugo. :)
Posjetio sam Zeder site, druge forume i, koliko sam skonto, jedini nacin da ti maznu auto koje ima ugrađen Zeder je da ga odvuku. Ja imam nekakav Wegfahrsperre (koliko je sigurno?), pa sam konto da ga jos malo osiguram. Bolje ista nego nista.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#4 Re: Zastita od krađe

Post by Lesli Eldridž »

Ilija_Cvorovic wrote:Eto vidis. Meni stari navalio da ugradim taj Zeder, ali izgleda da je reklama jedno, a stvarnost drugo. :)
Posjetio sam Zeder site, druge forume i, koliko sam skonto, jedini nacin da ti maznu auto koje ima ugrađen Zeder je da ga odvuku. Ja imam nekakav Wegfahrsperre (koliko je sigurno?), pa sam konto da ga jos malo osiguram. Bolje ista nego nista.
Stavi lavlju kandžu. Barem se vidi i odmah ih odbija. Još nisu skidane, a ako će odvuć auto, e onda tu nema pomoći. Po meni je kandža bolje jer se vidi i odbija ih.
Ilija_Cvorovic
Posts: 153
Joined: 25/12/2006 22:08

#5 Re: Zastita od krađe

Post by Ilija_Cvorovic »

Slazem se.
Napravicu od kartona lavlju kandju... da ih zavaram :-D
rundo
Posts: 120
Joined: 19/07/2007 16:00

#6 Re: Zastita od krađe

Post by rundo »

ma 4 ku..c a ne pasata. ugradio zeder prije jedno 6 mj. auto je wv i mirno spavam... samo ga mogu odnijeti ili ako imaju originalan kljuc i odvesti...ugradi i vidjeces sam.bjezi od lavlje kandje, zajeb zesci, dok je stavis dok je skines i tako tri puta, cetvrti put je neces stavit i ode bibi...u kombinaciji sa dobrim alarmom zeder je vrh...samo jos jedan savjet...ne daji kljuc od zedera ni mehanicaru ni onima u praonicama...SRETNO!
User avatar
stripiii
Posts: 2216
Joined: 15/10/2006 21:44
Location: Zadnje sjediste auta

#7 Re: Zastita od krađe

Post by stripiii »

Lesli Eldridž wrote:Stavi lavlju kandžu. Barem se vidi i odmah ih odbija. Još nisu skidane, a ako će odvuć auto, e onda tu nema pomoći. Po meni je kandža bolje jer se vidi i odbija ih.
Na novijim vozilima lavlju skidaju spanerom, saraf na letvi volana je od aluminijuma ( ili nekog drugog mekseg materijala, nisam siguran ) i iscupa se zajedno s volanom ( od par prijatelja tako su im auta ukradena ),stave svoj volan i adio dok na starijim je teze jer je isti taj saraf od celika...Za ovo sto kazes ako su ga pikirali, odvuci ce ga da je ne znam sta ugradjeno...
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#8 Re: Zastita od krađe

Post by potpuni stranac »

stripiii wrote:
Lesli Eldridž wrote:Stavi lavlju kandžu. Barem se vidi i odmah ih odbija. Još nisu skidane, a ako će odvuć auto, e onda tu nema pomoći. Po meni je kandža bolje jer se vidi i odbija ih.
Na novijim vozilima lavlju skidaju spanerom, saraf na letvi volana je od aluminijuma ( ili nekog drugog mekseg materijala, nisam siguran ) i iscupa se zajedno s volanom ( od par prijatelja tako su im auta ukradena ),stave svoj volan i adio dok na starijim je teze jer je isti taj saraf od celika...Za ovo sto kazes ako su ga pikirali, odvuci ce ga da je ne znam sta ugradjeno...
istina, na novijim autima kandza ne pomaze, ja je imam na golfu 2 pa se nadam da je siguran, iako imam rezevni volan na kojem se moze vidjeti da je od aluminijuma, ne saraf vec volan, samo se nadam da je dovoljno debeo. i da, redovno je stavljam, bez jednog golfa sam vec ostao, tako da nebi podnio jos jednu krađu.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#9 Re: Zastita od krađe

Post by Lesli Eldridž »

rundo wrote:ma 4 ku..c a ne pasata. ugradio zeder prije jedno 6 mj. auto je wv i mirno spavam... samo ga mogu odnijeti ili ako imaju originalan kljuc i odvesti...ugradi i vidjeces sam.bjezi od lavlje kandje, zajeb zesci, dok je stavis dok je skines i tako tri puta, cetvrti put je neces stavit i ode bibi...u kombinaciji sa dobrim alarmom zeder je vrh...samo jos jedan savjet...ne daji kljuc od zedera ni mehanicaru ni onima u praonicama...SRETNO!
Komšiji mi maznuli pasata i od milicije dobio informaciju. U 4 dana tri pasata + njegov. I imao je Zeder. Nije odvučen, sada i to znaju. Traže otkup. Zato ZEDER zdraaavo
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#10 Re: Zastita od krađe

Post by vjesticanametli »

stripiii wrote:
Lesli Eldridž wrote:Stavi lavlju kandžu. Barem se vidi i odmah ih odbija. Još nisu skidane, a ako će odvuć auto, e onda tu nema pomoći. Po meni je kandža bolje jer se vidi i odbija ih.
Na novijim vozilima lavlju skidaju spanerom, saraf na letvi volana je od aluminijuma ( ili nekog drugog mekseg materijala, nisam siguran ) i iscupa se zajedno s volanom ( od par prijatelja tako su im auta ukradena ),stave svoj volan i adio dok na starijim je teze jer je isti taj saraf od celika...Za ovo sto kazes ako su ga pikirali, odvuci ce ga da je ne znam sta ugradjeno...
prijatelju iscupan volan sa kandzom i auto odvezeno. platio im i vratio auto nazad. oni poslije zovu i kazu: "e posto smo mi tebi posteno vratili autic de ti nama jarane vrati onaj volan" i tip nije htjeo, ali oni fino zaprijetise i lik vrati volan. radi se o golfu 4. znam da je govorio (e sad nema smijanja jer sam ja mozda pogresno skontala ili ne znam opisati :D ) da je neki vrag oko volana (letva :?: ) od aluminijuma
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#11 Re: Zastita od krađe

Post by Lesli Eldridž »

vjesticanametli wrote:
stripiii wrote:
Lesli Eldridž wrote:Stavi lavlju kandžu. Barem se vidi i odmah ih odbija. Još nisu skidane, a ako će odvuć auto, e onda tu nema pomoći. Po meni je kandža bolje jer se vidi i odbija ih.
Na novijim vozilima lavlju skidaju spanerom, saraf na letvi volana je od aluminijuma ( ili nekog drugog mekseg materijala, nisam siguran ) i iscupa se zajedno s volanom ( od par prijatelja tako su im auta ukradena ),stave svoj volan i adio dok na starijim je teze jer je isti taj saraf od celika...Za ovo sto kazes ako su ga pikirali, odvuci ce ga da je ne znam sta ugradjeno...
prijatelju iscupan volan sa kandzom i auto odvezeno. platio im i vratio auto nazad. oni poslije zovu i kazu: "e posto smo mi tebi posteno vratili autic de ti nama jarane vrati onaj volan" i tip nije htjeo, ali oni fino zaprijetise i lik vrati volan. radi se o golfu 4. znam da je govorio (e sad nema smijanja jer sam ja mozda pogresno skontala ili ne znam opisati :D ) da je neki vrag oko volana (letva :?: ) od aluminijuma
Prvi put to čujem da se skida. A nije letva. Letva se ne skida na brzinu. Kad skineš letvu onda se obično ide na štelovanje špure.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#12 Re: Zastita od krađe

Post by vjesticanametli »

volan iscupan. kandza na njemu ostala. i sve to fino ko suvenir bilo na zadnjem sjedistu :x .
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#13 Re: Zastita od krađe

Post by Lesli Eldridž »

vjesticanametli wrote:volan iscupan. kandza na njemu ostala. i sve to fino ko suvenir bilo na zadnjem sjedistu :x .
Žao mi je. Postoje i bolji načuni zaštite. To sam već napisao. Lavlja kandža je psihološki element. Nemaju kada da češljaju bravu, a polomiti kandžu nije moguće. A za volan mi je novost.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#14 Re: Zastita od krađe

Post by johntra »

Lesli Eldridž wrote:
rundo wrote:ma 4 ku..c a ne pasata. ugradio zeder prije jedno 6 mj. auto je wv i mirno spavam... samo ga mogu odnijeti ili ako imaju originalan kljuc i odvesti...ugradi i vidjeces sam.bjezi od lavlje kandje, zajeb zesci, dok je stavis dok je skines i tako tri puta, cetvrti put je neces stavit i ode bibi...u kombinaciji sa dobrim alarmom zeder je vrh...samo jos jedan savjet...ne daji kljuc od zedera ni mehanicaru ni onima u praonicama...SRETNO!
Komšiji mi maznuli pasata i od milicije dobio informaciju. U 4 dana tri pasata + njegov. I imao je Zeder. Nije odvučen, sada i to znaju. Traže otkup. Zato ZEDER zdraaavo
ovo sam i ja čuo neki dan...isto Passat bio u pitanju, 23 milje maraka vozdra...
rundo
Posts: 120
Joined: 19/07/2007 16:00

#15 Re: Zastita od krađe

Post by rundo »

Lesli Eldridž wrote:
rundo wrote:
ma 4 ku..c a ne pasata. ugradio zeder prije jedno 6 mj. auto je wv i mirno spavam... samo ga mogu odnijeti ili ako imaju originalan kljuc i odvesti...ugradi i vidjeces sam.bjezi od lavlje kandje, zajeb zesci, dok je stavis dok je skines i tako tri puta, cetvrti put je neces stavit i ode bibi...u kombinaciji sa dobrim alarmom zeder je vrh...samo jos jedan savjet...ne daji kljuc od zedera ni mehanicaru ni onima u praonicama...SRETNO!
Komšiji mi maznuli pasata i od milicije dobio informaciju. U 4 dana tri pasata + njegov. I imao je Zeder. Nije odvučen, sada i to znaju. Traže otkup. Zato ZEDER zdraaavo

ovo sam i ja čuo neki dan...isto Passat bio u pitanju, 23 milje maraka vozdra...

Nije letva aluminijumska nego sam volan, ili "koleto" to je ono okruglo sto se vrti kad motas rukama... :-) lavlju kandju "cupaju zajedno sa volanom" skidaju saraf i stavljaju svoj volan(mozes ih kupiti bilo gdje...obicni volani)...Zeder blokira letvu, ne "koleto" ili volan, postavljen je tako da ge ne mozes rezati ni brusilicom, niti cupati...moras imati ili original kljuc ili da ti auto odnesu pa da negdje u garazi rasture sve da bi skinuli zeder....
Ako auto nije odvezeno znaci da je odneseno !?!
benjo_505
Posts: 69
Joined: 19/02/2008 19:43

#16 Re: Zastita od krađe

Post by benjo_505 »

ma neznam taj zeder i lavlja kandza sve to stoji, al ja mislim da se mult-lock ipak pokazao kao najbolji, a jos nisam cuo da su ukrali koje auto s ugradjenim mult-lock-om
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#17 Re: Zastita od krađe

Post by Lesli Eldridž »

rundo wrote:Lesli Eldridž wrote:
rundo wrote:
ma 4 ku..c a ne pasata. ugradio zeder prije jedno 6 mj. auto je wv i mirno spavam... samo ga mogu odnijeti ili ako imaju originalan kljuc i odvesti...ugradi i vidjeces sam.bjezi od lavlje kandje, zajeb zesci, dok je stavis dok je skines i tako tri puta, cetvrti put je neces stavit i ode bibi...u kombinaciji sa dobrim alarmom zeder je vrh...samo jos jedan savjet...ne daji kljuc od zedera ni mehanicaru ni onima u praonicama...SRETNO!
Komšiji mi maznuli pasata i od milicije dobio informaciju. U 4 dana tri pasata + njegov. I imao je Zeder. Nije odvučen, sada i to znaju. Traže otkup. Zato ZEDER zdraaavo

ovo sam i ja čuo neki dan...isto Passat bio u pitanju, 23 milje maraka vozdra...

Nije letva aluminijumska nego sam volan, ili "koleto" to je ono okruglo sto se vrti kad motas rukama... :-) lavlju kandju "cupaju zajedno sa volanom" skidaju saraf i stavljaju svoj volan(mozes ih kupiti bilo gdje...obicni volani)...Zeder blokira letvu, ne "koleto" ili volan, postavljen je tako da ge ne mozes rezati ni brusilicom, niti cupati...moras imati ili original kljuc ili da ti auto odnesu pa da negdje u garazi rasture sve da bi skinuli zeder....
Ako auto nije odvezeno znaci da je odneseno !?!
Nije odvučen sigurno. Javili se za otkup. Nije ga bilo moguće odvući jer bih ja to čuo. Čuo sam kad su ga palili u neka doba, ali se nisam havijestio kontam ode komšo negdje. Onda ima još nešto: Odvlačiti novog pasata u sitne sate je sumnjivo, ko bi to radio. Došao čovjek i odvezao se preko Trebevića na Pale. Zeder se otvori regularno, jer se svaka brava iščešlja. Ne lomi se ništa.
missko
Posts: 11430
Joined: 22/02/2008 13:22

#18 Re: Zastita od krađe

Post by missko »

E to me upravo interesovalo. Cim ima bravu moze se i skinut jer drugacije nemoze, jer svaka se brava da otvorit ako nista silom. Znaci vozdra zeder vozdra kandza.Po meni je najbolja zastita kasko osiguranje i dobar alarmni sistem ili sam neku caku izmislit s prekidacem (dotoka goriva ili struje).
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#19 Re: Zastita od krađe

Post by Lesli Eldridž »

missko wrote:E to me upravo interesovalo. Cim ima bravu moze se i skinut jer drugacije nemoze, jer svaka se brava da otvorit ako nista silom. Znaci vozdra zeder vozdra kandza.Po meni je najbolja zastita kasko osiguranje i dobar alarmni sistem ili sam neku caku izmislit s prekidacem (dotoka goriva ili struje).
Tačno. To je jeino sigurno. :)
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#20 Re: Zastita od krađe

Post by abdulazizsarajevo »

Samo da podjelim informacije sa vama...
prijatelju ukrali golf 4 2003 godiste..kasko osiguran..imao zastitu..daju mu 12 000KM za golfa...

VW sranje...jeste da drzi cijenu EXXTRAAA ali rizik..
missko
Posts: 11430
Joined: 22/02/2008 13:22

#21 Re: Zastita od krađe

Post by missko »

Koje je to osiguranje?
Malo mu daju a u krajnjem slucaju radije bi uzeo to 12 000 nego imao posla s kriminalcima i dao njima jos 3000.
Kad im prestanemo davat pare prestat ce nam krast auta.
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#22 Re: Zastita od krađe

Post by potpuni stranac »

missko wrote:Koje je to osiguranje?
Malo mu daju a u krajnjem slucaju radije bi uzeo to 12 000 nego imao posla s kriminalcima i dao njima jos 3000.
Kad im prestanemo davat pare prestat ce nam krast auta.
više je nego očigledno da tebi nije nikad auto ukradeno, jer da jeste nebi tako govorio već bi potrčo da daš pare u nadi da će ti ga sami vratiti znajući da od policije nema ništa.
missko
Posts: 11430
Joined: 22/02/2008 13:22

#23 Re: Zastita od krađe

Post by missko »

potpuni stranac wrote:
missko wrote:Koje je to osiguranje?
Malo mu daju a u krajnjem slucaju radije bi uzeo to 12 000 nego imao posla s kriminalcima i dao njima jos 3000.
Kad im prestanemo davat pare prestat ce nam krast auta.
više je nego očigledno da tebi nije nikad auto ukradeno, jer da jeste nebi tako govorio već bi potrčo da daš pare u nadi da će ti ga sami vratiti znajući da od policije nema ništa.
Nije mi ukradeno al ne zelim ni da mi bude jos manje za to da platim.
Normalno da nema od policije nista i ne nadamo se al zajednicki trazimo rjesenje za kradzu a rjesenje nije da im dajemo otkup.
A imao sam kardzu u familiji i oni tebe zovu ne zuris nigdje ti njih placas i zivkaju svaki dan i cjenkanjem smo spustili sa 3 milje na milju a trajalo 10 dana, al to nije potpuno rjesenje jer dobijes auto a sutra ti ga opet mogu ukrast i tako u nedogled.
CHICAGO
Posts: 106
Joined: 23/05/2007 18:27

#24 Re: Zastita od krađe

Post by CHICAGO »

sencho wrote:Auto ukradeno, tražen otkup. Vlasnik kaže "neću da platim", oni kažu "znamo gdje ti dijete ide u školu". Vlasnik plati.


vec sam ovo na jednom postu rekao... U CHicagu je nedavno bio sajam auto-elektronike... izmedju ostalog Japanski proizvod ULTRA SOUND "HEADACHE" ALARM....

scenario... pridjes autu... auto ce ti dati signal "beeeeeep" ... imas 10 sek da se udaljis od auta (moze se nastimati od 30cm do 5m)...

poslije 10sek ide ultrazvucni alarm (koji se uopste ne cuje, jer ga uho ne registruje) ali STVARA NESNOSNU GLAVOBOLJU /MIGRENU... ima opcija da se ugradi regularna sirena tako da radi i regularni alarm i ultra-zvucni....


SVE TO PLUS - uz to sve dobijete tzv pager sistem, kao pejdzer sa malim ekranom i vidis kakva je situacija... (pager radi na daljini od 5 milja - oko 7.5 kilometara)....

jos uvijek treba da se dobije odobrenje US da bi se taj alarm mogao koristiti.... cim bude OK... ja cu postati generalni zastupnik za Bosnu...

oh, baj d vej... ta Japanska kompanija daje $75000 onome ko uspije provaliti alarm... do tada, cuvajte mi se i zivjeli...

:sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#25 Re: Zastita od krađe

Post by d2 »

Lesli Eldridž wrote:
Ilija_Cvorovic wrote:Eto vidis. Meni stari navalio da ugradim taj Zeder, ali izgleda da je reklama jedno, a stvarnost drugo. :)
Posjetio sam Zeder site, druge forume i, koliko sam skonto, jedini nacin da ti maznu auto koje ima ugrađen Zeder je da ga odvuku. Ja imam nekakav Wegfahrsperre (koliko je sigurno?), pa sam konto da ga jos malo osiguram. Bolje ista nego nista.
Stavi lavlju kandžu. Barem se vidi i odmah ih odbija. Još nisu skidane, a ako će odvuć auto, e onda tu nema pomoći. Po meni je kandža bolje jer se vidi i odbija ih.
imas volan sa skinom lavljom kandzom u merkatoru na pofalicima izlozen u hudiniju
Post Reply