"ZAŠTIČEN" DOKUMENT -KAKO GA "ODBLOKIRATI" RADI OBRADE

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Car Smajlo
Posts: 8
Joined: 23/09/2020 22:10

#1 "ZAŠTIČEN" DOKUMENT -KAKO GA "ODBLOKIRATI" RADI OBRADE

Post by Car Smajlo »

NEKI 'DOKUMENTI' U WORDU SU MI. BEZ MOJE NAMJERE, "ZAŠTIČENI", TJ. 'PROTECTED' I NE MOGU NIŠTA DA RADIM NA NJIMA. JESAM LI ŠTA POGRIJEŠIO PRILIKOM "SPAŠAVANJA", KAKO TO "ODBLOKIRATI"? - H V A L A !!!
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2 Re: "ZAŠTIČEN" DOKUMENT -KAKO GA "ODBLOKIRATI" RADI OBRADE

Post by Benq »

Stavio si password na dokumente, koliko znam nema nacina da ih otvoris, bar ne legalnog.
moee
Posts: 1394
Joined: 07/06/2011 10:44

#3 Re: "ZAŠTIČEN" DOKUMENT -KAKO GA "ODBLOKIRATI" RADI OBRADE

Post by moee »

Car Smajlo wrote: 12/01/2022 20:41 NEKI 'DOKUMENTI' U WORDU SU MI. BEZ MOJE NAMJERE, "ZAŠTIČENI", TJ. 'PROTECTED' I NE MOGU NIŠTA DA RADIM NA NJIMA. JESAM LI ŠTA POGRIJEŠIO PRILIKOM "SPAŠAVANJA", KAKO TO "ODBLOKIRATI"? - H V A L A !!!
Ako su dokumenti tvoji, onda si ih ti (ili neko ko im je imao pristup) zaštitio šifrom. Opcija "unprotect", ukucaj šifru i opleti.

Ako nemaš šifru...nema obrade dokumenata ili ih ponovo prekucaj...

Možda se mogu isprintati, skenirati i konvertovati u word doc, pa onda uređivati?
Car Smajlo
Posts: 8
Joined: 23/09/2020 22:10

#4 Re: "ZAŠTIČEN" DOKUMENT -KAKO GA "ODBLOKIRATI" RADI OBRADE

Post by Car Smajlo »

Kako, gdje, da nađem opciju UNPROTEČT? Napominjem da problem imam samo sa WORDOM.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5 Re: "ZAŠTIČEN" DOKUMENT -KAKO GA "ODBLOKIRATI" RADI OBRADE

Post by liaar »

Ima rješenje i za to, samo što znam da nećeš znati to uraditi, pa neću ni pokušavati da objasnim.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#7 Re: "ZAŠTIČEN" DOKUMENT -KAKO GA "ODBLOKIRATI" RADI OBRADE

Post by r_faruk »

Car Smajlo wrote: 12/01/2022 20:41 NEKI 'DOKUMENTI' U WORDU SU MI. BEZ MOJE NAMJERE, "ZAŠTIČENI", TJ. 'PROTECTED' I NE MOGU NIŠTA DA RADIM NA NJIMA. JESAM LI ŠTA POGRIJEŠIO PRILIKOM "SPAŠAVANJA", KAKO TO "ODBLOKIRATI"? - H V A L A !!!
Mozes li otvoriti dokument? Ako da, spasi dokument pod drugim imenom, pa probaj ponovo sa tim novim file-om...
Post Reply