Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post Reply
Cavina
Posts: 121
Joined: 21/02/2014 09:37

#1 Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by Cavina »

evo sa kim EU govnari pregovaraju

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by channel10 »

Olivere, nemoj biti siguran u to da nece pasti krv u rusko-ukrajinskom sukobu. Samo me zanima kome ce se Srbi prikloniti, prvim ili drugim jer su vam i jedni i drugi bratija. Bice u svakom slucaju zanimljivo citati vase komentare.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#3 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by Sezam »

channel10 wrote:Olivere, nemoj biti siguran u to da nece pasti krv u rusko-ukrajinskom sukobu. Samo me zanima kome ce se Srbi prikloniti, prvim ili drugim jer su vam i jedni i drugi bratija. Bice u svakom slucaju zanimljivo citati vase komentare.
kako kome? pratis li forum? Nema Srbina koji ne podrzava Ruse.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by channel10 »

Sezam wrote:
channel10 wrote:Olivere, nemoj biti siguran u to da nece pasti krv u rusko-ukrajinskom sukobu. Samo me zanima kome ce se Srbi prikloniti, prvim ili drugim jer su vam i jedni i drugi bratija. Bice u svakom slucaju zanimljivo citati vase komentare.
kako kome? pratis li forum? Nema Srbina koji ne podrzava Ruse.
Pratim i nista me ne iznenadjuje. Rekoh vec jednom da su im i jedni i drugi bratija, pa je zanimljivo da su se bilo kome priklonili. A zna se sto ruse simpatisu, ali dzaba im. Ovakav scenario im nije moguc u ovoj drzavi. Ali im nije zabranjeno sanjati.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#5 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by Sezam »

channel10 wrote:
Sezam wrote:
channel10 wrote:Olivere, nemoj biti siguran u to da nece pasti krv u rusko-ukrajinskom sukobu. Samo me zanima kome ce se Srbi prikloniti, prvim ili drugim jer su vam i jedni i drugi bratija. Bice u svakom slucaju zanimljivo citati vase komentare.
kako kome? pratis li forum? Nema Srbina koji ne podrzava Ruse.
Pratim i nista me ne iznenadjuje. Rekoh vec jednom da su im i jedni i drugi bratija, pa je zanimljivo da su se bilo kome priklonili. A zna se sto ruse simpatisu, ali dzaba im. Ovakav scenario im nije moguc u ovoj drzavi. Ali nije im zabranjeno sanjati.
Njih i UKrajinaca 60 miliona, njih i Rusa 200 miliona, izbor je lagan :mrgreen:

A u vezi teme, GENOCIDAS odijelo mijenja, ali cud nikada.
User avatar
stiv33
Posts: 379
Joined: 12/11/2013 10:20

#6 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by stiv33 »

Sezam wrote:
channel10 wrote:Olivere, nemoj biti siguran u to da nece pasti krv u rusko-ukrajinskom sukobu. Samo me zanima kome ce se Srbi prikloniti, prvim ili drugim jer su vam i jedni i drugi bratija. Bice u svakom slucaju zanimljivo citati vase komentare.
kako kome? pratis li forum? Nema Srbina koji ne podrzava Ruse.
Zar im nije dosta poraza? :D
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#7 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by stari grad Visegrad »

Plan "Beograd na vodi" nema nikakve veze za temom :lol: :lol:
Glupih ljudi na forumu, glupih cetalja.
Tema je četnik Vučić-lažni EUropljanin.
Paramilitar
Posts: 82
Joined: 01/03/2014 17:31

#9 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by Paramilitar »

Vucic je samo jedan primjerak iz srpskog naroda. Ni vise ni manje.

User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#10 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by KatarinaKosaca »

Ne znam da li ima veze sa predizbornom trkom u Srbiji ove dvije teme o Vučiću u jednom danu. Kao da se nije znalo gdje je bio. Kao prvo , već je pominjan u tom kontekstu na pfd Historija-Istorija_povjest kad je formuao netko ko je bio u tom dijelu grada za vrijeme rata, pitala sam za Vučića. Odgovorio je da je njegovo prisustvo na Jevrejskom bilo kratko i beznačajno. Ne znam koliko je to tačno, a nije me ni puno zanimalo. Poslije toga je tad mladi Vučić otišao na Pale, na radio i kratko se bavio novinarstvom, pa su mu mnogi sunarodnjaci prigovarali nedostatak nacionalne solidarnosti jer je brzo završio u Beogradu. Vučićeve istupe sam često gledala na skupštini Srbije, jer su za razliku od naših, sa iznimkom kantonalne, televizirani, pa je uvijek kao mladi jastreb dramatizirao položaj Srba ovdje ili ondje. Ipak, pa da parafraziramo Tuđmana da jednako vlast kao i oporba u Srbiji sanja Veliku Srbiju, njegovi politički diskursi od tada nisu imali veliku razliku od djela i nastupa Predsjednika Tadića. Samo je bilo u ili bez rukavica.
Sa dolaskom na vlast, Vučić, a i prema vlastitom priznanju prestaje da ima ratno huškačku retoriku, i prelazi da se bavi gorućim pitanjima u zemlji kao što je korupcija, investicije i slično. U tom smislu ne samo da je u zatvoru završio Mišković, nego i član SNS-a koji se ogriješio o zakon. Sem ovdje spomenutog Beograda na vodi, grade se upravo dva mosta koja povezuju Novi Beograd sa Pančevačkim putem, i kako reče jedan novinar sinoć u Utisku nedelje, da li je građanima Srbije danas bolje, nije, ali im je lakše jer imaju nadu. Vrlo otvoreno sa građanima direktno govori o bolnim problemima, pa je prije koji dan, a bila je subota, mislim, dakle dan kad na primjer BIH političari odmaraju u Neumu ili Beču, bio u nekoj tvornici u unutrašnjosti Srbije gdje su radnici štrajkali tražeći plaće i socijalno i pitao je da li žele jednokratnu pomoć ili žele da se potrudi, a obećao se potruditi da tvornica počne raditi nanovo.
Voljela bih takvu nadu i u BIH, taman i od onoga ko je umjesto na Jevrejskom bio u trezoru. NIkako da je dobijem.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by insomnia78 »

Aha, predizborna
Inace je ovaj forum prepun glasaca iz Srbije



Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#12 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by KatarinaKosaca »

insomnia78 wrote:Aha, predizborna
Inace je ovaj forum prepun glasaca iz Srbije



Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Utoliko gore po informiranost otvarača teme, da tek od jučer zna Vučićev bosanski dio cv-a, koji ni sam Vučić nije posebno sakrivao.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by insomnia78 »

Pa vidis da se u zadnjih par dana ne zna ni ko pije ni ko placa na forumu
Administracija ne postoji


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#14 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by Sezam »

E moja Katarina, gradio je i Hitler autobahnove i ulijevao nadu svom narodu na dnevnoj bazi...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#15 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by KatarinaKosaca »

Sezam wrote:E moja Katarina, gradio je i Hitler autobahnove i ulijevao nadu svom narodu na dnevnoj bazi...
Njihov problem. Ja mu ne plaćam poreze. Ako zapošljava ljude i ako im daje nadu da pravda postoji, ja im zavidim, jer ni to nemam u svojoj zemlji. U pola šest ujutro dođe na posao. :roll: Jedan potpuno novi pristup u obnašanju politike na Balkanu.
Ulaskom u EU Srbije prestaje svaka bojazan oko eventualnog Hitlerovog scenarija. Utoliko je i nama, jako i bitno i povoljno što je Vučić smogao snage rak ranu pitanje Kosova, ne samo da otvori nego i riješi kao preduvjet pregovora sa EU.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by insomnia78 »

Ma pljuju ga opasno u komentarima po srpskim portalima


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Cavina
Posts: 121
Joined: 21/02/2014 09:37

#17 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by Cavina »

KatarinaKosaca wrote:
insomnia78 wrote:Aha, predizborna
Inace je ovaj forum prepun glasaca iz Srbije



Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Utoliko gore po informiranost otvarača teme, da tek od jučer zna Vučićev bosanski dio cv-a, koji ni sam Vučić nije posebno sakrivao.
a jesil pročitala uvodnu rečenicu u prvom postu ?
i na tome je POENTA
sa kim to EUgovnari pregovaraju....sa fašistom koji otvoreno za skupštinskom govornicom poput karadžića poziva na ubijanje, s tim što je ovaj u 'agu, a ovaj prvi debil pregovarač sa licemjernom kurvom EUropom i predstavlja se kao "moderni" vizionar europejac......na šta ova EUgovna tako lako, bez pardona, pristaju....fuj :facepalm:
Cavina
Posts: 121
Joined: 21/02/2014 09:37

#18 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by Cavina »

Tragom Šešeljevog svjedočenja: Šta je Aleksandar Vučić radio 1992. na Jevrejskom groblju?

Više od mjesec dana nakon što je nekadašnji pripadnik Armije BiH Omer Isović Tužilaštvu BiH podnio zahtjev za pokretanje istrage protiv potpredsjednika Vlade Srbije Aleksandra Vučića i predsjednika Srbije Tomislava Nikolića zbog navodne odgovornosti za ratne zločine tokom agresije na BiH, Tužilaštvo BiH je bez komentara.

Na pitanje da li je Tužilaštvo BiH primilo navedenu prijavu, u kojoj je fazi slučaj i kakva je njegova dalja budućnost, glasnogovornik Državnog tužilaštva Boris Grubešić za Klix.ba je odgovorio da "Tužilaštvo BiH ne može davati nikakav komentar na navedeni upit".

No, iako Tužilaštvo BiH zasad šuti, o ratnoj ulozi Vučića i Nikolića je govorio njihov "ideološki otac" Vojislav Šešelj i to na suđenju predsjedniku Republike Srpske (RS) Radovanu Karadžiću.

"Sve smo zajedno radili. Ako sam ja umiješan u ratne zločine, onda je moj direktni saučesnik Tomislav Nikolić, nema nikakve sumnje. Gospodine Karadžiću, ja sam Nikolića 1993. godine na Knežini (Romanija) proglasio za srpskog četničkog vojvodu... Kompletno rukovodstvo Srpske radikalne stranke (SRS) je činilo sve što je bilo u našoj moći da pomogne srpskom narodu iz Republike Srpske i 'republike srpske krajine'. Tomislav Nikolić je bio negdje mjesec-dva dobrovoljac u Slavoniji. Naš generalni sekretar Aleksandar Vučić je prije ulaska u našu stranku bio dobrovoljac u četničkom odredu kod Slavka Aleksića na Jevrejskom groblju, pa je otud povučen da radi na TV Pale jer se pokazalo da se dobro razumije u taj posao", govorio je Šešelj.

Ko je vojvoda Slavko Aleksić sa kojim je ratovao Vučić u Sarajevu?


Prema riječima Avde Huseinovića, publiciste, istraživača i autora više dokumentarnih filmova, Aleksić je do rata bio zaposlen u pošti u Sarajevu. Također, nakon prvih višestranačkih izbora bio je vijećnik u Skupštini opštine Općine Novo Sarajevo.

"Osim njega na sarajevskom ratištu egzistirala su još dvojica četničkih vojvoda, Branislav Gavrilović Brne, prijeratni kriminalac s Alipašina polja i Vasilije Vidović Vaske iz Podlugova kod Ilijaša. Vaske je najviše okrvario ruke na civilima. Posebno ubijajući svoje komšije Bošnjake u selu Lješevo kod Ilijaša u junu 1992. godine. Odgovoran je i za ubistva Bošnjaka u živom štitu na brdu Žuč. Brne se spominje u nekim pojedinačnim zločinima na Ilidži i Rakovici, dok je Aleksić, sudeći prema svjedočenjima ljudi sa okupirane Grbavice, imao korektan odnos prema Bošnjacima i Hrvatima koji su se zatekli na ovom dijelu okupirane teritorije", ističe Huseinović u razgovoru za Klix.ba.

Lobanja ubijenog Bošnjaka


Prema riječima Huseinovića, Aleksić je krajem augusta 1992. godine protjerao Batka sa Grbavice, a i Biljana Plavšić u svojoj knjizi spominje "da je Aleksić bio veliki protivnik onoga što Batko radi na Grbavici".
Huseinović potvrđuje da je Novosarajevski četnički odred kontrolirao Jevrejsko groblje.

"Sa tog snajperskog položaja ubijeno je mnogo civila na području Marijin dvora, posebno Tršćanske ulice. Pod Aleksićevom komandom su se jedno vrijeme nalazili i ruski plaćenici. Da li su i snajperisti bili pod njegovom komandom, još nije precizno utvrđeno. Prema nekim američkim analizama, srpske snage su imale na obruču oko Sarajeva posebna snajperska odjeljenja koja su bila podređena direktno komandi Sarajevsko-romanijskog korpusa Vojske RS", kaže Huseinović.

Vjeruje u Šešeljeve tvrdnje u pogledu ratne uloge Vučića i Nikolića

"Ne čudi da je Vučić bio Aleksićev vojnik jer Šešelj je često slao mlade snage svoje stranke da se okale i na ratištu. Sada je intersantan onaj snimak Nikolića, Šešelja i Vučića iznad Sarajeva. Radilo se o sljedećem. U maju 1995. godine Vojislav Šešelj je obišao sarajevsko ratište u Ilijašu, Vogošći i na Grbavici. Tih dana, nekoliko metara je dijelilo Šešelja i ostale dijelilo od pogibije. Naime, ne znajući ko se nalazi u crnom džipu kojeg je vozio vojvoda Vaske Vidović, a na čijoj se haubi nalazila pričvršćena lobanja ubijenog Bošnjaka iz Ilijaša i koji se kretao iz kruga fabrike Pretis u Vogošći preko Poljina prema Palama, borci 1. slavne brigade Armije RBiH su iz vogošćanskog naselja Ugorsko ispalili 'strijelu' na vozilo, koja je podbacila za samo nekoliko metara", prepričava Huseinović.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/tragom-s ... /140304004
Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#19 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by Djokovic »

Lažni nije. Dotični je zadnjih godina postao pravi evrofanatik a što se ovog drugog iz naslova teme tiče evo jedan noviji video u kome govori o tome ko je i šta je.


Vučić: Nisam četnik
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#20 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by Maraschino »

:lol: :lol:
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#21 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by zavrzlama »

srbija je zapocela svoj krah sa vucicevom politikom 90-tih sa istom ce i zavrsiti.

vucicu je EU samo izvor novca,a srce i politika u rusiji...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#22 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by Maraschino »

zavrzlama wrote:srbija je zapocela svoj krah sa vucicevom politikom 90-tih sa istom ce i zavrsiti.

vucicu je EU samo izvor novca,a srce i politika u rusiji...
:thumbup:

polako se karte otvaraju a i jedna stolica izmice :wink:
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#23 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by Haman2 »

Moram priznati da sam vjerovao Vucicu i njegovim pricma o pomirenju. Medjutim sad mu ne vjerujem. Jedno prica drugo radi i to veoma, veoma uspjesno. U novim okolnostima prica pozeljenje price a nocu sanja Veliku Srbiju. Opsjednut je vlascu, mozda i previse sklon diktaturi, zbog cega ga mnogi politicari u Srbiji dozivljavaju kao covjeka koji gusi demokratiju i sprovodi diktaturu.
Takodje mislim, da podrzava Dodika i njegove price o BiH, Bosnjacima, bosanskom jeziku itd. Neko mora da prica ono sto Vucic ne moze, jer bi takvim svojim pricama ogolio svju politiku.
Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#24 Re: Zaslužuje zasebnu temu-četnik Vučić-lažni EUropljanin

Post by Djokovic »

Kako se nije promenio kada se ranije bavio recenzijom knjige "Engleski pederski isprdak Toni Bler" a sada su mu najbolji prijatelji ova trojica. :D

Image

Image

Image

Image
Post Reply