Zaradjivanje ?!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

ultrajvosa

Zaradjivanje ?!

Post by ultrajvosa » 21/03/2011 20:46

Nisam znao gdje da stavim ovu temu ali... Da li je moguce zaraditi novac kad imas 17 godina ? Samo mi nemojte onih gluposti preko interneta :D Ako neko ima neki savjet il' iskustvo sa ovim neka napise....

hurmasica

Re: Zaradjivanje ?!

Post by hurmasica » 21/03/2011 20:49

ma kod nas ne mogu ni punoljetni da zaradjuju a kamo li maloljetni.
ponudi se da pomognes zenama da nosaju cekere sa pijace mozda zaradis koju marku. :x

ExNihilo
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Post by ExNihilo » 21/03/2011 20:49

Možeš. Nađeš posao, radiš i zaradiš.

Entropio
Has thanked: 2 times

Post by Entropio » 21/03/2011 20:53

Moguće je... ako znaš nešto da radiš.

ultrajvosa

Post by ultrajvosa » 21/03/2011 20:55

Pa kako drug ? Da li ima neka firma da treba dijelit letke, bilo sta :S Ili mozda ima neko kome treba dobro uradjena web stranica za firmu ili bilo sta ?. A vala svi odrasli mogu zaraditi, lahko je njima. Vjeruj mi, pusti suplje da ne mogu, to je zato sto nece. :)

kurty

Post by kurty » 21/03/2011 20:57

Moguce je... Ja sam od 16te zaradjivao u przionici kafe... Do 12.30 u skoli...od 13.00 do 20.00 u przionici...Subota od 8 do 19.00, a nedjeljom od 8 do 15.00... Dvije godine tako, onda kad sam fax upisao, radnim danima radio krace a vikendom isto...

Plata... Tri godine radio za 60KM sedmicno, onda se malo "pobunio" i poceo raditi po ucinku...5KM po vreci kafe i tad sam u prosjeku zaradjivao po 130KM sedmicno...radio tako godinu i dobijem otkaz zbog gluposti... Gazda mi rekao da je posao opao i da ce me zvati kad mu budem trebao... Par dana poslije odem i gazdarica me otpustila jer nisam dolazio na posao... Gazda samo sutio i kasnije mi rekao "ma pusti nju, al mojne vise dolaziti"...

Znaci da se moze zaraditi

Sad smo u extra odnosima... Pred bajrame par dana radim... i neizmjerno sam ih zahvalan jer su me primili i vec tada uveli u sirovu realnost posla

kurty

Post by kurty » 21/03/2011 21:06

ultrajvosa wrote:Pa kako drug ? Da li ima neka firma da treba dijelit letke, bilo sta :S Ili mozda ima neko kome treba dobro uradjena web stranica za firmu ili bilo sta ?. A vala svi odrasli mogu zaraditi, lahko je njima. Vjeruj mi, pusti suplje da ne mogu, to je zato sto nece. :)

Sad sam napisao kako sam zaradjivao... Prije toga sam mjesec dana radio na otpadu... Sleper neki maticni ploca dosao i radilo nas par ovdje, a u Sarajevu desetak cura nastavljalo...Mi muski ih rastavljali i slali curama, koje su kasnije pincetama vadile neke niti (kasnije saznam da je bio neki dragocjeni materijal)...
U sedmom osnovne otac ar. kupio mi kosilicu... Tada u krugu od kilometar u komsiluku niko nije imao kosilice...svaki dan po dvije tri avlije kosio i neko da petaka, neko cenera, neko sokic...
Standarno po komsiluku unosim cumur, cjepam drva, ako sta treba iskopati i sl.
Od svoje struke imao sam par vikendica sto sam projektovao i par hladnjaka... Prva cvaja od struke koju sam zaradio i dan danas stoji u okviru na zidu... Auto skola trebala neku prostoriju i odradim cijeli projekat i dobijem svaju...rekli mi mnogo vise... al eto...sam pao sam se ubio

potočanka

Post by potočanka » 21/03/2011 21:07

Ellinor wrote:Možeš. Nađeš posao, radiš i zaradiš.

eto :thumbup:
samo da ne bude - tražim posao a molim boga da ga ne nađem :-)

ultrajvosa

Post by ultrajvosa » 21/03/2011 21:07

Hvala, ali bas bi volio kad bi mi neko rekao tacno gdje mogu otic da zaradim..

kurty

Post by kurty » 21/03/2011 21:08

ultrajvosa wrote:Hvala, ali bas bi volio kad bi mi neko rekao tacno gdje mogu otic da zaradim..

To je malo tesko da ces cuti...

1946
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

Post by 1946 » 21/03/2011 21:10

ultrajvosa wrote:Hvala, ali bas bi volio kad bi mi neko rekao tacno gdje mogu otic da zaradim..

Brate sad ti je vakat da moraš roviti i grebati da bi imao posao. Nemoj da te je stid pitati sve koje znaš imaju li šta za tebe, naići će već nešto :wink:

hurmasica

Post by hurmasica » 21/03/2011 21:13

vjeruj mi da 70% stanovnistva u BiH bi rado zeljelo cuti odgvor na ovo pitanje.

ShprenX

Post by ShprenX » 21/03/2011 21:16

ultrajvosa wrote:Nisam znao gdje da stavim ovu temu ali... Da li je moguce zaraditi novac kad imas 17 godina ? Samo mi nemojte onih gluposti preko interneta :D Ako neko ima neki savjet il' iskustvo sa ovim neka napise....

Internet zarada nije glupost 8-)

psydelija

Post by psydelija » 21/03/2011 21:20

budi nedzadu brankovicu vrtlar u vili... dobra zarada, prijatna okolina, a i staz bi ti uplacivao, sigurno. :lol: :D

teAMICA

Post by teAMICA » 21/03/2011 21:27

1946 wrote:

Brate sad ti je vakat da moraš roviti i grebati da bi imao posao. Nemoj da te je stid pitati sve koje znaš imaju li šta za tebe, naići će već nešto :wink:

Poslusaj ovaj savjet ispast ce nesto!

Gospoda Ministarka

Post by Gospoda Ministarka » 22/03/2011 08:28

kurty wrote:Sad sam napisao kako sam zaradjivao... Prije toga sam mjesec dana radio na otpadu... Sleper neki maticni ploca dosao i radilo nas par ovdje, a u Sarajevu desetak cura nastavljalo...Mi muski ih rastavljali i slali curama, koje su kasnije pincetama vadile neke niti (kasnije saznam da je bio neki dragocjeni materijal)...
U sedmom osnovne otac ar. kupio mi kosilicu... Tada u krugu od kilometar u komsiluku niko nije imao kosilice...svaki dan po dvije tri avlije kosio i neko da petaka, neko cenera, neko sokic...
Od svoje struke imao sam par vikendica sto sam projektovao i par hladnjaka... Prva cvaja od struke koju sam zaradio i dan danas stoji u okviru na zidu... Auto skola trebala neku prostoriju i odradim cijeli projekat i dobijem svaju...rekli mi mnogo vise... al eto...sam pao sam se ubio

Kurty, :thumbup: svaka cast i zaista nemam sta drugo za reci.

Autobus

Post by Autobus » 22/03/2011 08:49

www.posao.ba
www.boljiposao.com

Ovdje imaš ponude za posao, možda će neke odgovarati tvojim željama. 17 godina i posao, nije to lahka stvar.

Filter

Post by Filter » 22/03/2011 08:51

Gospoda Ministarka wrote:
kurty wrote:Sad sam napisao kako sam zaradjivao... Prije toga sam mjesec dana radio na otpadu... Sleper neki maticni ploca dosao i radilo nas par ovdje, a u Sarajevu desetak cura nastavljalo...Mi muski ih rastavljali i slali curama, koje su kasnije pincetama vadile neke niti (kasnije saznam da je bio neki dragocjeni materijal)...

Kurty, :thumbup: svaka cast i zaista nemam sta drugo za reci.

kurty je :thumbup:
za temu... prije su bile studentske zadruge, vjerujem da ih ima jos uvijek. medjutim, ti si jos uvijek premlad za to. probaj kod privatnika koji se bave malo tezim poslovima. uvijek treba takvog kadra i probaj izgledati malo otresitije i sposobnije, nego sto su ti ovi postovi...

sretno...

btw. ne rece sta umijes...

HAVANA
Been thanked: 1 time

Post by HAVANA » 22/03/2011 09:25

kurty wrote:
ultrajvosa wrote:Pa kako drug ? Da li ima neka firma da treba dijelit letke, bilo sta :S Ili mozda ima neko kome treba dobro uradjena web stranica za firmu ili bilo sta ?. A vala svi odrasli mogu zaraditi, lahko je njima. Vjeruj mi, pusti suplje da ne mogu, to je zato sto nece. :)

Sad sam napisao kako sam zaradjivao... Prije toga sam mjesec dana radio na otpadu... Sleper neki maticni ploca dosao i radilo nas par ovdje, a u Sarajevu desetak cura nastavljalo...Mi muski ih rastavljali i slali curama, koje su kasnije pincetama vadile neke niti (kasnije saznam da je bio neki dragocjeni materijal)...

Ne sekiram se ja za tebe. :-D
Kash se ženit,nemoj da ti utekne ona naKa fina :twisted: :D

HAVANA
Been thanked: 1 time

Post by HAVANA » 22/03/2011 09:35

ultrajvosa wrote:Nisam znao gdje da stavim ovu temu ali... Da li je moguce zaraditi novac kad imas 17 godina ? Samo mi nemojte onih gluposti preko interneta :D Ako neko ima neki savjet il' iskustvo sa ovim neka napise....

Letke mozda i mozes naci,raspitaj se malo,trazi...Web stranicu da radis firmi...tesko...Nego,najbolji pocetak je kad sto teze zaradis prvi dinar.Posto si sad ko betonImage

trazi, ima svasta...al slabo ko hoce... :-)
Stid me napisati koliko sam dugo trazio,kako sam tesko nasao i koliko sam platio da mi nesto pokose... :-)

teAMICA

Post by teAMICA » 22/03/2011 09:51

HAVANA wrote:
kurty wrote:

Ne sekiram se ja za tebe. :-D
Kash se ženit,nemoj da ti utekne ona naKa fina :twisted: :D

Nemoj da njoj utekne vaki fin :evil: :mrgreen:

Filter

Post by Filter » 22/03/2011 11:18

HAVANA wrote:Stid me napisati koliko sam dugo trazio,kako sam tesko nasao i koliko sam platio da mi nesto pokose... :-)

klasika, ljetos trazio nekoga da mi prekopa 80m2 dvorista da bi zasijao novu travu (nisam lijen, ali je bila frka jer sam radio nesto drugo) i dosla dva strucnjaka, kao, prica, to je posao za cijeli dan i cijena je markica po kvadratu + hrana i pice. baska trijebljenje stare trave i kamencica... reko, gospodo, vama hvala i dovidjenja... i to su bila jedina dvojica koja su uopste htjela sa tim da se zezaju.
posao zavrsio za dva poslijepodneva...

Luce

Post by Luce » 22/03/2011 11:26

Znam o cemu pricas...zvala majstora nedavno da mi okaci dvije slike, znaci da probusi samo zid onom busilicom i postavi one kukice. I dosao lik (inace mi radi sitne popravke po kuci), zavrsio za 30 min, ja ga pitam koliko je, kaze pa eto ne znam, rekoh je li ok 20 KM, kaze ma eto jeste. Ali to je bas rekao onako kao da mu je malo. Meni bilo krivo, mislim, preplatim ga, jer mi inace dolazi i bitno mi je da mi uradi sve sto mi treba kako treba. I lik opet nije zadovoljan, pa fakat nemam rijeci. Prisjedose mi slike :sad:

kurty

Post by kurty » 22/03/2011 14:09

HAVANA wrote:

Letke mozda i mozes naci,raspitaj se malo,trazi...Web stranicu da radis firmi...tesko...Nego,najbolji pocetak je kad sto teze zaradis prvi dinar.Posto si sad ko betonImage

trazi, ima svasta...al slabo ko hoce... :-)
Stid me napisati koliko sam dugo trazio,kako sam tesko nasao i koliko sam platio da mi nesto pokose
... :-)

za ovo znas kome se obratiti od sad pa dok se ne ozenim...

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 22/03/2011 14:15

mozes jasta... ako znas sta pametno raditi i ako ti nije mrsko...

eto pomenuo si web, guraj se, sto da ne... dovoljno ti je ubosti jedan mali projekat mjesecno i eto dzeparca... ako furas informatiku, mozes ljudima isto pomagati oko reinstalacija ili sitnih servisa, za koje se ne isplati ici u neki pravi servis... tu je isto i stampa, vizitke, flajeri i slicne sitnice, a mozes i prekucavat tekstove... ako ti nije peglativno...

ja sam manje vise radio sve navedeno kad sam bio tvojih godina i mladji :D

Post Reply