Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#35626 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 11:24, edited 2 times in total.
User avatar
Dinostula
Posts: 3599
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#35627 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

mehoxy wrote:
Pitao si za druge nacine internet zarade. Mozes probati Forumwheel ili postloop, oba sajta placaju za postanje na odredjenim forumima, ali moras dosta dobro poznavati engleski. Na postloopu se nekad moglo solidno zaraditi, sad je prilicno propao ali nista te ne kosta da pokusas. Onda imas nekoliko razlicitih sajtova sa mikrozadacima ali sve je to cini mi se palo qurcu za usi. Imas i profilic academy, koji dobro placa za ucestvovanje u raznim anketama i istrazivanjima, samo je kvaka u tome sto su iste vrlo rijetko dostupne za ljude s naseg podrucja. Imas par sajtova na kojima mozes eventualno ponuditi usluge prevodjenja, ukoliko poznajes neki od stranih jezika koji nisu 'popularni' u regionu pa ih ne zna mnogo ljudi. I to je to otprilike. Na gluposti poput klikanja reklama slobodno zaboravi, to je cisto tracenje vremena.
Prolific je sa nama sa Balkana zavrsio jedino ako nisu opet poceli da pustaju ankete.
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#35628 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 11:23, edited 1 time in total.
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#35629 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 11:14, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35630 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zippoo87 »

obicni ne a elite da
to je razlika
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#35631 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 11:13, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35632 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zippoo87 »

ja sam odustao od ovog...nema tu ni neke sitne zarade...smece obicno
bude par zadataka na kojima mozes imati dobar postotak,ono ostalo te disklvalifikuje odmah...onda zadaci nisu jasno precizirani...sve je to smisljeno...odradis im a oni ti ne plate...jer ako od 10 taskova uradis 6,nisi zadovoljio procenat a njima u bazu otislo 6 tacnih odgovora dzabalama

ja sam mislio da cu moci mjesecno zaraditi barem 20ak KM pa haj reko,pola racuna za net pa i nije lose ali nema od te price nista
obicno sranje...jedino mozda od aktivnih referala da neko nesto zaradi
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#35633 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 01/12/2017 21:17, edited 2 times in total.
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#35634 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by relativno84 »

zippoo87 wrote:ja sam odustao od ovog...nema tu ni neke sitne zarade...smece obicno
bude par zadataka na kojima mozes imati dobar postotak,ono ostalo te disklvalifikuje odmah...onda zadaci nisu jasno precizirani...sve je to smisljeno...odradis im a oni ti ne plate...jer ako od 10 taskova uradis 6,nisi zadovoljio procenat a njima u bazu otislo 6 tacnih odgovora dzabalama

ja sam mislio da cu moci mjesecno zaraditi barem 20ak KM pa haj reko,pola racuna za net pa i nije lose ali nema od te price nista
obicno sranje...jedino mozda od aktivnih referala da neko nesto zaradi
Moglo se nekada, sada dosta teze, posebno ko nema mogucnost da radi TW, ovi obicni taskovi malo njih da su nesto placeni, tako da bez TW zarada je tanka.
sandrolinav
Posts: 4
Joined: 20/11/2017 20:31

#35635 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by sandrolinav »

Da li uopste rade isplate na Paypal na ovom Crowdflower Elite ikome ?
Ja sam imala 12 $ i pokusala sam isplatiti , na sajtu pise Completed ali para na mom Paypalu nema ?! Ni nakon mjesec i vise....
Pisala sam im mail vec par puta i otvarala tickete. Odgovor je da sacekam , da imaju vaznije tickete prije moga , iako su mi na tickete o drugim temama odgovorili odmah . I tako vec par puta isti odgovor , da cekam....
Mislim ,meni djeluje sad da ovo uopste ne funkcionise . Imam opet oko 15 $ i ne znam da li da isplacujem, da li ce te pare ikad stici i da li da uopste radim zadatke ?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#35636 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by perfect_guy »

sandrolinav wrote:Da li uopste rade isplate na Paypal na ovom Crowdflower Elite ikome ?
Ja sam imala 12 $ i pokusala sam isplatiti , na sajtu pise Completed ali para na mom Paypalu nema ?! Ni nakon mjesec i vise....
Pisala sam im mail vec par puta i otvarala tickete. Odgovor je da sacekam , da imaju vaznije tickete prije moga , iako su mi na tickete o drugim temama odgovorili odmah . I tako vec par puta isti odgovor , da cekam....
Mislim ,meni djeluje sad da ovo uopste ne funkcionise . Imam opet oko 15 $ i ne znam da li da isplacujem, da li ce te pare ikad stici i da li da uopste radim zadatke ?
meni je sad prošlo normalno
User avatar
Dinostula
Posts: 3599
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#35637 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

sandrolinav wrote:Da li uopste rade isplate na Paypal na ovom Crowdflower Elite ikome ?
Ja sam imala 12 $ i pokusala sam isplatiti , na sajtu pise Completed ali para na mom Paypalu nema ?! Ni nakon mjesec i vise....
Pisala sam im mail vec par puta i otvarala tickete. Odgovor je da sacekam , da imaju vaznije tickete prije moga , iako su mi na tickete o drugim temama odgovorili odmah . I tako vec par puta isti odgovor , da cekam....
Mislim ,meni djeluje sad da ovo uopste ne funkcionise . Imam opet oko 15 $ i ne znam da li da isplacujem, da li ce te pare ikad stici i da li da uopste radim zadatke ?
Radi svima ocigledno osim tebi.
Ako ti je prva isplata na paypal prvo moras biti siguirna da li mozes primati automatske isplate na paypalu.
Tu se ne racuna da ti neko rucno psoalje pare.
Moras kontaktirati i paypal da vidis da li je automatsko primanje love nastimano.
sandrolinav
Posts: 4
Joined: 20/11/2017 20:31

#35638 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by sandrolinav »

Dinostula wrote:
sandrolinav wrote:Da li uopste rade isplate na Paypal na ovom Crowdflower Elite ikome ?
Ja sam imala 12 $ i pokusala sam isplatiti , na sajtu pise Completed ali para na mom Paypalu nema ?! Ni nakon mjesec i vise....
Pisala sam im mail vec par puta i otvarala tickete. Odgovor je da sacekam , da imaju vaznije tickete prije moga , iako su mi na tickete o drugim temama odgovorili odmah . I tako vec par puta isti odgovor , da cekam....
Mislim ,meni djeluje sad da ovo uopste ne funkcionise . Imam opet oko 15 $ i ne znam da li da isplacujem, da li ce te pare ikad stici i da li da uopste radim zadatke ?
Radi svima ocigledno osim tebi.
Ako ti je prva isplata na paypal prvo moras biti siguirna da li mozes primati automatske isplate na paypalu.
Tu se ne racuna da ti neko rucno psoalje pare.
Moras kontaktirati i paypal da vidis da li je automatsko primanje love nastimano.

Primala sam novac vec na Paypal ali doduse uvjek mi je neko uplacivao rucno. Za to automatsko primanje nisam ni znala da ima neke razlike. Provjericu ,hvala !Moguce onda da je to u pitanju
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#35639 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by almir90 »

zippoo87 wrote:ja sam odustao od ovog...nema tu ni neke sitne zarade...smece obicno
bude par zadataka na kojima mozes imati dobar postotak,ono ostalo te disklvalifikuje odmah...onda zadaci nisu jasno precizirani...sve je to smisljeno...odradis im a oni ti ne plate...jer ako od 10 taskova uradis 6,nisi zadovoljio procenat a njima u bazu otislo 6 tacnih odgovora dzabalama

ja sam mislio da cu moci mjesecno zaraditi barem 20ak KM pa haj reko,pola racuna za net pa i nije lose ali nema od te price nista
obicno sranje...jedino mozda od aktivnih referala da neko nesto zaradi
Ma ovo je dobro samo ko može raditi testiranje stranica za RainforestQA preko CF-a; mada i je to sada tanko, ali je bolje od ovih mikrozadataka.
vose99
Posts: 3
Joined: 25/08/2016 01:17

#35640 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by vose99 »

prodajem CF account level 3 i RFaccount zbog nekoristenja, jedina mana je sto RF nije povezan za neobux, ali se to moze uraditi, info na mail [email protected].
User avatar
Dinostula
Posts: 3599
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#35641 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

Koji je kretenluk ovaj Amazon Turk zaradim nekako jedva 18$ i kontao skupiti 20$ da uzmem Gift card za PS4 kad likovi stavili tamo da se ne mogu kupovati drugi gift card. Na sta onda da potrosim pare. :lol:
mirza1h
Posts: 278
Joined: 16/11/2013 13:07

#35642 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mirza1h »

Dinostula wrote:Koji je kretenluk ovaj Amazon Turk zaradim nekako jedva 18$ i kontao skupiti 20$ da uzmem Gift card za PS4 kad likovi stavili tamo da se ne mogu kupovati drugi gift card. Na sta onda da potrosim pare. :lol:
zar se moze raditi na mturk-u iz BiH?
User avatar
Dinostula
Posts: 3599
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#35643 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

mirza1h wrote:
Dinostula wrote:Koji je kretenluk ovaj Amazon Turk zaradim nekako jedva 18$ i kontao skupiti 20$ da uzmem Gift card za PS4 kad likovi stavili tamo da se ne mogu kupovati drugi gift card. Na sta onda da potrosim pare. :lol:
zar se moze raditi na mturk-u iz BiH?
Mozes ako upadnes ja sam prije par godina poslao aplikaciju i u po frke jednom usao na mail kad psie da su mi odobrili.
A nista ne fulas pametno,nema glupljeg sajta za zaradu.Sve se svodi na neke racune i poneka anketa.I sta zaradis ne mozes prebaciti na paypal nego samo na Amazon.
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#35644 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by nlt »

i sta za zakljuciti, taj elite da radim, čitam vec neko vrijeme, razvukla se tema hihihi
znam engleski dosta dobro
znači preko čega šta kako
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#35645 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by perfect_guy »

https://elite.crowdflower.com/
registruješ se tu, i imaćeš nekakvu listu zadataka. Za početak, za nulti nivo je malo zadataka na raspolaganju, zna biti i nekoliko dana da ne bude ništa, a zna se pojaviti i više zadataka odjednom pa se mogu ugrabiti uslovi za nivoe. Pored nultog na raspolaganju su još tri nivoa, i svaki traži određeni nivo tačno odgovorenih testnih pitanja:
Image

treći kao najveći nivo traži i najveći %.
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#35646 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by nlt »

perfect_guy wrote:https://elite.crowdflower.com/
registruješ se tu, i imaćeš nekakvu listu zadataka. Za početak, za nulti nivo je malo zadataka na raspolaganju, zna biti i nekoliko dana da ne bude ništa, a zna se pojaviti i više zadataka odjednom pa se mogu ugrabiti uslovi za nivoe. Pored nultog na raspolaganju su još tri nivoa, i svaki traži određeni nivo tačno odgovorenih testnih pitanja:
Image

treći kao najveći nivo traži i najveći %.
ovdje samo login može, pošalji svoj link, pa i ti nekad nesto uzmi hahaah :D , može i u pp.
wasabi
Posts: 172
Joined: 22/09/2015 22:59

#35648 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by wasabi »

Prodajem Rainforest account. Cijena 50 eura.

http://prntscr.com/iuffn8

http://prntscr.com/iuflqo
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#35649 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by BaDa »

jel se isplati pocinjati s ovim? Procito sam zadnjih 10-ak stranica bas previse stranica za sve procitati :) pa ako neko zeli da pomogne odakle poceti koje stranice su "sigurna" i par savjeta za pocetnika?! Hvala unaprijed
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#35650 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by AhmetShabo »

BaDa wrote:jel se isplati pocinjati s ovim? Procito sam zadnjih 10-ak stranica bas previse stranica za sve procitati :) pa ako neko zeli da pomogne odakle poceti koje stranice su "sigurna" i par savjeta za pocetnika?! Hvala unaprijed
raspalo se ovo sve
ne trosi zivce i vrijeme
idi na upwork ako zans bilo sta raditi i radi tamo
Post Reply