Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

CrayOn
Posts: 132
Joined: 21/04/2013 21:17

#35601 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by CrayOn »

blizi wrote:Pozz, jel iko cuo za Amazon Mechanical Turk?
Tu se neke pare mogu zaraditi, pa me zanima jel se neko uspio registrovati i poceo 'raditi'? Mene odbili dva puta, ne znam zasto...
Sa mturkom se moze dobro zaraditi puno puno vise nego sa CF. Ali ali, primaju samo USA, Kanada i Indiju odnedavno, i nikog više, pokusavao sam prijaviti se vise puta, neki dan sam slao zahtjev opet ali ne dozvoljavaju.
A i da se prijavis ne mozes isplatiti na peypal, vec imas da potrosis na amazonu.
Ali ni to ne bi bio problem dale bi se prebaciti pare ima stranica nude opciju, nekako, ali ne moze se registrovati.

"Hello,

I'm sorry to hear that your account registration with us was rejected. New Worker accounts are accepted based on our marketplace needs. Unfortunately, our criteria for account review are proprietary and I'm not able to disclose a reason as to why your account was not approved.

We appreciate your interest in Amazon Mechanical Turk and want you to know that our criteria for acceptance may be subject to change in the future. Even though your account was rejected now, your interest has been noted and you may be contacted in the future to see if you are still interested in joining the platform.

Again, thank you for your interest.

Best regards,
"
To je zadnji njihov odgovor.
User avatar
Dinostula
Posts: 3599
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#35602 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

CrayOn wrote:
blizi wrote:Pozz, jel iko cuo za Amazon Mechanical Turk?
Tu se neke pare mogu zaraditi, pa me zanima jel se neko uspio registrovati i poceo 'raditi'? Mene odbili dva puta, ne znam zasto...
Sa mturkom se moze dobro zaraditi puno puno vise nego sa CF. Ali ali, primaju samo USA, Kanada i Indiju odnedavno, i nikog više, pokusavao sam prijaviti se vise puta, neki dan sam slao zahtjev opet ali ne dozvoljavaju.
A i da se prijavis ne mozes isplatiti na peypal, vec imas da potrosis na amazonu.
Ali ni to ne bi bio problem dale bi se prebaciti pare ima stranica nude opciju, nekako, ali ne moze se registrovati.

"Hello,

I'm sorry to hear that your account registration with us was rejected. New Worker accounts are accepted based on our marketplace needs. Unfortunately, our criteria for account review are proprietary and I'm not able to disclose a reason as to why your account was not approved.

We appreciate your interest in Amazon Mechanical Turk and want you to know that our criteria for acceptance may be subject to change in the future. Even though your account was rejected now, your interest has been noted and you may be contacted in the future to see if you are still interested in joining the platform.

Again, thank you for your interest.

Best regards,
"
To je zadnji njihov odgovor.

Otkud znas koliko se moze zaraditi ako nisi registrovan ???
Nije tacno da se tamo moze uzeti vise,zadaci su puno manje placeni,doduse zadnjih 10 dana je CF totalno propao pa su sad bare-bare.
Skoro pa nemoguce je dobiti neki veci nivo na Amazonu pa da imas dostupne sve zadatke. Vjerovatno moras raditi mejsecima za sicu po 2,3 centa da bi onda mozda nekad ako se smiluju dobio pristup placenijim zadacima.Vjeruj drug na zadatku recimo na CF za 5 centi ako ti treba minuta da uradis tamo ti daju posla kojeg moras raditi 5 puta vise za iste pare.
CrayOn
Posts: 132
Joined: 21/04/2013 21:17

#35603 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by CrayOn »

Pa moglo je prije, po svemu sto sam citao, sad se i na mturk zale Indijici udavise, rade po 1c.
User avatar
Dinostula
Posts: 3599
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#35604 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

CrayOn wrote:Pa moglo je prije, po svemu sto sam citao, sad se i na mturk zale Indijici udavise, rade po 1c.
Udjem juce na listu zadataka i dostupno mi bilo 171/1000 ko ima pristup svim zadacima mozda moze i zaraditi ali ovo sad sto nude je smijesno.Da ne spominjem sto nema zive love jos jedan razlog da se odustane iste sekunde. :lol:
el gancho
Posts: 479
Joined: 29/09/2015 14:05

#35605 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by el gancho »

Pošto se CF malo srozao evo još jedne stranice gdje se može koliko toliko zaraditi. Ostaviču ja svoj referal link iako ću dobiti 1 $ tek kada vi zaradite i prebacite 25 $. Nisam ni ja ovde radio dvije godine. Pitanja trpajte u komentare PM ili na mail [email protected] pa ću probati odgovoriti šta budem znao,

http://microworkers.com/?id=0c51694d

Možete vidjeti ponudu poslova i zadataka...

https://imgur.com/a/XY1z5

Ukoliko neko ima Rainforest profile da bi prodao neka mi se javi na PM ili putem maila [email protected]
Last edited by el gancho on 06/10/2017 19:25, edited 3 times in total.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35607 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zippoo87 »

pozdrav raja
hocu i ja da se okusam u ovim mikrozadacima,pa neka dnevno zaradim 1-2 dolara,bolje nego ni jedan
registrovao sam se na klixsense a sigurno cu i na jos neku stranicu,gdje ima zadatak pa me zanima,na kojim stranicama se moze paypal prijaviti a ako ne moze paypal,koji drugi nalog mi je najbolji
ovamo u ponudi imaju skrill,nesto payoneer i jos neki

i jos jedno pitanje...da li ja mogu raditi zadatke i zaradjivati ako nisam jos uvijek uvezao taj nalog ili karticu na accountu ?
i koje su stranice trenutno najbolje za rjesavanje,da ne citam cjelu temu ?
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#35608 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by AhmetShabo »

zippoo87 wrote:pozdrav raja
hocu i ja da se okusam u ovim mikrozadacima,pa neka dnevno zaradim 1-2 dolara,bolje nego ni jedan
registrovao sam se na klixsense a sigurno cu i na jos neku stranicu,gdje ima zadatak pa me zanima,na kojim stranicama se moze paypal prijaviti a ako ne moze paypal,koji drugi nalog mi je najbolji
ovamo u ponudi imaju skrill,nesto payoneer i jos neki

i jos jedno pitanje...da li ja mogu raditi zadatke i zaradjivati ako nisam jos uvijek uvezao taj nalog ili karticu na accountu ?
i koje su stranice trenutno najbolje za rjesavanje,da ne citam cjelu temu ?
paypal samo na elite-i trenutno. Tu sad svi radimo.
Neobux i clixsense su ukinuli paypal. tako da ja ti prepoprucujem elite
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#35609 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by perfect_guy »

zippoo87 wrote:pozdrav raja
hocu i ja da se okusam u ovim mikrozadacima,pa neka dnevno zaradim 1-2 dolara,bolje nego ni jedan
registrovao sam se na klixsense a sigurno cu i na jos neku stranicu,gdje ima zadatak pa me zanima,na kojim stranicama se moze paypal prijaviti a ako ne moze paypal,koji drugi nalog mi je najbolji
ovamo u ponudi imaju skrill,nesto payoneer i jos neki

i jos jedno pitanje...da li ja mogu raditi zadatke i zaradjivati ako nisam jos uvijek uvezao taj nalog ili karticu na accountu ?
i koje su stranice trenutno najbolje za rjesavanje,da ne citam cjelu temu ?
da, možeš skupljati pare prije dodavanja načina isplate
paypal jeste najpogodniji, ali kako je već pomenuto tu bi se već trebao registrovati na elite CF. Za clixsense je nama ovdje najbliži payoneer, mada nisu jeftini

ako se nisi registrovao preko nečijeg referal linka, neko od nas te može ubaciti
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35610 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zippoo87 »

AhmetShabo wrote:
zippoo87 wrote:pozdrav raja
hocu i ja da se okusam u ovim mikrozadacima,pa neka dnevno zaradim 1-2 dolara,bolje nego ni jedan
registrovao sam se na klixsense a sigurno cu i na jos neku stranicu,gdje ima zadatak pa me zanima,na kojim stranicama se moze paypal prijaviti a ako ne moze paypal,koji drugi nalog mi je najbolji
ovamo u ponudi imaju skrill,nesto payoneer i jos neki

i jos jedno pitanje...da li ja mogu raditi zadatke i zaradjivati ako nisam jos uvijek uvezao taj nalog ili karticu na accountu ?
i koje su stranice trenutno najbolje za rjesavanje,da ne citam cjelu temu ?
paypal samo na elite-i trenutno. Tu sad svi radimo.
Neobux i clixsense su ukinuli paypal. tako da ja ti prepoprucujem elite
elitei ?
moze li link na ovo,moze i referal...sto da ne
i mozete li mi reci koje nacine vi koristite za povlacenje para sa neobux i clicksense
sta radi u BiH i kako mogu na kraju povuci pare na karticu
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#35611 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by perfect_guy »

elite.crowdflower.com

payoneer, možeš uzeti njihovu karticu, ali trebaš znati da uzimaju 30 dolara godišnje, i prilikom svakog podizanja s bankomata uzmu 3,15 dolara (na stranu što raiffeisen i sparkasse još svoje dodatno zaračunaju)
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35612 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zippoo87 »

perfect_guy wrote:elite.crowdflower.com

payoneer, možeš uzeti njihovu karticu, ali trebaš znati da uzimaju 30 dolara godišnje, i prilikom svakog podizanja s bankomata uzmu 3,15 dolara (na stranu što raiffeisen i sparkasse još svoje dodatno zaračunaju)
a koja je razlika izmedju te stranice i ove crowdflower.com
ja sam se na ovu registrovao i uradio jedan microzadatak i dobio 0.03 dolara

na ovu stranicu kada odem,samo mi izbacuje da se logujem,mislim na ovu elite
a sto se tice kartice i online racuna,znacitu svi gule
pa kako vi naplacujete ovo sto imate po raznim accountima ?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#35613 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by perfect_guy »

crowdflower u stvari daje te zadatke. Elite je njihov servis preko kojeg možeš raditi zadatke (kao i clixsense), samo što clixsense od cijene taska uzima svoju proviziju. Sa elite na paypal nemaš troškova prebacivanja para (na paypalu podesiš karticu na koju će ti se vršiti transfer (mora biti visa) a što se tiče clixsense, oni uzmu svoju proviziju + ovo za payoneer što sam naveo
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35614 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zippoo87 »

perfect_guy wrote:crowdflower u stvari daje te zadatke. Elite je njihov servis preko kojeg možeš raditi zadatke (kao i clixsense), samo što clixsense od cijene taska uzima svoju proviziju. Sa elite na paypal nemaš troškova prebacivanja para (na paypalu podesiš karticu na koju će ti se vršiti transfer (mora biti visa) a što se tiče clixsense, oni uzmu svoju proviziju + ovo za payoneer što sam naveo
e hvala na pojasnjenju
problem je sto mi ne dolazi email od te stranice,da potvrdim account
a za sada sam se ulogovao i na stranicu microworkers.com,tamo ima puno zadataka a ne znam kako ide kod njih placanje,nisam jos sve iscitao
valjda mi dodje mail za potvrdu do sutra sa ovih elite,pa da probam i tamo,jer imam paypal

edit
dosao mail za potvrdu
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35615 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zippoo87 »

da se malo "pohvalim" :D
jucer i danas se zadao,da mi je prebaciti ovih 100 taskova,pa da se nadam 1st levelu
problem je sto sam ja poceo raditi taskove sa clixsense a kasnije sam saznao ovdje za elite crow,tako da sada mogu ovaj jedan task raditi samo sa ovog accounta...a ako se pojave drugi,onda cu ih poceti sa elite-a
Image
ovo sada radim samo zbog lvla,znam da od ove zarade nema nista...task je 0,01 dolar :D
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#35616 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by perfect_guy »

početak je najbitniji za postotak. 81% i nije loše, ali probaj na slijedećim taskovima da što manje kiksaš. Idealno je da si odmah iznad 85% da dobiješ sva tri nivoa odjednom kad ugrabiš uslove.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35617 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zippoo87 »

perfect_guy wrote:početak je najbitniji za postotak. 81% i nije loše, ali probaj na slijedećim taskovima da što manje kiksaš. Idealno je da si odmah iznad 85% da dobiješ sva tri nivoa odjednom kad ugrabiš uslove.
vec sam dobio kvakivu za postotak...ostala su mi jos dva uslova do levela a to su broj taskova i razliciti poslovi
evo upravo sam odradio i treci razliciti posao...izleti i odradio sam dva taska i ne moze vise

sto se postotka tice...zeznuo me prvi task,nisam dobro odradio i ima procenat od 27% samo a ukupni procenat mi je trenutno 83%
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#35618 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by perfect_guy »

We are making some changes to our terms and conditions which will come into effect on 14th December 2017. We want to take this opportunity to summarise the changes for you.

Skrill Account Fees

The following change shall apply to the Fees stated in the Skrill Account Terms of Use:
° Send Money Fee will be reduced to 1.45%, with a minimum Send Money Fee of €0.50 (EUR) and no maximum fee

Your continued use of our services after 14th December 2017 will be taken as your acceptance of the above changes. Please get in contact with us should you need further information.

Sincerely,
The Skrill Team
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35619 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zippoo87 »

evo dosadasnjeg napretka ali problem mi je sto vec dva dana nema poslova ,jer sam dostigao maksimum koji mogu odraditi
odradio sam i ukupno 4 taska,znaci za napredak mi treba jos jedan i da nabijem preko 100 taska
trenutno stanje je ovakvo
Image
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#35620 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by perfect_guy »

zippoo87 wrote:evo dosadasnjeg napretka ali problem mi je sto vec dva dana nema poslova ,jer sam dostigao maksimum koji mogu odraditi
odradio sam i ukupno 4 taska,znaci za napredak mi treba jos jedan i da nabijem preko 100 taska
trenutno stanje je ovakvo[/url]
za nulti nivo je najčešće tako. Rijetko naleti baš neki talas da je dostupno 5-10 taskova istovremeno (ili poneki više)
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35621 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zippoo87 »

doslo novih taskova ali brate preteski
preciznost mi je losa...tesko i do 70% dobacim,da predjem limit i zaradim pisljivih 0.06 dolara
namjerno ne preciziraju pola stvari,da mozes grijesiti
ima li jos neki nacin ove internet zarade...sta je sa tim nekim klikanjem,koje vi koristite
koja je to stranica
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#35622 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 01/11/2017 13:40, edited 1 time in total.
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#35623 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 11:24, edited 1 time in total.
User avatar
Dinostula
Posts: 3599
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#35624 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

mehoxy wrote:
zippoo87 wrote:doslo novih taskova ali brate preteski
preciznost mi je losa...tesko i do 70% dobacim,da predjem limit i zaradim pisljivih 0.06 dolara
namjerno ne preciziraju pola stvari,da mozes grijesiti
ima li jos neki nacin ove internet zarade...sta je sa tim nekim klikanjem,koje vi koristite
koja je to stranica
Koliko dobro poznajes engleski jezik ?

Usput, je li ovo crowdflower zahtijeva Facebook racun ili ja nesto pogresno radim ?
Loguj se preko ovog linka i ne treba ti facebook

https://make.crowdflower.com/sessions/new
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35625 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zippoo87 »

mehoxy wrote:
zippoo87 wrote:doslo novih taskova ali brate preteski
preciznost mi je losa...tesko i do 70% dobacim,da predjem limit i zaradim pisljivih 0.06 dolara
namjerno ne preciziraju pola stvari,da mozes grijesiti
ima li jos neki nacin ove internet zarade...sta je sa tim nekim klikanjem,koje vi koristite
koja je to stranica
Koliko dobro poznajes engleski jezik ?

?
pa eto,solidno...nisam sada skolovani englez ali nije lose
zasto ?
Post Reply